Szu-57 / Su-57 Felon / PAK-FA (T-50) / FGFA (Szuhoj, Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Miért 30?Milyen egység az ami 30 gépből áll?
Két vagy három század, ez csak szándék/szervezés kérdése. Lehet pl. 3 vegyes ezred 1-1 század Szu-35 és Szu-37-el, vagy tetszés szerinti típusokkal. Megmagyarázni ott is mindent lehet, és akinek esetleg más a véleménye, annak külön is megmagyarázzák ...
Azt US Navy-nél meg a Pentagonban se dőlt rájuk a fal, meg az ottani sajtó ingerküszöbét se nagyon csiklandozta mikor kiderült az F-18 flotta katasztrofális bevethetetlenségi állapota ... ami egy év után se sokkal jobb!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
A századok létszáma nem fix és de, a VSz századok 13-16 estleg 18 gépesek voltak. A jenki századok meg 12 gépesek. Az FM 100-2-3 olvasása most sem megvetendő...
(A kiképzőgépeket nem számoltam bele, hiszen a MiG-21/29 kétüléses változatoknak lényegében nem volt harcértéke.)
Volt amikor a jenki repülőszázadok is 18 gépből álltak, még a vietnami háború idején az USAF-nál biztos, a Navy-nél nem emlékszem ...
 
M

molnibalage

Guest
Volt amikor a jenki repülőszázadok is 18 gépből álltak, még a vietnami háború idején az USAF-nál biztos, a Navy-nél nem emlékszem ...
Ja, lehagytam azt, hogy Navy. A USAF századok már 1989-ben is 24 gépesek voltak névlegsen, de az F-15 írásban a töröknél levő speckó air wing összetétele is megérne egy misét a kivételek felsorolása között.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
12-ben nyilvánvaló volt,hogy nem lesz 2020-ra sorozatban gyártott SZU-57

Addig értehő is volt na de 2028-ra? Ne legyen csak az AL-41f hiánya akkor is! Elba..ott egy gép ez a szu-57! Megalkották minden idők legjobban jobban manőverezhető sugárhajtóműves sportrepülőjét tapsi tapsi !
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
2013ig nincs semmi. Összes HSZ eltünt. Pedig onnan mekkorákat lehetne csemegézni hszek kőzűl. Erre csak 2013tól lehet.

Befejezéséhez kozeledik a Pak-Fa fejlesztése....
http://rbth.ru/science_and_tech/201...completing_its_f-22_aircraft_rival_27587.html
boki, 2013. július 8

Tegnap varga dima leírt egy hírt miszerint az orosz légiero megkapja az elso Pak-Fa gépet... A félreértések elkerulése végett...
Az orosz légiero még ebben a negyedévben megkapja az elso gépet tesztelésre. Az állami teszteket az utolso negyedévben kezdik a géppel......
boki, 2013. augusztus 7

Az oroszok csak 60 drb. T-50-est terveznek venni . (2020ig)
boki, 2013. augusztus 7.

Két napja írtam, hogy ismét egy évvel kitolodik (szerintem még kifog) a PAK-FA orosz légierobe valo érkezése . A legújabb dátum 2017. ...

Látod ill. olvasod már x-szer (errol az AESA dologrol már volt tobbszor írva) hogy nem képesek..... nem a kutato intézet dolga szériában gyártani a radart, ezért is tolodott ki 1-2 évvel a szériás Pak-Fa átadása az orosz légieronek... Ha elkészul-kiépul a háttér, akkor képesek lesznek. Egyébként évi 12 drb. Pak-Fa-t tervez gyártani a Komszomolszki gyár . 2020-ig (5x12) meg lesz a 60 rendelt példány.
boki, 2013. október 15

Joker:
Évi 12 az édeskevés.



Késöbb megint mennyiségekről beszélgetve:
molni:
Szerintem joker meg csak szokás szerint álmodozol és téveszméid vannak...

joker:

és ezt megint a hangok mondták neked?

De bzzeg pont a 2010-2013as hszek nincsenek meg ahol még 2015ös rendszerbe állítás ment mert ha nem elküldi Putyin őket gulágra.... :DDD
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
De bzzeg pont a 2010-2013as hszek nincsenek meg ahol még 2015ös rendszerbe állítás ment mert ha nem elküldi Putyin őket gulágra.... :DDD

Nem tudom mit kell ezen lovagolni józan gondolkodású ember tudta hogy a gépből nem lesz semmi se 2015-re se 2017-re.
De hogy 2028-ra ember! Törölni az egészet és beállni Kína mögé. A exportsiker a szu-35-el véget ért.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Nem tudom mit kell ezen lovagolni józan gondolkodású ember tudta hogy a gépből nem lesz semmi se 2015-re se 2017-re.
De hogy 2028-ra ember! Törölni az egészet és beállni Kína mögé. A exportsiker a szu-35-el véget ért.

miazhogy mit kell rajta lovagolni? Úgy kaptuk az ívet, hogy na. És a legjobb 2010-2013as hülyék vagyunk nem értünk hozzá, számítógépes tervezés hszek nincsnenek meg.

Igen jó leírni, hogy nem "mi" voltunk hülyék, nem nekünk mondták "hangok" hanem mindenki más. Szóval érted.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Pocok75
M

molnibalage

Guest
miazhogy mit kell rajta lovagolni? Úgy kaptuk az ívet, hogy na. És a legjobb 2010-2013as hülyék vagyunk nem értünk hozzá, számítógépes tervezés hszek nincsnenek meg.

Igen jó leírni, hogy nem "mi" voltunk hülyék, nem nekünk mondták "hangok" hanem mindenki más. Szóval érted.
Kb. egy éve valami fura finkcióval - asszem még be is írtam a visszajelzések topikba - a fórumváltás előtti hsz-eket is ki lehetett listázni ömlesztve. Akkor jegyeztem meg, hogy az ején napi szinten sem érkezett komment és aztán lehetett látni hogy fut fel. Talán most is meg van ez valahol. Akkor talán megkérdeztem, hogy ennek fényében miért nem láthatóak ma azok a kommentek. 2007-ről beszélek, a legeslegelső kommentektől látszott minden, időrendben.

Most is megvan ez a kettősség.
https://htka.hu/2010/04/11/general-dynamics-f-111-aardvark-avagy-a-rettegett-foldimalac/
A cikk alatt 2010-es hsz-ekl is látszanak...
Ha meg átugrasz a fórumba a gombbal, akkor meg már nem, csak 2013-tól...
Tehád az adatbázis meg van, csak totál feje tetején van helyenként a HTKA. :)

A régi PAK-FA hírek alatt olvashatóak az elveszett hsz-ek, lehet csemegézni.
https://htka.hu/cimke/pak-fa/page/8/
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 867
113
2013ig nincs semmi. Összes HSZ eltünt. Pedig onnan mekkorákat lehetne csemegézni hszek kőzűl. Erre csak 2013tól lehet.

Befejezéséhez kozeledik a Pak-Fa fejlesztése....
http://rbth.ru/science_and_tech/201...completing_its_f-22_aircraft_rival_27587.html
boki, 2013. július 8

Tegnap varga dima leírt egy hírt miszerint az orosz légiero megkapja az elso Pak-Fa gépet... A félreértések elkerulése végett...
Az orosz légiero még ebben a negyedévben megkapja az elso gépet tesztelésre. Az állami teszteket az utolso negyedévben kezdik a géppel......
boki, 2013. augusztus 7

Az oroszok csak 60 drb. T-50-est terveznek venni . (2020ig)
boki, 2013. augusztus 7.

Két napja írtam, hogy ismét egy évvel kitolodik (szerintem még kifog) a PAK-FA orosz légierobe valo érkezése . A legújabb dátum 2017. ...

Látod ill. olvasod már x-szer (errol az AESA dologrol már volt tobbszor írva) hogy nem képesek..... nem a kutato intézet dolga szériában gyártani a radart, ezért is tolodott ki 1-2 évvel a szériás Pak-Fa átadása az orosz légieronek... Ha elkészul-kiépul a háttér, akkor képesek lesznek. Egyébként évi 12 drb. Pak-Fa-t tervez gyártani a Komszomolszki gyár . 2020-ig (5x12) meg lesz a 60 rendelt példány.
boki, 2013. október 15

Joker:
Évi 12 az édeskevés.



Késöbb megint mennyiségekről beszélgetve:
molni:
Szerintem joker meg csak szokás szerint álmodozol és téveszméid vannak...

joker:

és ezt megint a hangok mondták neked?

De bzzeg pont a 2010-2013as hszek nincsenek meg ahol még 2015ös rendszerbe állítás ment mert ha nem elküldi Putyin őket gulágra.... :DDD

Akkoriban ilyen hírek voltak, amik le voltak fordítva és megosztva. Másképp mit olvastál volna a PAK-FA topikban? Szerintem mindenki eltudta döntemi a rengeteg megosztott hír kapcsán, hogy mikor lesz a PAK-FA-ból valós harci gép.
 
M

molnibalage

Guest
Akkoriban ilyen hírek voltak, amik le voltak fordítva és megosztva. Másképp mit olvastál volna a PAK-FA topikban? Szerintem mindenki eltudta döntemi a rengeteg megosztott hír kapcsán, hogy mikor lesz a PAK-FA-ból valós harci gép.
Khöm, dudi kommentjeit pl. olvasd el...
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Igazából még aki azt mondta hogy 2023-tátján még az sem gondolta volna hogy a gépből 2030-ra lesz valami .
Vagyis a pakfa a első felszállása után 20 éve elteltével áll szolgálatba
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Ezt molni írta .No offense, de asszem volt olyan hónap, hogy az F-35 egy változata (vagy összes) 300 felszállást csinált egy hónap alatt.

Az oroszok ezt miért nem tudták megtenni? ha a pénz az indok akkor miért nem spóroltak más programon :confused:
 
M

molnibalage

Guest
Ezt molni írta .No offense, de asszem volt olyan hónap, hogy az F-35 egy változata (vagy összes) 300 felszállást csinált egy hónap alatt.

Az oroszok ezt miért nem tudták megtenni? ha a pénz az indok akkor miért nem spóroltak más programon :confused:
A felszállásoknak célja van. Tesztelés, kiértékelés és változtatás, ha kell, mert gond van. Ha gond van és nem sikerül továbblépni, akkor nem szállsz fel. Ez nem úgy van, hogy csak repkednek és kész...
 
  • Tetszik
Reactions: arbalest

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 438
63 784
113
Én se értem ezt a fene nagy "ugye megmondtam" dolgot. Azért azt látni kell, hogy a közelmúltig a PAK-FA csak lelassult, de szó nem volt földbeállásról. Erről most van csak szó. Idáig az látszott, hogy 2020-ig, 22-ig el fog készülni és gyártásra alkalmasnak lesz nyilvánítva az első teljes konfigurációjú gép. Számomra korábban ezért is volt furcsa a köztes hajtóművel szerelt példányok korlátozott darabszámú gyártásának eröltrtése. Most arról van szó, hogy folyik a 30-as hajtómű fejlesztése, de ez is csúszik, ugyanakkor 2018-ban repûlni fog. Illetve arról van még szó, hogy mindettől függetlenül csak össz-vissz 30 darab ilyen-olyan gép lesz.
Na ezt itt egyik nagytudású látnok se állította. Ez mindenkinek új.

Értem én, hogy időnként az alapoktól kell elmagyarázni újra és újra az orosz dolgokat, technológiákat, fejlesztési, szervezeti rendszereket, doktrinákat egyeseknek, de most elég erős azt látni, hogy nagy hirtelen mennyi jós ül itt 2013 óta...
 
M

molnibalage

Guest
Értem én, hogy időnként az alapoktól kell elmagyarázni újra és újra az orosz dolgokat, technológiákat, fejlesztési, szervezeti rendszereket, doktrinákat egyeseknek, de most elég erős azt látni, hogy nagy hirtelen mennyi jós ül itt 2013 óta...
Álljon meg a nászmenet...
  • Eszméletlen sokan (orosz fanok..) 2018-20 magasságában felállt harcászati századokat álmodtak meg itten... (Az, hogy milyen hajtóművel, most meg nem mondom.)
  • Valami 48 db gép átadásáról volt szó olyan 4-5 éve. "Picit" van csak ettől messze a program...
  • A "hadrendben" szó kezd nagyon elkoptatott lenni. Mondom, itt már a politikus fejbólintást egyesek "hadrenbe" szóval címkézik fel... Ennyi erővel az F-22 IOC-ja akkor 1997 vagy mikor lenne ezen megközelítés szerint? Az első szériagép 2001-ben szállt fel, de arra is rábólintott valaki. A valódi IOC 2005 dec, 1 TFW. 2006-ban ment nagyszabású gyakorlatra a 94th TFS.
  • A PAK-FA mostani hajtóművével olyan, mintha az YF-22 a korszak legerősebb GE F110 hajtóművével repült volna csak.
  • Jelen állás szerint az eredeti műszaki tartalomtól és terektől eltérő első harcászati - nem kiképző, teszt, stb. - század olyan 4-5 év múlva érhet be.
Szóval ez most nem önfényezése, de azért tegyük már tisztába a dolgokat. Páran akkor ezt felvázoltuk és éppenhogycsak nem lettünk lehülyézve. 4-6 évvel később meg lám, lám...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba