Szu-57 / Su-57 Felon / PAK-FA (T-50) / FGFA (Szuhoj, Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
10259719_708702679152488_4157537583221666134_n.jpg


1536425_708702592485830_8917193074933443016_n.jpg


10252022_708702359152520_2720947998567130348_n.jpg
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 927
113
Ezen rajta van a radarabszorbens bevonat?
Az egyik 051-es a másik 054-es, akkor van náluk minimum 4 gép vagy a közbeesők orosz példányok?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 868
113
Ezek kamu képek...:) Mit keresne iráni, szír zászlo az orosz mellett?

Itt pedig indiai Pak -Fa : ))))
336973c_zps8e3e8398.jpg

sukhoi_hal_fgfa_by_bbb4445-d7cp0wb.jpg
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Mit mit buli kavarás után. Hátérben más szelek kedtek el fúlyni ok s-300 nem megy. Mint kaptam ezért gondolják ott Moszkvába Szírai megbillentése és majdan. Akkor T-50 rogram Iran ok :) Így már pajzsa helyett két célra alkalmas pallosa lesz Ir
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Mit mit buli kavarás után. Hátérben más szelek kedtek el fúlyni ok s-300 nem megy. Mint kaptam ezért gondolják ott Moszkvába Szírai megbillentése és majdan. Akkor T-50 rogram Iran ok :) Így már pajzsa helyett két célra alkalmas pallosa lesz Ir

Ezt valaki fordítsa már le.
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
<blockquote rel="nekerdez">Mit mit buli kavarás után. Hátérben más szelek kedtek el fúlyni ok s-300 nem megy. Mint kaptam ezért gondolják ott Moszkvába Szírai megbillentése és majdan. Akkor T-50 rogram Iran ok :) Így már pajzsa helyett két célra alkalmas pallosa lesz Ir

Ezt valaki fordítsa már le.</blockquote>

Kiv_l__Kommentel___By_Unio__Verzi__1__www.kepfeltoltes.hu_.png
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
<blockquote rel="nekerdez">Mit mit buli kavarás után. Hátérben más szelek kedtek el fúlyni ok s-300 nem megy. Mint kaptam ezért gondolják ott Moszkvába Szírai megbillentése és majdan. Akkor T-50 rogram Iran ok :) Így már pajzsa helyett két célra alkalmas pallosa lesz Ir

Ezt valaki fordítsa már le.</blockquote>

Mit nem értesz?
T-50 azért van Iráni jelzés mivel bisztos ők is megkapják.
Légvédelmi és érdekvédelmi célal.

NATO és társai elvileg minden nem hivatalos paktumot megszegtek.

Ezek után oroszok mért ne adnának normáli fegyvereket Iránnak ?
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
<blockquote rel="GrGLy"><blockquote rel="nekerdez">Mit mit buli kavarás után. Hátérben más szelek kedtek el fúlyni ok s-300 nem megy. Mint kaptam ezért gondolják ott Moszkvába Szírai megbillentése és majdan. Akkor T-50 rogram Iran ok :) Így már pajzsa helyett két célra alkalmas pallosa lesz Ir

Ezt valaki fordítsa már le.</blockquote>

Mit nem értesz?
T-50 azért van Iráni jelzés mivel bisztos ők is megkapják.
Légvédelmi és érdekvédelmi célal.

NATO és társai elvileg minden nem hivatalos paktumot megszegtek.

Ezek után oroszok mért ne adnának normáli fegyvereket Iránnak ?

</blockquote>

Na ez így máris magyarul van.

nekerdez

A fenti képek nem valódiak.

Valaki vállalkozó kedvű csináljon már egy HTKA-sat is, aztán kiszivárogtatjuk, utána az egész világ Putyin és a HTKA kapcsolatát fogja boncolgatni :D
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
http://www.youtube.com/watch?v=WeH1okNwDMs

http://www.youtube.com/watch?v=Rp8icL9d9jE
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 927
113
Lehet tudni már valamit, hogy miért gyulhatott fel az egyik PAK-FA? Az Oroszország topikban elnézve a Szu-24-es videóját és a kigyúlt PAK-FA képeit, szerintem megtörténhet, hogy a még mindig mozgó hátsó kerék, mikor már behúzták a gépbe, szétvert vagy kiforrósított bent valamit, ami végül a tüzet okozta.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Lehet tudni már valamit, hogy miért gyulhatott fel az egyik PAK-FA? Az Oroszország topikban elnézve a Szu-24-es videóját és a kigyúlt PAK-FA képeit, szerintem megtörténhet, hogy a még mindig mozgó hátsó kerék, mikor már behúzták a gépbe, szétvert vagy kiforrósított bent valamit, ami végül a tüzet okozta.

Nagyon szomorú lennék, ha így lenne! Már a MiG-21-en is volt futóműbehúzás közbeni automatikus kerékfékező rendszer, ami biztosította, hogy ne vadul pörgő kerékkel húzódjon be a futó start után. Ha egy 50 évvel későbbi konstrukcióból ezt kihagyták volna, az elég gyászos lenne! Persze más kérdés, ha a rendszer itt is létezik, csak műszaki hiba miatt nem működött. Viszont egy proto-gép üzemeltetése sokkal szigorúbb és precízebb, mint egy sorozatgyártású szériagépé csapat-körülmények között, és elég gázos lenne, ha egy ilyen régi rendszer okozna problémát, és nem a vadi-új részegységek és technológiák.
ML
 

xeqev

Member
2013. szeptember 19.
130
0
16
Szerintem ha már lenne hivatalos eredménye a vizsgálatnak, azt Boki vagy más már megírta volna. :) Feltételezem sokakat érdekel, hogy mi történhetett.

Más: Több helyen is olvastam, hogy az indiaiak idén megkapják az FGFA első prototípusát. Az lenne a kérdésem, hogy ez ténylegesen a jövőben Indiának szánt, az ő igényeik alapján tervezett gép első prototípusa lesz, vagy csak lepasszolnak nekik egy T-50-est?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 927
113
Nagy értelme nem lenne ha nem a saját gépüket / változatukat kapnák, mert tesztelni kell.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 927
113
nem tudom, hogy működött-e a kerékfékező, de a hely ahol a tűz kiütött kb ott van ahova a kerék behúzódik
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 868
113
Szerintem ha már lenne hivatalos eredménye a vizsgálatnak, azt Boki vagy más már megírta volna. :) Feltételezem sokakat érdekel, hogy mi történhetett.

Más: Több helyen is olvastam, hogy az indiaiak idén megkapják az FGFA első prototípusát. Az lenne a kérdésem, hogy ez ténylegesen a jövőben Indiának szánt, az ő igényeik alapján tervezett gép első prototípusa lesz, vagy csak lepasszolnak nekik egy T-50-est?

Igen , még nincsen semmilyen hír a vizsgálat lezárulásárol, ha lesz róla majd megírom :)

Jó az infod, idén leszállítják Indiának az elso protot tesztelés céljábol.
Hogy már Indiának épített proto lesz, vagy Pak-Fa nem tudni, de szerintem egy orosz változat ..... (erdeteileg idén 2 új protot kellet volna átadni az orosz légieronek, de csak egy lesz, logikusan így a másik Indiának megy)