S
speziale
Guest
Ne végeredmény-centrikusan gondoljátok ezt végig. Minden ország, ha saját fejlesztést/gyártást finanszíroz, azzal a saját munkahelyeket (is) védi. Nem csak a várható bevételből való részesedés %-a a mozgatórugó, hanem az otthon tartott pénz, adó, ember (szürkeállomány) is.
(Mi is örülünk, hogy úgy modernizálódik a hadsereg, hogy ide települnek gyártó/beszállítói kapacitások, amik itt tartják a pénzt és a képzett embereket.)
Egy együttműködésnél ezek arányos része máshol köt ki. Ez akár szavazatokban is mérhető a politikusok számára.
Szóval, ami egyértelmű egy fejlesztésben/logisztikában járatos mérnöki elmének, az egy politikusnak nem biztos, hogy elsőrendű szempont. Nem az ablakon dobálják ki a pénzt, hanem a saját országukba forgatják vissza. Látható, hogy mindenhol egyenként is megvan a technológiai/gazdasági háttér arra, hogy ne kelljen "kidobni az ablakon" a pénzt, hanem "házon belül", politikai hasznot is hozva költődjön el.
Amíg a szükség rá nem kényszeríti (technológiai és/vagy gazdasági) őket, addig az összes európai közös fejlesztés nehézkesen fog haladni.
Ez így van. Ez semmi másról nem szól, mint a képességek megtartásáról...másrészt a brit-olasz külön utasságnak olyan szempontból is van értelme, hogy ők a Tempest-ben is együtt vannak