Szu-57 / Su-57 Felon / PAK-FA (T-50) / FGFA (Szuhoj, Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Állítólag a Pak-Fa -hoz lesz.
nSgixiT4LgI.jpg

OODzIuwG1qg.jpg
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
A gépbe nem fértek be az érzékelők és így beépítették a sisakba?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="antigonosz">Nem az F-22- nél van hasonló?

Az F-35-nél. De azon nincs ennyi biszbasz, csak két nagyobb és pláne nincs egy ekkora előreugró "rostély", vagy szemfedő, vagy mi...

</blockquote>

Itt nem is annyira a méret a probléma, hanem inkább a súly, amit tartani kell. Ha egy ilyen sisak csak 1,5 kg, az 6g-nél már annyi, mintha egy vödör vizet tennénk pluszban a pilóta fejére, márpedig vadászgépnél 6g azért messze nem a túlterhelés csúcsa!
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
A BAE Stikernél van még ennél is több ilyen bigyó a sisakon csak annak nem a homlok részén. És még mindig ilyen lófejre való oxigénmaszkot használnának :)
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 534
113
Az ennél kevesebb bizbaszt tartalmazó sisak ölte meg 2013. elején Luc „Gaza” Gruenther 555.TFS (Triple Nickel) századost, egyszerűen kitörve a nyakát, az éjjellátó berendezéssel nehezített fejfedő katapultáláskor.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 353
26 596
113
Én azon meditáltam ezeket az újfajta, UFO-s sisakokat elnézve, hogy vajon az emberi agyra milyen hatása lehet a sok elektronikus kütyüknek, ott legbelül a sisakban. A tömeg csak grátisz, minderre.
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 149
357
83
Én azon meditáltam ezeket az újfajta, UFO-s sisakokat elnézve, hogy vajon az emberi agyra milyen hatása lehet a sok elektronikus kütyüknek, ott legbelül a sisakban. A tömeg csak grátisz, minderre.

Árnyékolva van minden egy szövettel - Faraday kalitka, de neked ezt tudnod kellene :).
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 353
26 596
113
Tisztában vagyok vele, hogy árnyékolják, de nem emiatt írtam. Mivel gondolom vezeték nélküli kapcsolattal kommunikálnak a sisak és a repülőgép elektronikus eszközei, ezért ott már van szórt sugárzás hosszabb távon. Tudtommal a mobil telefonok és a vezeték nélküli "füleseknek" is vannak káros hatásai, amiről nem igazán beszélnek.
 

sidewinder1

Member
2012. március 13.
217
3
18
Végre megújult a Zvezda cég honlapja. Szerintem nagyon ráfért már. Átláthatóbb, szebb és jobb lett. Az angol nyelvű rész eltűnt, de talán visszarakják majd azt is. Szépen kategóriákra bontva találhatóak meg a különböző fejlesztéseik (űrhajózás, repülés, civilek számára készített termékek). Végre megszűnt az az állapot, hogy az új cuccaikat egy két lelkes kiállítási fotós képein láthattuk csak. Akinek nem ellensége a cirill betű az nyugodtan nézze át, klassz cuccokat lehet találni rajta. Akinek igen, az is nyugodtan, maximum kicsit tovább keresgél, mire megtalálja amit akart.
Repüléssel kapcsolatos fejlesztések (sisaktól a katapultülésekig minden):
http://www.npp-zvezda.ru/ru/taxonomy/term/1

A legújabb, még nem sorozatban gyártott fejlesztéseik,vegyesen minden.A helikopterpilóta sisaktól a legújabb űrséta szkafanderig:

http://www.npp-zvezda.ru/ru/node/4
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 149
357
83
Tisztában vagyok vele, hogy árnyékolják, de nem emiatt írtam. Mivel gondolom vezeték nélküli kapcsolattal kommunikálnak a sisak és a repülőgép elektronikus eszközei, ezért ott már van szórt sugárzás hosszabb távon. Tudtommal a mobil telefonok és a vezeték nélküli "füleseknek" is vannak káros hatásai, amiről nem igazán beszélnek.

Nem hinném , hogy túlkomplikálnák azt , amit nem kell. Egy 2 pines vezeték vagy egy 2 csöves optikai kábellal minden adatot továbbítanak . Amúgy igaz amit írsz, de csak ha elég nagy az energia és közvetlen a vékony bőrfelületet éri a sugárzás, a pilóta pedig egy szkafanderben ül a gépben. A túlzott napozás többet árt, vagy egy luxusautóban csücsülve is több sugárzást kapna a pilóta, mint odafont.
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 149
357
83
http://www.npp-zvezda.ru/ru/node/529 sidewinder1 hozzászólásában lévő linken is van hasonló, és az első képen is ott libeg, bal oldalon, a vezeték .

zsh17v_2.jpg
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Tisztában vagyok vele, hogy árnyékolják, de nem emiatt írtam. Mivel gondolom vezeték nélküli kapcsolattal kommunikálnak a sisak és a repülőgép elektronikus eszközei, ezért ott már van szórt sugárzás hosszabb távon. Tudtommal a mobil telefonok és a vezeték nélküli "füleseknek" is vannak káros hatásai, amiről nem igazán beszélnek.

Ez csak bulvárhisztéria hogy a mobilok sugárzása károsít. A rádió meg a mikrohullámú sugárzás maximum hőterhelést jelent az emberi szöveteknek, roncsoló hatása egyáltalán nincs. Kicsi az energiája ehhez a fotonnak. Egy mobil nem ad le annyi sugárzást még egy ilyen sisak se hogy megfőzze az ember agyát.
A roncsoló sugárzás 2500 nanométer infravörös hullámhossznál kezdődik az meg már majdnem a látható fénybe esik.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 460
11 501
113
Panoz!

S mi van a hosszútávú hatásokkal?
Azokról nem tudunk gyakorlatilag semmit, ahogy nem tudtunk a röntgen sugárzás, meg a radioaktív sugárzásról sem.
Lehet, hogy "csak" a genetikai örökítésben fog problémát okozni, ami csak többedik generációnál lesz talán bizonyítható.
Csak gondolom.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Panoz!
S mi van a hosszútávú hatásokkal?
Azokról nem tudunk gyakorlatilag semmit, ahogy nem tudtunk a röntgen sugárzás, meg a radioaktív sugárzásról sem.
Lehet, hogy "csak" a genetikai örökítésben fog problémát okozni, ami csak többedik generációnál lesz talán bizonyítható.
Csak gondolom.

Nem vagyok részecskefizikus, de ez elég alapszintű és eléggé kutatott területe a fizikának.
A fotonok energiája a hullámhossz csökkenésével növekszik és így növekszik a kémiai és ennek következtében biológiai hatása. Ami akkor kezdődik el ha elég energiája van a fotonnak hogy az elektront kimozdítja a pályájáról. Ez az infravörös és ennél nagyobb hullámhosszakon nincs meg. A leggyengébb ilyen hatás a fotokémiai effektus ami a látható fény környéki hullámhosszakon jelentkezik. Ilyen a fotoszintézis és emiatt látunk.
A legelső kimutatott emberre káros sugárzás az a nagy hullámhosszú kék fénytől kezdődik ami igen hosszú expozíció esetén károsítja a szemet. Innentől érdemes kezdeni félni a "sugárzástól". Fotokémiai még a nap UV sugárzásának barnító hatása is ami káros lehet. Amitől igazán kell félni azok a gamma, röntgen és a germicid UV-C sugárzás ami ionizáló és potenciálisan rákkeltő. De normális körülmények között ezeket a hullámhosszokat kommunikációs célra nem használják fel.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 353
26 596
113
Panoz alapvetően igazad van, de itt nem az egyszeri hőterhelésről van szó, mert akkor azonnal be is tiltanák, hanem a nagyon kicsi, de folyamatos hőterhelésről, amely már hosszú távon bizonyos elváltozásokat okozhat a sejtekben, illetve az egyensúlyi szervekben, ezért egészség károsító lehet. Egy kis tűzzel is fel tudod melegíteni a vizet, nem csak a nagy tűzzel, ha nagyon sokáig melegíted. De ez már inkább orvos-biológiai terület, mint műszaki.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Panoz alapvetően igazad van, de itt nem az egyszeri hőterhelésről van szó, mert akkor azonnal be is tiltanák, hanem a nagyon kicsi, de folyamatos hőterhelésről, amely már hosszú távon bizonyos elváltozásokat okozhat a sejtekben, illetve az egyensúlyi szervekben, ezért egészség károsító lehet. Egy kis tűzzel is fel tudod melegíteni a vizet, nem csak a nagy tűzzel, ha nagyon sokáig melegíted. De ez már inkább orvos-biológiai terület, mint műszaki.

Igen valóban kicsit OFF, de a vadászgép legfontosabb alkatrésze mégis csak a pilóta.
Én kiskoromban órákat ültem a kályha mellett, régen még azzal fűtöttünk. Akkor is sok hőterhelés érte az agyam több is mint egy mezei mobiltelefontól. Túléltem.