Szu-57 / Su-57 Felon / PAK-FA (T-50) / FGFA (Szuhoj, Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
<blockquote>Az oroszok már megtervezték és folyik a gyártásuk . Jovore érkeznek az elso gépek az orosz hadseregbe.

1. Hadseregbe...?

2. Legfeljebb talán teszalakulathoz, ha egyáltalán szérigyártásról lenne szó...

3. A PAK-FA gépek fényévekre vannak a sorozatgyártástól. Az általuk lerepült óraszám és a meglevő gépek számra erre a fényes bizonyíték...

4. Még a végleges hajtómű sincs kész, amivel most repkednek az kényszer és ideiglenes áthidaló megoldás...

Bármkor fogadok egy rekesz Soproni sörben, hogy éles fegyverzettel harcászati alakulatnál 2022 előtt nem lesz még egy fél tucat sem...</blockquote>

1. Nem is a tuzoltoknak. Az orosz légiero, haditengerészet , szárazfoldi erok az orosz hadsereg része.
Egyébként az elso gépek a Déli katonai korzetbe érkeznek.

2. Ugyanaz lesz mint a Szu-35Sz-el...

3. Az 55-60 darab legyártása benne a 2011-2020-as állami fegyvercsomagba. (Habár szerintem nem lesz meg a tervezett mennyiség 2020-ra)

4. Sot még az új rakéták sincsenek készen (2017-2018 korul) Az elso 55-60 gép az un "elso szakasz" hajtomuvét kapja meg(izdelie 117) .Már X-szer volt írva a topikban ezekrol a dolgokról...
Az " izdelie 30" kb 2019-2020-ra készul el.


Készítheted a sort....:)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Bármkor fogadok egy rekesz Soproni sörben, hogy éles fegyverzettel harcászati alakulatnál 2022 előtt nem lesz még egy fél tucat sem...

A hadrend nálam azt jelenti, hogy korlátozás nélkül teljesíthet legalább ful AAM konfigban úgy, hogy semmiféle tesztelésről nincs szó és a gépnek a végleges hajótműve van.

Szóval marhaságot beszélsz komám...

Egy szóval nem említetted a "hadrend" kifejezést csak azt, hogy a harcászati aakulatnál legyen. Szóval fizessed ki a rekesz sopronit ha már ekkora szád volt.
 

weasel007

Well-Known Member
2011. július 15.
3 801
8 471
113
Szuhoj_Pak-Fa_1080p_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Full HD
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
@molni
Первый в России серийный боевой самолет 5-го поколения разработали конструкторы «Сухого», а строят на авиационном заводе им. Ю.А. Гагарина в Комсомольске-на-Амуре.
http://rykov.ru/post/2845/
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Ez minden, csak nem rendszeresítés. Szinte minden csak terv szinten van hozzá, beleértve a fegyverzetet és a hajtóművet is.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Ki beszélt rendszeresítésrol?
A lényeg, amit az orosz légiero parancsnoka nyilatkozott, hogy jovore(2016) kezdik szállítani az elso gépeket az orosz légiero számára (hadseregnek)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
A Szu-35Sz szériagyártása is folyik és még nincs rendszeresítve. Se rakéták hozzá(új) se EW rendszer...
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Ki beszélt rendszeresítésrol?
A lényeg, amit az orosz légiero parancsnoka nyilatkozott, hogy jovore(2016) kezdik szállítani az elso gépeket az orosz légiero számára (hadseregnek)

És mit csinálnak vele?? Kirakják a csillaggarázsba és mutogatják, hogy van ám ilyenünk is, csak még nem repülhetünk vele, mert nem vagyunk rá kiképezve, meg a hajtómű is csak majd két év múlva készül el és különben sincs fegyverünk hozzá, szóval a harceljárásokat sem tudjuk gyakorolni vele. Igaz nem is fog akkor egy sem lezuhanni! :D Szóval tök fölösleges még a hurrázás. Hány pilóta repülheti őket egyébként jelen pillanatban? Szimulátor van hozzá?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Pocok
Azt amit a Szu-35Sz-el. Vagy szerinted addig folosleges legyártani amíg minden el nem készul hozzá? Pilótákat képzik, gyakorolnak a meglévo rakétákkal(mint a protok-53,54) + elso szakasz hajtomu.
 

amos

Active Member
2015. március 10.
160
59
28
Üdvözlök mindenkit! én csak most regisztráltam, mert látom ám, hogy itt nagyon érdekes témák mennek:) Az alacsony észlelhetőség különösen érdekel. Valaki itt említette viccesen a "jó bádogosmunkát" a PAK-FA-n. Nekem is feltűnt a közeli fotókon a sok durva felület, de ami érdekes, h sok amerikai lopakodó felülete sem annyira sima ha közelebbről megnézzük. Lehet, h ennek nincs is akkora jelentősége? láttam olyan adatokat, h a PAK-FA RCS értéke 0.1-1m2 körüli, de amennyire tudom egy jó 4+ gen gépé is ekörül van (pl.Rafale, Gripen). Akkor meg azt nem értem, h az orosz gép különleges kialakítása ennyire nem ér semmit? Létezik, h az oroszok megcsináltak egy kiváló formát és az egészet elrontják a felület kialakításával és néhány durva megoldással? (pl. hajtómű lapátok szemből) Mit gondoltok erről?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Szia amos!

Az RCS-értékek hullámhossztól, radartól, a gép állásszögétől függően változnak, és titkosabbak, mint a CocaCola valódi receptje. Konkrét értékeket úgy tudom még a 3. generációs gépekről sem lehet tudni, csak azoknak akik gyártják és házilag letesztelték.
A PAK-FA egyes szakértők szerint nagyobb radarkeresztmetszettel rendelkezhet, mint az F-22-es, de kisebbel, mint a 4. gen gépek. Viszont ez is csak részben megalapozott találgatás.
A jelenlegi gépek prototípusok, így a finisz munka nem biztos, hogy az első helyen van amit meg kell csinálni. Szerintem a lapátok szemből nem látszanak vagy nem fognak látszani a beömlő kialakítása miatt, legalábbis földön álló gépről készült fotón én nem láttam egy hajtóműlapátot sem.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
A hullámhosszra jó példa a Szerbiában lekapott F-117-es esete, aminél egy előre precízen kiszámolt frekvenciára átállítva a radart, az elmondás szerint ugyanúgy látszott, mint bármelyik másik gép.
 

blaze

Well-Known Member
2013. október 5.
865
274
63
Üdv a fórumon!

Ha a turbina lapátjai nem lennének elrejtve az egy az egyben hazavágná a kis RCS-t, szinte biztos, hogy ezt jól megoldották.

Az RCS értékek általában csak becsléseken és találgatásokon alapulnak, valós adat szinte csak a gyártók és esetleg az üzemeltetők kezében van. Az egy érdekes kérdés, hogy a felület "érdessége" mennyire rontja az egészet, valószínűleg nagyban függ a hullámhossztól.
 

amos

Active Member
2015. március 10.
160
59
28
Hát igen ezek az értékek biztosan nem publikusak és még csak nem is állandók, de mégis meg szoktak adni szemből vmilyen értéket. ezen a képen ha onnan radarozunk ahonnan fényképezték akkor én látni vélek lapátokat, de az is lehet, h az csak vmilyen trükkös légterelő, és pont azért van ott, h a hajtőmű már ne szórja vissza a hullámokat.
search
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
Hát igen ezek az értékek biztosan nem publikusak és még csak nem is állandók, de mégis meg szoktak adni szemből vmilyen értéket. ezen a képen ha onnan radarozunk ahonnan fényképezték akkor én látni vélek lapátokat, de az is lehet, h az csak vmilyen trükkös légterelő, és pont azért van ott, h a hajtőmű már ne szórja vissza a hullámokat.
search

file.php
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Ezt a képet még nem láttam, tényleg látszanak a lapátok. Azóta valószínűleg megoldották valahogy. Ha meg tudnak tervezni egy 5. gen sárkányt és borítást, nem hiszem, hogy pont egy légbeömlőt ne tudnának, vagy elfelejtenék, hogy ez kukázná az egész alacsony észlelhetőséget.