És még hazudsz is...Dehogy mondtam, csak szokas szerint képtelen vagy felfogni amit olvasol.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
És még hazudsz is...Dehogy mondtam, csak szokas szerint képtelen vagy felfogni amit olvasol.
Idézz kérlek...És még hazudsz is...
Idézz kérlek...
Nem érted, hogy nem tud rá két SZU-35 vigyázni? Ennek a gépnek 10+ ezer méteren kell működnie valamivel hangsebesség felett, mert ez az 5.gen. gépek működési tartománya. Hogy a picsába vigyáz rá, egy 5000 méterrel és néhány száz km/h val lassabban közlekedő gép? A SZU-35Sz lépest sem tud tartani a SZU-57-el a bevetés egy jelentős részén, ha az a számára ideális paraméterekkel repüli a feladatot.
Hazug is vagy és nem is értesz hozza.A SZU-35Sz légiharc fegyverzettel 10+ezer méteren hangsebesség felett pár perc alatt úgy kifogy a keróból, hogy mehet tankolni.
Hol itt a hazugság?Hazug is vagy és nem is értesz hozza.
https://en.wikipedia.org/wiki/Sukhoi_Su-35Hol itt a hazugság?
A kiemelt részhez csak annyit, hogy nem felfegyverzett géppel történt. Ha valamit nem értesz ajánlanám AO kifaggatását.https://en.wikipedia.org/wiki/Sukhoi_Su-35
Általános jellemzők
Teljesítmény
- Legénység: 1
- Hosszúság: 21,9 m (71 láb 10 hüvelyk)
- Szárnyfesztávolság: 15,3 m (50 láb 2 hüvelyk)
- Magasság: 5,9 m (19 láb 4 hüvelyk)
- Szárny területe: 62 m 2 (670 négyzetláb)
- Légszárny : 5%
- Üres tömeg: 19 000 kg (41 888 font) [245]
- Bruttó tömeg: 25 300 kg (55 777 font) 50% belső üzemanyaggal
- Maximális felszállási tömeg: 34 500 kg (76 059 font)
- Üzemanyag-kapacitás: 11 500 kg (25 400 lb) belső
- Erőmű: 2 × Saturn AL-41F1S utóégető turbóventilátoros motor, 86,3 kN (19 400 lbf) tolóerő mindegyik szárazon, 137,3 kN (30 900 lbf) utóégetővel, 142,2 kN (32 000 lbf) vészteljesítményben
1400 km/h (870 mph; 760 kn) / 1,13 Mach tengerszinten
- Maximális sebesség: 2400 km/h (1500 mph, 1300 kn) / 2,25 Mach magasságban
1580 km (982 mérföld) a tengerszinten
- Utazási sebesség: 1170 km/h (730 mph, 630 kn) / 1,1 Mach + szuperkörutazás közepes magasságban [246]
- Hatótávolság: 3600 km (2200 mérföld, 1900 nmi) magasságban
500,8 kg/m 2 (102,6 lb/sq ft) teljes belső üzemanyaggal
- Harci hatótáv: 1600 km (990 mérföld, 860 nmi) kb [247]
- Komp hatótávolsága: 4500 km (2800 mérföld, 2400 nmi) 2 külső üzemanyagtartállyal
- Szerviz plafon: 18 000 m (59 000 láb)
- g határértékek: + 9
- Emelkedési sebesség: 280 m/s (55 000 láb/perc) +
- Szárnyterhelés: 408 kg/m 2 (84 lb/sq ft) 50% üzemanyaggal
0,92 teljes belső üzemanyaggal
- Tolóerő/tömeg : 1,13 50% üzemanyaggal
(246):
https://vpk.name/news/18296_v_inter...o_rossiiskogo_istrebitelya_idut_uspeshno.html
- "В интересах ГПВ - 2015. Испытания нового российского истребителя идут успешно" [Az új orosz vadászgép tesztjei sikeresen zajlanak]. vpk.name (oroszul). 2008. március 7. Az eredetiből archiválva : 2008. október 5 .. Letöltve: 2019. június 6 .
A stabilitási és irányíthatósági jellemzőket legfeljebb tizenegyezer méteres magasságban értékelték. Szuperszonikusan haladtunk, elértük az M-1.3 Mach-számnak megfelelő sebességet.
– Milyen pozitívumokat árultak el az első repülések?
- A repülési tesztek jól mennek. Már az első repülések során világossá vált, hogy a repülőgép jó stabilitási és irányíthatósági jellemzőkkel rendelkezik. A lelátókon végzett előzetes munka eredményei alapján várhatóak, a valós és a próbapadi adatok összehasonlíthatósága igen magas.
Elégedett vagyok az erőmű teljesítményével. A Su-35 NPO Saturn motorokkal van felszerelve 16%-kal megnövelt tolóerővel. Az erőművet egy új SDU-D távirányító rendszer vezérli – ez egy új szó ezen a területen.
Ha az alap AL-31F tolóereje utánégető üzemmódban 12,5 tonna volt, most 14,5 tonnára nőtt, ami észrevehető a gyorsulási dinamika növekedésében. Az új repülőgép felszállása és felszállása is sokkal rövidebb. A tolóerő növekedése érezhető az alap Szu-27-es és a Szu-30-as repülőgépekhez képest.
Az első repülést kísérettel hajtották végre: egy Szu-30MK szállt fel a Szu-35-tel együtt. Ez lehetővé tette a repülőgép jellemzőinek összehasonlítását. Amikor maximálisan nem utóégető üzemmódban gyorsítottam, a kísérőrepülőgép pilótájának utánégetőt kellett használnia. Azonban még ebben az időben is néha lemaradt. Természetesen itt van függés az erőmű fojtószelep-reakciójellemzőitől és attól, hogy a pilóta hogyan vezérli a gázt. Ennek ellenére a repülések során észrevehető volt, hogy a Szu-35 tolóereje nagy, és nagyobb sebességnövekedést mutat.
Az elkészült járatok részletes elemzése jelenleg is zajlik. Számomra az utolsó repülés eredményeinek kérdése továbbra is nyitott marad. Felmérte a Szu-35 gyorsulási jellemzőit. Egy érdekes tulajdonságot figyeltek meg. Az előzetes elemzések azt mutatják, hogy közepes magasságban, nem utánégető üzemmódban működő hajtóművek mellett a repülőgép enyhe szuperszonikus sebesség mellett tovább gyorsult. A gyorsítás során a gép elérte az M-1.1 Mach-számot. A vízszintes repülés maximális sebességét azonban nem értem el, mert elértem a megengedett szuperszonikus repülési zóna határát, és kénytelen voltam visszatérni a „szubszonikusra”.
"ez emlékeztett a f-22 pilóták átrepüléses tapasztalataira +10000 m-en max gázon utánégető nélkül folyamatosan gyorsultak és kevesebbet fogyasztottak mint a tervezet"
Az extrém repülést elemezve az a benyomásom, hogy bizonyos üzemanyag-maradvány mellett, bizonyos magasságokban a gép „szuperszonikus” sebességgel repül, „maximum”-on működő hajtóművekkel. Még mindig pontosan meg kell határoznunk a repülőgép tömegét és azt a magassági-sebesség-tartományt, ahol lehetséges a „szuper cruise” repülési mód (szuper cruise - repülés szuperszonikus sebességgel utóégető használata nélkül; az összes sorozatgyártású vadászgépből csak a MiG- 31 és F-22A Raptor rendelkezik vele - Megjegyzés a szerk.).
Folytatva a beszélgetést a Szu-35 előnyeiről, meg kell jegyezni, hogy a belső tartályok üzemanyag-ellátása közel 20%-kal nőtt. Ez fontos előrelépés az alap Szu-27-hez és Szu-30-hoz képest. Ennek eredményeként a repülési távolság jelentősen megnő. Feltételezéseim szerint a repülési tesztadatok alapján a repülési hatótáv akár 4,5 ezer km is lesz. A pontos adatot természetesen a repülési tesztek eredményei alapján határozzák meg. Valami mást kell nézni, ellenőrizni, alaposan felmérni. Valószínűleg a megnövelt tolóerővel rendelkező motorok jelenléte lehetővé teszi, hogy az autó magasabb mennyezetet kapjon. És ennek köszönhetően a repülési hatótáv még tovább fog nőni. De ezt még próbák során kell ellenőriznünk.
ezek a 2015-ös eredmények:
közép magasság= 5000-10000 /szolgálati magasság itt a legalacsonyabb a fajlagos üzemanyag fogyasztás és legnagyobb a sebesség: lásd polgári repülés nagy távolságokra 9000-9800m között max 970 km/h max fordulatszámon.
ha valamit nem értesz ajánlanám allesmor-obranna kifaggatását.
India már egyszer kiszállt a Szu-57 projektből, érdekes ha visszaveszik. Lehet rájöttek, hogy a 7,5 mld dollárból F-35-ös max egy század jönne ki (ha adnak), úgy, hogy nincs harci tapasztalat vele, hacsak légvédelem és légierő nélküli területek bombázgatása nem számít annak."Az Indiai Légierő azt tervezi, hogy a Szu-30MKI-t a legendás Szu-57-esre frissíti. Szakértők becslése szerint a program 7,5 milliárd dollárba kerül. A Szu-30MKI megkapja az ötödik generációs vadászgépek összes fő képességét, a lopakodás kivételével. A Kreml részvétele egy ilyen nagyszabású projektben nem meglepő. Azt is meg kell jegyezni, hogy a két (euro)ázsiai óriáscég más, stratégiailag fontos projekteken is dolgozik, többek között hiperszonikus fegyvereken is – ezen a területen Moszkvának nincs párja." - infoBRICS
India már egyszer kiszállt a Szu-57 projektből, érdekes ha visszaveszik. Lehet rájöttek, hogy a 7,5 mld dollárból F-35-ös max egy század jönne ki (ha adnak), úgy, hogy nincs harci tapasztalat vele, hacsak légvédelem és légierő nélküli területek bombázgatása nem számít annak.
Gyakorlatilag csak a sárkány marad a régi, még az elektromos hálózatot is cserélni kell (ez volt a amcera a SZU-35Sz-nél is).Azért ehhez lehet, hogy sokat kell majd lakatolni.
Bár nagy flottánál, komplett ipari háttérrel... Ők tudják...
Gyakorlatilag csak a sárkány marad a régi, még az elektromos hálózatot is cserélni kell (ez volt a amcera a SZU-35Sz-nél is).
Erről a "minden szentnek maga fele hajlik a keze" jut eszembe. Az elektronika nem pótolja az alacsony észlelhetőséget és az alacsonyo észlelhetőségű repülőkben nagyon fejlett az elektronika.A végén, ha esetleg nem értenétek, hogy miért írtam "svéd expresszt". Azért mert volt egy interjú az egyik Aeromagazinban a Gripen-E programról a Saab vezérével.(sajnos nem emlékszem, hogy pontosan melyik számban volt, ha valaki tudja, nyugodtan írja ide). Abban mondta a svéd interjúalany, hogy ők felesleges, pénz pazarló megoldásnak tartják az egész alacsony észlelhetőségű kialakítást, ami megdrágítja az üzemeltetést. És, hogy inkább mindenhova elektronikát pakolnának ehelyett.
Erről a "minden szentnek maga fele hajlik a keze" jut eszembe. Az elektronika nem pótolja az alacsony észlelhetőséget és az alacsonyo észlelhetőségű repülőkben nagyon fejlett az elektronika.
Igen, ha nincs stealth portékád, akkor, persze, hogy nem tartod jónak.Erről a "minden szentnek maga fele hajlik a keze" jut eszembe. Az elektronika nem pótolja az alacsony észlelhetőséget és az alacsonyo észlelhetőségű repülőkben nagyon fejlett az elektronika.