1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Szuhoj Szu-27, -30, -33, -35 "Flanker"

Diskurzus a(z) '4/4+/4.5 generációs vadászbombázók' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Amennyire én a festéshez értek, itt nem az alapozóval van a baj, mert nem mállik a festés, hanem fakul, kivékonyodik. Korábban olvastam valakitől, hogy azért, mert kerozinnal mossák a gépeket. Ez - különösen az A-50-est látva - szerintem nem állja meg a helyét. Nekem úgy tűnik, hogy ez a festéktípus az UV hatására egyszerűen elbomlik, krétásodik, porlad és az eső, meg a menetszél, a repülés közbeni hatások elhordják a felületről. Korábban a Szu-27-eseket érintette ez a probléma, miközben a kortárs MiG-31-es flotta klasszikus "teflonszürke" festését annyira nem.

endre and fishbed like this.
  2. boki

boki Well-Known Member

Szergej Bogdan és Szergej Csernyisev az OKB Szuhovo tesztpilótái a vietnami 935-ös vadászrepülő ezred pilótáit oktatják "mesterfokú pilóta" program keretében.

sidewinder12 and fishbed like this.
  3. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

4. Wilson

Wilson Well-Known Member

A Su-35 pilótafülkéje megvédi a pilótát a 'nukleáris robbanás sugárzásától

Su-35 Jet pilótafülke:

Az orosz Su-57 vadászrepülőgép „üveg” védőburkolata meg tudja védeni a pilótát a „nukleáris robbanás sugárzásától”, a repülőgép radarjeleinek csökkentése mellett - állította fejlesztője.

Az új anyagok elősegítik a pilótafülke észlelhetőségének csökkentését a radarérzékelés szempontjából - mondta.

Az új tulajdonságokat a pilótafülke "üvegének" öntésére kifejlesztett monolitos polikarbonátból készült új technológia, valamint az arany és indium-ón ötvözetek speciális bevonatként való alkalmazása tették lehetővé.

Andrey Silkin azt állítja, hogy a világon nem létezik még egy ilyen típusú technológia.

"Az ONPP Tekhnologiya szerződést írt alá a PJSC Sukhoi-val (amely a Su-57-et gyártja) polimer kompozit alkatrészek szállítására az Su-57 sorozatgyártásához 2028-ig 74 termékkészlet gyártását biztosítjuk. "- mondta Silkin a kormánynak szóló jelentésben.

fip7 likes this.
  5. Kulso_54

Kulso_54 Well-Known Member

Attól IS! Meg mindentől IS!

De képen is látszik a kabinkeret szemből, oda kell is, hogy ne engedjen se ki semmi sugárzást mert azt még rádióamatőr is képes lenne detektálni a világ másik végéről.

Bleroka likes this.
  6. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

7. ghostrider

Ez a cikk valójában egy dícshimnusz a kínai haditechnikát illetően, amelyet szinte még sehol sem vetettek be élesben. A Szu-35 egy platform, amely fegyverzetet hordoz. Ráadásul export verzió, export fegyverzettel. A cikk nagyrészében nem maga a platformal foglalkoznak, nem azzal van bajuk, hanem a hordozható fegyverekkel. Én nem tudom, hogy konkrétan milyen fegyverzettel szállították a repülőgépeket, de szerintem nem a legújabb fejlesztésü rakétákkal, amelyeket az orosz alakulatok kaptak. Pl. ott van az R-37M, ami az oroszoknál rendszerben van és a kínaiak ezt akarnák talán megvenni a jövőben. Az R-77-1, az új R-73M, vagy az utódja valószínűleg nem ezekkel szállították. Ezek után már csak azt vártam, hogy a Novator KS-172 rakétát is megemlitik.
    Lokátor. A cikk szerint az egyik legfejlettebb PESA, de mégiscsak nem AESA. Levezetik a semmiből, hogy a Szu-57 lokátora szar. A pakliban az is benne van, hogy az N-36 helyett már az N-50 lesz benne a későbbi sorozatokban. Lopokadó technológia területén pedig egyszerűen kispályásnak tekintik az oroszokat magukhoz képest, de konkrétan szerintem csak tapogatóznak a semmiben. A Szu-57-et élesben tesztelték, valószínűleg az oroszoknak sokkal több tapasztalat gyűlt össze, mind a kínaiaknak.
    A cikk annyiban reális, hogy a fegyverzetet és a lokátort hosszabb távon fejleszteni, cserélni kell, de ez természetes dolog.

fip7, Rotten878, fishbed and 2 others like this.
  8. Capslock27

Capslock27 Well-Known Member

.
    .
    Nem lehet, hogy ez a látványosan kopó sötét festék valami jelvisszaverődés csökkentő próbálkozás volt, csak nem vált be....?

9. Mackensen

Hátőőőő.... Szu-35-ről sem olvastam, hogy túl sok éles bevetést repült volna...
    Akkor, meg nem értem mi a probléma.
    Itt most egy kicsit elkezdtem köhögni

Pocok75 likes this.
  10. borisz

borisz Well-Known Member

Gondolom Szíriára gondol.

ghostrider likes this.
  11. arbalest

arbalest Well-Known Member

A Szu-57 radarjánál inkább az a fura, hogy mi alapján szarozzák? Mi tudnak róla? Egy éppen rendszeresítés alatt álló AESA radar, amiről annyit tudunk, hogy hány adó-vevő egysége van. :confused:

fip7 likes this.
  12. Mackensen

A cikkben, amit belinkeltem nem szarozták.

13. arbalest

arbalest Well-Known Member

Még nem olvastam, ghostrider írta.

14. ghostrider

A sziriai repülések éles bevetések, mert nem oktató, vagy gyakorló feladatokat hajtanak (hajtottak) végre, sem a Szu-35, sem a Szu-57.
    Sok mindent nem tudunk róluk, nem igazán kötik senki orrára, se a negatív, se a pozitív tapasztalatokat, vagy, hogy egyáltalán mit csináltak.
    Ha már olyan éles bevetést feltételeznél, amire gondolok, az már réges-régen rossz lenne.
    A fegyverzettel van állítólag bajuk, amit kaptak, mert állításuk szerint a kínai rakéták sokkal jobbak. Akkor minek vettek, már amennyiben kaptak a gépekhez?
    Kicsit érdekes feelingje van szerintem a cikknek. Nem amiről ír, hanem ahogyan ír.

fip7 and fishbed like this.
  15. ghostrider

Szíriát megjárt Szu-35Sz RF-95813 vörös 03, RF-95815 vörös 05 és RF-95816 vörös 06

sidewinder12 and fishbed like this.
  16. Mackensen

Azok az éles bevetések inkább propagandacélt szolgáltak. A kínai Szu-35 vásárlás egyezzünk meg annyiban, hogy sem a elektronikáról, sem a rendszeresített fegyverzetről nem szól.
    Mert bármilyen furcsa, a saját fejlesztéseik nem kompatibilisek az orosz gépekkel.

endre likes this.
  17. Roni

Roni Well-Known Member

Egyszer már leirtam mi bajuk a szu-35-el. A szu-57 meg egy nulla edaig szót sem érdemel. Pedig nagyon tetszik a gép. De amit művelnek vele az bűn

18. ghostrider

"Azok az éles bevetések inkább propagandacélt szolgáltak."

Na itt én kezdtem el köhögni.
    Ugye ezt Te sem gondolod komolyan. A Szu-57 esetén nem is tudtunk róla, csak utólag. Élesben teszteltek, hogy miket, csak találgathatjuk. A Szu-35 meg elég sokáig promóciózik, meg repülget, csak úgy, semmiért.
    Jelenleg még mindig főleg orosz gépeik vannak a kínaiaknak, amiket másolnak, vagy tovább fejlesztgetnek, ezekhez tervezik a fegyverzetet már mióta. Már, hogy a rákba ne lennének kompatibilisek. Akkor miért azokkal akarják felszerelni a későbbiekben a Szu-35-t?
    Az, hogy miről is szól valójában a kínaiak Szu-35 beszerzése, csak találgatni lehet.
    Roni, inkább hallgattál volna, bölcsebb maradtál volna.

19. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Kérlek vázold már fel ó nagy bölcsességeddel, hogy a Szu-57 milyen komoly harci feladatokat hajthatott végre komoly fegyverintegráció nélkül úgy, hogy emlékeim szerint néhány napot, ha ott volt összesen.

Az utolsó mondatod annak fényében vicces, hogy milyen égbekiáltó marhaságot sikerült a hatósugarak kapcsán leírnod.

endre likes this.
  20. dudi

dudi Well-Known Member

Bombáztak precíziós bombákkal.Ennyit mondott az orosz vm.Honnan veszed,hogy nincs komoly fegyverintegráció?

Ezen oldal megosztása