Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
joker
Szerintem melegen kovácsolt/hengerelt acélt használnak. Azok is nagyon homogén szerkezetűek.
A szegényített urán meg nagyon nehéz. Helyette az oroszok is kerámiákat használnak.
De mivel fontos az ár, így nem lehet mindenhova kerámiát tenni.
az anyag sűrűsége nem garancia jó páncéalnyaghoz. Az ólóm is sűrűbb mint az acél...
Általában a karbidoknál ami wolframalapú az keményebb az összes többinél. Legyen az SiC vagy BC, szerintem a bromidoknál is van egy ilyen, csak az valószínűleg még drágább lenne és a wolfram rohadt nehéz is.A titániumdiborid valóban az egyik legdrágább, de a legjobb is elvileg.
Pedig igyekszem, de annyira titkosítva van, hogy nem tudok hozzájutni. DDD
Még 305 nap
Harckocsi-páncélok készítésénél használják-e vagy lenne-e értelme használni azt (vagy hasonló) a technológiát, amivel egykristályszerkezetű turbinalapátokat készítenek a sugárhajtóművekbe? Azokban nincsenek törések meg különböző kristályok, amiknek a csatlakozásánál van a gyenge pont.
Itt persze nem titánötvözetekből alakítanák ki az egykristályt, hanem acélötvözetből, alacsonyabb hőmérsékleten olcsóbb anyagból, nagyobb hibahatárral olcsóbb lenne ezeket előállítani.
Szegényített uránból nyílhegy-lövedékeket készítenek, hidd el elég erős az a anyag.
Érdekes egy dolog ez,mással vígan dicsekednek, míg az Armatával nem. Gyanús. Még maszkirovka sincs
Az Armata harckocsik, melyek részt vesznek a 2015 május 9. katonai parádén 2015 márciusára készulnek el-jelentette ki az Uralvagonzavod igazgatoja a KADEX 2014 kiállításon Kazahsztánban. Az Armata mellett a Koalicija-Szv is akkorra készul el. Az orosz hadseregnek szánt elso -teljesen kész- prototípusokat 2014 végen, vagy2015 elején adják át.
De a pkafárol legalább jöttek a fantázia rajzok azért ült mindenki a seggén most meg még azt sem kapunk.DD
De a pkafárol legalább jöttek a fantázia rajzok azért ült mindenki a seggén most meg még azt sem kapunk.DD
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..