T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Nem tudom, ti honnan szereztétek ezeket a hamisítványokat... Így néz ki az előzőtes fantázia rajt...

rawwad_copy_mech_concept_web.jpg
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
Nem sokat mondott ezzel a cikk, csak azt, hogy a titánt (gondolom a titánium-diboromidot) túl drágának találták a páncélzathoz.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Nem sokat mondott ezzel a cikk, csak azt, hogy a titánt (gondolom a titánium-diboromidot) túl drágának találták a páncélzathoz.

Eredetileg aT-95 -re tervezték, de túl drága lett ezért torolték a programot és helyette lett az olcsóbb Armata. Ugyanaz lesz a torony, cso, automata toltorendszer mint a T-95 on. A torony ures lesz. A személyzet egy páncélozott kapszulában lesz. Az Armata tele lesz pakolva legújabb elektronikával, mindent egy LCD monitorrol lehet kovetni, irányítani.... kb.errol szól.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
boki

Értem :)
Én szurkolok a típusnak, jó lenne már valami új, valóban sikeres koncepciót felmutatni az MBT-k terén.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Elég merész dolog lenne ha kiszednék a kezelőszemélyzetet a toronyból. Majd meglátjuk...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
Mackensen

"Elég merész dolog lenne ha kiszednék a kezelőszemélyzetet a toronyból. Majd meglátjuk..."

Pedig ez egy nagyon jó ötlet. Ugyanis sokkal kisebb lőhető helyen van így a személyzet, csökkenteni lehet a torony méretét és a lőszerektől is könnyebb elszeparálni a személyzetet.

Én csak annyiban nem értek egyet az oroszokkal, hogy ők előre ültetnék a személyzetet, mögöttük pedig a torony, majd a motor helyezkedik el. De a legtöbb lövést egy harckocsi szemből kapja.
Én előre raknám a motort, középre a tornyot és hátulra a személyzetet. Az égő tankot is könnyebb lenne így elhagyni adott esetben.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ez ok, de ebben az esetben teljesen megszűnik a kézi működtetés lehetősége. Ha előre tennéd a motort, akkor lehet magasabb lenne az egész járműve, így alacsonyabb.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
Mackensen

Ezek helytálló érvek, bár a motor közel sem biztos. Ugyanis volt itt kép a várható erőforrásról és egy elég kompakt konstrukciónak tűnik. A Merkava MTU dízele batár nagy dög!
Jó lenne már látni ezt az Armatát, mert így nehéz beszélgetni róla.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
"Ugyanaz lesz a torony, cso, automata toltorendszer mint a T-95 on."
Boki

Nem ugyan az a torony lesz hanem teljesen új.
Mikor bejelentették az armata fejlesztését már akkor mondták hogy a legnagyobb változás a torony lesz .
Az új páncélzat meg új felülettel is jár szerintem olyan lesz pl-01 csak az alakja lesz más .

boki
július 30., 14:37 Feljelent

Szerintem sok köze nincs a valósághoz azzal az oda nem illő reaktív páncélzattal az oldalain.
Már a fekete sas is lapos volt nem hiszem hogy egy ilyen ormótlant alkotnának az orosz mérnökök.
És gondlom az armatánál oda figyelnek a külsőre is mert vagy 25 évig biztos szolgálatba lesz.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Roni

Majd meglátjuk.:)

Az Uralvagonzavod mérnokei már tobbszor nyilatkozták, hogy sok elemet átvesznek a T-95-bol. Tulajdonképpen a T-95 már készen volt 2010-ben, de mivel túl drága lett volna a sorozatgyártása, egy olcsobb(Armata) fejlesztése mellett dontottek.

Gondolod, hogy 2-3 év alatt képesek lettek volna teljesen új tankot alkotni? Felejtsd el. A T-95 elemeit- fejlesztéseit is felhasználták.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
Gondolkoztam kicsit az Armatán és rájöttem, hogy nem csak olyan tornyot lehet készíteni egy harckocsihoz, mint a maiak.
Arra gondoltam eredetileg, hogy majd az Armata tornyának belseje is benyúlik a páncéltestbe, mint a mai tornyok, hiába automata. (A jelenlegi automata töltő miatt gondoltam erre)

Aztán rá jöttem, hogyha fektetve helyezik el a toronyban a lőszereket, két sorban egymáson, mindkét oldalra elosztva akkor a harcjárműnek lehet olyan automata tornya ami nem "lóg bele" a páncéltestbe belülről.
Ráadásul itt a lánctalpak sem korlátoznák a lőszer elhelyezését, és mivel nincs ember a toronyban így a torony mérete kicsi maradhatna.

Ha a torony magassága 0.3 méter lenne, szélessége 3 méter amiből a hasznos belső tér 2x1 méter lenne (két rekesz), illetve a hasznos hossz is 2 méter körül lenne, akkor egyesített lőszer esetén is 2x7x2, vagyis 28 lőszer férne el az automata töltőben. De 8-as lőszersor esetén akár 32 lőszer is beférhet. Ez már jobb, mint a jelenlegi rendszer.
(Feltételezve, hogy a lőszer űrmérete 125 mm)

E mellet felszabadulna hely a páncéltestben, mégpedig a torony alatt.
Ha abból indulunk ki, hogy hátul van a motor és az erőátvitel, a torony alatti részen a légkondi/ABV/számítógépek/üzemanyag/aksi stb... akkor elől simán elférhet a személyzet.
Ez beleférhet akár 3 db két méter hosszú rekeszbe is. Vagyis az Armata páncélteste akár 6 méter + páncélvastagság hosszú is lehet úgy, hogy a személyzet nem ül a toronyban.
Ez azért fontos, mert így a harckocsi kb. ugyan akkora lenne, mint a T-90 vagyis a nyugati MBT-khez képest kicsi. Így megmaradhatna az orosz közepes harckocsi vonal is, és mégis újítottak volna egy nagyot.

(Én annyiban nem értek velük egyet, hogy én a személyzetet hátra tettem volna és a motort előre.)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
dudi

Elírtam. A belső lőszerrekesz magasságra gondoltam. Mivel 3 méter széles lenne a torony, így belógna a lánctalp fölé, vagyis a rekesznek kell legyen alja+teteje szóval a torony teljes magassága maradna a régiben. Az olyan 60-70 centiméter összesen.

Csak, hogy kicsit alátámasszam magam:
Egy automata töltős MBT magassága olyan 2.2-2.4 méter. Legyen az átlag 2.3 méter. Abból a hasmagasság 0.5 méter. Vagyis a torony+test 1.8 méter. A torony test arányszáma általában 2:1-hez, vagyis 0.6/0.7 méter magas általában egy harckocsi tornya. Ebben lenne elhelyezve ez a 0.3 méter magas rekesz.
T-72A_Drawing_Line_Russia_01.gif


35279-9.jpg
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Már évek óta bemutatott makettet csak felülről lehetett látni ugye?

http://www.tank-net.com/forums/index.php?showtopic=39816&page=1

Itt szemből is látható

Tudom nem így fog kinézni, csak már hogy lássunk valami újat
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 330
26 539
113
Úgy látom, hogy egy teljesen új 2A82 típusú 125mm űrméretű ágyút készítenek hozzá, valószínűleg új lőszerekkel is fog rendelkezni.