T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
A videot nézve megint csak annyit tudok írni hogy hatalmas ez az Armata erre nem lehet egyszerűen felugrani mint a t-90 -re.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113

Pár dolog, amit leszűrtem. A sebességmérő 85 km/h-ig van skálázva, de az utolsó szegmens nincs "bekötve", tehát valószínűleg kb. 80 km/h lesz a végsebessége. Aztán amit még megértettem (a feliratozást használva, angolra fordítással, már amikor épp hajlandó volt megjeleníteni a feliratot...), hogy az alkatrészek készítésénél már használnak 3d nyomtatást is, illetve beszéltek még a spéci festékről, ami polimeralapú és a radarhullámok visszaverődését erősen csökkenti bizonyos hullámhossztartományok esetén.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
CIFU írta az SG fórumon.

Remélem nem haragszik meg ha ezt itt is megosztom mert én és sokan mások nem járnak az SG fórumra .



"Érdekes interjú a Zabaston egy ex-uralvagonzavod alkalmazottal. Bevallom nem vagyok benne száz százalékig biztos, hogy ez nem valami ellen-propaganda, de azért érdekes dolgokat mond:

-Állítása szerint a T-14 / T-15 Armata járművek iszonyatosan félkész állapotban leledznek, mindegyik alapvetően csak arra lett felszerelve, hogy a Vörös téren fel tudjon vonulni.
-Lőtéren nem hajtott még végre éles lövészetet a T-14, csak az UVZ saját teszt lőterén.
-Ahol az automata töltő hiányosságai miatt kézzel töltötték a löveget.
-Az interjúalany állítása szerint az UVZ állapota kritikus, az Indiai T-90S megrendelést öt éve teljesítették, azóta mindössze az Algériai megrendelés futott be, amelyet pár hónap alatt teljesítettek, és innen kb. vége. Az egyetlen kvázi-megbizatás a (T-72B(3) és T-90) harckocsik nagyjavítása, de míg egykor 800 járművet kellett karban tartani egy évben, most 130-150 jön maximum.
-Állítása szerint az Armata elég rossz konstrukció, a "hagyományos" T-72/T-80/T-90 esetében egy aknára futáskor legalább a toronyban tartózkodóknak volt esélye, az Armata esetében itt nincs ilyen, mivel mind a testben, elől foglalnak helyet. (Itt már kicsit rángattam a szemöldökömet - számtalan Abrams és Leopard 2 futott aknára Irakban és Afganisztánban, a megfelelő aknavédelemmel ellátott járművek esetében általában még sérült sem volt a személyzetben - Cifu).
-Az interjú szerint sokszor hónapokig csúszik a fizetés, ráadásul még a képzett, gyakorlott szakembereknek is csak 15-20 ezer rubel a fizetésük (~68-91 ezer forint)."
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Nálam az armata tanknál a lemezes torony zavar .amit egy 30mm ágyú lebont róla .

Azért mennyivel másabb a t-90ms ami az oroszoknál t-90m lesz :cool:

11246701_894281193973193_3868765376972684900_o.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 720
17 081
113
A lemezes tornyot nem írnám le. Ajánlom figyelmedbe a lemez acélok és az acél öntvények szilárdsági paramétereit. Lesz majd csodálkozás. Arról nem beszélve, hogy lemezből olyan rétegrendet csinálnak, amilyet akarnak (lásd plattírozás).
 

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
403
636
93
Üdvözlök mindenkit most regisztráltam. Nem tudom volt-e már ez a videó, de itt 2 armata megadja magát.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 615
79 825
113
Üdvözlök mindenkit most regisztráltam. Nem tudom volt-e már ez a videó, de itt 2 armata megadja magát.

Ennek van története szépen leírva ha visszakeresed akkor már megérte regisztrálni.Jah az első hivatalos bemutatón volt.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 615
79 825
113
Okés, köszi akkor majd átböngészem jobban ha lesz időm. :)
A lényeg az,hogy az HM rah
ragaszkodott a felvonuláson a sorozott katonákból álló kezelőkhöz akiknek a kiképzésé alig jutott idő(a gyár a saját mérnökeit akarta értelemszerűen)emiatt az egyik Armata(a tank)rendszere letiltott (vagy a váltó vagy a motor védelme miatt nem emlékszem pontosan)mindent és ez vezetett a leálláahoz.A vége az lett,hogy egy méenök beült és hipp-hopp elindult a vas.
 

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
403
636
93
A lényeg az,hogy az HM rah
ragaszkodott a felvonuláson a sorozott katonákból álló kezelőkhöz akiknek a kiképzésé alig jutott idő(a gyár a saját mérnökeit akarta értelemszerűen)emiatt az egyik Armata(a tank)rendszere letiltott (vagy a váltó vagy a motor védelme miatt nem emlékszem pontosan)mindent és ez vezetett a leálláahoz.A vége az lett,hogy egy méenök beült és hipp-hopp elindult a vas.
A nagy büszke felvonulásra meghagyhatták volna még a gyár embereit.
Ezek a tankok teljesen új legénységet kaphatnak vagy a "régebbi" típusokról képzik át őket és azok kapnak új legénységet? Ha már "csúcstechnológia" akkor a tapasztaltabb legénység logikusabb lehet.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 459
11 494
113
A nagy büszke felvonulásra meghagyhatták volna még a gyár embereit.
Ezek a tankok teljesen új legénységet kaphatnak vagy a "régebbi" típusokról képzik át őket és azok kapnak új legénységet? Ha már "csúcstechnológia" akkor a tapasztaltabb legénység logikusabb lehet.
Miért vársz olyan emberektől - legyenek bárhol is a világon - konstansan logikus döntéseket, akiknek 20 éve egy beosztottja sem mond/hat ellent?
 
  • Tetszik
Reactions: endre

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Egyébként az eset nem a felvonuláson , hanem a főpróbán történt 2015 május 7-én.
 

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
403
636
93
YPkTy.jpg


Amikor ezt a képet láttam, nekem is pont ez jutott eszembe, hogy durva nagy ez a tank.
Magas lett szerintem. Főleg oldalról husisabb célpontot nyújt emiatt. Kérdés az, hogy vajon előnyére fog-e válni az, hogy senki nincs a toronyban? Legénység is karcsúsodott. Ha kiütnek egyet, főleg ha kettőt közülük hamarabb harcképtelenné válik a tank.