T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 788
57 421
113
Ez sokmindentől függ. Az biztos, hogy HEAT és KE ellen is nagyobb a védelme mint a beépített összesen 42mm acélnak.

Meg is védi a tankot a mitől is? o_O
A 12.7 mm-s géppuskától? Mert kb. az a szint....
Még egy puskagránáttal is belövöd azt a szart XD

Te vagy rohadt unalmas és a nyöszörgésed. Mutattál 1-2 videót amikor a szerencsének köszönhetően kibírt NLAW találatot egy-egy orosz harckocsi. Ellenbenn 500 és 1000 közt van a kilőtt orosz harckocsik száma.

És ehhez hány páncéltörő rakétát használtak föl? Hánnyal végzett egyáltalán páncéltörő rakéta?
Mert önmagában megint hülyeségeket beszélsz!
Ha tételezzük fel, kilőttek 1000 db orosz tankot, abból kb. 400-al végzet akna/drón/tüzérség stb...
Van 600 db kilőtt tank több 10,000 db páncéltörő rakétára!
Tele van a net, sikertelen pct. találatokkal, és interiúkkal, ahol elmondják, hogy adott küldetésen hány találatot kaptak. És bírták a tankok.
Azok a tankok, amiknek a fele egyidős az általad imádod Leopárd 2A4-el, ami viszont még a 70's évek szovjet ATGM technológiáját sem bírja ki szemből... Instant halál mind.
Sokkal kisebb a Szír bevetésnek a mintája, de az beszédes volt, hogy kivonták a Leopárdokat a frontról és modernizált M60-asokat küldtek be helyette.
Az ok egyszerű. Azt is láttam kilőve videón, de abból kilövés után szállt ki személyzet.
Olyan videót viszont nem láttam, amiben Leopárdot találnak el, és abból bárki kiszállt volna...

Nem jöttél még rá, hogy fip7 az orosz szekeret tolja?

Most is ezért érveltem az M1, a Merkava meg a Leclerc mellet is. Ők is oroszok... Jah nem XD

Addig mér rosszul szöget, és addig számol rosszul, amíg kijön a neki tetsző végeredmény.
Kb. erről szól a hk-k terén végzett tevékenysége.

Mondjuk mind az angol titkosszolgálati eredmény, mind a Svédek mérése engem igazolt. De sebaj....
Spezial pár hónapja hetekig számolgatott, mire ugyan azt az eredményt kapta, mint én....
Sebaj...
Nem mintha a svédek nem mérték volna ki, hogy a Leopárd 2A4, mint harckocsi nem ér egy kalap szart se....
De még az A5-el sem voltak teljesen elégedettek.

A másik megjegyzésem a rosszindulatú és álságos megjegyzéseddel kapcsolatban, hogy pl. a T-72B páncél védelmét tényleg alul számoltam a hivatalos gyári értékhez képest. Mégsem szólt érte senki se egy kurva szót se, vagy hápogot, hogy XY fan vagyok és utálom a ruszkikat, ezért tettem.
Csak a német imádók ilyen beteg világszemléletűek....


Egy csupasz Leo2A4 nála a mérce, ami mai szemmel már özönvíz előtti.
De persze 198x-es T-72B vs ATGM eredményt nem hoz. Navajon miért?

Az az özönvíz előtti szarkupac elég elterjedt a NATO-ban, a török és a Lengyel haderő legfőbb típusa, és jelenleg mi is csak azzal a szartaligával rendelkezünk, ahogy még jó egynéhány ország.
Másrészt a T-72B-k csecsenföldi tapasztalatait megosztottam már a kortárs pct. fegyverek ellen, elég jól szerepelt.
Ellentétben a Leopárddal, amit körbeszopkodtok, pedig a legósdibb 70's évekből származó ATGM-ek is kiszedték, szemből. XD
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Az én véleményem viszont az, hogy lehet készíteni neki a a fejfát, amikor az orosz vezetés hivatalosan bejelenti, hogy jegelik a projektet akkor ott az Armatának a jelenlegi formájában meszeltek, amit sajnálok mert kifejezetten tetszett a koncepció.
Én már rég megmondtam, hogy ez egy Patyomkin páncélos. A T-95/2000 utódja. Megy is melléjük a kukába.
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000 and Roni

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 683
14 391
113
Nem jöttél még rá, hogy fip7 az orosz szekeret tolja?

Már láttam FIP-et a Leclerc, a Chieftain, a Merkava, és az Abrams mellett érvelni, akkor most FIP a GIAT / Vickers / IMI / General Dynamics Land Systems embere ?

Én meg népszerűsítettem a T-84-120-as Jatagánt is, akkor Ukrán lennék ?


De persze 198x-es T-72B vs ATGM eredményt nem hoz. Navajon miért?

Hoztam hosszú Angol írást a 80-as évekbeli meztelen T-72A vs ATGM-ről is, de akkor épp nem voltál ott ...
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 683
14 391
113
Abrams legfőbb "előnye" ezen a téren az orosz harckocsikkal szemben hogy a legtöbb harcképtelenné tett abrams személyzet túlélte a támadást és ezek a harckocsik jelentős része javítható maradt.

A T-64-es és társai már kiforrottan szaladgáltak, amikor még az Abrams kigördült a gyárból, és egy előszériát erőszakoltak sorozatgyártásba, amit hosszú évek alatt erősítettek fel a közismert Killdozer szintre.

De a Szovjet gépeket sem kell szidni, a T-80-as fejlődése a Black Eagle, és a Jatagán, és a T-72-es is felhozható ahhoz hasonló szintre. Időtálló, jól modernizálható dizájnok, amik a kívánatos helyett elmentek egy teljesen rossz irányba. Ami régen jó volt, az ma már nem.

Egálban lehetne az USA és az Orosz, ha utóbbiak költenének a sajátjaikra.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 683
14 391
113
ez az orosz hadserő egy marha nagy papírtigris csupán.

Oroszország nem papírtigris, hanem egy alultáplált, hulló szőrű, rühes börű medve, aki nehezen tántorog, de így is 26 - 38 országgal visel hadat, és bírja. Ilyen hasonlattal a többi ország micsoda ?

Vannak jól, okésan, és rosszul felszerelt fegyvernemeik, de a legnagyobb baj az hadvezetésileg vannak, vagy korlátozottan megmagyarázható, amit Ukrajnában összehoztak.

Az Orosz Stratégiai Erők az az a dolog, aminek nem húzogatnám a bajszát. Nem az atomra gondolok, hanem a robotrepülőzésre.

Az Orosz Légierő az az, ami hullámzó minőségű, de tud veszedelmes ellenfél lenni.

Az Orosz Szárazföldi erők a gerillaharcos / aszimmetrikus hadviselésre alkalmatlan, de hagyományos, nyílt mezei ütközetekre simán, ott az USA lenne minőségi erőfölényben ellenük.

Az Orosz Haditengerészet vicc, korrupció, sikkasztások melegágya.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
T-14_Armata_tank-768x511.jpg

Csak gondoltam offolok egy kicsit ezzel a képpel.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 205
36 948
113
Orosz ígéretes T-14 Armata harckocsikat észleltek a különleges műveleti övezetben
"Arról, hogy az orosz T-14 "Armata" harckocsik az NVO zónában vannak, Vlagyimir Szolovjov orosz tévéműsorvezető és újságíró számolt be, aki meglátogatta a frontvonalat. Szolovjov csapata filmre vette a T-14 harckocsik legénységének harci koordinációját a Donbassban. Ezt megelőzően a legújabb tankokat a Kazany melletti gyakorlótéren látták, ahol a mozgósítottakat képezték ki."
"Újabb frontvonali utazásomról térek vissza az első felvételekkel a T-14 Armata harckocsik legénységének harci koordinációjáról, sok anyaggal az Akhmat különleges erők katonáiról, Oroszország hőse parancsnoksága alatt. Apti Alaudinov, és egy történet egy egyedülálló MTO vonat működéséről"