T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
http://www.armyrecognition.com/march_2015_global_defense_security_news_uk/new_star_for_russian_army_t-14_armata_main_battle_tank.html
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
Nem tudom ez volt-e
<iframe width="559" height="425" src="https://www.youtube.com/embed/ysDTlJLL2uM" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 026
113
Ez itt két Armata lenne, <b>állítólag</b>.
attachment.php
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 818
30 860
113
Jó magas a torony és a tank is. Kár, hogy nem futott oda és tépte le róla a ponyvát :D
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Ez itt két Armata lenne, állítólag.

Mi? ez a két bánat?


maszkirovka is

álcázás? Mit álcáznak azon a két ráncfelvarott t-90?

A torony a nagyobb védelem érdekében még az alváz széléig sem ér.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 573
79 757
113
Ha ezt is úgy szállítják mint a többi harckocsit(a torony hátrafelé néz)akkor a test homlokpáncéljának az alsó része elég nagy felületű.Amiből arra lehet következtetni,hogy szakítottak a T széria elrendezésével DE nem is vették át a nyugatit(ahol a test homlokpáncéljának magassága kicsi ezért szinte fekszik a vezető).
Szerintem olyan lehet az eleje mint az Abramsnek és a Merkavának összegyúrva:szinte vízszintes a test homlokpáncéljának felső része(mint az Abramsnéál)de magas az alsó része(mint a Merkavának).
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 573
79 757
113
lghghl_www.kepfeltoltes.hu_.png


Lerajzoltam,hogy mire gondolok én.A nyíllal jelzett rész magassága kb akkora vagy kicsit magasabb mint a T-72 teknőjének belmagassága a ott ahol véget ér a döntött homlokpáncél és elkezdődik a vízszintes tetőpáncél(gyakorlatilag a sofőrnél).
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ha ezt is úgy szállítják mint a többi harckocsit(a torony hátrafelé néz)akkor a test homlokpáncéljának az alsó része elég nagy felületű. Amiből arra lehet következtetni,hogy szakítottak a T széria elrendezésével DE nem is vették át a nyugatit(ahol a test homlokpáncéljának magassága kicsi ezért szinte fekszik a vezető).
Szerintem olyan lehet az eleje mint az Abramsnek és a Merkavának összegyúrva:szinte vízszintes a test homlokpáncéljának felső része(mint az Abramsnéál)de magas az alsó része(mint a Merkavának).

Pont valami ilyesmit akartam írni én is. Ha nem maszkirovka, akkor elég érdekes új koncepciót valósítottak meg az orosz mérnökök. A toronynál meg lazán eltudok képzelni valamilyen rácsozatot, és arra van rátéve a ponyva, mert ha nem, akkor valami hatalmas toronya lehet...!
Majd meglátjuk, de szerintem lesznek már róla képek, a fölvonulás előttről is. Mert szerintem az Armata is ott lesz a gyakorlásokon a felvonulás előtt pár héttel, és akkor már bármi is lehet. ;) :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 573
79 757
113
Nézzétek a löveg csőtorkolatát...Annyira hiányolta mindenki az előző orosz tankokról.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 573
79 757
113
Sokkal vízszintesebbnek gondolom a homlokpáncél felső részét és emiatt magasabbnak az alsót.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 546
113
Egyébként nem lehet, hogy a ponyva a videókon látott 2 gépágyú miatt dagad annyira felül?