T-15 "Armata" BMP (Objekt 149)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 795
75 855
113
Túl erős volt nekik a kisüsti:pAz Alpokban nemigen mész le az utrol semmivel se,amit nem direkt arra terveztek.De a koreai háborúbol vannak felvételek,hogy a lefagyott úton hogyan szánkáznak a Sherman tankok,Kb megfelelnek egy mai IFVnek

Értem!Szóval már a francia tiszteknél is jobban tudod,hogy ők mit miért csinálnak...!
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Értem!Szóval már a francia tiszteknél is jobban tudod,hogy ők mit miért csinálnak...!
Én nem,de valamelik magyar katonatiszt-valami elemzőbrigádbol-irt egy tanulmányt a francia haderő fejlesztési koncepciójárol.Másik az oroszról,harmadik az izraeliről,stb.
De azthiszem még a szervál előtt iródott.
Dudikám,ne kötekedj.Ha nem irom oda,hogy szerintem,akkor valaki más munkájának gyümölcséböl plagizálok.
Sajna a dél afrikai tapasztalatokrol alig van valami magyarul.Forditóval meg borzasztó körülményes róla olvasgatni
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 819
117 995
113
Túl erős volt nekik a kisüsti:pAz Alpokban nemigen mész le az utrol semmivel se,amit nem direkt arra terveztek.De a koreai háborúbol vannak felvételek,hogy a lefagyott úton hogyan szánkáznak a Sherman tankok,Kb megfelelnek egy mai IFVnek
Hókarom?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 819
117 995
113
Én nem,de valamelik magyar katonatiszt-valami elemzőbrigádbol-irt egy tanulmányt a francia haderő fejlesztési koncepciójárol.Másik az oroszról,harmadik az izraeliről,stb.
De azthiszem még a szervál előtt iródott.
Dudikám,ne kötekedj.Ha nem irom oda,hogy szerintem,akkor valaki más munkájának gyümölcséböl plagizálok.
Sajna a dél afrikai tapasztalatokrol alig van valami magyarul.Forditóval meg borzasztó körülményes róla olvasgatni
Én a legtöbb magyar munkát erős kétkedéssel kezelem....
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Én a legtöbb magyar munkát erős kétkedéssel kezelem....
Változó.Sajna sok a politikai irálnyultságú se.gnyaló irás,plagizáló fércmunka.De van sok szépen megirt,politikamentes és elgondolkodtató irás is.Meglepő helyeken botolhat érdekességekbe az ember,pl Katonai Logisztika.Dokumentumtár hadtudományi része,stb
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Lánctalpasrol nem tudok nyilatkozni,de kerekes teherautóval,anno katonaival is,elég sokat kolbászoltam hóban.Nagyon attol függ.Ha elég mély a hó,csak a hójáró megy el benne.Láttam románba hóvihar után BMP szállitóváltozatát is beszakadva a hóba,másik meg felült rá,és csak kaparta maga alatt a havat-de nem ment sehova.Hómaró szedte ki azt is.És hóba való lánc volt rajtuk.Lejegesedett emelkedő meg megállit bármit,aminek a haladáshoz adhézióra van szüksége.Csak elég hideg kell hozzá
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 795
75 855
113
Én nem,de valamelik magyar katonatiszt-valami elemzőbrigádbol-irt egy tanulmányt a francia haderő fejlesztési koncepciójárol.Másik az oroszról,harmadik az izraeliről,stb.
De azthiszem még a szervál előtt iródott.
Dudikám,ne kötekedj.Ha nem irom oda,hogy szerintem,akkor valaki más munkájának gyümölcséböl plagizálok.
Sajna a dél afrikai tapasztalatokrol alig van valami magyarul.Forditóval meg borzasztó körülményes róla olvasgatni

Általában minimum 40 éves tapasztalatokból táplálkozol,ezt azért elég nehéz komolyan venni.
 
  • Tetszik
Reactions: Fundin and krisss

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 034
24 597
113
Hát ha belegondolsz, ha minden jól megy akkor lesz dedikált IFV-nk ami arra való, akkor nem ural platón fogom vezetem harcba a katonáimat....
Nem gondoltam volna, hogy az MH-nál már nem gépesített lövészek vannak, hanem megint gépkocsizó lövészek, mint anno 60-70 éve. Bravóóóó!.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Általában minimum 40 éves tapasztalatokból táplálkozol,ezt azért elég nehéz komolyan venni.
Sőt,80,meg 800éves tapasztalatokat is figyelembe veszek.Szun Tzu meg 2500éves.De van ami csak 4éves,és van ami még csak elgondolás,koncepció,és figyelembe veszem.
57milis fedélzeti gá meg csak most debütál,még igazán kész sincs,és figyelembe veszem.Az az alkalmazási elv,amit sikeres kiérlelése esetén lehetővé tesz,viszont ősrégi.Honfoglaló eleink is azért tudták a nyugati (valószinüleg) jobban páncélozott lovagokat oly sokszor legyürni,mert messzebb hordott az íjuk.Olyan messziről átütötte a nyugatiak páncélját,ahová a nyugati ijak nem értek el.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 795
75 855
113
Sőt,80,meg 800éves tapasztalatokat is figyelembe veszek.Szun Tzu meg 2500éves.De van ami csak 4éves,és van ami még csak elgondolás,koncepció,és figyelembe veszem.
57milis fedélzeti gá meg csak most debütál,még igazán kész sincs,és figyelembe veszem.Az az alkalmazási elv,amit sikeres kiérlelése esetén lehetővé tesz,viszont ősrégi.Honfoglaló eleink is azért tudták a nyugati (valószinüleg) jobban páncélozott lovagokat oly sokszor legyürni,mert messzebb hordott az íjuk.Olyan messziről átütötte a nyugatiak páncélját,ahová a nyugati ijak nem értek el.

Látod az sem érted mit kéne kezdened Szun Ce-vel.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Látod az sem érted mit kéne kezdened Szun Ce-vel.
Mondja az,ki a saját szabályzatában leirt légiroham fogalmat nem tudja értelmezni......
Szerintem szakadj el a személyeskedő üres kötekedéstöl,és keres gyakorlati hibát az 57milis gá koncepciójában.Annak talán még értelme is van
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Nincsen csak sarkított példa.
73as zsidó M2 alkalmazás is ilyen kirivó példa.Nagyon jol beváltak-akkor és ott.Akárcsak a korszerűsitett Shermanok.Lesállásokbol,és fedezékekböl irtották az egyiptomi T55/62 tankokat.És gyalogságnak tüztámogató kiséretet is remekül tudtak adni.Meglévő T72eink sorsárol gondolkodva érdemes elmélázni ezen a 73as példán.BTRjeink viszont teljesen alkalmatlanok hk kisérésre
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 819
117 995
113
73as zsidó M2 alkalmazás is ilyen kirivó példa.Nagyon jol beváltak-akkor és ott.Akárcsak a korszerűsitett Shermanok.Lesállásokbol,és fedezékekböl irtották az egyiptomi T55/62 tankokat.És gyalogságnak tüztámogató kiséretet is remekül tudtak adni.Meglévő T72eink sorsárol gondolkodva érdemes elmélázni ezen a 73as példán.BTRjeink viszont teljesen alkalmatlanok hk kisérésre
Attól függ mennyire fogunk rákényszerülni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 795
75 855
113
Mondja az,ki a saját szabályzatában leirt légiroham fogalmat nem tudja értelmezni......
Szerintem szakadj el a személyeskedő üres kötekedéstöl,és keres gyakorlati hibát az 57milis gá koncepciójában.Annak talán még értelme is van

Nem nagyon van hiba az 57mm lőszerben. Gyakorlatilag ez a következő lépcsőfok a kalibernövelésben.Személyeskedni te kezdtél.De ha már itt tartunk akkor és most sincs igazad.Alapvető gondolkodásbeli hibáid vannak mint pl az,hogy a felhasználás határozza meg egy eszköz besorolását.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Celebra, tényleg kezd nyögvenyelős lenni az egész.
Engem mulattat.Visszalinkeljem nékik amit irtak?Dudi olyan szépen leirta.Csak nem veszi észre az elméleti meghatározás gyakorlati vonzatait.Kriss látja,csak bajtársiasságbol kiáll mellette.
Attól függ mennyire fogunk rákényszerülni.
Csak mint a zsidók 73ban.
Nem nagyon van hiba az 57mm lőszerben. Gyakorlatilag ez a következő lépcsőfok a kalibernövelésben.Személyeskedni te kezdtél.De ha már itt tartunk akkor és most sincs igazad.Alapvető gondolkodásbeli hibáid vannak mint pl az,hogy a felhasználás határozza meg egy eszköz besorolását.
Szerintem az 57milis gá lehetővé tenné egy viszonylag könnyű lövészharcjármű kialakitását,ami igen mozgékony és úszóképes.l az Enigma alvázát is adó Patria XP-re épiteni egy 57milis tornyot,kiegészitve ATGM-mel,(n)gp-vel és 40milis ag-val.Páncélzat a kumulativ fegyverek ellen kondicionálva,kinetikailag közvetlen közelröl csak az ngp ellen védjen-igy elég könnyű maradhatna az úszáshoz
Többit majd holnap
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 795
75 855
113
Engem mulattat.Visszalinkeljem nékik amit irtak?Dudi olyan szépen leirta.Csak nem veszi észre az elméleti meghatározás gyakorlati vonzatait.Kriss látja,csak bajtársiasságbol kiáll mellette.

Csak mint a zsidók 73ban.

Szerintem az 57milis gá lehetővé tenné egy viszonylag könnyű lövészharcjármű kialakitását,ami igen mozgékony és úszóképes.l az Enigma alvázát is adó Patria XP-re épiteni egy 57milis tornyot,kiegészitve ATGM-mel,(n)gp-vel és 40milis ag-val.Páncélzat a kumulativ fegyverek ellen kondicionálva,kinetikailag közvetlen közelröl csak az ngp ellen védjen-igy elég könnyű maradhatna az úszáshoz
Többit majd holnap
És ez milyen jármű lenne?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 795
75 855
113
Engem mulattat.Visszalinkeljem nékik amit irtak?Dudi olyan szépen leirta.Csak nem veszi észre az elméleti meghatározás gyakorlati vonzatait.Kriss látja,csak bajtársiasságbol kiáll mellette.

Csak mint a zsidók 73ban.

Szerintem az 57milis gá lehetővé tenné egy viszonylag könnyű lövészharcjármű kialakitását,ami igen mozgékony és úszóképes.l az Enigma alvázát is adó Patria XP-re épiteni egy 57milis tornyot,kiegészitve ATGM-mel,(n)gp-vel és 40milis ag-val.Páncélzat a kumulativ fegyverek ellen kondicionálva,kinetikailag közvetlen közelröl csak az ngp ellen védjen-igy elég könnyű maradhatna az úszáshoz
Többit majd holnap

Milyen gyakorlati vonzatok?