1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

T-54/55

Diskurzus a(z) 'Harckocsik' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Ugandaiak Szomáliában.

Kurfürst and fip7 like this.
  2. antigonosz

A csehektől Grúziába 2000-2001-ben 120db-ot vettek T-55AM2-ből, 67000 cseh korona /db áron. Mág a 70-es években készültek T-55A-ként és 10 évre rá doppingolták fel AM2-re.

3. antigonosz

55-ből gyártottak, exportálták is az NDK-ba. Volt K1 századparancsnoki, K2 zászlóaljparancsnoki, K3 ezredparancsnoki változat. Korábban már tudtam ezt a 3K változatot csak elfelejtettem.

4. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Köszi, akkor ez nem csak elméleti, ez bizony létező dolog.

5. antigonosz

A képen nem tudom mi van, mert hátul messze van. Csak betettem ugandai még nem volt itt. Valahol megvan az a link, a cseh gyártó hivatalos oldala volt azt hiszem, valami kékes háttere volt emlékeim szerint. Ott tételesen leírtak mindent, minket is hogy mennyi jött ide, milyen AM, vagy AM2B stb.

6. antigonosz

Parancsverziók
    T-55K1, K2 és K3; T-55AK1, AK2 és AK3; A T-55MK1, MK2 és MK3 a T-55, a T-55A és a T-55M származtatott parancsversenyei voltak. A "K", amely "Komandorski" -ra állt. A K1 és K2 további R-123 / R-123M rádiós készleteket kapott, és cégeknek és zászlóaljoknak adtak át (5 ciklust veszítettek a folyamatban), míg a K3 R-130M, R-123M, 10 méteres antenna az árbóc és az AB-1-P / 30 generátor (és 12 kör veszteség). Ez volt az osztott szintű parancsváltozat. A modernizált T55MK R-173 (K1, K2) és R-143T2 (K3) hosszú hatósugarú rádiókat kapott.

http://www.tanks-encyclopedia.com/coldwar/USSR/soviet_T-55.php

Kurfürst and molnibalage like this.
  7. dudi

dudi Well-Known Member

Az utolsó T-54 szériák egyike szóval nem ebből volt a legtöbb a világon,hacsak a korábbiakat át nem alakították.

8. Telak2

Telak2 Well-Known Member

ha 1000 db alatti akkor a szovjeteknél csak nullszéria

ghostrider, Nemerson and gacsat like this.
  9. antigonosz

Úgy tudom korábbiak voltak csak upgradelték őket. Nem merem most fejből kijelenteni hogy minden T 55AM upgradelt, lehet köztük pár eredetileg is így gyártott ilyen olyan államnak, hadseregnek. Az AM2-k már mind upgradek, átlag 85-től. Az 54AM-AM2 stb meg eleve azok mert 54-est valami kb 68-ig gyártottak talán a cseheknél. Fejből nem tudom meddig gyártották a csehek a T-55 típust, talán 83-84-ig? A Szu talán 81-ig? Lengyelek is kb addig, vagy addig se mert átálltak már korábban a 72-re, 79 körül?
    Nem volt egységes a lengyel -cseh-szovjet modernizáció. Szóval belül-kívül voltak eltérések az 1980 után modernizáltak közt. Az Szu javarészt a Drozd-al, bastionnal kísérletezett, de ott én el nem igazodok mert sok variáció volt. A lengyeleknél a Merida volt, cseheknél a Kladivo. Az oroszok még T-72 toronnyal is bemutatózták nemrég, vagy 10 éve?
    Szóval ami T-55 akármicsoda merida az lengyel. Ami T-55 akármicsoda D, vagy B az drozd, vagy bastion. A K meg komandirszkíj, tehát parancsnoki.

honved, ghostrider and Nemerson like this.
  10. gacsat

gacsat Well-Known Member

Valaki harckocsizó szakértse már meg ezt a kis videót! Mit tökölt annyit a töltő, és miért lőtt mellé?

antigonosz and Nemerson like this.
  11. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

@gacsat
    gyakorlatlan volt egy kicsit az öreg na , megesik a legjobbakkal is nem ? :D , jó viccet félretéve, gondolom hogy a filmben fokozzák az izgalmat , meg eltudják sütni hogy hogy az embernek lerepül a feje a toronyban.

12. gacsat

gacsat Well-Known Member

Inkább az érdekelne, hogy a valóságban ez mennyi idő?. És hogy nehéz-e párszáz méterről eltalálni egy autót.

13. antigonosz

Vajon leadja ezt a filmet valaha az RTL?

14. gacsat

gacsat Well-Known Member

Derekasan irtották benne egymást a buzulmánok. Én már csak egy kávét kérek.

antigonosz likes this.
  15. boki

boki Well-Known Member

Mivel nincs T-34 topik, így ide teszem.

antigonosz, fishbed and nyugger like this.
  16. honved

honved Well-Known Member

Április 1. van. :)

misinator, fip7, boki and 1 other person like this.
  17. boki

boki Well-Known Member

Már hagyomány évek óta .;):)

zeal, honved and nyugger like this.
  18. misinator

misinator Well-Known Member

Most mé'?
    ERA-val, meg Sora-val?:rolleyes:

19. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

Vietnámi modernizált T-55

fishbed, tonyo and anonim999 like this.