T-64

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Ukrán T-64BV tank Csernigovban lakóépületek között elbújva

7OC9ZYJTIkA.jpg
aha...... egy rádöntött fával álcázta magát...... troll, ne told ennyire fullban a kretént, maradj csak az ukri biztpol oldalon, ott még vannak szövetségeseid.....
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Attól még ott volt.
maradjunk a tényeknél..... a képen egy nagy valószinüséggel elhagyott T64-et látsz, amire rádőlt egy fa..... azt hogy a szitut mi idézte elő, épp ott táborozott-e, vagy áthaladt-e a T64, azt utólag nem tudni..... ruszki trollunk hozzászólása vindikált magának egy meg nem állapítható tényt..... ezek után mit szólsz a képhez?
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 473
13 272
113
Az orosz szakadár köztársaságok (Donyeck, Luhansk) csapatai is szép számmal rendelkeznek zsákmányolt (ex ukrán) T-64 harckocsikkal.
Másrészről, ilyen az ha a másik oldalba is belelát az ember, és nem csak az ukrán oldalról von le következtetéseket. Pusztul a technika mindkét oldalon.

Ha jól látom, a felvételen zöld alapon sárga "digitális" mintás a festésük, ezek a T-64-esek Ukrán Kormányerőké voltak, gépelhagyás előtt.
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Ha jól látom, a felvételen zöld alapon sárga "digitális" mintás a festésük, ezek a T-64-esek Ukrán Kormányerőké voltak, gépelhagyás előtt.
elvileg akkor kapott valamilyen fejlesztést is? én ehhez nem értek annyira egy kép alapján, de ha jól tudom, csak azok a bármilyen T64 vagy T80-ak kaptak digit mintás Ukrán festést, amelyek velemilyen fokú korszreüsítésen is átestek egy remont mellett......
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 473
13 272
113
elvileg akkor kapott valamilyen fejlesztést is? én ehhez nem értek annyira egy kép alapján, de ha jól tudom, csak azok a bármilyen T64 vagy T80-ak kaptak digit mintás Ukrán festést, amelyek velemilyen fokú korszreüsítésen is átestek egy remont mellett......

Az Ukrán és Orosz harckocsik közös jellemzője a származás mellett az elhanyagolás: a szabad ég alatt halnak meg, hol "sterilen", de az is előfordul, hogy a tárolóhelyen a betonozás is töredezett, és gaztenger / bokor nő a motorterükből, a YT-n láttam olyan riportot, amiben pont az Ukrik büszkélkedtek, hogy ennyire elhanyagolt T-72-eseket is újra harcképessé nagyjavították, én inkább hagynám a túlságosan részletes önfényezést (és öngólt). Függetlenül hogy milyen igényesre tervezték, jóvátehetetlenül elhanyagolták, és ezért nem bírtak 2014 - 2022 között az Oroszok lázongóival, ilyen állapotú harckocsikkal.

Most fordítva, az Oroszok kapnak kóstolót ebből a hozzáállásból.

A maga idejében, 1983 - 1987-ben a T-64B/BV komoly gép volt:
  • Automatizált 1A33-as tűzvezető rendszer (FCS) 1V517-es ballisztikai számítógéppel
  • 1B11 és 1B14 szél és dőlésszögérzékelő szenzorral
  • 1G42 és 1G43-as távmérővel és optikákkal
  • Kéttengelyes stabilizátor
  • Infravörös sugárvető és képalkotó

Ez a maga idejében a lehetséges ellenfelek, mint az M60 Patton-ök és a Leó 1-esek tucatjai ellen tökéletesen megfelelt, sőt a Chieftain Stillbrew is, az Abrams-ből és a Leó 2-esből kevéske volt, és azok is épp megkapták a pecsétet, hogy a tesztpályáról a hadrendbe mehessenek, a gyermekbetegségeikkel. A Szovjetunió államcsődjével és szétesésével, és az oligarchiákká lett Ukrajnával és Oroszországgal a Sereg is lejtmenetbe került, nem kapták meg a tervezett Agava / és hasonló hőképes rendszereiket.


Az Ukránok T-80U-kat is örököltek, T-84-essé modernizálták, kábé 10 évvel előzte meg a T-90A-t, és jött a Jatagán is, de sokkal komolyabb terv az a tank, mint amit az Ukránok gyártani képesek, a korrupció miatt, nem mintha az Oroszok is ilyenek lennének.
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 214
113
Az Ukránok T-80U-kat is örököltek, T-84-essé modernizálták, kábé 10 évvel előzte meg a T-90A-t, és jött a Jatagán is, de sokkal komolyabb terv az a tank, mint amit az Ukránok gyártani képesek, a korrupció miatt, nem mintha az Oroszok is ilyenek lennének.
Na ez nem teljesen igaz. T-80U sosem volt az ukránoknak. Amit örököltek, az a T-80UD. Sokkal inkább kötődik a T-64-hez mint a T-80-hoz, a hidegháború végén a legjobb szovjet harckocsi volt.
Viszont drága, az ukránok nem engedhették meg maguknak sosem, hogy T-80UD-t vagy nagyobb számban T-84-est gyártsanak maguknak. Így maradt a T-64 a hadseregük alap típusa.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 473
13 272
113
Na ez nem teljesen igaz. T-80U sosem volt az ukránoknak. Amit örököltek, az a T-80UD. Sokkal inkább kötődik a T-64-hez mint a T-80-hoz, a hidegháború végén a legjobb szovjet harckocsi volt.
Viszont drága, az ukránok nem engedhették meg maguknak sosem, hogy T-80UD-t vagy nagyobb számban T-84-est gyártsanak maguknak. Így maradt a T-64 a hadseregük alap típusa.

Még az azonos családba is bele lehet keveredni, épp a T-64-esek és T-80-asok esetében :D


Oroszországban ilyen állapotok uralkodtak 1991 - 2002 között, és Ukrajna sem volt jobb, nem a típus volt drága, hanem a politikai környezet az aláásója mindennek.
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 214
113
Oroszországban ilyen állapotok uralkodtak 1991 - 2002 között, és Ukrajna sem volt jobb, nem a típus volt drága, hanem a politikai környezet az aláásója mindennek.
Szerintem mindkettő. De egy normális politika azt észrevette volna, hogy hiába drága a típus, megéri inkább egy korszerűbbet, jobbat gyártani. Ez az oroszokra is igaz az Objekt-195 kapcsán. Akkor lenyelték volna az árcédulát, mára lenne nekik minimum 2-300 darab. És akkor nem kellett volna kidobni pénzt az Armata fejlesztésére, amiből szerintem nem lesz semmi.
Kissé túlzás, de a lényegen nem változtat: amikor a nyugati, sőt, a kínai tankok is már plazmaágyúval fognak lövöldözni, az oroszoknál még mindig a T-72 lesz a hadsereg fő típusa. :D
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 295
113
Na ez nem teljesen igaz. T-80U sosem volt az ukránoknak. Amit örököltek, az a T-80UD. Sokkal inkább kötődik a T-64-hez mint a T-80-hoz, a hidegháború végén a legjobb szovjet harckocsi volt.
Viszont drága, az ukránok nem engedhették meg maguknak sosem, hogy T-80UD-t vagy nagyobb számban T-84-est gyártsanak maguknak. Így maradt a T-64 a hadseregük alap típusa.
Az "U" és az "UD" között van valami szembetűnő különbség, amivel első látásra meglehet ezeket különböztetni?
 
  • Tetszik
Reactions: Mark1993

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 473
13 272
113
Szerintem mindkettő. De egy normális politika azt észrevette volna, hogy hiába drága a típus, megéri inkább egy korszerűbbet, jobbat gyártani. Ez az oroszokra is igaz az Objekt-195 kapcsán. Akkor lenyelték volna az árcédulát, mára lenne nekik minimum 2-300 darab. És akkor nem kellett volna kidobni pénzt az Armata fejlesztésére, amiből szerintem nem lesz semmi.
Kissé túlzás, de a lényegen nem változtat: amikor a nyugati, sőt, a kínai tankok is már plazmaágyúval fognak lövöldözni, az oroszoknál még mindig a T-72 lesz a hadsereg fő típusa. :D

A Challenger-nél is minden létezőt megtettek az elhanyagolásért és NATO standarddal szembemenésért. Sőt gépromboló hajlamok is felmerülnek, hogy maga a harckocsi is felesleges, és elborultabb agymenésekkel kiváltani :D

A Leó 2-est sajnos diszlájkolom a Nyugatiak közül, és ha ott is választani kell, a Szingapúrival szemeznék, nem az EU-sal :D

A Leclerc gyártósora félholt állapotban volt, de az Indiai rendelés felélesztette, és a T-90A/M-el tervezik párhuzamosan üzemeltetni, egyenlő mennyiségben.

Az Ariete nem véletlenül nem lett exportsiker :D

És az Abrams-nek mi lehetne az utódja ?

A Kínaiaknál a ZTZ 99-es egy külső függesztéssel bíró, Ex-Román T-72M, még a napokban kilövésre / megsemmisítésre került T-72B és A-knál is ratyibb, azoknál nem a személyzet volt a hülye, hanem hogy koordináció, koncepció nélkül, a vakvilágba vetették be őket. Hova posztoljak róluk, a Kínai harckocsis topicba, vagy a T-72-es általános topic-jába ?


Az árcédula helyett a presztízsberuházások és a szilovnyik / oligarcha réteg magánvagyonok gyarapodnak, a harcképesség rovására.
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Az Ukrán és Orosz harckocsik közös jellemzője a származás mellett az elhanyagolás: a szabad ég alatt halnak meg, hol "sterilen", de az is előfordul, hogy a tárolóhelyen a betonozás is töredezett, és gaztenger / bokor nő a motorterükből, a YT-n láttam olyan riportot, amiben pont az Ukrik büszkélkedtek, hogy ennyire elhanyagolt T-72-eseket is újra harcképessé nagyjavították, én inkább hagynám a túlságosan részletes önfényezést (és öngólt). Függetlenül hogy milyen igényesre tervezték, jóvátehetetlenül elhanyagolták, és ezért nem bírtak 2014 - 2022 között az Oroszok lázongóival, ilyen állapotú harckocsikkal.

Most fordítva, az Oroszok kapnak kóstolót ebből a hozzáállásból.

A maga idejében, 1983 - 1987-ben a T-64B/BV komoly gép volt:
  • Automatizált 1A33-as tűzvezető rendszer (FCS) 1V517-es ballisztikai számítógéppel
  • 1B11 és 1B14 szél és dőlésszögérzékelő szenzorral
  • 1G42 és 1G43-as távmérővel és optikákkal
  • Kéttengelyes stabilizátor
  • Infravörös sugárvető és képalkotó

Ez a maga idejében a lehetséges ellenfelek, mint az M60 Patton-ök és a Leó 1-esek tucatjai ellen tökéletesen megfelelt, sőt a Chieftain Stillbrew is, az Abrams-ből és a Leó 2-esből kevéske volt, és azok is épp megkapták a pecsétet, hogy a tesztpályáról a hadrendbe mehessenek, a gyermekbetegségeikkel. A Szovjetunió államcsődjével és szétesésével, és az oligarchiákká lett Ukrajnával és Oroszországgal a Sereg is lejtmenetbe került, nem kapták meg a tervezett Agava / és hasonló hőképes rendszereiket.


Az Ukránok T-80U-kat is örököltek, T-84-essé modernizálták, kábé 10 évvel előzte meg a T-90A-t, és jött a Jatagán is, de sokkal komolyabb terv az a tank, mint amit az Ukránok gyártani képesek, a korrupció miatt, nem mintha az Oroszok is ilyenek lennének.
Én annyival egészítenélek ki, hogy az egész koncepció (a T64) is alaposan át volt gondolva. Az egyik leg érdekesebb része, hogy a világ összes harckocsija közül ennek volt a legkisebb sulyaránya az egész harci tömegre nézve, a futóműben (pldul a futógörgők aluminiumból vannak). Az ellendugattyús dizel motor ugyan nem a legstabilabb konstrukció, de megint csak a teljesítményéhez képest rendkívül kicsi a térfogat igénye. A futógörgők hidropneumatikus csillapítást kaptak. továbbá ezen az MBT-n volt a világon először kompozit páncél (acél/műanyag/korund) szériában. Az első robbanó reaktív (téglás) pót páncél is ezen a techikán jelent meg szovjet oldalon. Ez volt szintén szovjet oldalon az első olyan technika, amit visszavittek a gyártósorra és ott kapott nagymértékű modernizációt, kvázi gyári átépítést (hihetetlenül sok változata volt). Annyira korszerű volt, még a 80-as évek vége felé is, hogy a közvetlen a Nato határokon állomásozó harckocsi egységek (de még az itt, Magyarországon állomásozók első lépcsős alakulatok is) mind T64-el voltak felszerelve, sőt amikor 1985 körül elkezdődött a T80 széria gyártása, akkor azokkal kezdték lecserélni az NDK-ban állomásozó harckocsi csapatok technikáját, a T72 szóba se került....... Még is sokan lebecsülik, csak mert Ukrán oldalon van most..... Elvileg én viszont úgy tudom, hogy Ukrán oldalon szinte csak T80UD verziót örököltek, mert a T64-es soron Harkovban 1988-tól már azt gyártottták..... Az U verzió gázturbinája nem volt gyártásban Ukrán üzemben, így az osztozkodáskor az inkább Orosz kézre került.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 295
113
Én annyival egészítenélek ki, hogy az egész koncepció (a T64) is alaposan át volt gondolva. Az egyik leg érdekesebb része, hogy a világ összes harckocsija közül ennek volt a legkisebb sulyaránya az egész harci tömegre nézve, a futóműben (pldul a futógörgők aluminiumból vannak). Az ellendugattyús dizel motor ugyan nem a legstabilabb konstrukció, de megint csak a teljesítményéhez képest rendkívül kicsi a térfogat igénye. A futógörgők hidropneumatikus csillapítást kaptak. továbbá ezen az MBT-n volt a világon először kompozit páncél (acél/műanyag/korund) szériában. Az első robbanó reaktív (téglás) pót páncél is ezen a techikán jelent meg szovjet oldalon. Ez volt szintén szovjet oldalon az első olyan technika, amit visszavittek a gyártósorra és ott kapott nagymértékű modernizációt, kvázi gyári átépítést (hihetetlenül sok változata volt). Annyira korszerű volt, még a 80-as évek vége felé is, hogy a közvetlen a Nato határokon állomásozó harckocsi egységek (de még az itt, Magyarországon állomásozók első lépcsős alakulatok is) mind T64-el voltak felszerelve, sőt amikor 1985 körül elkezdődött a T80 széria gyártása, akkor azokkal kezdték lecserélni az NDK-ban állomásozó harckocsi csapatok technikáját, a T72 szóba se került....... Még is sokan lebecsülik, csak mert Ukrán oldalon van most..... Elvileg én viszont úgy tudom, hogy Ukrán oldalon szinte csak T80UD verziót örököltek, mert a T64-es soron Harkovban 1988-tól már azt gyártottták..... Az U verzió gázturbinája nem volt gyártásban Ukrán üzemben, így az osztozkodáskor az inkább Orosz kézre került.
T-80B lehet az ukránoknál?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 831
113
Én annyival egészítenélek ki, hogy az egész koncepció (a T64) is alaposan át volt gondolva. Az egyik leg érdekesebb része, hogy a világ összes harckocsija közül ennek volt a legkisebb sulyaránya az egész harci tömegre nézve, a futóműben (pldul a futógörgők aluminiumból vannak). Az ellendugattyús dizel motor ugyan nem a legstabilabb konstrukció, de megint csak a teljesítményéhez képest rendkívül kicsi a térfogat igénye. A futógörgők hidropneumatikus csillapítást kaptak. továbbá ezen az MBT-n volt a világon először kompozit páncél (acél/műanyag/korund) szériában. Az első robbanó reaktív (téglás) pót páncél is ezen a techikán jelent meg szovjet oldalon. Ez volt szintén szovjet oldalon az első olyan technika, amit visszavittek a gyártósorra és ott kapott nagymértékű modernizációt, kvázi gyári átépítést (hihetetlenül sok változata volt). Annyira korszerű volt, még a 80-as évek vége felé is, hogy a közvetlen a Nato határokon állomásozó harckocsi egységek (de még az itt, Magyarországon állomásozók első lépcsős alakulatok is) mind T64-el voltak felszerelve, sőt amikor 1985 körül elkezdődött a T80 széria gyártása, akkor azokkal kezdték lecserélni az NDK-ban állomásozó harckocsi csapatok technikáját, a T72 szóba se került....... Még is sokan lebecsülik, csak mert Ukrán oldalon van most..... Elvileg én viszont úgy tudom, hogy Ukrán oldalon szinte csak T80UD verziót örököltek, mert a T64-es soron Harkovban 1988-tól már azt gyártottták..... Az U verzió gázturbinája nem volt gyártásban Ukrán üzemben, így az osztozkodáskor az inkább Orosz kézre került.
Ne írj már marhaságokat.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 555
113
aha...... egy rádöntött fával álcázta magát...... troll, ne told ennyire fullban a kretént, maradj csak az ukri biztpol oldalon, ott még vannak szövetségeseid.....
Hát, ha lenne agya is az embernek igaz csabika? Logikával rájönnél, hogy mivel az ukrán tank a lakóházak között volt azért jött a csapás, csak sajnos nem talált. Lehet te úgy gondolod, hogy a csapás után ker‼lt oda a tank. :) Egyébként valamelyik moderátor tette ide, én az ukrán topikba akartam.

Tőled még nem olvastam egyetlen egy értelmes hozzászólást se, provokációkat, szemelyeskedést az igen.

Ha valaki idióta azon nem lehet segíteni. :D