T-64

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 519
13 460
113
T-80B lehet az ukránoknál?

Az is van.

pmLAckv.jpg


2 x T-80B és 2 x T-64BV, az Ukrán Kormányerők egyértelmű különböztető festésével.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 174
8 012
113
Hát, ha lenne agya is az embernek igaz csabika? Logikával rájönnél, hogy mivel az ukrán tank a lakóházak között volt azért jött a csapás, csak sajnos nem talált. Lehet te úgy gondolod, hogy a csapás után ker‼lt oda a tank. :) Egyébként valamelyik moderátor tette ide, én az ukrán topikba akartam.

Tőled még nem olvastam egyetlen egy értelmes hozzászólást se, provokációkat, szemelyeskedést az igen.

Ha valaki idióta azon nem lehet segíteni. :D
Te alapból vagy ilyen zokni, vagy csak a harcok miatt?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 091
113
Te alapból vagy ilyen zokni, vagy csak a harcok miatt?
Ez esetben nem tűnik nekem zokninak. Mármint ha belegondolunk, aligha lehet az a történet, hogy valaki szándékosan a házat célozva széttlőtte azt, aztán sunyulós tekintettel, nehogy a szomszéd észrevegye, gyorsan odavitetett egy tankot és raborított egy fát. Úgy háború közben, annak minden folyománya mellett némiképp életszerűtlennek tűnik nekem ez a forgatókönyv. :D
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Ez esetben nem tűnik nekem zokninak. Mármint ha belegondolunk, aligha lehet az a történet, hogy valaki szándékosan a házat célozva széttlőtte azt, aztán sunyulós tekintettel, nehogy a szomszéd észrevegye, gyorsan odavitetett egy tankot és raborított egy fát. Úgy háború közben, annak minden folyománya mellett némiképp életszerűtlennek tűnik nekem ez a forgatókönyv. :D
Lehet, hogy menekülés közben hátba lőtte magát?
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 174
8 012
113
Ez esetben nem tűnik nekem zokninak. Mármint ha belegondolunk, aligha lehet az a történet, hogy valaki szándékosan a házat célozva széttlőtte azt, aztán sunyulós tekintettel, nehogy a szomszéd észrevegye, gyorsan odavitetett egy tankot és raborított egy fát. Úgy háború közben, annak minden folyománya mellett némiképp életszerűtlennek tűnik nekem ez a forgatókönyv. :D
@boki eredeti szövege: "Ukrán T-64BV tank Csernigovban lakóépületek között elbújva". Ha a vastaggal kiemelt szó nem lenne ott, nem reagáltak volna a kollégák ironikus módon. Én értettem őket, a szerző meg nem. De ezért még nem kellene megsértődnie, meg beleállni. Keep going!
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 303
113

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 303
113
Amikor ezeket kivonták régebben szolgálatból, melyik tipussal helyettesitették őket?
Nem értem a kérdésed. Ez egy T-64 upgrade. Mint a T-72B3(Ha az a kérdésed, hogy a T-64-est mivel helyettesítették az oroszok, akkor a válaszom az, hogy semmivel. T-72-es az oroszok fő mbt-je. A T-64-est kivonták a forgalomból.).
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 648
55 278
113
Nem értem a kérdésed. Ez egy T-64 upgrade. Mint a T-72B3(Ha az a kérdésed, hogy a T-64-est mivel helyettesítették az oroszok, akkor a válaszom az, hogy semmivel. T-72-es az oroszok fő mbt-je. A T-64-est kivonták a forgalomból.).
Azért kérdeztem, mert a képhez a komment azt mondja, hogy ezt a tipust régebben kivonták a szolgálatból.És most megint elővették.
Gondoltam, hogy a kivonás után valamivel helyettesitették. Nem jól értelmezem?
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 303
113
Azért kérdeztem, mert a képhez a komment azt mondja, hogy ezt a tipust régebben kivonták a szolgálatból.És most megint elővették.
Gondoltam, hogy a kivonás után valamivel helyettesitették. Nem jól értelmezem?
A szakiknál van forgalomban. Az oroszok kivonták a hadrendből. Annyit T-72-esük van, hogy az a fő mbt. A T-64-essel csak szoptak az oroszok. A T-72, T-80, T-90-es bőven elég. A lőszer egységesítés miatt vonták ki a T-62-est is. Az előbb említett három harckocsin belül is annyi változat van, hogy ihaj. Nincs szükség a T-64 helyettesítésére orosz részről. Bőven elegendő a meglévő harckocsijaikkal való szopás.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 519
13 460
113
Azért kérdeztem, mert a képhez a komment azt mondja, hogy ezt a tipust régebben kivonták a szolgálatból.És most megint elővették.
Gondoltam, hogy a kivonás után valamivel helyettesitették. Nem jól értelmezem?
A szakiknál van forgalomban. Az oroszok kivonták a hadrendből. Annyit T-72-esük van, hogy az a fő mbt. A T-64-essel csak szoptak az oroszok. A T-72, T-80, T-90-es bőven elég. A lőszer egységesítés miatt vonták ki a T-62-est is. Az előbb említett három harckocsin belül is annyi változat van, hogy ihaj. Nincs szükség a T-64 helyettesítésére orosz részről. Bőven elegendő a meglévő harckocsijaikkal való szopás.

Azt kérdezi @aquarell , hogy az Ukrik mivel helyettesítették a kivont, majd lóhalálában elővett T-64-eseket.

Az Ukránoknak is vannak T-72-eseik.