T-90

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
A top attack fegyverek ellen a nyugati MBT-k tetőpáncélzata sem véd. Viszont az oroszoknak és az izraelieknek van ténylegesen működő aktív hardkill védelmi rendszerük, a többi nyugati országnak meg nincs.

Fussink neki akkor még egyszer. Az oroszoknak nincs hard kill védelmi rendszer a tankjaikon. Viszont igen, kifejlesztették. De nem csak ők, hanem nyugati országok is. Rendszerben, nyugaton sincs, de kísérleti stádiumban van. Erre adtam az amerikai példát. De a németek is kifejlesztették a magukét.
https://youtu.be/vTmas41tVhY
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 684
113
A hírek szerint 2015 vagy 2016-ban az orosz védelmi minisztérium és az Uralvagonzavod aláírta a szerzodést a hadrendben lévo T-90A modernizációjáról T-90M szintre. A T-90M "Proriv3" verzió kozeli rokonságban van az MSz verzióval. Elso korben 150-250 darab harckocsi lenne modernizálva M szintre.

T-90M "Proriv3" verzió:
KgNiTwKEC30.jpg


paAh_EwHbkk.jpg


A modernizációs program leírása
a4zLj40gkhA.jpg
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 784
57 376
113
Szerintem ez egy nagyon jó döntés volt a részükről!
Egy új harckocsihoz képes minimális bekerülési költséggel kapnak a kor színvonalának tökéletesen megfelelő harckocsit.

Boki, kb. mennyi T-90-el rendelkezik Oroszország?
Én úgy 1000 db-ra emlékszem.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 784
57 376
113
2ndt

Így van. Neten 550 db-os infót találtam 2015-ös adat szerint. Ez lesz a helyes szám.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Akkor jol emlekeztem; a multkor csekkoltam az orosz-EU konvencionalis teoria kapcsan.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 684
113
<blockquote rel="boki">A T-90M "Proriv3" verzió kozeli rokonságban van az MSz verzióval.

Arra vonatkozóan van adat, hogy mik a különbségek? A tornyon látszik, de egyéb? :)</blockquote>

Kevesebb elektronikai cucc , illetve csak orosz. A tobbi kb ugyanaz.
1130 LE motor , Kalina tuzvezeto rendszer, ágyú, RELIKT, stb.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 684
113
Szerintem ez egy nagyon jó döntés volt a részükről!
Egy új harckocsihoz képes minimális bekerülési költséggel kapnak a kor színvonalának tökéletesen megfelelő harckocsit.

Boki, kb. mennyi T-90-el rendelkezik Oroszország?
Én úgy 1000 db-ra emlékszem.

Figyelembe vették a háborús tapaszatalatokat Szíriában és Ukrajnában is.
Ezért is lesz a T-90A modernizáció M (AM) szintre és a T-72B modernizáció T-72B3 helyet T-72B3M (T-90 szint kornyéke)
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Szolgálatban lévő orosz harckocsik hozzávetőleges pontossággal:
T-55: kb. 100 db aktív (további 1.000 db garázsban pihen)
T-62: kb. 100 db aktív (további 1.500 db garázsban pihen)
T-64: kb. 100 db aktív (további 3.900 db garázsban pihen)
T-72: 1200 db aktív (további 8.800 db garázsban pihen)
T-80: kb. 4.500 db aktív
T-90: kb. 700 db aktív
Mindösszesen: 21.900 db harckocsi, ebből több, mint 6.000 db aktív állományban, a garázsban pihenő mennyiségnek pedig több mint a fele „szinte azonnal” mozgósítható és bevethető minden különösebb előkészület nélkül.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
@Monte:

A 700-db-os infot merre lelted? En mar akkor meglepidnek, ha ezeknek a szamoknak az otode bevetheto (ertsd: laktanyat elhagyni kepes) allapotban lenne (a regi magyar tapasztalatok alapjan, bar a forrasok nem tudom, mennyire megbizhatoak).
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 102
15 695
113
A T-80-asok aktívak?

Én emlékszem valami olyasmire, hogy a csecsenföldi tapasztalatok (gázturbina) miatt még az is felmerült, hogy még a motort is dízelre kéne cserélni.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 684
113
Korábban-pár hete leírtam az egyik topikban(talán a nagy sakktáblában), hogy csak a T-72, T-80 és T-90 van aktív szolgálatban illetve mennyi van harci alakulatoknál és mennyi van raktáron.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
@krisss

"A bevethetőségre nagyon rámentek az oroszok az utóbbi pár évben "

Legalabbis ezt kommunikaljak:)
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
dudi: mindketten meggyozodeseket utkoztetunk, tekintve, hogy zero infonk van a hadrafoghatosagrol:)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 455
79 465
113
2ndt

Az élet nem téged igazol.Nézzük csak az elmúlt pár évet.Ott a Krím a világ úgy állt mint fasz a lagziban annyit sem tudtak mondani,hogy bakfitty..De beszélhetek Szíriáról is :eek:damentek s azt mondták mindenkit szétbombázunk aki nem Asszaddal van,úgy is teszik a világ megint csak pislog mint hal a szatyorban...
Ezek után tényleg életszerű,hogy a járműparkjuk döntő többsége ki sem képes állni a telephelyről mind ezt <b>magyar tapasztalatok alapján</b>.Ne haragudj meg de a te meggyőződésed elmeorvosi eset.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Ott a Krím a világ úgy állt mint fasz a lagziban annyit sem tudtak mondani,hogy bakfitty"

Ize, lathattuk a teljes orosz pancelos haderot munkaban? A teljes legierot?
Nem az az elmeorvosi eset, ha valaki kritikusan viszonyul valamihez, hanem az, ha nem letezo adatokra epitesz fel egy lazalmot.

Tudod, attol meg, hogy vannak olimpikonok, meg nem minden magyar tud uszni vagy epp celbaloni... Pont ugyanilyen logika menten tevedtel el:)