Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
P-270 Moskit
https://www.youtube.com/watch?time_continue=73&v=BvigKyp_hcs
<blockquote rel="boki"> P-270 Moskit
https://www.youtube.com/watch?time_continue=73&v=BvigKyp_hcs
Ha ez tényleg Moszkit akkor egy P-800 kaliberű rakéta még egy hordozót is kukára vágna könnyűszerrel egy kicsit is szerencsés találattal meg el is süllyesztené.A Moszkit harci része és tömege kb harmadával kisebb mint egy P-800-nak és lassabb is valamivel.
Ennek inkább az üzemanyaghoz lehet köze, mint sem a végsebességhez. Ahogy volt róla szó, nagyobb gépek tovább képesek általában utánégetőt használni/nagyobb a hatótáv - több az üzemanyag. A Tu-160 is ebben igen jó, sokáig képes igen gyorsan repkedni.A topic témájához.
Anno a HT valamelyik számában olvastam, hogy az afganisztáni bombázásból hazatartó Tu-22-esek utánégetőt kapcsolva - nem szó szerinti idézet(!) - röhögve lehagyták a kísérő MiG-23-sokat.
A franc se gondolta volna.
A másik képen is látszott ennyi. Ez gyakorlatilag 1:1-ben H-22 külsőleg...Ettol kozelebbi kép nincs
A probléma az, hogy a nagysgárendi eltéréssel sem rúgsz labdába, ezzel még megfelezni sem lehet az észlelési távolságot...Ez alapján rohadtul nem mindegy, hogy miből készül az adott tárgy.
Gyakorlatilag nagyságrendi eltérés van az alumínium burkolat és az RCS csökkentő festék+ferrites alapozó+CFPR kompozit anyagösszetétel között. És ez kb. a 90's évek RCS csökkentő technológiája.... (pl. EF vagy a Rafi)
A rakéta még a legvadabb feltételezésse élve is (20-szoros RCS csökkentés, hiszi a piszi) 100 km+ távolságból követhető. Mondom, egy "koszos" repülőgépfedélzeti radar tud ma 150 km-ről 1 m2-t. Az oroszok által bemondott érték a Szu-35-nél ennél 50-szer (!) jobb, mert ott valami 300 km-re mondtak be 1 m2 alatti értéket.4. Az RCS-től függetlenül esélyes, hogy radarral a rakéta 30-40 km-ről, az IR-n 15-20 km-ről is látszik, amennyiben ilyen komoly (1000 m/s) sebességgel repül.
Azoknak a H-22-től is pont ennyire kellett. Egy Sea Sparrow és CIWS Phalanx ez ellen már édeskevés.5. Én úgy látom, hogy a H-32-től nem a hordozócsoportoknak van félni valója, hanem az agresszív kis és középhatalmaknak és azok flottájának.
A másik képen is látszott ennyi. Ez gyakorlatilag 1:1-ben H-22 külsőleg...<blockquote>Ettol kozelebbi kép nincs
<i>"A Csendes Óceán közepén egy USA hordozó csoport verhetetlen jelenleg ez tény'</i>
http://www.liveleak.com/view?i=25c_1217798201
Minden légvédelmi rendszernek adott elevation helyszög felett van egy holt zónája, ahova a saját radarja nem lát. A bibi az, hogy odáig el is kell jutni a rakétának és ekkora sebességnél benne maradni sem egyszerű.Úgy vettem ki, hogy a H-22 hagyományosabb repülési pályát használ, míg a H-32 már felülről támad.
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..