1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Type 055 - kínai cirkáló osztály

Diskurzus a(z) 'Cirkálók' témában - ghostrider által indítva @ 2016. június 12..

1. dudi

dudi Well-Known Member

Bármire gondoltam nem csak erre a konkrét dologra.

2. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Én itt igazán a fejlődés tempójáról írtam. Kevés hasonlót figyelhetünk meg a mi ételünk folyamán. Ilyesmit nagyapáink láthatta a két VH között, vagy a hidegháború éveiben. Kína 30 év alatt jut el Type 81 gépkarabélytól OICW fegyverig, J-7 vadásztól J-20-ig, Type 59-től Type 99A-ig, Luda osztályú rombolótól Type 055-ig.
    Nézz körül a lakásban, mikró, mosógép, router, mobiltelefon stb. stb.

endre likes this.
  3. Cifu

Cifu Well-Known Member

Az AESA HW szinten is nagy technikai kihívás, hiszen rengeteg jelgenerátor, jelfordító kell, azt megfelelően hűteni kell, ráadásul általában az energiaigénye is nagyobb, stb.
    Aztán utána viszont sokkal több mindent lehet vele csinálni, mint a PESA-val, tehát képességek terén legalább akkora, ha nem nagyobb ugrás, mint a PESA radar a mechankus mozgatású radarokhoz képest. Ha a kínai AESA radar valóban él és virul, és tudja, amit kell, akkor előnyben vannak, mert az AN/SPY-6 bizony 2022-2023 előtt nem fog hadrendbe állni...

Sajnos ez megint a találgatás esete. Talán pont te linkeltél nemrég fotót a DK-10 (a PL-12 VLS indítós változata) rakétáról. Ez például megint olyan dolog, hogy az aktív radaros ESSM Block 2 még azért 1-2 évre van. Ha (és itt van azért egy nagy HA) a kínaiaknak ez már most megvan, akkor hopp, megint előrébb járnak...

endre likes this.
  4. dudi

dudi Well-Known Member

Jah de ezek mind olyan technológiák amit az odavitt nyugati cégek átadtak(kínában nem gyárthatsz úgy hogy nem adhatsz át technológiát)és már amennyire tudom semmilyen modetn külföldi haditechnika nem készül náluk.

5. arbalest

arbalest Well-Known Member

@Mackensen Maga a tempó és fejlődés lenyűgöző, hadihajó kedvelőként csak csillog a szemem :D
    Ezzel meg kell várni, amíg exportálnak valahova ilyen technológiát. Ami hirtelen eszembe jut, a JF-17 és a drónok, nem emlékszem komolyabb hírre, hogy gond lett volna velük, vagy az elektronikájukkal.

6. Cifu

Cifu Well-Known Member

De nem is adtak el olyan helyre vadászgépet vagy drónt, ahol lett volna más opció. ;)

Kazaksztán, Üzbekisztán, Türkmenisztán, Nigéria, Pakisztán vagy Miammar nem válogathat igazán.
    Irak, Egyiptom, Szaud-Arábia, Egyesült Arab Emírségek és hasonló országok megint arra példák, mint akik hosszú ideje állnak sorba Reaper drónokért, de az USA egyszerűen nem ad el nekik különféle korlátozásokra hivatkozva.

fishbed likes this.
  7. Mackensen

Igen valami ilyesmit mondtam én is. Nagyon nincs mit hasonlítgatni. Ha övék a "leggyatrább" AEGIS rendszerbe építhető AESA radar, ami azért úgy ahogy hozza a papírformát, még mindíg előnyben vannak egy PESA radarhoz képest.
    Kínai fegyvereknél általában csak találgatni lehet. Abból indulok ki, hogy megcsinálták azt a nagyon hagy hatótávolságú levegő-levegő rakétát aminek minden jel szerint aktív radaros+IR vezérlése lehet (ez is csak feltételezés). Elvileg akkor van olyan technológia a bírtokukban.
    Lásd szegény NOKIA esetét a Huaweiiel. A NOKIA Kínába vitte a mobil hálózatokhoz használt hardware gyárát, a helyi partner meg a Huawei volt. Idővel aztán a Huawei kezdte gyártani olcsóbban ezeket a kütyüket, úgy, hogy kiszorította a Nokiát. De ezt olyan hatékonyan csinálta, hogy asszem az USA-ban még nemzetbiztonsági ügy is lett a dologból. A mobiltelefonpiac meg csak hab volt a tortán. Csak azt tudom mondani amit arbalest, egyre több helyre exportálnak komplexebb fegyverrendszereket. Onnan meg csepeghetnek infók.

endre, fip7, Cifu and 2 others like this.
  8. dudi

dudi Well-Known Member

És mik csepegtek?

9. Mackensen

Pl ilyenek:

endre likes this.
  10. Mackensen

11. Mackensen

Ez meg a Shanghai hajógyár

Python and endre like this.
  12. Cifu

Cifu Well-Known Member

Most ez off egy kicsit, de emlékszem, hogy anno 1999-2000 körül a FAS.org-on láttam egy, az 1980-as években készült műholdképet az akkor épülő későbbi Kuznyecovról. Oda meg vissza voltam én kis naiv, hogy váóóó, mire képes a technológia. Most meg civil műholdak sokkal jobb képeket csinálnak. :p

Nagy Csaba, endre and Mackensen like this.
  13. Mackensen

Akkor én is offolok kicsit. A képen még látható, egy "úrhajókövető-hajó" és hat légpárnás. És még egy hatalmas nagy hajó, talán valamilyen partiőrségi feladatra.

endre likes this.
  14. Roni

Roni Well-Known Member

2nd Type 055 Destroyer is launched today at JNCX shipyard.

Python likes this.
  15. Roni

Roni Well-Known Member

type 052d és a type 055 hasonlítás .

endre and Python like this.
  16. Roni

Roni Well-Known Member

wankel likes this.
  17. zsolti

zsolti Well-Known Member

Lusta vagyok visszaolvasni, ez a Type 52 D egyenes ági leszármazottja, igaz?
    Akkor a Romboló osztályból hogy lett Cirkáló?
    Látom hogy nagyobb egy kicsit, de a feladatkör és a fegyverzet, hatótávolság/szerepkör is ennyit változott, vagy mi történt itt?

18. Mackensen

Számold meg a kéményeket. Kb a duplája a Type 52D-nek.

wankel likes this.
  19. arbalest

arbalest Well-Known Member

A méret, és a szállított fegyverek mennyisége. Valahol illik határokat húzni, viszont manapság nincs egységes rendszer, hogy mikortól mi "micsoda", plusz kb senki sem akar úgy tűnni, mint aki jobban fegyverkezk a másiknál, számít, hogy papíron mit építész, mit mondasz a döntéshozóknak, illetve az újságoknak.

fip7, endre, zsolti and 1 other person like this.
  20. zsolti

zsolti Well-Known Member

Ezért is kérdeztem, mert kb. körbenéztem, de zavaros ez nagyon, hogy mi a romboló, mi a cirkáló.
    Láttam olyat hogy kb. 10.000t vízkiszorítás, de ott is melyik? meg üresen/feltöltve?
    Azt odáig értem, hogy egy cirkálónak képesnek kell akár egyedül is nagy távolságban sokáig tevékenykednie úgy, hogy lehetőleg kiegyensúlyozottan mind légi, vízfelszíni, víz alatti célokra tudjon dolgozni úgy, hogy ma már az is elvárás hogy szárazföldi célokat is tudjon CM el nagy távolságból támadni. Legyen helikopter is.

Ezzel az a probléma mint definícióval, hogy a modern rombolók is tudják már pont ugyan ezt.
    Nekem ez még mindig zavaros. Ha akarom ugyan arra a hajóra ráfogom hogy ez bazzmeg egy kis cirkáló, de igazából lehet egy nagyobb romboló is, ha úgy tetszik.

endre likes this.

Ezen oldal megosztása