Nem tudjátok, hogyan érhető el online a Haditechnika folyóirat elektronikusan? (ott a könyvtár 10 percre, de vasárnap is van meghát oda be kell menni stb) Találtam két ontopic cikket, amit meg lehetne nezni:
Arany László (2016): Az XCOR Aerospace Repülési- és Űrhajózási Vállalat és a Lynx űrrepülőgép. HADITECHNIKA 506) pp. 35-39. (2016)
Arany László (2017): A Golden Spike űrhajózási magánvállalat. HADITECHNIKA 511) pp. 39-43. (2017)
(2009 óta gyűlölettel használom, de most jöttem rá, hogy az mtmt.hu adatbázisban nem csak szerzők neve, de a cím alapján is lehet keresni)
1) pp. 39-43. (2017)"Kösziii!!! Az email címem pont ugyanaz mint a nickem, gmail.commal."Arany László (2017): A Golden Spike űrhajózási magánvállalat. HADITECHNIKA 511) pp. 39-43. (2017)"
Szia ez meg van nekem, le tudom fényképezni és elküldeni.
Gyakornoki programnak, "keltetőnek" már önmagában jó volt a Puli projekt még akkor is, ha nem lesz meg az X Prize. Rakétás oldalon azért elég komoly gondjai vannak a résztvevőknek:
, vagy az élelmesebbje befizet egy már 2x repült Falcon9-ba és próbál nem beleállni a Holdba
Kivételesen fent maradtam ma, hátha harmadik alkalommal már nem tiltja le a számítógép T-10 masodpercnél a startot:Éjjel lett volna egy Falcon9 GTO pályára fellövés, de T-10 mádodpercnél a fedélzeti számítógép leállította a folyamat. Még jó, hogy aludtam![]()
Gyorsan ellenőriztem a hűtőt, de szerencsére a sört se lopja el a NASA, hogy elvigye a Marsra. Amúgy is, a Föld banán alakú és az egész űrutazás egy nagy átverés. Vagy szegény kölköket a NASA a Máv gondjaira bízta és ezért telik majd két évtizedbe az a 6-9 hónapos út...
Azt írják, hogy a műhold végre felvergődött a helyes pályára, csak az élettartam (ion meghajtáshoz xenon) rovására:Ahogy olvasom a második fokozattal lehetett valami baj. Az év végére terveztek ey holdmissziót, gondolom az most el fog csúszni.
Az egykor szebb napokat megélt Bajkonur:
Nos csak az előkészületekről illetve a fellőtt műholdakról rakott ki videót a Roszkozmosz, de náluk ne is nagyon szokás a "komoly emberek ülnek az irányító teremben és nyomkodnak gombokat" jellegű videók készítéseOroszok ma Szojuz fedélzetén feltoltak egy szélesspektrumú földmegfigyelő műholdat és 72 kisebbet. Sajnos nem találtam ennél jobb videót, ha valaki oroszul beszél és tudna linkelni egy igazi "komoly emberek ülnek az irányító teremben és nyomkodnak gomdokat" jellegűt, azt megköszönném.
Sajnos a július-augusztus nem a legrakétásabb hónap, a következő fellövés a hó végi ISS emberes misszió lesz.
Lézert max csak akkor láttam, amikor pizzát vittem fizikus barátaimnak a délutani StarCraftok alkalmával, de nem lenne kicsit nagy hardverigénye annak, hogy valaki pingelését észre is vegyük? Vagy itt is olyan lenne mint bolygókutatásnál, hogy furcsa mocorgásokat keresünk adott csillag fényében?
A SETI terve, hogy relatíve olcsó szenzorokból kiépített globális észlelő hálózat segítségével folyamatosan szemmel tartsa az éjszakai égboltot, lézervillanásokat keressen. Hátha ilyen módon pingelnek minket olyan alienek, akik saját észleléseik alapján életre alkalmas bolygónak sorolták be bolygónkat.

A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..