Energiagazdálkodás, energiabiztonság, villamosenergia-termelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

trojaiak

Active Member
2022. március 16.
254
232
43
Lehet nekiállni tűntetni a brüsszeli szankciók ellen, ők is plafonálni próbálják az orosz olaj árát, ami ellátásbiztonsági problémákat fog okozni.
Miért aggódsz te, a nyugati országokért, csak nem onnan kapod a fizetésed?
Te bérrettegő. Nálunk semmi probléma, vagy szerinted hazudik?
"Ugye, Magyarországnak azt sikerült elérnie, hogy miután ránk a szankciós tiltás nem vonatkozik, ezért Magyarország hozhat be Oroszországból olajat. Tehát attól nem kell tartanunk, hogy ellátási hiány lépne föl."
 
M

molnibalage

Guest
Képtelen vagyok a rendszer féktelen hívet megérteni.

Ezerrel tolja ki magából a propi, hogy milyen ügyesek vagyunk (érsd a kormány), hogy mi kiharcoltuk, hogy nekünk (mikor más is megkapta azokat....) nincs korlát se vezetékes gázra, se kőolajra....

... majd a szankciókra és Brüsszelre mutogatnak, hogy amiatt van minden is.
Az üzemanyag hiány is. Amikor 1MT készlet van itthon és a kőolajszállítás a háború miatt gyak. akkora kiesést sem okozott, mint néha egy random komolyabb üzemzavar békeidőben.

Mennyire kell hülyének lenni, hogy a két állítás ütését ne fedezze fel az ember...?
De ehhez képest egyeseknek csak röhögésre futja.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 718
28 251
113
Mindeközben kedvenc médiánk megint keveri a szart (hvg-s példa)
<napokon keresztül főoldalon hevíti a benzinkérdést tovább hergelve a lakosságot, amelyik így megrohamozza a kutakat extra fogyasztást generálva
<el kő törölni a zársapkát mer nem lesz beeenziin (ami amúgy meg van)
ársapkát eltörlik
<jáááj hát ez nem jó, hát a zorbán eltörölte a zársapkát mekkora infláció lesz


Mondom én, ezeknek minden szarízű, csak károgni lehessen.
 

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 619
3 284
113
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 940
48 714
113
Mindeközben kedvenc médiánk megint keveri a szart (hvg-s példa)
<napokon keresztül főoldalon hevíti a benzinkérdést tovább hergelve a lakosságot, amelyik így megrohamozza a kutakat extra fogyasztást generálva
<el kő törölni a zársapkát mer nem lesz beeenziin (ami amúgy meg van)
ársapkát eltörlik
<jáááj hát ez nem jó, hát a zorbán eltörölte a zársapkát mekkora infláció lesz


Mondom én, ezeknek minden szarízű, csak károgni lehessen.
Arra gondolsz, hogy tökmindegy mi van, csak megbuktassák őket? Mert épp ez megy… amikor újfent földbe álltak a választások után, akkor kapcsoltak turbó fokozatba. Az amcsi nagykövet a dezignált főszereplő (fog ő még tüntizni is, majd meglátjátok!), a külföldi pártfinanszírozást meg annyira sikerült normalizálniuk, hogy egy átlag belpesti arcnak már a szeme se rezdül az említésére (kipróbáltam!), sőt örül neki.
Az “ellenzék” árnyekkormányt rakott össze, az eurokrata progresszívek meg épp azon dolgoznak, hogy az akcióikat EU pénzből tudják finanszírozni, mindezt az “önkormányzatoknak szánt direkt támogatások” formájában.

Marha vékony jégen kezd táncolni a NER disznaja, és az eszközeik meg fogyóban.
 

trojaiak

Active Member
2022. március 16.
254
232
43
Képtelen vagyok a rendszer féktelen hívet megérteni.

Ezerrel tolja ki magából a propi, hogy milyen ügyesek vagyunk (érsd a kormány), hogy mi kiharcoltuk, hogy nekünk (mikor más is megkapta azokat....) nincs korlát se vezetékes gázra, se kőolajra....

... majd a szankciókra és Brüsszelre mutogatnak, hogy amiatt van minden is.
Az üzemanyag hiány is. Amikor 1MT készlet van itthon és a kőolajszállítás a háború miatt gyak. akkora kiesést sem okozott, mint néha egy random komolyabb üzemzavar békeidőben.

Mennyire kell hülyének lenni, hogy a két állítás ütését ne fedezze fel az ember...?
De ehhez képest egyeseknek csak röhögésre futja.
Segítek.
Szerintem jobb, ha az ukránok is érdekeltek abban, hogy működjön a barátság. :)
Egy utcai harcos nem fizet védelmi pénzt, az a kurva. Aki a híveinek el tudja adni hogy bár mint egy q viselkedik de ő egy hős utcai harcos az egy Géniusz.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

trojaiak

Active Member
2022. március 16.
254
232
43
Mindeközben kedvenc médiánk megint keveri a szart (hvg-s példa)
<napokon keresztül főoldalon hevíti a benzinkérdést tovább hergelve a lakosságot, amelyik így megrohamozza a kutakat extra fogyasztást generálva
<el kő törölni a zársapkát mer nem lesz beeenziin (ami amúgy meg van)
ársapkát eltörlik
<jáááj hát ez nem jó, hát a zorbán eltörölte a zársapkát mekkora infláció lesz


Mondom én, ezeknek minden szarízű, csak károgni lehessen.
Mert nem büntetik eléggé a pánik keltetőket, meg azokat akik idokolatlanul panaszkodnak és keltik hazánk rossz hírét. (lehet elgyávult az a NER disznaja) A tüntikéző tanárokat sem rugták ki mind, erre felbátorodtak itt a panaszkodok is.
Szegény Mutter két napja próbálja meg elintézni a 32 amperes bővítést Pestre, de egymás közt dobálják az ügyfélszolgálatok, hogy ez nem az ő feladatkörük. Aztán 2 nap után derült ki, hogy hiába MVM Next a szolgáltató, a hálózat tulaja az eon, de ott is külön a pesti faszhivatalt kell keresni, mert ami fenn van honlapon bővítési nyilatkozat az az egész országra jó, kivéve Pestre. Amúgy a 2 között csupán annyi a különbség, hogy az oldalára van egy ELMŰ felirat nyomtatva, de ezért tehetünk megint egy kört.

Veszprémben meg hirtelen 30 ezres hátralékot számláztak ki, miközben a saját számláik alapján túlfizetésben vagyunk. Telefont persze basznak felvenni (amúgy fogyasztóvédelem rájuk szállhatna, mert jócskán túllépik a 15 perces törvényi keretet), személyes időpont pedig csak májusra (!) van. És ilyenkor ne küldje el az ember fia ezt az egész szarkupacot a jó anyjába.

Komolyan, az MVM-hez képest a túlburjánzó szovjet bürokrácia már-már hatékony rendszernek tűnik, ekkora szart tényleg nehéz összehozni

Ui.: Közben eszembe jutott, de a Vodafone-nak még az MVM-nél is szarabb rendszere van, szóval mindig van lejebb

Csak jelzem hogy már a Vodafone is magyar tulajdonban van. Arrol meg ezután vagy jót vagy semmit. Könnyű ám utolérni a beszivárgó kollaboráns soros ügynököket amikor szidják azt ami hazai.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 083
10 251
113
Magyarország államformája ugye a "Kivéve Taxisok", kíváncsi leszek rá.
318691362_151270267656706_5107256721912804910_n.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
M

molnibalage

Guest
Magyarország államformája ugye a "Kivéve Taxisok", kíváncsi leszek rá.
318691362_151270267656706_5107256721912804910_n.jpg
Fogalmazzunk úgy, hogy amikor hétvégén taxiztam, akkor az ár nem tükrözte azt, hogy ők kedvezményesen tankoltak.

2 éve kb. 250 Ft/km és 60 Ft/perc és talán 600-700 Ft alapdíj volt.
Nah, hétvégén meg pislogtam, hogy már 400 Ft/km, 100 Ft/perc és 1000 Ft alapdíj volt.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 606
46 707
113
Képtelen vagyok a rendszer féktelen hívet megérteni.

Ezerrel tolja ki magából a propi, hogy milyen ügyesek vagyunk (érsd a kormány), hogy mi kiharcoltuk, hogy nekünk (mikor más is megkapta azokat....) nincs korlát se vezetékes gázra, se kőolajra....

... majd a szankciókra és Brüsszelre mutogatnak, hogy amiatt van minden is.
Az üzemanyag hiány is. Amikor 1MT készlet van itthon és a kőolajszállítás a háború miatt gyak. akkora kiesést sem okozott, mint néha egy random komolyabb üzemzavar békeidőben.

Mennyire kell hülyének lenni, hogy a két állítás ütését ne fedezze fel az ember...?
De ehhez képest egyeseknek csak röhögésre futja.
Le tudnád - nekünk tudatlanoknak - vezetni szépen logikusan, hogy mi okozza egész urópában a gáz és az üzemanyag árának drasztikus elszállását?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 606
46 707
113
Fogalmazzunk úgy, hogy amikor hétvégén taxiztam, akkor az ár nem tükrözte azt, hogy ők kedvezményesen tankoltak.

2 éve kb. 250 Ft/km és 60 Ft/perc és talán 600-700 Ft alapdíj volt.
Nah, hétvégén meg pislogtam, hogy már 400 Ft/km, 100 Ft/perc és 1000 Ft alapdíj volt.
2018-ban volt utoljára emelés, meg idén.
A 2018-as árak:
300Ft/km, percdíj 75Ft, alapdíj 700Ft.
 
M

molnibalage

Guest
Le tudnád - nekünk tudatlanoknak - vezetni szépen logikusan, hogy mi okozza egész urópában a gáz és az üzemanyag árának drasztikus elszállását?
A kereslet és kínálat megborulása?
Spekuláció?

Egyébként kit érdekel Európa?
Megy itt a propi, hogy a szankciók miatt nincs benzin és gázolaj ITTHON.
Nem. A kőolaj pont úgy jön ide, ahogy eddig.
Csak, ha a finomítód nem fedi le az hazai igényt és az importot kinyírod, akkor ez az eredménye.

Ezen felül a gazdaságok kilőttek a COVID után, a mögötte levő supply chain meg nem.
Az LNG-t pl. elszipkázta Ázsia. Az úton levő LNG tankerek felmondták a szerződés, kifizették a kötbért és vitték máshova az LNG-t.
Na, szerinted ez a mennyiség honnan hiányzik?

Aztán a pánikvásárlás.
Mindenki vette minden milyen áron a gázt, mint itthon a benzint és gázolajat.
Az eredmény ismert. De ma alig 30%-kal kerül többe a gáz, mint a háború előtt.
De bakker 1,5 hónapig a 100 EUR/MWh táján volt a gáz. Ez pont a háború előtti szint, semmiféle szankció nem volt akkor. Piaci folyamatok, azok meg igen.

qLmpndC.png


Az autók ára sem azért lett x1,5-2, mert annyira drága lett termelni. Az igény nagyobb, mint a kínálat és itt is ügyeskednek.
Mert egy használt autót is el lehet adni már nyereséggel, annyira hosszú a várólista.
 

Lupus80

Well-Known Member
2020. december 20.
212
539
93
A kereslet és kínálat megborulása?
Spekuláció?

Egyébként kit érdekel Európa?
Megy itt a propi, hogy a szankciók miatt nincs benzin és gázolaj ITTHON.
Nem. A kőolaj pont úgy jön ide, ahogy eddig.
Csak, ha a finomítód nem fedi le az hazai igényt és az importot kinyírod, akkor ez az eredménye.

Ezen felül a gazdaságok kilőttek a COVID után, a mögötte levő supply chain meg nem.
Az LNG-t pl. elszipkázta Ázsia. Az úton levő LNG tankerek felmondták a szerződés, kifizették a kötbért és vitték máshova az LNG-t.
Na, szerinted ez a mennyiség honnan hiányzik?

Aztán a pánikvásárlás.
Mindenki vette minden milyen áron a gázt, mint itthon a benzint és gázolajat.
Az eredmény ismert. De ma alig 30%-kal kerül többe a gáz, mint a háború előtt.
De bakker 1,5 hónapig a 100 EUR/MWh táján volt a gáz. Ez pont a háború előtti szint, semmiféle szankció nem volt akkor. Piaci folyamatok, azok meg igen.

qLmpndC.png


Az autók ára sem azért lett x1,5-2, mert annyira drága lett termelni. Az igény nagyobb, mint a kínálat és itt is ügyeskednek.
Mert egy használt autót is el lehet adni már nyereséggel, annyira hosszú a várólista.
Sztem nincs teljesen igazad a finomítói kapacitást tekintve.
A magyar finomítás pont hogy bőven le tudta vagy le tudná fedni a magyar igényeket csak hát ugye a fránya modern üzleti érdekek miatt leépítettük az üzemanyag gyártást. Nem kicsit.
A pánikvásárlás meg nem most kezdődött el hanem igazából nyáron. Milyen érdekes véletlen hogy csapatnyi pályakrzdő fiatal gyártotta már hetek óta azt a sok infógrafikás táblát amit pillanatok alatt kiszórtak az országban ami az ideiglenes készlethiányok miatt kér elnézést az esetleges vásárlóktól.
Amint a battai finomító seggrecsüccsent 2hónapja (lassan 3) azért elkezdett sok mindenkinek a kommunikációja is változni.
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
972
2 714
93
Sztem nincs teljesen igazad a finomítói kapacitást tekintve.
A magyar finomítás pont hogy bőven le tudta vagy le tudná fedni a magyar igényeket csak hát ugye a fránya modern üzleti érdekek miatt leépítettük az üzemanyag gyártást. Nem kicsit.
A pánikvásárlás meg nem most kezdődött el hanem igazából nyáron. Milyen érdekes véletlen hogy csapatnyi pályakrzdő fiatal gyártotta már hetek óta azt a sok infógrafikás táblát amit pillanatok alatt kiszórtak az országban ami az ideiglenes készlethiányok miatt kér elnézést az esetleges vásárlóktól.
Amint a battai finomító seggrecsüccsent 2hónapja (lassan 3) azért elkezdett sok mindenkinek a kommunikációja is változni.
Például, korábban működött az Algyői finomító is. Most le van állva. Kölök koromban a szülői házunk teraszáról láttam a 2 lángot. Most meg nincs elég finomítói kapacitás. Aham. Persze.
 
M

molnibalage

Guest
Sztem nincs teljesen igazad a finomítói kapacitást tekintve.
A magyar finomítás pont hogy bőven le tudta vagy le tudná fedni a magyar igényeket csak hát ugye a fránya modern üzleti érdekek miatt leépítettük az üzemanyag gyártást. Nem kicsit.
A pánikvásárlás meg nem most kezdődött el hanem igazából nyáron. Milyen érdekes véletlen hogy csapatnyi pályakrzdő fiatal gyártotta már hetek óta azt a sok infógrafikás táblát amit pillanatok alatt kiszórtak az országban ami az ideiglenes készlethiányok miatt kér elnézést az esetleges vásárlóktól.
Amint a battai finomító seggrecsüccsent 2hónapja (lassan 3) azért elkezdett sok mindenkinek a kommunikációja is változni.
Akkor tisztázzuk, hogy mennyi volt az AV üzemek max. eddigi valaha mér éves kapacitása és mennyi volt az éves go/benzin fogyasztás.
Használjunk konkrét számokat.
 
K

Kopi2000

Guest
Sztem nincs teljesen igazad a finomítói kapacitást tekintve.
A magyar finomítás pont hogy bőven le tudta vagy le tudná fedni a magyar igényeket csak hát ugye a fránya modern üzleti érdekek miatt leépítettük az üzemanyag gyártást. Nem kicsit.
A pánikvásárlás meg nem most kezdődött el hanem igazából nyáron. Milyen érdekes véletlen hogy csapatnyi pályakrzdő fiatal gyártotta már hetek óta azt a sok infógrafikás táblát amit pillanatok alatt kiszórtak az országban ami az ideiglenes készlethiányok miatt kér elnézést az esetleges vásárlóktól.
Amint a battai finomító seggrecsüccsent 2hónapja (lassan 3) azért elkezdett sok mindenkinek a kommunikációja is változni.
Bocsi, én ma akartam tankolni egy dunántúli megyei jogú város MOL kútjánál. Ki volt rá írva, hogy a 95-os benzin 650 Ft/l. Nem érdekelt, mert eleve 100-as üzemanyagot akartam tankolni. Aztán a kútoszlopok le voltak lakatolva, csak dieselt lehetett kapni. Mikor átmentem a pár km-rel arrébb lévő OMW kúthoz, ott meg csak 100-as benzin volt, 700 Ft-ért, de kit érdekelt a többi, hiszen pont ezt a terméket kerestem... De, míg fizettem, addig több kuncsaft a pénztárosokat szidalmazta, hogy miért emelték meg a benzin árát. Persze, én egy lovag vagyok, megvédtem a pénztáros csajt (a másik megtámadott egy férfi volt, az védje meg magát), mondtam a höbörgőnek, hogy a nyuggerek szoktak így viselkedni a PENNY pénztárosokkal. A delikvens, akit kedélyesen hátba is vertem, azonnal távozott, míg a csajjal beszéltem még 5 percet, mert utánam jött és megköszönte, hogy megszabadítottam a támadójától... De, 16+ éves stabil kapcsolat mellett egy beszélgetésnél többet, belőlem nem lehet kicsikarni....
 

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 619
3 284
113
Apa, kezdődik: