Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
Nem, ez pontosan az, ami miatt ma meetingen voltam, ahol az equipment replecmentről beszeltünk, ahova a boss csak joinolt. Mindezt egy 100%ban magyar cégnél. Nem vagy itthon, nem látod ezeket a folyamatokat. Ezért mondom. És kivételesen nem kötözködésnek szántam, hogy nem fogod érteni.

Már mindegy, ez ma így elhangzott gimisek szájából:

-Bájdövé, amit év közben a szüleimről mondtam full lájing volt.
-Ne bassz, ez komoly? Nincs sztepmom?
-Nincs, fader, mader együtt él, évzáróra is együtt jöttek, csak a blájnd nem látta mi az igazság.
 
W

Wilson

Guest
Persze, csak a gond az, hogy ki lett jelentve hogy nincs és nem is volt tolvajlás, mert ez neki jár. Aztán Ooorky utánament mikor volt oda vissza egy kis személyeskedő csörtéjük, s kiderült hogy mégis volt tolvajlás :D ! Nekem ezzel tényleg csak az a bajom, hogy ha lopok valamit, és szembesítenek vele, akkor ne én legyek már felháborodva, és sértegessek érte. Mondtam volna max Kamm helyében, hogy nektek akartam jót, nem kell a fizetős tartalom ingyért, jó, akkor nem hozom többet, csoki! De így hogy állította hogy ez nem svarc kontent, Ooorky kb. csak oknyomozott/állásfoglalást kért.
Ahogy a @SirHiggins feljebb megfogalmazta sok ember itt úgy gondolja, hogy ez valamilyen szinten egy közösség ahol nyomokban jóindulat is található @kamm (és mások is) azért rakta fel azt az ominózus cikket és a többi hasonló cikket, hogy a fórum olvasó közönségét ezekkel az információkkal is gazdagítsa, ezt követően egy állítólagosan elkövetett mocskolódás/személyeskedés miatt (hozzáteszem nem ő kezdte hanem őt kezdték provokálni) egyből ment a bemószerolás, feljelentősdi olyan módon, hogy akár jogi következmények is érhetik ebből következően kamm-t , pedig őt abszolút a jóindulat vezette és önzetlenül osztotta meg ezt és a többi előfizetős cikket, a fórum tagjaival.

Szerintem az ilyen emberi hozzáállásnak ne az legyen már a jutalma a fórumon, hogy kamm-t vagy bárki mást egy sértődés miatt feljelentgetik a cikket kiadó ujságnál/médiumnál amelynek akár jogi következményei is lehetnek a cikket a fórumon megosztó számára....
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 909
58 177
113
Dehogy fogom osszefoglalni. Már ne is haragudj, de ez pont az, amit feljebb írtam. Még a minimumra sem hajlandóak egyesek...

Amúgy innen is látszik, hogy milyen buta vagy miközben másokat ekézel.
Jó tanácskánt mondtam, hogy foglald össze a cikkek tartalmát, röviden magyarul.
Ha én linkelek valamit, általában megteszem, és csak az idegen nyelvű linket rakom be.
A mellet, hogy magyar fórumon magyarul beszélünk, szerinted mi egyéb okom van erre? :rolleyes:
A tanácsom megfogadása helyet inkább belém álltál.... Aztán még jó okosan másokba is bele álltál, szokás szerint.
Aztán meglepődsz, hogy a fagyi visszanyal...
Valahol azért sajnállak :(
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 878
47 500
113
Ahogy a @SirHiggins feljebb megfogalmazta sok ember itt úgy gondolja, hogy ez valamilyen szinten egy közösség ahol nyomokban jóindulat is található @kamm (és mások is) azért rakta fel azt az ominózus cikket és a többi hasonló cikket, hogy a fórum olvasó közönségét ezekkel az információkkal is gazdagítsa, ezt követően egy állítólagosan elkövetett mocskolódás/személyeskedés miatt (hozzáteszem nem ő kezdte hanem őt kezdték provokálni) egyből ment a bemószerolás, feljelentősdi olyan módon, hogy akár jogi következmények is érhetik ebből következően kamm-t , pedig őt abszolút a jóindulat vezette és önzetlenül osztotta meg ezt és a többi előfizetős cikket, a fórum tagjaival.

Szerintem az ilyen emberi hozzáállásnak ne az legyen már a jutalma a fórumon, hogy kamm-t vagy bárki mást egy sértődés miatt feljelentgetik a cikket kiadó ujságnál/médiumnál amelynek akár jogi következményei is lehetnek a cikket a fórumon megosztó számára....
Én nem jelentettem volna fel egy személyeskedő civakodás miatt, ez tény.

Ki kezdte hamarabb, ezt hagyjuk, Ooorky mást mondana erről ebben biztos vagyok, nekem irreleváns.

Azt állította hogy full legál anyag, előfizető, neki jár a sharing. Ez is tény.

Ooorky vette a csörte után a fáradtságot, és utánament. Kiderült hogy Kamm az Economist szerint NEM BONTOTTA KI AZ IGAZSÁG TELJES FONALÁT :D, s hát mégis csak tolvajlás történt.

Magyarul Ooorkyval rábaszott, ha estleg perlik érte, pláne. Ez is tény.

Ebbe én többet nem látok bele, cicaharc, amit Ooorky lezárt elég határozottan, hogy most tolvajlás-e, vagy sem, az miután volt egy állítás egy tagadás, hát kiderült...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 878
47 500
113
Valahol, megértem a felháborodásod, és van is igazság abban amit mondasz! Ugyanakkor az eléggé bicskanyitogató, ahogy el akarsz különbözni a Magyar mentalitástól, amit láthatóan megveszt, közben meg semmivel sem vagy különb az átlagtól, és rögtön a másik nyakának ugrasz, ha az véleményezi a hozzászólásod.

Élhetsz te több ezer km-re Magyarországtól, le sem tagadhatnád, hogy ide tartozol!
Fasza amerikásos DE magyar gyerek, nekem nincs vele bajom, kár hogy nem csak ilyenek vannak a nagy vizen túl, ha lehetne én elnököt csinálnék belőle odaát :D !
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 575
10 972
113
Ooorky vette a csörte után a fáradtságot, és
ügyes gyerek módjára ment árulkodni, felhívva a nem kívánt figyelmet a fórumra.


Ez erről szól, nem arról, hogy kamm kivel hogyan viselkedik, meg milyen arányban használ angol kifejezéseket, meg kinek szimpatikus.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
ügyes gyerek módjára ment árulkodni, felhívva a nem kívánt figyelmet a fórumra.


Ez erről szól, nem arról, hogy kamm kivel hogyan viselkedik, meg milyen arányban használ angol kifejezéseket, meg kinek szimpatikus.
Ha pik-pak kimoderáljátok a problémás kontentet, akkor szerintem ez az ügy ennyi lesz.
Mindenki tanult az ügyből szerintem. @Ooorky is, @kamm is.
Ignore-ra pakolják egymást, és mindenki veszi a kalapját.
 
W

Wilson

Guest
Én nem jelentettem volna fel egy személyeskedő civakodás miatt, ez tény.

Ki kezdte hamarabb, ezt hagyjuk, Ooorky mást mondana erről ebben biztos vagyok, nekem irreleváns.

Azt állította hogy full legál anyag, előfizető, neki jár a sharing. Ez is tény.

Ooorky vette a csörte után a fáradtságot, és utánament. Kiderült hogy Kamm az Economist szerint NEM BONTOTTA KI AZ IGAZSÁG TELJES FONALÁT :D, s hát mégis csak tolvajlás történt.

Magyarul Ooorkyval rábaszott, ha estleg perlik érte, pláne. Ez is tény.

Ebbe én többet nem látok bele, cicaharc, amit Ooorky lezárt elég határozottan, hogy most tolvajlás-e, vagy sem, az miután volt egy állítás egy tagadás, hát kiderült...
Oorkynak nem az oknyomozás volt a célja ezt ő feketén-fehéren leírta, innentől kezdve...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 878
47 500
113
Oorkynak nem az oknyomozás volt a célja ezt ő feketén-fehéren leírta, innentől kezdve...
Ami azért nekem valahol érthető, el lett mondva minden szarnak, hülyének azért, mert felvetette hogy ne legyen már nagy az a morális magas ló, mikor épp tolvajkodik a másik fél. Arra jött a válasz hogy lófszt, nem tolvajkodás, Ooorky a hülye, ez legál! Utánament, Ooorkynak lett igaza. Mit akarsz még ezen tovább magyarázni, visszaolvasható, tiszta sor. Nyilván ártani akart vele Kammnak, de azért na, ha Kamm igazat írt/nem lopott volna, most nincs miről beszélni!

Jah, Ooorky nem a csajom, innentől mivel védeni nekem nem tisztem, tovább nem érdekel ez a téma!
 
K

kamm

Guest
Én nem jelentettem volna fel egy személyeskedő civakodás miatt, ez tény.

Ki kezdte hamarabb, ezt hagyjuk, Ooorky mást mondana erről ebben biztos vagyok, nekem irreleváns.

Azt állította hogy full legál anyag, előfizető, neki jár a sharing. Ez is tény.

Ooorky vette a csörte után a fáradtságot, és utánament. Kiderült hogy Kamm az Economist szerint NEM BONTOTTA KI AZ IGAZSÁG TELJES FONALÁT :D, s hát mégis csak tolvajlás történt.

Magyarul Ooorkyval rábaszott, ha estleg perlik érte, pláne. Ez is tény.

Ebbe én többet nem látok bele, cicaharc, amit Ooorky lezárt elég határozottan, hogy most tolvajlás-e, vagy sem, az miután volt egy állítás egy tagadás, hát kiderült...

Dehogy derült ki, dehogy nincs mit.
A cikkek jó resze az adott héten ingyenesen olvasható volt eleve, ezt már feljebb írtam, ez egy megszokott dolog a drágább mediaban. A tobbire meg jár az a 4-5 sharing; sehol nincs benne amikor generalod a linket, hova oszthatod meg, hova nem. Mashol lehet, ott van, de az meg kevés lenne még egy civil perben is, meg ha valaki névvel is közölné (ti. lehetek hulye bizonyos szintig)... (Mondjuk én eleve általában a szoveget masoltam, hogy ne tűnjön el, a link lejárna, ugye. Emiatt egyben a nyilas hazmester is hiaba jelentget, mert copy/paste nem visz át semmilyen azonosítót.)
Arra mindenesetre jó volt ez az eset, hogy kiderüljön, ki a hazmester, milyen kétségbeesett módon próbálta ext ma felszitani, és Lázárnak nagyon is igaza volt...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 878
47 500
113
Dehogy derült ki, dehogy nincs mit.
A cikkek jó resze az adott héten ingyenesen olvasható volt eleve, ezt már feljebb írtam, ez egy megszokott dolog a drágább mediaban. A tobbire meg jár az a 4-5 sharing; sehol nincs benne amikor generalod a linket, hova oszthatod meg, hova nem. Mashol lehet, ott van, de az meg kevés lenne még egy civil perben is, meg ha valaki névvel is közölné (ti. lehetek hulye bizonyos szintig)... (Mondjuk én eleve általában a szoveget masoltam, hogy ne tűnjön el, a link lejárna, ugye. Emiatt egyben a nyilas hazmester is hiaba jelentget, mert copy/paste nem visz át semmilyen azonosítót.)
Arra mindenesetre jó volt ez az eset, hogy kiderüljön, ki a hazmester, milyen kétségbeesett módon próbálta ext ma felszitani, és Lázárnak nagyon is igaza volt...
Nézd én ehhez nem értek, de annyit azért tudok angolul, hogy amit Ooorky betett Economist választ, ők nem örültek neki hogy osztogatod itt a fizetős tartalmaikat. Jó fej voltál felénk vele, de összebasztatok Ooorkyval, kis felkérdezés után eldurrant az agya, aztán aládbaszott. Én ennyit látok ebbe, jó hogy vagytok, mindkettőtöket szívesen olvaslak. Peace!
 
W

Wilson

Guest
Ami azért nekem valahol érthető, el lett mondva minden szarnak, hülyének azért, mert felvetette hogy ne legyen már nagy az a morális magas ló, mikor épp tolvajkodik a másik fél. Arra jött a válasz hogy lófszt, nem tolvajkodás, Ooorky a hülye, ez legál! Utánament, Ooorkynak lett igaza. Mit akarsz még ezen tovább magyarázni, visszaolvasható, tiszta sor. Nyilván ártani akart vele Kammnak, de azért na, ha Kamm igazat írt/nem lopott volna, most nincs miről beszélni!

Jah, Ooorky nem a csajom, innentől mivel védeni nekem nem tisztem, tovább nem érdekel ez a téma!
Röviden kamm megosztotta a fórumon a fizetős cikket flip szóvá tette,hogy miért nem ír hozzá egy magyar összefoglalót erre a kamm reagált és ekkor kapcsolódott be Ooorky , hogy a fizetős cikk fórumon történő megosztásával kamm lopást követ el. Hozzáteszem kamm ezt a cikket teljesen önzetlenül osztotta meg a fórum közönségével aztán a vége az lett, hogy Ooorky (a saját elmondása szerint a kamm által elkövetett "mocskolódásra" hivatkozva) kammot felnyomta, ebben semmi oknyomozás vagy állásfoglalás kérés nem volt, Ooorky ezt hírtelen felindulásból indulatból tette amit közölt is az egyik hozzászólásában lásd feljebb...