Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

ssvenom

Member
2010. december 1.
223
19
18
Nekem akarsz TE segiteni?hat segits inkabb magadon es fejezd be a velem valo szemejeskedesedet mert en nagyon nem toleralom a hozzad hasonlo figurakat!Technikai kerdesekrol akarsz velem beszelgetni?a kesem eles,a zastavamban meg mindeg csore van toltve!van meg valami hozza fuzni valod?
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 131
12 000
113
ezt lájkolnom kellet:)

Tag: boki
Vétség: fórumtárs sértegetése, a moderátor többszörös figyelmeztetésének figyelmen kívül hagyása, a moderátor döntéseinek megkérdőjelezése
Büntetés: 4 hét kitiltás az ukrány helyzet topikból


de azért az ukránba még írhat:)))
 

R0kaúr

Well-Known Member
2017. január 2.
373
375
63
Nekem akarsz TE segiteni?hat segits inkabb magadon es fejezd be a velem valo szemejeskedesedet mert en nagyon nem toleralom a hozzad hasonlo figurakat!Technikai kerdesekrol akarsz velem beszelgetni?a kesem eles,a zastavamban meg mindeg csore van toltve!van meg valami hozza fuzni valod?
jó is az a zastava, nekünk is volt vagy 20 éve, szerettem gyerekként
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 627
5 351
113
Tag: boki
Vétség: fórumtárs sértegetése, a moderátor többszörös figyelmeztetésének figyelmen kívül hagyása, a moderátor döntéseinek megkérdőjelezése
Büntetés: 4 hét kitiltás az ukrány helyzet topikból

Wow, mik történnek itt, big like Mack :) Semmi baj Bokival, rengeteg hírt hoz, ami persze jó, de igaza van Mack-nak abban, hogy túltolja sokszor a drámát, hatásvadász. Plusz szerintem nem elfogadott egy fórumon egy másik oldalt reklámozni, ezt is tisztázni lehetne. Ne Ulippó-hoz hasonlítsátok Bokit, külön kell kezelni, más a probléma velük, két külön eset a két ember
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75 and R0kaúr

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 627
5 351
113
Nekem akarsz TE segiteni?hat segits inkabb magadon es fejezd be a velem valo szemejeskedesedet mert en nagyon nem toleralom a hozzad hasonlo figurakat!Technikai kerdesekrol akarsz velem beszelgetni?a kesem eles,a zastavamban meg mindeg csore van toltve!van meg valami hozza fuzni valod?

Ez azért elég primitívség, hogy fizikailag fenyegetsz valakit... és tényleg, nem kell full helyesen írni, de legalább néhány vesszőt tegyél már
 
  • Tetszik
Reactions: R0kaúr

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Wow, mik történnek itt, big like Mack :) Semmi baj Bokival, rengeteg hírt hoz, ami persze jó, de igaza van Mack-nak abban, hogy túltolja sokszor a drámát, hatásvadász.
Eppen most probalok a kitiltasokrol titokban megegyezni Mack-kel (marmint csak megvesztegetem, ahogy felenk szokas :)), de ha tudom, hogy eleg igy csak benyalni neki... Basszus, de sokat sporolhattam volna. :oops:
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 627
5 351
113
Eppen most probalok a kitiltasokrol titokban megegyezni Mack-kel (marmint csak megvesztegetem, ahogy felenk szokas :)), de ha tudom, hogy eleg igy csak benyalni neki... Basszus, de sokat sporolhattam volna. :oops:

Mármint, hogy pl Bokit visszahozd? Én nem ezért írtam, és nem is nyalásnak szántam
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 627
5 351
113
Eppen most probalok a kitiltasokrol titokban megegyezni Mack-kel (marmint csak megvesztegetem, ahogy felenk szokas :)), de ha tudom, hogy eleg igy csak benyalni neki... Basszus, de sokat sporolhattam volna. :oops:

Amúgy miért egyezkedsz más miatt? Ki lettek tiltva, letelik, visszajönnek. Senki nem hal bele
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
teljesen igaz, én pl. minden jelentem a hullás képeket a szíriai helyzet biztpol topikban, és meg és van az eredménye :)
Mondjuk felvet kérdéseket, hogy egy HT-biztpol fórumon mire számítasz. Nem kell pincsinek lenni, sem álszentnek, ilyen az élet vége ha vassal teszik.
Ez eredetileg a tényleg felkavaró kurd gyerekmészárlás után lett bevezetve közmegegyezéssel, nem a harcosok hulláira (gondolj bele az EU Taks Force frakciónk rögtön telesírná a topikot egy-egy likvidálásnál, hogy hol a bizonyíték) hanem a gyerekekre, mert ez utóbbinak nincs biztpol értéke cserébe szívfájdító.
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab
T

Törölt tag 1526

Guest
A moderálás témaköréhez lenne csupán egy szerény észrevételem.

Ha megnézzük a bűnlajstromot láthatjuk, hogy milyen okok miatt avatkozott be a moderáció: férgezés, pondrózás, népek elleni uszítás, hullafotók, vulgáris hangvétel, szidalmazás.

Nem titok hisz reklámozzák, hogy akiket itt ilyesmiért szankcionáltak azok közül többen egy másik oldalon is fórumoznak. Nos én megnéztem azt az oldalt és egy érdekes észrevételem támadt. Nem láttam ott semmi olyat amiért itt moderálni kell. Ott nem férgek és pondrók vannak, hanem terroristák és lázadók. Nem ukrik és banderisták, hanem ukránok. Nem valcman és porosjankó, hanem Poroshenko. Nincs durva uszítás, nincsenek hullafotók, nincs anyázás. Mindez moderálás nélkül, viszonylag normális a hangvétel, nem is kell moderálni.

Na most ebből nekem az jön le, hogy ezek az illetők pontosan tudják hol húzódik a normális és kulturált hangvétel határa. Nem azért lépik át mert nem tudnák hol ez a határ. És azt is tudják, hogy a jó ízlés határának átlépése milyen kínos hatást kelthet. Legalábbis ez jön le abból, hogy a saját fórumukon nem csinálnak ilyet. A saját portájukra nem piszkítanak. Ellenben a HTKA-t arra használják néha, hogy ideürítsék a szennyüket, hogy itt éljék ki az alantasabb igényeiket.

Mindezt csak azért mondom mert ez a megoldás arra, hogy itt se kelljen szankciót elszenvednie senkinek: csupán tiszteletben kell tartanunk Tcat és a kollégái fórumát annyira mintha a saját fórumunk lenne.

Gondolom ezért is jól ki leszek osztva de sebaj, már megszoktam :p
 
  • Tetszik
Reactions: Fade

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
...
Macknek érdekes módon a tech topikban kb. akkor kellett moderálnia először, mikor te megérkeztél oda. Az, hogy a BIZTPOL-ös gumiszobákban mi megy nem tudom, mert messziről elkerülöm azokat. A valódi tartalom a HTKA-n nem ott van, az tuti...

Teljesen komolyan megkérdezném, hogy ha a BIZTPOL-os topikok "gumiszobák", és ha a valódi tartalom nem ott található, akkor igényt tartotok-e az én írásaimra?

Lehet róla akár a fórum-motor segítségével is népszavazást rendezni, ha gondoljátok. Ha az jön ki, hogy nincs az írásaimra szükségetek, mert az "gumiszoba" meg nem "valódi tartalom", akkor elmegyek innen.

Részemről ugyanis én minek öljek bele időt és energiát az írásba, ha egyesek legumiszobázzák a BIZTPOL topikokat, és becsmérlik az ott található írások tartalmát?

Ezenkívül, Mack, kérném, hogy vedd észre a "gumiszoba" szó mélyen sértő, pejoratív értelmét, és ezáltal az oda írók személyes méltóságának megsértését is!

Továbbá, kíváncsi lennék, ha a BIZTPOL topikok megszűnnének, vajon hanyad részére csökkene a HTKA látogatottsága?
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and szegcsab

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Megjegyzem, hogy ez az idézett mondat nem rám vonatkozik: "Macknek érdekes módon a tech topikban kb. akkor kellett moderálnia először, mikor te megérkeztél oda. "
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
A moderálás témaköréhez lenne csupán egy szerény észrevételem.
Ha megnézzük a bűnlajstromot láthatjuk, hogy milyen okok miatt avatkozott be a moderáció: férgezés, pondrózás, népek elleni uszítás, hullafotók, vulgáris hangvétel, szidalmazás.
Nem titok hisz reklámozzák, hogy akiket itt ilyesmiért szankcionáltak azok közül többen egy másik oldalon is fórumoznak. Nos én megnéztem azt az oldalt és egy érdekes észrevételem támadt. Nem láttam ott semmi olyat amiért itt moderálni kell. Ott nem férgek és pondrók vannak, hanem terroristák és lázadók. Nem ukrik és banderisták, hanem ukránok. Nem valcman és porosjankó, hanem Poroshenko. Nincs durva uszítás, nincsenek hullafotók, nincs anyázás. Mindez moderálás nélkül, viszonylag normális a hangvétel, nem is kell moderálni.

Ennek az az egyszerű oka van, hogy - szerencsére - ott még nem vagy megtalálható.
 
Status
Not open for further replies.