Pletykák szerint nem csak az oroszok szedik elő a rövidebb csövű 2S18ast külön kisérőtüzérségnek,hanem mások is újra gondolkodnak az L39es csövű kisérőtüzérségen.
Majd meglássuk.Egyenlőre az oroszok úgy néz ki,hogy bevezetik
Találtam egy rövid cikket az L-39 csőhoszról az olaszoknál. Már jó nagy bodonkával el is látták!
Az alapegység csak ekkora, itt az első képen szépen lehet látni.
Itt a második képen pedig ráhúztak egy nagy bodonkát! Jó ronda lett!
Nem az alváz hanem a felső burkolat. Pont úgy mint a német HX-3-nál. Sajnálom mert jó kis löveg lenne.
A szöveg fordítása:
Centauro 155/39 LW A '80-as évek végén a CIO kifejlesztette a B1 önjáró tarackváltozatát Pegaso néven, amelyet egy torony nélküli FH-70 155/36-os ágyúval szereltek fel. Kicsit hosszabb és nehezebb volt, mint a normál B1. A Szovjetunió összeomlása után a projektet felhagyták 2007-ig, amikor az IVECO-FIAT és a Leonardo-Finmeccanica (az OTO-Melara új neve) egy új önjáró tarackot tervezett a nemzetközi piacra. Ez a jármű arra szolgál, hogy a páncélozott hadosztályokat egy erős mobil önjáró löveggel szerelje fel. A prototípus 2010 végén készült el, amely egy legújabb generációs
155/39-es fegyvert szerelt fel a német FH-70 tarack alapján.
800 m/s torkolati sebességgel akár 60 km távolságra is képes lőni, de csak 8 lövést tud szállítani. A torony egy automatikus rakodóval rendelkezik, teljesen elektronikus távolságmérőkkel és riasztókkal. A parancsnoknak és a tüzérnek is van számítógépe. A tüzér számítógépe kiszámítja és beállítja a fegyver magasságát, hogy elérje a célokat, és jelzéseket ad (és alkalmazza azokat), hogy milyen típusú lőszert kell használni a célpont maximális sebzésére.
Az eredeti link, jó hosszú!