• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 015
54 010
113
Tudodm, hogy csak egy mondat első fele, de ezt magyarázza meg nekem valaki!

"Ha nem sikerült kimanőverezni az ellenfelet és megtörténik az összecsapás,".

A szerencsétlen harckocsi arra van, hogy (elnézést a vulgáris megfogalmazásért) szétbasszon mindent a gecibe. A harckocsival nem keringőznek az ellenséggel szemben, hanem odamennek és szétlövik. Ez a létezésének a lényege. A harckocsi a lövegével harcol, azért van lánctalpa és páncélja hogy a löveget odavigye az ellenséghezt és minél tovább ott is tartsa.



A nyugati megfogalmazás pc-bb,ennyi.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
Szememben mind a T-90A/M, mind a Leopárd 2A5 / A7 és különböző pótpáncélos változatai az alapkonstrukció áttervezése helyett a költséghatékony pótpáncélozgatások, amiktől nem repesek, Orosz vonalon is az Objekt 640 / T-84-120-as a jövő, és az ő hülyeségük, hogy nem tudják különbözőkért rendszeresíteni.
Hogy terveznéd át? Amit meg tudnál cserélni, hogy a toronyban legyen hátul még lőszer, hogy beteszed előre a rádiót, tápegységeket, onnan kábelezel át az antennákhoz, az FCS rendszereihez, mindenhez amihez kell. A teljes elektronikus rendszert újra kellene benne benne struktúrálni, mindezt azért, hogy még 15 lőszert betehess a parancsnok mögé, ahol továbbra is szar helyen van mert a töltő nem éri el, a parancsnokot legalább leköti, hogy adogassa és legalább marad még mindig 12 db a törzsben, ahol ráraksz mindent. Ugyan kisebb a behatolás esetén azon a ponton a halálozás esélye látszólag, gyakorlatilag meg kibasztad a harckocsi összes rendszerét és letolt gatyával várod a kegyelemdöfést. Éljen, még három másodpercet nyertünk srácok!

A pótpáncélozgatás, az meg értelmes páncélozgatás.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 527
13 479
113
Hogy terveznéd át? Amit meg tudnál cserélni, hogy a toronyban legyen hátul még lőszer, hogy beteszed előre a rádiót, tápegységeket, onnan kábelezel át az antennákhoz, az FCS rendszereihez, mindenhez amihez kell. A teljes elektronikus rendszert újra kellene benne benne struktúrálni, mindezt azért, hogy még 15 lőszert betehess a parancsnok mögé, ahol továbbra is szar helyen van mert a töltő nem éri el, a parancsnokot legalább leköti, hogy adogassa és legalább marad még mindig 12 db a törzsben, ahol ráraksz mindent. Ugyan kisebb a behatolás esetén azon a ponton a halálozás esélye látszólag, gyakorlatilag meg kibasztad a harckocsi összes rendszerét és letolt gatyával várod a kegyelemdöfést. Éljen, még három másodpercet nyertünk srácok!

A pótpáncélozgatás, az meg értelmes páncélozgatás.

Az Abrams-nél és a Leclerc-nél ott megoldották, hogy mind toronyhátulosak legyenek, mind normálisan bevezetékezve legyen a műszerezettség, csak a KMW-sek nem értettek ehhez. Ez ugye nem baj, hogy Leó 2-es helyett a Leclerc-et venném ? :)

És az Abrams is összepároztatható autotöltővel, mint a Leclerc, a Pk nem lesz akadályoztatva, mert amikor kifogy a töltőkezelő felőli oldal, és a Pk-nak kell hadonászni, megértem, az is szitkozódik, joggal, de továbbfejleszthető.

Nincs tökéletes harckocsi, de így is az Abrams-nek meg a Leclerc-nek van a legkevesebb hibája.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Fiúk, ezt vissza tudnátok vinni a szovjet ócskavasak világába?

Én elfogadom, hogy Mark szerint a T-64 kilőhetetlen, pici szépséghibája, hogy Ukrajnában egy győztes támadásnak nem tudott az élére állni szintén ócskavas T-72-vel szemben, könnyűgyalogosok foglaltak vissza csak falvakat, de ez legyen az ukránok gondja!
Én a Leopárd topic olvasását nem szeretném abba hagyni. A Hetvenkettes topicot elengedtem, az a tiétek ilyen célra és a többi szovjet típusét is használhatjátok.

Bocsi, hogy nem vagyok modi és ez csak egy szerintem respektálható kérés lenne a részemről!
 
  • Vicces
Reactions: Mark1993

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
Fiúk, ezt vissza tudnátok vinni a szovjet ócskavasak világába?

Én elfogadom, hogy Mark szerint a T-64 kilőhetetlen, pici szépséghibája, hogy Ukrajnában egy győztes támadásnak nem tudott az élére állni szintén ócskavas T-72-vel szemben, könnyűgyalogosok foglaltak vissza csak falvakat, de ez legyen az ukránok gondja!
Én a Leopárd topic olvasását nem szeretném abba hagyni. A Hetvenkettes topicot elengedtem, az a tiétek ilyen célra és a többi szovjet típusét is használhatjátok.

Bocsi, hogy nem vagyok modi és ez csak egy szerintem respektálható kérés lenne a részemről!
He?
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 527
13 479
113
Én továbbra sem értem, T-62M/MV vs Leopárd 1 kérdésnek indult ez, és hogy jutottunk el már megint a Leopárd 2-esig, meg a T-80-asig ?
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
Fiúk, ezt vissza tudnátok vinni a szovjet ócskavasak világába?

Én elfogadom, hogy Mark szerint a T-64 kilőhetetlen, pici szépséghibája, hogy Ukrajnában egy győztes támadásnak nem tudott az élére állni szintén ócskavas T-72-vel szemben, könnyűgyalogosok foglaltak vissza csak falvakat, de ez legyen az ukránok gondja!
Én a Leopárd topic olvasását nem szeretném abba hagyni. A Hetvenkettes topicot elengedtem, az a tiétek ilyen célra és a többi szovjet típusét is használhatjátok.

Bocsi, hogy nem vagyok modi és ez csak egy szerintem respektálható kérés lenne a részemről!
Nem tudom mi a kifogásod azzal, hogy áthoztam ide a Leopard 2 topikba a T-62 topikból a Leopard 2 áttervezéséről szóló rövid diskurzust?
Én továbbra sem értem, T-62M/MV vs Leopárd 1 kérdésnek indult ez, és hogy jutottunk el már megint a Leopárd 2-esig, meg a T-80-asig ?
Ez meg szarul hangzik, hiszen te szóltál hozzá bő lére eresztve, török Leopard 2-ről képet betéve a történethez, szóval hacsak nem vagy skizo, valami sejtésed lehet a dologról. :D
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 527
13 479
113
Nem tudom mi a kifogásod azzal, hogy áthoztam ide a Leopard 2 topikba a T-62 topikból a Leopard 2 áttervezéséről szóló rövid diskurzust?

Ez meg szarul hangzik, hiszen te szóltál hozzá bő lére eresztve, török Leopard 2-ről képet betéve a történethez, szóval hacsak nem vagy skizo, valami sejtésed lehet a dologról. :D

A nagy speziale és fip7 hitvitával kezdődött az egész, amit a Német harckocsik összegzésével zártak, erre megkérdeztem, hogy Miért durva hibás termékeket sikerül összerakniuk, és egyesek nem bírják elviselni, hogy valamiben ne a Németek lennének a legjobbak :D

Pl. amikor arra gondoltam, hogy lemosnák a Német fegyverekkel felszerelt hadviselő felet, akkor épp Leopárd 1-esekre gondoltam azalatt, és speziale baja volt, hogy köze nem volt a témához, de csak sikerült idehoznia a Leopárd 2-est.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Pogány

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 527
13 479
113
Amúgy az offolást hagyva, @Pogány , átfutottam a Leó 2-esről szóló írásodat, szép munka lett, annyi korrigációt szeretnék jelezni, hogy az autotöltő eleve elérhető a Leopárd 2-eshez is, csak nem úgy, ahogy az Abrams-nél tervezték, meg a Leclerc-nél vannak, de végülis az Amerikai és Francia rendszerek hasonlók.

PT14+%2528mod%2529+Ladeautomat.jpg


PT14-es jelzésű Leopárd 2-es prototípus autotöltője ez.
 
  • Tetszik
Reactions: Torgamba

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
Amúgy az offolást hagyva, @Pogány , átfutottam a Leó 2-esről szóló írásodat, szép munka lett, annyi korrigációt szeretnék jelezni, hogy az autotöltő eleve elérhető a Leopárd 2-eshez is, csak nem úgy, ahogy az Abrams-nél tervezték, meg a Leclerc-nél vannak, de végülis az Amerikai és Francia rendszerek hasonlók.

PT14+%2528mod%2529+Ladeautomat.jpg


PT14-es jelzésű Leopárd 2-es prototípus autotöltője ez.
Tudom, de ahogy kifejtettem az írás elején, nem akartam történelmet meg prototípusokat rágni, már sokan megtették. Ha visszalapozol ebben a topikban, ugyanezt többször is az emberek figyelmébe ajánlottam, sőt, ennek a gyermeke várható ha megvalósul az A8 automata töltős új tornya.

Ja és köszönöm az elismerést!
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Nem tudom mi a kifogásod azzal, hogy áthoztam ide a Leopard 2 topikba a T-62 topikból a Leopard 2 áttervezéséről szóló rövid diskurzust?
Én továbbra sem értem, T-62M/MV vs Leopárd 1 kérdésnek indult ez, és hogy jutottunk el már megint a Leopárd 2-esig, meg a T-80-asig ?

OFF

Én továbbra is javaslom azt a megoldást, hogy bárkitől átvállalok egy pár napos bant, ha valakit a T-72-es vagy T-62-es topicban mániákus OFFért ki akarnak tiltani a modik. Csak ezt ne, szépen kértem fiúk, a Leopárd2 topicba ne! Mond egy mondatban három típust a Márk és ott kell hagyni a vitát a szovjet topicokban. Itt is mondott már több típust azóta, nincs vele baj... mondjuk a T-62, a T-64 vagy a T-80 topic bármelyikében.
Egyetértek a Márkkal, hogy ő sem érti, miért került ide.

ON
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 048
113
Az Abrams-nél és a Leclerc-nél ott megoldották, hogy mind toronyhátulosak legyenek, mind normálisan bevezetékezve legyen a műszerezettség, csak a KMW-sek nem értettek ehhez. Ez ugye nem baj, hogy Leó 2-es helyett a Leclerc-et venném ? :)

És az Abrams is összepároztatható autotöltővel, mint a Leclerc, a Pk nem lesz akadályoztatva, mert amikor kifogy a töltőkezelő felőli oldal, és a Pk-nak kell hadonászni, megértem, az is szitkozódik, joggal, de továbbfejleszthető.

Nincs tökéletes harckocsi, de így is az Abrams-nek meg a Leclerc-nek van a legkevesebb hibája.
Nézz már meg egy Leclerc-et belülről... Az Abramsnél meg úgy oldották meg, hogy akkor a torony mint egy csárda.
Most akkor az álmaidról vegy tényekről beszélünk? Mert a tény az, hogy nem létezik autoloaderes Abrams! Minden más csak álomvilág még úgy is, hogy amúgy papíron van autoloader hozzá.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
OFF

Én továbbra is javaslom azt a megoldást, hogy bárkitől átvállalok egy pár napos bant, ha valakit a T-72-es vagy T-62-es topicban mániákus OFFért ki akarnak tiltani a modik. Csak ezt ne, szépen kértem fiúk, a Leopárd2 topicba ne! Mond egy mondatban három típust a Márk és ott kell hagyni a vitát a szovjet topicokban. Itt is mondott már több típust azóta, nincs vele baj... mondjuk a T-62, a T-64 vagy a T-80 topic bármelyikében.
Egyetértek a Márkkal, hogy ő sem érti, miért került ide.

ON
Tehát akkor a Leopard 2 hibás vagy nem hibás tervezésének dolgait ne itt a Leopard 2 topikba beszéljük meg, hanem mondjuk a T-62-ben, vagy mit szeretnél mondani?
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: Kim Philby and fip7

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Tehát akkor a Leopard 2 hibás vagy nem hibás tervezésének dolgait ne itt a Leopard 2 topikba beszéljük meg, hanem mondjuk a T-62-ben, vagy mit szeretnél mondani?

Vállalom arra is a bant, ha valaki ezért kapna, mert ismerem a Márkot és legfeljebb 2 hsz múlva el fog hangzani az Abrams, a T-64, a T-84 valamelyike és akkor már kint vagyok a vízből a büntető eljáráson.
Lásd, most is 'Lelökről' vitáznak Dudival Leopárd2 topicban! Én már olvastam ezt a vitát, tudom a végét... hogy nem lesz. Ha meg jön egy szőrös szívű modi, akkor meg pár napig nem írok.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
Vállalom arra is a bant, ha valaki ezért kapna, mert ismerem a Márkot és legfeljebb 2 hsz múlva el fog hangzani az Abrams, a T-64, a T-84 valamelyike és akkor már kint vagyok a vízből a büntető eljáráson.
Lásd, most is 'Lelökről' vitáznak Dudival Leopárd2 topicban! Én már olvastam ezt a vitát, tudom a végét... hogy nem lesz. Ha meg jön egy szőrös szívű modi, akkor meg pár napig nem írok.
Hát nézd, én az összes eddig meg nem kapott tiltásomat rádruházom ha ennyire ez a vágyad. :D Esetleg közbenjárjak az ügyedben a modiknál? :D
 
S

speziale

Guest
Az Abrams-nél és a Leclerc-nél ott megoldották, hogy mind toronyhátulosak legyenek, mind normálisan bevezetékezve legyen a műszerezettség, csak a KMW-sek nem értettek ehhez. Ez ugye nem baj, hogy Leó 2-es helyett a Leclerc-et venném ? :)

És az Abrams is összepároztatható autotöltővel, mint a Leclerc, a Pk nem lesz akadályoztatva, mert amikor kifogy a töltőkezelő felőli oldal, és a Pk-nak kell hadonászni, megértem, az is szitkozódik, joggal, de továbbfejleszthető.

Nincs tökéletes harckocsi, de így is az Abrams-nek meg a Leclerc-nek van a legkevesebb hibája.

Baszki....a Leclerc-ben ugyanúgy ott figyelnek a tartalék lőszerek a vezető mellett... miben más ez mint a Leopard 2?

de mondjak még egy újdonságot? a K1/K2-ben Type 10-ben, Altay-ban is ugyanez a helyzet...pedig ezeket már mind az M1 ismeretében tervezték...
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 527
13 479
113
Baszki....a Leclerc-ben ugyanúgy ott figyelnek a tartalék lőszerek a vezető mellett... miben más ez mint a Leopard 2?

de mondjak még egy újdonságot? a K1/K2-ben Type 10-ben, Altay-ban is ugyanez a helyzet...pedig ezeket már mind az M1 ismeretében tervezték...

Ezeket már @fip7 -el meg másokkal hasonló témákkal, pl. az üzemanyagtároló és hasonlók kapcsán lejátszottátok. Időelütés ugyanazon körök 10,000-szerre futása, vagy mi ?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7