• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 007
73 481
113
Németek...

E7x9ZpqWQAQcrun
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 089
113

Na erre kíváncsi leszek, mi és mennyiért lesz a zsidóktól meg a törököktől és hogy is fog kinézni a dolog.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 089
113

Kicsit részletesebb.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 089
113

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 207
119 825
113
Amúgy mit vártak a 80-as évek szintjén lévő technika, hogy fogja bírni az újabb generációs tankelhárító fegyvereket?
Ez azért eléggé olyan "No Shit Sherlock" moment.
 

Deidonicus

Well-Known Member
2021. július 2.
480
3 082
93
Ha ennyiféle Leoparjuk van tényleg érthetetlen miért vesznek Abrams-et, A4-A5 közt is lehet különbség alkatrészekben, de Német meg USA az horror lesz logisztikailag, metrikus-inch minden szerszám, csavarkötés, menet különbözik. Ha meg akarnak egy harmadikat gyártani akkor az egyik kupacot biztos ki kellene dobni. Háromféle járműcsaládot fenntartani, na ahhoz talán még Lengyelország sem elég gazdag.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 207
119 825
113
Ha ennyiféle Leoparjuk van tényleg érthetetlen miért vesznek Abrams-et, A4-A5 közt is lehet különbség alkatrészekben, de Német meg USA az horror lesz logisztikailag, metrikus-inch minden szerszám, csavarkötés, menet különbözik. Ha meg akarnak egy harmadikat gyártani akkor az egyik kupacot biztos ki kellene dobni. Háromféle járműcsaládot fenntartani, na ahhoz talán még Lengyelország sem elég gazdag.
És ott vannak a T-72 alapú cuccaik is azt se hagyd ki.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 866
91 380
113
Ha ennyiféle Leoparjuk van tényleg érthetetlen miért vesznek Abrams-et, A4-A5 közt is lehet különbség alkatrészekben, de Német meg USA az horror lesz logisztikailag, metrikus-inch minden szerszám, csavarkötés, menet különbözik. Ha meg akarnak egy harmadikat gyártani akkor az egyik kupacot biztos ki kellene dobni. Háromféle járműcsaládot fenntartani, na ahhoz talán még Lengyelország sem elég gazdag.
Sztem nem kell a logisztikát ilyen darabszámnál túldimenzionálni. Nagy létszámú tankot akarnak hadrendben tartani és az 1-2 típussal nem megy. A Leopard upgrade progi elakadt, a T-72 közép távon kuka, nekik az Abrams jó valasztás volt. Ilyen mennyiséget, ennyi idő alatt senkitől sem kaptak volna.

Politikailag, katonailag sztem kiváló döntés a lengyelek számára. Gazdasági oldal a gyenge láncszem, de most is az orosz fenyegtés mindent felülírt. Fehéroroszországban sztem 5 éven belül komoly, akár ukrán, balkani polgárháború lehet. Ez vagy Moldova a kövi helyszín ahol hátrébbnyomja az USA a ruszkikat. Emiatt a lengyeleknek nem volt más választasuk.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 967
14 018
113

Deidonicus

Well-Known Member
2021. július 2.
480
3 082
93
És ott vannak a T-72 alapú cuccaik is azt se hagyd ki.

Sztem nem kell a logisztikát ilyen darabszámnál túldimenzionálni. Nagy létszámú tankot akarnak hadrendben tartani és az 1-2 típussal nem megy. A Leopard upgrade progi elakadt, a T-72 közép távon kuka, nekik az Abrams jó valasztás volt. Ilyen mennyiséget, ennyi idő alatt senkitől sem kaptak volna.

Politikailag, katonailag sztem kiváló döntés a lengyelek számára. Gazdasági oldal a gyenge láncszem, de most is az orosz fenyegtés mindent felülírt. Fehéroroszországban sztem 5 éven belül komoly, akár ukrán, balkani polgárháború lehet. Ez vagy Moldova a kövi helyszín ahol hátrébbnyomja az USA a ruszkikat. Emiatt a lengyeleknek nem volt más választasuk.
OK köszi, nagyjából értem a miérteket, de én (meg szerintem pár lengyel műszaki) is aggódik, hogy hány zászlóalj költségeinek megfelelő plusz alkatrészt, meg spec szerszámot kell fenntartani. Menekülőút azonnal az Abramsen kívül valóban nincsen, de szerintem nem jó választás, ez kizárólag USA érdek, másodvonalas technológiai transfer, kipucolt zárolt készletek, üzlet a hazai hadiiparnak a döglött készletekből, USA arat most Kelet-Közép Európában, majd meglátjuk 10-15 év múlva ki mire panaszkodik. Más a véleményünk de ez van.
A nagypolitikai játszmát nézve pedig sztem Oroszország démonizálva van, nem látszik olyan akarat amitől fél Európa tart, a hadiipari lobby eteti a gyárakat megrendelésekkel, kell aki vásároljon és kell miért vásároljon, mert most épp nincs egy köv öbölháború ami felemésztené a vasakat. A gazdasági érdekek sokkal fontosabbak Oroszországgal, lásd Északi Áramlat - II. Ukrán érdek ide vagy oda , orosz befolyás ide vagy oda gyönyörűen befejezik a csövet és Németország máris az Oroszok tenyerébe csap és sokmilliárd eurós üzlet köttetik évente. Sem USA sem EU nem nyomja sehova az oroszokat a kis kelet európai országok kedvéért, nincsenek jóságos nagyhatalmak, sosem voltak. Ráadásul ha Oroszországban hatalmi, gazdasági, politikai stb vákuum alakulna ki oda nem az EU meg nem az USA tódulna be hanem a valódi ellenfél Kína, akinek határai felől Szibéria most is baromi üresnek néz ki és milyen jól néz ki ... Oroszország a játszmázások ellenére egyre inkább felértékelődik, csak nem hagyják hogy ezt a világ közvéleménye érezze vagy Oroszország el is higgye magáról ezért a rossz zsaru szerepre beszólítják a kis keleti szövetségeseket és vetetik velük a vasaikat, mert a gazdasági szankciók nem hozzák a vélt eredményeket, max annyit hogy az orosz mezőgazdaság megtanult hatékony lenni és a millió hektáros táblákon sosem látott eredményeket érnek el. Ha valóban az orosz legyűrés lenne a cél akkor megtömnék Ukrajnát fegyverekkel, bekebelezné a Nato, az EU, hagynák hogy visszafoglalják a Krímet, de ez egyelőre nagyon nem így néz ki, most pl bukják a gáztranzit díjjakat az Áramlat II. miatt.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 207
119 825
113
Nekik is van már "szemöldökös" tankjuk(a jobb-szélső Leopard 2 PL) , a T-55 után szabadon ("Brezsnyev-szemöldök")...

...és egymás mellet, hogy a (nagyságrendi) hasonlóság jobban látható legyen:

depositphotos_68075145-stock-photo-the-monument-to-soviet-tank.jpg
TAN.jpg


és egy "magyar darab" Gödöllőről : T-55AM
tn_800x600_1283243_43944_T55AM.jpg

"A kényszerbetegség az emberiség által évezredek óta ismert jelenség. A kényszerbetegséget obszesszív-kompulzív zavarnak is nevezik, amelynek fő jellemzői a kényszergondolatok (obszessziók) és/vagy kényszercselekvések (kompulziók) visszatérő fellépése, melyek az egyén számára jelentős szorongást okoznak és meghatározóan befolyásolják mindennapi életét"


Amúgy az nagjyából a Rheinmetall leopard 2 NG páncélpakkja amit a lengyelek felraktak (amin amúgy a leopard 2 PL alapszik) mivel az RM a projekben az együttműködő cég velük.

 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 967
14 018
113

"A kényszerbetegség az emberiség által évezredek óta ismert jelenség. A kényszerbetegséget obszesszív-kompulzív zavarnak is nevezik, amelynek fő jellemzői a kényszergondolatok (obszessziók) és/vagy kényszercselekvések (kompulziók) visszatérő fellépése, melyek az egyén számára jelentős szorongást okoznak és meghatározóan befolyásolják mindennapi életét"​

Amúgy az nagjyából a Rheinmetall leopard 2 NG páncélpakkja amit a lengyelek felraktak (amin amúgy a leopard 2 PL alapszik) mivel az RM a projekben az együttműködő cég velük.



...B+, elfelejtettem 2-3 kacsintós és 5-6 nevetős plecsnit betenni, erre "egyből" félreérted!

...jó, én hibáztam, most pótolom: ;) ;) :D :D :D ;) :D :D ;) :D :D

U.I: :p :p :p
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 207
119 825
113
...B+, elfelejtettem 2-3 kacsintós és 5-6 nevetős plecsnit betenni, erre "egyből" félreérted!

...jó, én hibáztam, most pótolom: ;) ;) :D :D :D ;) :D :D ;) :D :D

U.I: :p :p :p
Jóvanna este van már :D
Amúgy nagyon jó dolognak tartom, hogy az alapvető különbségeink ellenére az elgondolásaink közt teljesen jól el tudunk vitatkozni értelmes keretek között.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 633
3 911
113
Oroszország démonizálva van, nem látszik olyan akarat amitől fél Európa tart
Szia,

Igazad, van, eleg lenne azutan aggodni, ha Oroszorszag elkezdte megtamadni az europai orszagokat, amig ez nem tortenik meg, addig minek aggodni: a tamadas alatt lesz eleg ido kikepezni a katonakat, es betanitani a munkasokat, akik legyartjak a fegyvereket. :-(

Szoval, ha majd egyszer Oroszorszag megtamad europai orszagokat (pl. Gruziat, Ukrajnat), raer majd akkor aggodni a tobbi orszag. :-(
 

Deidonicus

Well-Known Member
2021. július 2.
480
3 082
93
Szia,

Igazad, van, eleg lenne azutan aggodni, ha Oroszorszag elkezdte megtamadni az europai orszagokat, amig ez nem tortenik meg, addig minek aggodni: a tamadas alatt lesz eleg ido kikepezni a katonakat, es betanitani a munkasokat, akik legyartjak a fegyvereket. :-(

Szoval, ha majd egyszer Oroszorszag megtamad europai orszagokat (pl. Gruziat, Ukrajnat), raer majd akkor aggodni a tobbi orszag. :-(
Main stream...

Grúziába a polgárháborúba avatkoztak be, azok után hogy a Kaukázusi Hegyi Népek konföderációját megalapította pl Abbázia és D. Oszétia, a Grúz függetlenség kikiáltása a SZU összeomlása után sértette ezeknek a területeknek a függetleségét, véres polgárháború után konkrétan oroszbarát területek menekültek az orosz függésbe.
Ukrajnai konfliktus még mindig a SZU felbomlásának hosszú eróziós következménye. A Majdan első intézkedése a kissebbségek (pl az orosz) elnyomása volt, ki is tört a polgárháború, itt is az oroszbarát területek menekülnek, vagy menekülnének orosz függésbe, ezt nem tudja egyetlen nagyhatalom de egyetlen ország sem "nem tudomásul venni" Ha a székelyek kirobbantanának valamit Magyarország nem tudná figyelmen kívül hagyni, ugyanaz a szitu.

Oroszországnak Lengyelországban, Romániában, Magyarországon, de még a NATO és EU tag balti kis államokban sincs olyan aktivitása ami bontaná ezen államok integritását, egyszerűen (már) nem az érdekszférája és ezzel tisztában is van. a NATO és EU területek már más érdekszférák és más hatalmakkal kerülne szembe. Még a közismerten oroszbarát szerb rezsimet sem segítették hozzá a Balkánon a boszniai szerb területek ammexiójához. Oroszország a SZU területek eróziója környékén operál, olyan helyzetekben amiket nem hagyhat figyelmen kívül, Ukrajna is ilyen, a sokmilliós orosz kissebbség jogait nem hagyhatja figyelmen kívül , ezért hátrál a nyugat is onnan, mert tudják ezt, csalódott is az ukrán és fordul Kínához éppen. Mi sem oldaloghatnánk el, ha a székely területek kelnének fel, egyszerűen nem tehetjük meg.
Nem vagyok oroszbarát, a kommunizmust gyűlöltem megélni, de a mostani liberális, népetető, lesajnáló "tőlünk vegyél LNG gázt ne olcsón a csőből" maszlag, "vedd meg a hadiszert tőlünk, ne kereskedj az orosszal csak velünk" nyomás az igenis elérte azt a határt ami már a mummussal ijeszgetés gyerekes óvodatempója. A játszmában parasztokként, politikai okokkal magyarázott de gazdasági érdekek mentén folyó stratégiában szerepelünk a sakktáblán.

Vélemény...