[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 780
26 881
113
Új wunderwaffe alert (tudom, hogy csak egy shemars lövedék)

ATACMS shelling will highly likely prove to be impossible task for Russian army – advisor to Ukraine Army chief



Egy kis propaganda írás Ausztráliából:


A kiszivárgott dokumentumok ukrán haderő állapotáról (még semmi sem bizonyítja valódi-e)


Az ukrajnának szállított élelmiszersegély gyártási helye...


Idáig érezni az éget kokain szagát (99% kamu)
y60ghW6.jpg




Putyin-Erdogan találkozóról még nem találtam semmi konkrétumot, de a pletykák szerint:
Megegyeztek, hogy Törökország ezentúl rubelban fizet
Békén hagyja Szíriát és Líbiát, garanciákért cserébe, hogy nem támogatják a kurdokat
Oroszország garantálja a jövőben is az ország ellátását energiahordozókkal és élelmiszerrel, segíti belépését a BRICS-be
Török bankok és cégek lehetőséget kapnak orosz energiahordozók és termékek korlátlan továbbértékesítésére a világpiacon
Valószínűleg nem fogjuk soha megtudni, de a 3+ órában valószínűleg szó volt a NATO bővítésről is...


bEvvuYg.jpg
Nos, ez a hivatalos:
http://en.kremlin.ru/events/president/news/69119
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 873
5 105
113
Nem hasonlítottam össze a két eszköz tűzerejét még véletlenül sem, teljesen más a kettő. Pusztán arra próbáltam rávilágítani, hogy karcsúnak érzem a napi 100 lövésben maximalizált intenzitás plafont, 25 napig. Ukrajnában háború van, annyit lőnek az ukránok vele amennyit muszáj nekik. Lőnének, csak tilt a computer...

Nincs ezzel baj, értem én hogy messzire és pontosan lő a PZH2000, high end arty rendszer, csak annyit bátorkodtam megjegyezni, hogy remélem figyelnek a mieink, és értékelik a VALÓS tapasztalatokat, ahol az jött ki, hogy nem egész egy hónap alatt kilőtték magukat a 'haubitzék...
PZH2000 topikban valaki már kifejtette hogy az ex szovjet-Orosz hasonló kategóriájú lövegcsövek még kevesebb lövést bírnak ki!
 
W

Wilson

Guest
Nem hasonlítottam össze a két eszköz tűzerejét még véletlenül sem, teljesen más a kettő. Pusztán arra próbáltam rávilágítani, hogy karcsúnak érzem a napi 100 lövésben maximalizált intenzitás plafont, 25 napig. Ukrajnában háború van, annyit lőnek az ukránok vele amennyit muszáj nekik. Lőnének, csak tilt a computer...

Nincs ezzel baj, értem én hogy messzire és pontosan lő a PZH2000, high end arty rendszer, csak annyit bátorkodtam megjegyezni, hogy remélem figyelnek a mieink, és értékelik a VALÓS tapasztalatokat, ahol az jött ki, hogy nem egész egy hónap alatt kilőtték magukat a 'haubitzék...
Miért szerinted pl az orosz lövegek mennyi lövést bírnak? Elárulom neked ők sem bírnak többet.
 
  • Tetszik
Reactions: Gungnir (F1End)

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 974
113
PZH2000 topikban valaki már kifejtette hogy az ex szovjet-Orosz hasonló kategóriájú lövegcsövek még kevesebb lövést bírnak ki!
Hasonlót de az a lényeg hogy oroszok hátravonják és csövet cserélnek illetve kevesebb tűzfeladat sokkal több cső közt oszlik el. Ez viszont ukrán részről nemigen opció mert a karbantartási lehetőségek korlátozottak és a modernebb orosz önjarókat csak a pzh -k meg a ceasarok érik el vagyis a counter battery feladat zömét ezek végzik.

Szóval mielőtt keleti/nyugati löveg (fasz) méregetésbe kezd a sok félcédulás ezt tessék belekalkulálni.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 291
44 890
113
Új wunderwaffe alert (tudom, hogy csak egy shemars lövedék)

ATACMS shelling will highly likely prove to be impossible task for Russian army – advisor to Ukraine Army chief



Egy kis propaganda írás Ausztráliából:


A kiszivárgott dokumentumok ukrán haderő állapotáról (még semmi sem bizonyítja valódi-e)


Az ukrajnának szállított élelmiszersegély gyártási helye...


Idáig érezni az éget kokain szagát (99% kamu)
y60ghW6.jpg




Putyin-Erdogan találkozóról még nem találtam semmi konkrétumot, de a pletykák szerint:
Megegyeztek, hogy Törökország ezentúl rubelban fizet
Békén hagyja Szíriát és Líbiát, garanciákért cserébe, hogy nem támogatják a kurdokat
Oroszország garantálja a jövőben is az ország ellátását energiahordozókkal és élelmiszerrel, segíti belépését a BRICS-be
Török bankok és cégek lehetőséget kapnak orosz energiahordozók és termékek korlátlan továbbértékesítésére a világpiacon
Valószínűleg nem fogjuk soha megtudni, de a 3+ órában valószínűleg szó volt a NATO bővítésről is...


bEvvuYg.jpg

Putyin és Erdogan szocsi találkozójának eredménye a fő dolog a nyilatkozatokban​

Szocsiban befejeződött Vlagyimir Putyin és Recep Tayyip Erdogan orosz és török elnök megbeszélése, amelynek napirendjén az ukrajnai helyzet megvitatása, az odesszai régió kikötőiből származó gabonaexport mechanizmusának hatékonyságának elemzése szerepelt. valamint a Moszkva és Ankara közötti kétoldalú együttműködés kérdései.

A találkozó után a vezetők nyilatkozatokat tettek. A fő dolog:

Törökország részben orosz rubelben fizet a gázért.

Mindkét ország támogatja Szíria integritásának megőrzését, és úgy döntött, hogy közösen lépnek fel ebben az irányban.

Oroszország és Törökország a kereskedelem volumenének növelését célozza, és készek a félúton találkozni a gazdaság és az energia terén.
A vezetők hangsúlyozták, hogy teljes mértékben végre kell hajtani a gabona-megállapodást, beleértve az orosz áruk exportját is.

Az országok támogatják a líbiaiak vezető szerepén alapuló politikai folyamatot Líbiában.


Источник: https://rusvesna.su/news/1659719690
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 415
44 028
113
Miért szerinted pl az orosz lövegek mennyi lövést bírnak? Elárulom neked ők sem bírnak többet.
Nem mondtam hogy többet bírnak, mert nem tudom hogy mennyit bírnak. Nekünk arra kell készülni, hogy a PZH2000 ennyit bír, s nekünk se sok lesz belőle, tehát folyamatosan lőni akarunk majd velük. Értelmezze mindenki hogy mit írtam....
 
W

Wilson

Guest

Az Egyesült Államok egymilliárd dolláros katonai segélycsomagot készít Ukrajnának – közölte a média...​


Joe Biden amerikai elnök adminisztrációja egymilliárd dolláros új katonai segélycsomagot készít Ukrajnának, amely nagy hatótávolságú fegyverekhez és páncélozott egészségügyi járművekhez való lőszert tartalmaz majd.

Az " European Truth " jelentése szerint erről pénteken három tájékozott forrás nyilatkozott a Reutersnek .

Várhatóan már augusztus 8-án, hétfőn bejelentik az Ukrajnának szánt amerikai katonai segélycsomagot. Tartalma még változhat, de jelenleg benne vannak a HIMARS lőszerei, a NASAMS légvédelmi rakétarendszer lőszerei és legfeljebb 50 M113 páncélozott egészségügyi jármű.

A Reuters szerint az új csomag annak a Pentagonnak a közelmúltban hozott döntésének az eredménye, amely lehetővé tette az ukránok számára, hogy a Ramstein légibázis közelében lévő németországi amerikai katonai kórházban kapjanak orvosi ellátást.

Az Egyesült Államok eddig 16 HIMARS-t küldött Ukrajnába, július 1-re pedig két NASAMS légvédelmi rakétarendszer küldését ígérte. Emellett az Egyesült Államok korábban 200 darab M113-as páncélozott szállítójárművet szállított át Ukrajnának.

Múlt hétfőn a Pentagon új katonai segélycsomagot jelentett be Ukrajnának legfeljebb 550 millió dollár értékben , beleértve a nagy mobilitású rakéta- és tüzérségi rendszerek (HIMARS) további lőszereit.

Az Ukrajnának nyújtott amerikai katonai segélyek teljes összege a teljes körű orosz invázió kezdete óta 8,8 milliárd dollár.

 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 951
113
Ramzan is ott volt az Erdogannal targyalo delegacioban.

Gyakorlatilag ki vannak tiltva az orosz allampolgarok ezekbol az orszagokbol. Persze mivel Schengen van, igy at is tevedhetnek mas EU orszagbol.

Megint asni kell abba a temetobe egy sirt.


Plusz meg egyet...
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 249
113
Hatalmas orosz lőszerraktár lehetett... ;)
Jók a kommentek is.

Vicces nagyon, csak a hülyeség ragadós, ugyanis

ez a Barringer-kráter vagy az arizonai Meteor-kráter, a világ egyik legismertebb becsapódási krátere.

Meteor-Crater-1-810x434.jpg
Meteor-Crater-6-600x400.jpg



 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 443
12 410
113
Zselé szerint az oroszok lőtték az atomerőművet (lol)
☠️"Ez terrorcselekmény, Oroszországnak válaszolnia kell!" - Zelenszkij szerint ma orosz csapatok lőtték a Zaporizzsjai atomerőművet
Értékelés: Az orosz csapatok az AFU által ellenőrzött területről lőtték az oroszok által ellenőrzött területet. Az ukránok egy része hisz.
--
Ezeket a szar dumákat van aki beveszi még?
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 046
2 180
113
Nem mondtam hogy többet bírnak, mert nem tudom hogy mennyit bírnak. Nekünk arra kell készülni, hogy a PZH2000 ennyit bír, s nekünk se sok lesz belőle, tehát folyamatosan lőni akarunk majd velük. Értelmezze mindenki hogy mit írtam....
24 kevés és több kell? Persze. Olyan nem létezik, hogy túl sok tüzérség
Kell tartalék cső, alkatrész és rendes karbantartás. Megint csak persze.
Remélhetőleg benne van a rendelésben már eleve.
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 105
93
Vicces nagyon, csak a hülyeség ragadós, ugyanis

ez a Barringer-kráter vagy az arizonai Meteor-kráter, a világ egyik legismertebb becsapódási krátere.

Meteor-Crater-1-810x434.jpg
Meteor-Crater-6-600x400.jpg



Így fog kinézni és így fogják látogatni a jövőben Zele legutolsó tartózkodási helyét, amikor Németországban télen sem lesz gáz meg visszaesik kritikus szintre a termelés és fellázadnak az ukik amikor rájönnek, hogy voltaképp mindenüket elvesztették pedig egy éve még volt egy hatalmas országuk és Trumpot újraválasztják stb.

A táblán a felirat:

Itt nyugszik Zele! Utolsó mondatai:
"Igen Gyuribá! Megértem, hogy csalódott...Hogy?? Maradjak még itt a helyemen egy-két percig amíg kiment? Mindjárt jön a megváltás nekem? Ok! Akkor várom a segítségét Gyurib....Kaboooommmmm!!!!"
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 783
12 641
113
Ráshiid!! :D Hát te lenni újra itt? Utóljára látni tégedet dárkweb...árulni olcsón új-irákban brüsszelisztánban nógóba dzsihávellint! Úgy tudni hogy te beállni szíriai önkéntezni Kádirov generealis főmárshall oldalán hajtani őket és lődözni ki fost is ázovos hitetlen ukrajnáskutyákból jóféle dzsörmáni dollárért (ójró) cserébe áhogy többi "önkéntezős" is tenni! Hallani ázert néha lőni ki Kádirovval egy-két hitetlenoroszoskutyás tánkot is jóféle vállról lődözhető dzsiháavelinnal csák régi szép idők emlékére!
Nem menni vissza őshazá...Svédisztán ?
Holnap válaszolok...behubiztam :D de kabbe haver...örülök én is neked :D:p:p:p
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
1 980
22 837
113
Képekért és több információért kattintás javasolt /htka saját maga által állított korlátai ugye/.
https://www-ukrinform-ua.translate....tr_sl=uk&_x_tr_tl=hu&_x_tr_hl=hu&_x_tr_pto=sc
Dan Rice, Valerij Zaluzsnij, az ukrán fegyveres erők főparancsnokának különleges tanácsadója
Ideje, hogy a NATO több fegyvert küldjön, hogy kiűzze az oroszokat Ukrajnából
2022. 08. 05. 17:20
Dan Rice amerikai harci veterán, aki idén tavasszal az ukrán fegyveres erők főparancsnokának, Valerij Zaluzsnijnak különleges tanácsadója lett, nemrég tért vissza Donbászból, ahol megfigyelte a csatatéren bekövetkezett változásokat, és felmérte Ukrajna szükségleteit a győzelem eléréséhez. az Oroszország által igazságtalanul kirobbantott háború.

A szakember idén másodszor beszélt az Ukrinformal , hogy kifejtse elképzelését a közelmúlt eseményeiről, elmondja véleményét Oroszország terrorizmust támogató államként való elismeréséről, és átgondolja, mit kell tenniük Ukrajna szövetségeseinek és partnereinek a brutális háború befejezése érdekében. biztosítva Ukrajna győzelmét a harctéren.

A jelek szerint az OROSZ KATONAI FŐNÖK A TERROR ESZKÖZÉNEK A POLGÁRI LÉPESSÉG ELLENI HÁBORÚS BŰNÖKET ÖSZTÖNZIK

– Ön szerint melyek az ukrán és az orosz hadsereg erősségei és gyengeségei?


- Ami Ukrajna erősségeit illeti, úgy gondolom, hogy az ukrán hadsereg képzett, írástudó, nagyon motivált, harcra kész és sokkal jobban irányított mind politikai, mind katonai értelemben. Jelenleg Ukrajna nagyon szorosan együttműködik a NATO-val, hogy kulcsfontosságú orosz célpontokat mérjen minden megszállt területen.

Ukrajna minden hónapban egyre erősebb, egyre nagyobb és harcedzettebb hadsereggel, amely napról napra egyre jobb és felszereltebb. A döntéshozatal jelenleg a legalacsonyabb szinteken történik. Az ukrán tisztek bejelentik tervüket a katonáknak, és elmagyarázzák beosztottjaiknak, hogy "miért" akarnak valamit tenni. Ez lehetővé teszi a katonák számára, hogy megértsék a koncepciót, és kreatívak legyenek az eredmény elérésében. Így bizonyos újításokat vezetnek be a csatatéren. Láttuk, hogy ezek az újítások hogyan teszik lehetővé Ukrajnának, hogy harcoljon és legyőzze a kevésbé innovatív és ügyetlen orosz támadót.

Oroszország erősségei... Oroszország mindig is „tömegesen” harcolt. Tömeges tüzérség, tömeges páncélozott járművek és a maximális létszám. Oroszország ezt a hatalmat úgy használja fel, hogy tüzérségi lövésekkel kíséri a támadásokat, figyelmen kívül hagyja az erkölcsi elveket és polgári célpontokat csap le, egész városokat semmisít meg útjában. Ez a tömegesség azonban egyben gyengéjük is, mivel az orosz hadsereg idegen területen tartózkodik, vezetése, irányítása és ellátási lánca pedig a megszállt területeken, mélyen a frontvonalak mögött, precíziós irányítású fegyverekkel történő hatékony ágyúzással történik. Meglehetősen nehéz egy otthontól távoli hadsereget pontos tűz mellett minden koncentrációs pozícióban ellátni. Az orosz tüzérségi tűz jelentősen gyengült, és a hírszerzés megerősíti, hogy ennek oka abban rejlik, hogy hogy az orosz raktárak elleni ukrán támadások pusztítást végeznek ellátási láncaikban. Tekintettel arra, hogy a NATO egyre több fegyvert szállít, az ellátási láncokkal kapcsolatos probléma az egész orosz hadsereget érinti: élelmiszerek, téli felszerelések, lőszerek, üzemanyag stb.

Ami Oroszország gyengeségeit illeti, az orosz vezetők általában a régi szovjet vezetési modellt alkalmazzák – a vertikális „parancs és irányítás”. Megmondják a katonáknak, hogy "mit és hogyan" tegyenek, anélkül, hogy megmagyaráznák, "miért". Csak vezetők hozhatnak döntéseket, katonák vagy őrmesterek nem. Emiatt seregük nem tud gyorsan alkalmazkodni a csatatéren. Ugyanazt a tárgyat támadják meg, vereséget szenvednek, de aztán újra és újra megtámadják, és persze újra vereséget szenvednek, mert ugyanazt a harctervet használják. A parancsnokokat tehát nem érdekli, ha jelentős veszteségek lesznek. Valóban segíthet nekik katonai eredmények elérésében, de szörnyű árat fizetnek érte – saját katonáik életét.

Az orosz csapatok gyakran tanulatlanok, és hajlamosak elhinni az orosz propagandát. A fegyelem és az erkölcstelenség hiánya a hadseregben az ukrán katonaság és polgári lakosság ellen elkövetett atrocitásokhoz, valamint kifosztásokhoz és más szörnyű tünetekhez vezet. Az orosz katonai parancsnokok erkölcstelenek, és nem tisztelik a békés ukránokat. Behunyják a szemüket a civilek elleni háborús bűnök előtt, sőt úgy tűnik, a terror eszközeként bátorítják azt.
Kurva nagy... szóval külön ki kellett emelnie, hogy írádtudók?? :) :D


Egyre erősebb, egyre nagyobb, egyre harcedzettebb hadsereggel rendelkeznek ami napról napra jobb és felszereltebb???


A csávó együtt szív Zselével vagy mi a tököm??? Hívja már meg valaki ide a HTKA fórumra, hogy képben legyen mielőtt hasonló faszságokat összehord
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 678
34 563
113
Az ukrán védelem összeomlik az egész frontvonal mentén Donyec-medencében
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 651
113
Egy hoholszoponc büszkén hirdet egy elképesztően gyomorforgató Telegram fiókot tele a hoholok hőstetteivel, ezt Hágában kellene az illetékeseknek alaposan tanulmányozni.
JÓL GONDOLJÁTOK MEG MIELŐTT RÁNÉZTEK ARRA A TG FIÓKRA!!!
Én még ilyen durva és gusztustalan dolgot életemben nem láttam, főleg nem ilyen mennyiségben és ilyen tálalásban.
Aki ezt megteszi és élvezi az tényleg az emberiség legalja, pusztulásra érett népség... :(