[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 130
82 905
113
Egy buszt is eltaláltak Donyeckban az ukránok. 3 halott 5 sebesült.

FN44oEtGxBQ.jpg
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 994
12 058
113
Észak-Macedónia harci repülőgépeket szállított Ukrajnának

Észak-Macedónia 4 Szu-25-ös támadógépet adott át a kijevi rezsimnek. Ezeket a járműveket Ukrajna szállította 2001-ben a macedónoknak az albán szeparatisták elleni harcuk során.
b9WNdPvbnYY.jpg
Lassan elojonnek az infok, honnan is lehettek azok az 1-2 hete lelovoldozott gepek. Azt is eszrevettem, hogy az utobbi 2 hetben mar nem volt jelentes lelott ukran gepekrol, ugyhogy ezek is elfogytak.
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
Sziasztok! Peskit elvileg ma behúztuk...illetve hát orosz kézen. Innen is nagyon sokat lőtték Donyecket, és a közeli DNR városokat.
(kicsit visszatértem) :)
Ráshiid!! :D Hát te lenni újra itt? Utóljára látni tégedet dárkweb...árulni olcsón új-irákban brüsszelisztánban nógóba dzsihávellint! Úgy tudni hogy te beállni szíriai önkéntezni Kádirov generealis főmárshall oldalán hajtani őket és lődözni ki fost is ázovos hitetlen ukrajnáskutyákból jóféle dzsörmáni dollárért (ójró) cserébe áhogy többi "önkéntezős" is tenni! Hallani ázert néha lőni ki Kádirovval egy-két hitetlenoroszoskutyás tánkot is jóféle vállról lődözhető dzsiháavelinnal csák régi szép idők emlékére!
Nem menni vissza őshazá...Svédisztán ?
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 252
29 534
113
Új wunderwaffe alert (tudom, hogy csak egy shemars lövedék)

ATACMS shelling will highly likely prove to be impossible task for Russian army – advisor to Ukraine Army chief



Egy kis propaganda írás Ausztráliából:


A kiszivárgott dokumentumok ukrán haderő állapotáról (még semmi sem bizonyítja valódi-e)


Az ukrajnának szállított élelmiszersegély gyártási helye...


Idáig érezni az éget kokain szagát (99% kamu)
y60ghW6.jpg




Putyin-Erdogan találkozóról még nem találtam semmi konkrétumot, de a pletykák szerint:
Megegyeztek, hogy Törökország ezentúl rubelban fizet
Békén hagyja Szíriát és Líbiát, garanciákért cserébe, hogy nem támogatják a kurdokat
Oroszország garantálja a jövőben is az ország ellátását energiahordozókkal és élelmiszerrel, segíti belépését a BRICS-be
Török bankok és cégek lehetőséget kapnak orosz energiahordozók és termékek korlátlan továbbértékesítésére a világpiacon
Valószínűleg nem fogjuk soha megtudni, de a 3+ órában valószínűleg szó volt a NATO bővítésről is...


bEvvuYg.jpg
Nos, ez a hivatalos:
http://en.kremlin.ru/events/president/news/69119
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 996
5 451
113
Nem hasonlítottam össze a két eszköz tűzerejét még véletlenül sem, teljesen más a kettő. Pusztán arra próbáltam rávilágítani, hogy karcsúnak érzem a napi 100 lövésben maximalizált intenzitás plafont, 25 napig. Ukrajnában háború van, annyit lőnek az ukránok vele amennyit muszáj nekik. Lőnének, csak tilt a computer...

Nincs ezzel baj, értem én hogy messzire és pontosan lő a PZH2000, high end arty rendszer, csak annyit bátorkodtam megjegyezni, hogy remélem figyelnek a mieink, és értékelik a VALÓS tapasztalatokat, ahol az jött ki, hogy nem egész egy hónap alatt kilőtték magukat a 'haubitzék...
PZH2000 topikban valaki már kifejtette hogy az ex szovjet-Orosz hasonló kategóriájú lövegcsövek még kevesebb lövést bírnak ki!
 
W

Wilson

Guest
Nem hasonlítottam össze a két eszköz tűzerejét még véletlenül sem, teljesen más a kettő. Pusztán arra próbáltam rávilágítani, hogy karcsúnak érzem a napi 100 lövésben maximalizált intenzitás plafont, 25 napig. Ukrajnában háború van, annyit lőnek az ukránok vele amennyit muszáj nekik. Lőnének, csak tilt a computer...

Nincs ezzel baj, értem én hogy messzire és pontosan lő a PZH2000, high end arty rendszer, csak annyit bátorkodtam megjegyezni, hogy remélem figyelnek a mieink, és értékelik a VALÓS tapasztalatokat, ahol az jött ki, hogy nem egész egy hónap alatt kilőtték magukat a 'haubitzék...
Miért szerinted pl az orosz lövegek mennyi lövést bírnak? Elárulom neked ők sem bírnak többet.
 
  • Tetszik
Reactions: Gungnir (F1End)

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 046
124 116
113
PZH2000 topikban valaki már kifejtette hogy az ex szovjet-Orosz hasonló kategóriájú lövegcsövek még kevesebb lövést bírnak ki!
Hasonlót de az a lényeg hogy oroszok hátravonják és csövet cserélnek illetve kevesebb tűzfeladat sokkal több cső közt oszlik el. Ez viszont ukrán részről nemigen opció mert a karbantartási lehetőségek korlátozottak és a modernebb orosz önjarókat csak a pzh -k meg a ceasarok érik el vagyis a counter battery feladat zömét ezek végzik.

Szóval mielőtt keleti/nyugati löveg (fasz) méregetésbe kezd a sok félcédulás ezt tessék belekalkulálni.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 676
48 649
113
Új wunderwaffe alert (tudom, hogy csak egy shemars lövedék)

ATACMS shelling will highly likely prove to be impossible task for Russian army – advisor to Ukraine Army chief



Egy kis propaganda írás Ausztráliából:


A kiszivárgott dokumentumok ukrán haderő állapotáról (még semmi sem bizonyítja valódi-e)


Az ukrajnának szállított élelmiszersegély gyártási helye...


Idáig érezni az éget kokain szagát (99% kamu)
y60ghW6.jpg




Putyin-Erdogan találkozóról még nem találtam semmi konkrétumot, de a pletykák szerint:
Megegyeztek, hogy Törökország ezentúl rubelban fizet
Békén hagyja Szíriát és Líbiát, garanciákért cserébe, hogy nem támogatják a kurdokat
Oroszország garantálja a jövőben is az ország ellátását energiahordozókkal és élelmiszerrel, segíti belépését a BRICS-be
Török bankok és cégek lehetőséget kapnak orosz energiahordozók és termékek korlátlan továbbértékesítésére a világpiacon
Valószínűleg nem fogjuk soha megtudni, de a 3+ órában valószínűleg szó volt a NATO bővítésről is...


bEvvuYg.jpg

Putyin és Erdogan szocsi találkozójának eredménye a fő dolog a nyilatkozatokban​

Szocsiban befejeződött Vlagyimir Putyin és Recep Tayyip Erdogan orosz és török elnök megbeszélése, amelynek napirendjén az ukrajnai helyzet megvitatása, az odesszai régió kikötőiből származó gabonaexport mechanizmusának hatékonyságának elemzése szerepelt. valamint a Moszkva és Ankara közötti kétoldalú együttműködés kérdései.

A találkozó után a vezetők nyilatkozatokat tettek. A fő dolog:

Törökország részben orosz rubelben fizet a gázért.

Mindkét ország támogatja Szíria integritásának megőrzését, és úgy döntött, hogy közösen lépnek fel ebben az irányban.

Oroszország és Törökország a kereskedelem volumenének növelését célozza, és készek a félúton találkozni a gazdaság és az energia terén.
A vezetők hangsúlyozták, hogy teljes mértékben végre kell hajtani a gabona-megállapodást, beleértve az orosz áruk exportját is.

Az országok támogatják a líbiaiak vezető szerepén alapuló politikai folyamatot Líbiában.


Источник: https://rusvesna.su/news/1659719690
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 392
113
Miért szerinted pl az orosz lövegek mennyi lövést bírnak? Elárulom neked ők sem bírnak többet.
Nem mondtam hogy többet bírnak, mert nem tudom hogy mennyit bírnak. Nekünk arra kell készülni, hogy a PZH2000 ennyit bír, s nekünk se sok lesz belőle, tehát folyamatosan lőni akarunk majd velük. Értelmezze mindenki hogy mit írtam....
 
W

Wilson

Guest

Az Egyesült Államok egymilliárd dolláros katonai segélycsomagot készít Ukrajnának – közölte a média...​


Joe Biden amerikai elnök adminisztrációja egymilliárd dolláros új katonai segélycsomagot készít Ukrajnának, amely nagy hatótávolságú fegyverekhez és páncélozott egészségügyi járművekhez való lőszert tartalmaz majd.

Az " European Truth " jelentése szerint erről pénteken három tájékozott forrás nyilatkozott a Reutersnek .

Várhatóan már augusztus 8-án, hétfőn bejelentik az Ukrajnának szánt amerikai katonai segélycsomagot. Tartalma még változhat, de jelenleg benne vannak a HIMARS lőszerei, a NASAMS légvédelmi rakétarendszer lőszerei és legfeljebb 50 M113 páncélozott egészségügyi jármű.

A Reuters szerint az új csomag annak a Pentagonnak a közelmúltban hozott döntésének az eredménye, amely lehetővé tette az ukránok számára, hogy a Ramstein légibázis közelében lévő németországi amerikai katonai kórházban kapjanak orvosi ellátást.

Az Egyesült Államok eddig 16 HIMARS-t küldött Ukrajnába, július 1-re pedig két NASAMS légvédelmi rakétarendszer küldését ígérte. Emellett az Egyesült Államok korábban 200 darab M113-as páncélozott szállítójárművet szállított át Ukrajnának.

Múlt hétfőn a Pentagon új katonai segélycsomagot jelentett be Ukrajnának legfeljebb 550 millió dollár értékben , beleértve a nagy mobilitású rakéta- és tüzérségi rendszerek (HIMARS) további lőszereit.

Az Ukrajnának nyújtott amerikai katonai segélyek teljes összege a teljes körű orosz invázió kezdete óta 8,8 milliárd dollár.

 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 342
68 652
113
Ramzan is ott volt az Erdogannal targyalo delegacioban.

Gyakorlatilag ki vannak tiltva az orosz allampolgarok ezekbol az orszagokbol. Persze mivel Schengen van, igy at is tevedhetnek mas EU orszagbol.

Megint asni kell abba a temetobe egy sirt.


Plusz meg egyet...
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 620
26 003
113
Hatalmas orosz lőszerraktár lehetett... ;)
Jók a kommentek is.

Vicces nagyon, csak a hülyeség ragadós, ugyanis

ez a Barringer-kráter vagy az arizonai Meteor-kráter, a világ egyik legismertebb becsapódási krátere.

Meteor-Crater-1-810x434.jpg
Meteor-Crater-6-600x400.jpg



 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Zselé szerint az oroszok lőtték az atomerőművet (lol)
☠️"Ez terrorcselekmény, Oroszországnak válaszolnia kell!" - Zelenszkij szerint ma orosz csapatok lőtték a Zaporizzsjai atomerőművet
Értékelés: Az orosz csapatok az AFU által ellenőrzött területről lőtték az oroszok által ellenőrzött területet. Az ukránok egy része hisz.
--
Ezeket a szar dumákat van aki beveszi még?
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 333
2 781
113
Nem mondtam hogy többet bírnak, mert nem tudom hogy mennyit bírnak. Nekünk arra kell készülni, hogy a PZH2000 ennyit bír, s nekünk se sok lesz belőle, tehát folyamatosan lőni akarunk majd velük. Értelmezze mindenki hogy mit írtam....
24 kevés és több kell? Persze. Olyan nem létezik, hogy túl sok tüzérség
Kell tartalék cső, alkatrész és rendes karbantartás. Megint csak persze.
Remélhetőleg benne van a rendelésben már eleve.