A mostani üzemanyag árak mellett ne adj már ötleteket a kormánynak!motor ? ez nem ilyen frédi és bédi meghajtású cucc ?9 katona ember eltudja lábbal vinni
![]()

A mostani üzemanyag árak mellett ne adj már ötleteket a kormánynak!motor ? ez nem ilyen frédi és bédi meghajtású cucc ?9 katona ember eltudja lábbal vinni
![]()

Arra gondoltam, hogy akár egy géppuska lövedék is deformálhatja a heveder vezetőt, ami azonnal elakadáshoz vezethet.Az egy flex chute track, fembol van, az pont elegge vedi es konnyu hozzaferni, ha valami van vele, eltavolithato, stb.
Azt még nagyobb kockázat szerintem, hogy gépágyú teljes szerkezete védtelen oldalról...oda kell lőni az ellenségnek és máris használhatatlan a jármű.Arra gondoltam, hogy akár egy géppuska lövedék is deformálhatja a heveder vezetőt, ami azonnal elakadáshoz vezethet.
Pár napja csak egy vélelmem - félelmem volt, most pedig a fotó alapján tűnt úgy.tudom - @beat miatt/kedvéért kérdeztem rá konkrétabban!
Ő pár napja is azzal jött hogy biztos "kispórolják" majd a Spike indítót...
Szerintem nem közvetlenül a gépágyúhoz lehet ott belőni. Valószínűleg a hüvely egy ferde pályán távozik a harcjárműből, esetleg ha közvetlenül mellőle, srégen alulról lehetne kárt tenni benne. Azt sem tartom kizártnak, hogy van ott egy takaró lemez a por, sár, víz, és pára ellen. Ami viszont nem lát el ballisztikai védelmet, és a kivetődő hüvely energiája elegendő a nyitásához, és egy rugó csukja vissza. Páncéllemezzel ezt nem lehetett volna megoldani, ezért szükséges annak a folytonosságát megszakítani, de akkor is csak egy ferde pályán tudom ezt elképzelni.Azt még nagyobb kockázat szerintem, hogy gépágyú teljes szerkezete védtelen oldalról...oda kell lőni az ellenségnek és máris használhatatlan a jármű.
![]()
Szerintem a torony oldalábul hajtódik le a rekettyék eregetője.Pár napja csak egy vélelmem - félelmem volt, most pedig a fotó alapján tűnt úgy.
Remélem persze, hogy az új tornyot nem ismervén pontosan (nincs is elég fotó, pl felülről), egyszerűen csak nem tűnik fel az indító helye.
Az nem az. A PUMA-n is ugyanígy oldották meg, csak ott ki van pakolva ez a torony szélére.Azt még nagyobb kockázat szerintem, hogy gépágyú teljes szerkezete védtelen oldalról...oda kell lőni az ellenségnek és máris használhatatlan a jármű.
![]()
Már meg is oldottam!Azt még nagyobb kockázat szerintem, hogy gépágyú teljes szerkezete védtelen oldalról...oda kell lőni az ellenségnek és máris használhatatlan a jármű.
![]()


VanMár meg is oldottam!
Teszt-csapat! Tessék jegyzetelni! Első pont a Pappergenek küldendő "1100 pontos javítási listán!
![]()
Nyilván innen nem látszik milyen a védelme, de első gyenge pontnak tűnik...Az nem az. A PUMA-n is ugyanígy oldották meg, csak ott ki van pakolva ez a torony szélére.
Mint a torony egészének.Nyilván innen nem látszik milyen a védelme, de első gyenge pontnak tűnik...
Szóval ha BTR 30 milisével soroznánk a hüvelykivetőt 800-1000 méterről, akkor azt is állná? Nem gyenge-pont?Mint a torony egészének.
Nem gyenge pont nem tudsz belőlni a gépágyúba ott.Szóval ha BTR 30 milisével soroznánk a hüvelykivetőt 800-1000 méterről, akkor azt is állná? Nem gyenge-pont?
Az lett volna a furcsa, ha nincs.
Azt el lehet arulni hogy sok magyar keres/megoldas van-e benne ami eltert a standard ajanlattol?Nem gyenge pont nem tudsz belőlni a gépágyúba ott.
Pedig az nem az indító cska egy tárolórekesz.Az lett volna a furcsa, ha nincs.
Én azon is röhögtem, hogy az ausztrál torony bal oldalán (elöl) volt egy hasonló dolog. Ahogy kipakolták a betonra, nyitva volt egy ilyen borító lemez.
![]()
OFF - úgy látszik bennünket sem nyugaton, sem keleten nem szeretnek. Ez viszont nem jelenti azt, hogy ne nekünk lenne igazunk. Jó helyen lesz itt a Lynx. Ha a kétkedést nem is oszlatja el bennük, legalább elveszi a kedvüket az erőszakosabb megnyilvánulásoktól.most jövök a friccektől. ez a fenti lista jól tükrözi azt hogy miket fröcsögnek.

Nem létezett olyan, hogy standard ajánlat. Annyira nem, hogy ez lett a standard.Azt el lehet arulni hogy sok magyar keres/megoldas van-e benne ami eltert a standard ajanlattol?
OFF - Elég sok bajunk van és lesz is emiatt...szóval ne örülj ennek!OFF - úgy látszik bennünket sem nyugaton, sem keleten nem szeretnek.
Egyébként le a kalappal a gyár előtt, hogy a sorozatra kész toronyról korábban semmilyen anyag nem került nyilvánosságra. De annyit faragtak, alakítottak a korábban látott verziókhoz képest, hogy biztos vagyok benne, a miénk lett a legjobb.Nem létezett olyan, hogy standard ajánlat. Annyira nem, hogy ez lett a standard.
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..