Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 058
10 176
113
Ha egy (más modellen alapuló, lásd: politikai tiszt) erős versenytárs megjelent volna "házon belül", az azért eléggé motiváló tudna lenni.

Az általad leírt változások remélem beérnek majd, mert épp eleget láttam a magyar felsőoktatásból, hogy lássam, mennyi tehetséget tékozol el a strukturális hibái miatt (oktatót és diákot egyaránt).
Akkor miért nem az Észak-korai egyetemek viszik a világban a prímet? Ott van politikai tiszt bőven...
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 673
55 403
113
Mondjuk az orosz kamat pont nincsen titkosítva szerintem, ráadásul előtörlesztés miatt bármikor ha tudunk piaci hitelt felvenni jobb feltételekkel kiválthatjuk egyből (meg is tettük már többször, mikor részletet kellett lehívni), most meg jobbak a feltételei mint a piaci hitelé, tehát nyerünk vele. (persze az tény hogy azért jobb az orosz hitel mert kezdünk a gödörbe csúszni)

A kínai hitelt nem tudom, nem arról híresek hogy jó feltételekkel adnának pénzt. Nekem azzal projekttel a fő bajom, hogy Kínának kell az a vasút hogy behozza az áruit Európába, ehhez képest mi fizetjük ki az egészet és még az építés nagy része is náluk landolt, a végső költsége meg elszállt az rajta dolgozó kollégáim szerint mint a győzelmi zászló.

(én nem szeretem a Fideszt, de kritizálni csak pontosan szabad, ha a nem annyira rosszat vagy esetleg jót is kritizáljuk akkor bizony a jogos kritikák sem érnek lófaszt sem)
Ez fair. Jó olvasni.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113

A történet azért érdekes, mert számtalan olyan felvett prank videót láttam, ahol az egyik fél túlreagálása is kb. vezethetett volna ilyen kimenetelhez.
Hihetetlen, hogy ekkora idióták vannak, hogy az USA-ban még van, akinek eszébe jut ilyen pitiáner valós rablás, vagy ilyen prankoskodás, mikor igen magas annak eshetősége, hogy agyonlövik. Ugyan így nem értem, mikor rendőrrel izmoznak.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 431
25 041
113
Videón a szilveszteri tűzijátékos miskolci lakástűz. Még jó, hogy nem voltak bent a lakók.


 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 994
14 035
113
Hihetetlen, hogy ekkora idióták vannak, hogy az USA-ban még van, akinek eszébe jut ilyen pitiáner valós rablás, vagy ilyen prankoskodás, mikor igen magas annak eshetősége, hogy agyonlövik. Ugyan így nem értem, mikor rendőrrel izmoznak.
Nem megmagyarázni akarom, de ugye az megvan, hogy a többség nem állt kétszer sorba amikor az észt osztották. Az, hogy játek pisztolyt használt meg, a végkimenetelt látva ugyan mindegy.

Itt az eredeti video; az oldal tele ilyen meg ennél durvább anyagokkal, szóval csak saját felelősségre!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Nem megmagyarázni akarom, de ugye az megvan, hogy a többség nem állt kétszer sorba amikor az észt osztották. Az, hogy játek pisztolyt használt meg, a végkimenetelt látva ugyan mindegy.

Itt az eredeti video; az oldal tele ilyen meg ennél durvább anyagokkal, szóval csak saját felelősségre!
Hihetetlen hogy mik vannak az oldalon.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 994
14 035
113
Hihetetlen hogy mik vannak az oldalon.
Hja, a valósag es az internet sötet bugyra, nem kell ide háború, anélkül is van elég kegyetlenseg, és folyamatos az utánpótlás.
De nem kell messzire menni, most 9gag-on boltok egy Romániai vasuti átkelő videóba. Két napja történt, a vonat dudál mint állat, a nő szatyorral... pff.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros
T

Törölt tag 1711

Guest
Hihetetlen, hogy ekkora idióták vannak, hogy az USA-ban még van, akinek eszébe jut ilyen pitiáner valós rablás, vagy ilyen prankoskodás, mikor igen magas annak eshetősége, hogy agyonlövik. Ugyan így nem értem, mikor rendőrrel izmoznak.

Tegnap láttam egy elég durva videót, fehér/latin srác, keze a kocsi motorháztetején, teljesen kétségbeesetten néz a rá pisztolyt tartó 2 rendőrre.
Mondják neki, hogy gugolj le.
Elveszi a kezét a motorháztetőről, hátralép egyet, éppen gugol lefele mikor a másik rendőr beleüríti a tárat, meg a kamerás is meglövi kétszer...
Mert a motorháztetőtől nem látták a kezét...
 
M

molnibalage

Guest
Tegnap láttam egy elég durva videót, fehér/latin srác, keze a kocsi motorháztetején, teljesen kétségbeesetten néz a rá pisztolyt tartó 2 rendőrre.
Mondják neki, hogy gugolj le.
Elveszi a kezét a motorháztetőről, hátralép egyet, éppen gugol lefele mikor a másik rendőr beleüríti a tárat, meg a kamerás is meglövi kétszer...
Mert a motorháztetőtől nem látták a kezét...
Akkor az ablakon keresztül lőtték le?
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Akkor az ablakon keresztül lőtték le?

Kocsi két oldalán álltak, kb. az első ülésekkel egy vonalban. A kameraképen a srác kézfeje éppen csak eltűnt a motorháztető mögött mikor lelőtték.

Volt is egy szomorú meme ennek kapcsán, hogy néha teljesen abszurd utasításokat üvöltöznek a ottani rendőrök az emberek felé "feltartott kézzel végig rám nézve feküdj a földre és el ne vedd a kezed a tarkód mögül miközben a föld felé fordulsz"...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Kocsi két oldalán álltak, kb. az első ülésekkel egy vonalban. A kameraképen a srác kézfeje éppen csak eltűnt a motorháztető mögött mikor lelőtték.

Volt is egy szomorú meme ennek kapcsán, hogy néha teljesen abszurd utasításokat üvöltöznek a ottani rendőrök az emberek felé "feltartott kézzel végig rám nézve feküdj a földre és el ne vedd a kezed a tarkód mögül miközben a föld felé fordulsz"...
Az elmondások alapján azért ezeknek van előzménye, amikor 1-2 alkalommal elmondják, hogy mit csináljon, mit szeretnének; itt is vélhetően nem előzmény nélkül kellett a kocsi elé állnia. De hát ezeken nehéz pálcát törni, mert egyik oldalról ott van a rendőr -nekünk- túlzó viselkedése és akár nehezen kivitelezhető utasításai, és nyilván más egy rendőr reakciója, mikor tudja, hogy bárki bármikor kb. bármit előránthat és elég nagy eséllyel azt tudja is használni. Ennek nem csak a legális fegyverhasználat, hanem a sokkal nagyobb arányú és agresszívabb bűnözés is közrejátszhat. És akkor még ott van, hogy mennyien szednek mindenféle gyógyszert legálisan.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Ilyeneket látva nem csodálom, hogy sokan rühellik arrafelé a rendőrséget...

Tényleg nem akarok ítélkezni sem pro, sem kontra; de ebben a videóban szerintem mind a kettő rendőr tisztán látta a kezét, hisz mi is lényegében végig látjuk pedig egy alsóbb perspektívából látjuk, mint a rendőr. A másik rendőr meg teljesen olyan szögben volt, hogy látta a srácot. De ez csak annyit akarok "mondani", hogy látta, hogy elindulnak lefele a kezek.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

hete

Well-Known Member
2021. január 7.
692
1 717
93

A történet azért érdekes, mert számtalan olyan felvett prank videót láttam, ahol az egyik fél túlreagálása is kb. vezethetett volna ilyen kimenetelhez.
Volt már ilyen:
egy kis Darwin-díj

Nem tudom sajnálni a klikkelés ringyókat, akik belehalnak a saját marhaságukba. Egy picit sem.
 
M

molnibalage

Guest
Hogy az ember érezze a törődést.
Nagy nehezen végre átment az MVM átírás, az "elektronikus" ügyintézés is kézileg kitöltött PDF és scan lett volna.
De megoldottam, hogy ne kellejen körmölni, de szerekszthető nyomtatványt küldeni a XXI. században mission impossible.


Na, erre mi van? Aláírva kell visszaküldeni, postán két szerződést.
Éljen a XXI. századi ügyintézés... :)

Az egyik szerződésen meg sikerült még anyám nevét is elgépelniük, megnéztem, én jól adtam meg.
Tényleg, csudajó mivel szórakoztatják el az embert... :confused:
 
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek
Status
Not open for further replies.