A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 023
3 901
113
Erre a kretén gazdasági miniszter:


Erre a piac:




Az extraprofit adó következményeinek begyűrűzéséről nem is beszélve: biztosítók, gyógyszergyárak, légitársaságok, stb.

Természetesen nem féltem egyiket sem hogy csődbe mennek, de ha jogszabályi úton nem tudják megakadályozni a plusz költségek tovább hárítását, akkor ezek továbbra is az inflációt emelik!
Ha mindenhová ilyen "bólogató jánosok" kerülnek, attól nem a gazdaság, honvédelem, oktatás, egészségügy.... fog fejlődni, hanem a propi!
Lsd.

 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
Már rég csak a propi van.
Valójában egy qrva nagy megszoritás van,csak aljasul az infláció eszközével.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 023
3 901
113
Már rég csak a propi van.
Valójában egy qrva nagy megszoritás van,csak aljasul az infláció eszközével.
Jövedelem adó helyett a fogyasztás van extrém módon adóztatva, mert azt rá lehet fogni a háborúra, a Nyugatra, Sorosra, Gyurcsányra, stb.
Aztán csodálkozunk, hogy az inflációban milyen jól teljesítünk.
Lehet hogy Erdogan a példakép?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 427
113
Jövedelem adó helyett a fogyasztás van extrém módon adóztatva, mert azt rá lehet fogni a háborúra, a Nyugatra, Sorosra, Gyurcsányra, stb.
Aztán csodálkozunk, hogy az inflációban milyen jól teljesítünk.
Lehet hogy Erdogan a példakép?
Sírni is fogsz? :rolleyes:
Milyen "extrém" módú fogyasztási adóról beszélsz?
Csak mert itt az áfa 27%, közben meg az EU-ban nem egy országban 24-25%, miközben nagyon gyakori, hogy csökkentett áfa meg nincs is. Miközben több fajta jövedéki adóból is kevesebbet, vagy egyáltalán nem kell itthon fizetni a türelmi idők miatt?
Azt áruld már el, hogy miért ne a munkát terhelő befizetéseket csökkentsük, és miért a fogyasztást terhelő?
Az a kemény, hogy olyan alapvető közgazdasági tényekkel sem vagy tisztában, hogy nem a tücsköt, hanem a hangyát kell díjazni a felfogásáért.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 960
113
Sírni is fogsz? :rolleyes:
Milyen "extrém" módú fogyasztási adóról beszélsz?
Csak mert itt az áfa 27%, közben meg az EU-ban nem egy országban 24-25%, miközben nagyon gyakori, hogy csökkentett áfa meg nincs is. Miközben több fajta jövedéki adóból is kevesebbet, vagy egyáltalán nem kell itthon fizetni a türelmi idők miatt?
Azt áruld már el, hogy miért ne a munkát terhelő befizetéseket csökkentsük, és miért a fogyasztást terhelő?
Az a kemény, hogy olyan alapvető közgazdasági tényekkel sem vagy tisztában, hogy nem a tücsköt, hanem a hangyát kell díjazni a felfogásáért.

Tegyük hozzá, hogy a szürke / feketegazdaságot (mai napig divat a minimálbérre bejelentünk és zsebbe fizetünk) is a fogyasztáson keresztül lehet adóztatni.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 023
3 901
113
Sírni is fogsz? :rolleyes:
Milyen "extrém" módú fogyasztási adóról beszélsz?
Csak mert itt az áfa 27%, közben meg az EU-ban nem egy országban 24-25%, miközben nagyon gyakori, hogy csökkentett áfa meg nincs is. Miközben több fajta jövedéki adóból is kevesebbet, vagy egyáltalán nem kell itthon fizetni a türelmi idők miatt?
Azt áruld már el, hogy miért ne a munkát terhelő befizetéseket csökkentsük, és miért a fogyasztást terhelő?
Az a kemény, hogy olyan alapvető közgazdasági tényekkel sem vagy tisztában, hogy nem a tücsköt, hanem a hangyát kell díjazni a felfogásáért.
Nem fogom újra leírni, tételenként felsorolni, hányféle különadó van, amik mind beépülnek az inflációba, mert nem férne rá egy teljes oldalra. Aki eddig vakon volt, ezután is úgy lesz, és választás szempontjából is mindegy, mert még legalább 3 évig ez marad.
A folyamatos kampányolást meghagyom jürgennek.
Hogy miért ne csak a fogyasztást adóztassuk?
Hát azért, mert egy minimálbéren, vagy az alatt tengődő, sokszor nehéz fizikai munkát végző embernek is kell ennie, rezsit, albérletet fizetnie, hitelt törlesztenie.
Na az ő jövedelme jó ha erre futja!
Neki a kisebb jövedelem után kisebb adókedvezmény jár. Egyébként is kevesebb kedvezményt tud igénybe venni, az önrész hiánya miatt, mint a gazdagok.
Sokszor leírtam, gyanús hogy még fogom is, ilyenkor magam ellen beszélek! Csak mert meglátom, meghallom azokat is, akik alacsonyabban vannak a ranglétrán.
Szerintem nem nekem kellene közgazdaságtant, hanem neked emberséget, szolidaritást tanulnod!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 427
113
Neki a kisebb jövedelem után kisebb adókedvezmény jár. Egyébként is kevesebb kedvezményt tud igénybe venni, az önrész hiánya miatt, mint a gazdagok.
Sokszor leírtam, gyanús hogy még fogom is, ilyenkor magam ellen beszélek! Csak mert meglátom, meghallom azokat is, akik alacsonyabban vannak a ranglétrán.
Szerintem nem nekem kellene közgazdaságtant, hanem neked emberséget, szolidaritást tanulnod!
...és ezzel van arra ösztönözve, hogy előbbre jusson.
Mellesleg azért igen komoly szociális háló van a minimálbér alatt is.
A folyamatos kampányolást meghagyom jürgennek.
Ez meg olyan szép, és nagylelkű, hogy most meg én fogom magam elsírni.
Csak azt tudnám, hogy ez a kommented akkor mi, ha nem propi? :oops:
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 023
3 901
113
Íme, melyik áruházláncok az olcsóbbak, és melyek húzzák le leginkább a vásárlókat:


Mondjuk nálam a Spar hátrébb szerepel a listán, de a többi kb. életszerű.
Jól látható, hogy a magyar kézben lévők a legdrágábbak!
Ha a "Lézer Janin" múlna, ebből lenne most több itthon.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 960
113
Íme, melyik áruházláncok az olcsóbbak, és melyek húzzák le leginkább a vásárlókat:


Mondjuk nálam a Spar hátrébb szerepel a listán, de a többi kb. életszerű.
Jól látható, hogy a magyar kézben lévők a legdrágábbak!
Ha a "Lézer Janin" múlna, ebből lenne most több itthon.

Mi pont a CBA-ba szoktunk menni havonta 2-3-szor nagybevásárlásra, mert rendes magyar élelmiszereket kapunk normális áron.

Lidl/Aldi/Penny trióval az a bajom, hogy addig olcsó amíg el nem kezdi az ember kezdi nézegetni, hogy mit vesz.
Mert ha pl. nekem virsli kell, nem frankfurter, vagy rudacska, vagy "bécsi" (így idézőjelben), akkor egyből nem olyan jók az áraik.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 023
3 901
113
Mi pont a CBA-ba szoktunk menni havonta 2-3-szor nagybevásárlásra, mert rendes magyar élelmiszereket kapunk normális áron.

Lidl/Aldi/Penny trióval az a bajom, hogy addig olcsó amíg el nem kezdi az ember kezdi nézegetni, hogy mit vesz.
Mert ha pl. nekem virsli kell, nem frankfurter, vagy rudacska, vagy "bécsi" (így idézőjelben), akkor egyből nem olyan jók az áraik.
Én falun élek, nálunk ezért COOP van.
Szerencsére most éppen van zöldséges, és nyílt egy albán pékség, amik konkurenciát jelentenek az adott termékekben, de a többi marha drága.
Pedig van még egy 4-5 másik vegyesbolt is. Ezért 1 hónapban 1-2X intézem a közeli városokban a nagybevásárlást, ahol minden jóval olcsóbb, kb. a fenti felmérésnek megfelelően.
 
  • Tetszik
Reactions: Ooorky

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 348
35 197
113
Tudom :(. S ezért is írtam amit írtam, hogy bazzmeg elkezdtem nézegetni hogy mikor vásárolok, épp mi van akcióban, mert már nekünk is számít.

1000 Ft a kenyér, 5-600 a tej, normális felvágott 4000, szalámi 6000, VICC.
Norvég árak vannak kajában, ami Európa legdrágább országa kb.
Múltkor volt valami műsorban, hogy a magyar Pick szalámi a németországi Aldiban olcsóbb mint nálunk Magyarországon. WTF?!

sokan meg 80-100 ezres nyugdíjból kell megéljenek...ötletem sincs, hogy oldják meg. :confused:
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 317
113
Tudom :(. S ezért is írtam amit írtam, hogy bazzmeg elkezdtem nézegetni hogy mikor vásárolok, épp mi van akcióban, mert már nekünk is számít.

1000 Ft a kenyér, 5-600 a tej, normális felvágott 4000, szalámi 6000, VICC.
Norvég árak vannak kajában, ami Európa legdrágább országa kb.
tegyük hozzás hogy a kaja meg ömlik kifele az országból. az olcsó ukrán gabona ellen pampogtak hogy agyonveri a gazdát. az FSZt megveszik az olcsó ukránt a sajátot meg adják el sokan jó árba...

itt az olcsó ukrán gabona az országba és emelkednek a gabonaárak ???

itt írta valki pár hónapja ha az ő gyárukba élelmiszeripari nem termelnének külföldre csődbemennének mert rájuk rohadna az árú. ezekkkel nem lehet lenyomni az árakat??? miért áramlik még mindig ki a kaja ilyen drasztikus árak melett???
tán mi etetjük ukrajnát feldolgozott termékkel?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 416
44 029
113
Múltkor volt valami műsorban, hogy a magyar Pick szalámi a németországi Aldiban olcsóbb mint nálunk Magyarországon. WTF?!

sokan meg 80-100 ezres nyugdíjból kell megéljenek...ötletem sincs, hogy oldják meg. :confused:
Tényleg nagyon sajnálom őket!

Én amúgy tudom, sejtem... Egy kis kukázás, rengeteg kaját kidobálnak még most is a családok, meg egy idős ember nem eszik mennyiséget, eszi a csirkefarhátból főzött pörköltet 3 napig. Aki vidéken él, kis háztájival kiegészíti ezt.

Kb. így.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 687
90 781
113
Azért írtam Norvégot, mert kb. 1 éve voltunk kint (nem én fizettem), és láttam hogy ott akkor kb. olyan árak voltak mint most nálunk.
Két éve meg Németeknél voltunk, ottani EDEKA akkor olcsóbb volt mint itt a SPAR most. Én szoktam venni a családnak a kaját 80%-ban, kb. napra kész vagyok az árakban.
Qrvasokat emelkedtek az árak ez nem kérdés, ami sokat ront az életszínvonaon.
De alapvetően az osztrákhoz képest még olcsóbb az élelmiszerár is.. Telex, nem propi összehasonlítás.

3ad7ab131721642d499878656e863e0c.jpg


Azóta változhatott de sztem az arányok hasonlóak.
És szlovákokkal van tele a győri Árkád is
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 686
13 351
113
Qrvasokat emelkedtek az árak ez nem kérdés, ami sokat ront az életszínvonaon.
De alapvetően az osztrákhoz képest még olcsóbb az élelmiszerár is.. Telex, nem propi összehasonlítás.

3ad7ab131721642d499878656e863e0c.jpg


Azóta változhatott de sztem az arányok hasonlóak.
És szlovákokkal van tele a győri Árkád is




Sógoroktól kicsit nyugatabbra az ismerős honfitársaktól érkező egyre rosszabb kedvű e-mailekben az van, hogy kb. az ünnepekig volt visszafogva áremelés, azóta pedig +20-35%-os emelések vannak.

A legolcsóbb nyugati multi --Lidl-- duplán meglepett:
  1. a nagy-üveges NESCAFE tegnapi ára "csak" 0,25-tel ment fel,
  2. majd a "valami-nem-stimmel" érzés után megnyúlt arccal tettem vissza a megszokott 300 gr helyett 200 grammos instant-ot! :mad:

Nnna, a szankciók műxenek! Aha... :oops:

.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Múltkor volt valami műsorban, hogy a magyar Pick szalámi a németországi Aldiban olcsóbb mint nálunk Magyarországon. WTF?!
Ki tud kedvezőbb feltételeket kiharcolni egy ártárgyaláson? Aki veszi esetenként 1-2 száz darabos tételt; vagy annak, aki havi rendszerességgel garantálja, hogy 2000 darab termékedet megveszi és még vesz mellé mást is tőled?
Meg ha megveszik ennyiért az emberek a boltban ...

sokan meg 80-100 ezres nyugdíjból kell megéljenek...ötletem sincs, hogy oldják meg. :confused:
Azt hiszem, hogy nekik mindegy, hogy hol olcsóbb a Pick termék, ami sose volt a szegény ember eledele.
Most tolhatnék egy populista szöveget, hogy jószágot kell tartani, de inkább mehhhh....
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Múltkor volt valami műsorban, hogy a magyar Pick szalámi a németországi Aldiban olcsóbb mint nálunk Magyarországon. WTF?!

sokan meg 80-100 ezres nyugdíjból kell megéljenek...ötletem sincs, hogy oldják meg. :confused:
Most vettem két havi ennivalót 65ezer Ftért. Mind finom. Csak olyat eszem, amit szeretek. +72 liter kólát 14ezerért.