Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 014
18 641
113
De,én vitatom.
Szerintem ez nem az áttörési kisérlet volt,hanem egy erőszakos felderitő vállalkozás.Rosszul sült el,de ez nem hadműveleti hiba.

Nem tudjuk mi volt pontosan ,de feltehetően az ellenséges erők kipuhatolására indítottak egy páncélos vállalkozást. A látott fotókból nem tudjuk a résztvevő erők nagyságát. Mert csak az a pár mozgásképtelen harcjármű volt a felvételeken. Akna, vagy drón végzett velük ? Netán lesállásba futottak bele ? Utóbbit nem hinném, mert ott voltak a gyalogsági harcjárművek is, tehát volt velük gyalogság. Kérdés, kint voltak-e a gyalogosok, vagy csak utaztak és nem biztosították a harckocsikkal egymást kölcsönösen? Mert akkor ATGM is mehetett zavartalanul rájuk. Hogy semmisültek meg Leopárdok ? Tudni lehet ? Persze, majd a háború végén lehet igazi mérleget vonni ,a nyugati és orosz harckocsik harci teljesítményéről. Eddig több ezer harckocsi és egyéb páncélozott harcjármű semmisült meg. A bevetett mennyiségek százalékos aránya lesz majd egy érv, de csak a végén. A háború egészét kell majd vizsgálni.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 261
67 147
113
Mostz tényleg muszály újra leirnim azt,amit már 1x lelájkoltál?
Szondázzák az orosz védelmet.Saron ugyan ezt csinálta 73ban,mig meg nem találta a rést a két egyiptomi hds között (az már folytatása az ügynek,hogy utána 3 napig 4 IDF hadosztály harc azért,hogy nyitva tartsák és kitágitsák a rést.Másfél napig azonban a hidfőt egy század hk,és másfél századnyi ejtőernyős képviselte,kik megtalálták és átkeltek a résen)
Most ugyan ez a helyzet.Ukránok mérik fel az orosz védelmet,és keresik a gyenge pontot.
Àmha tovàbbgondolod amit mondtam, ha sikerül is, egy pontosan ugyanezen kényszerekben szenvedô erôt tudnak megindítani. Nem lesznek a következö kilométereken sem jobb helyzetben. Nemcsak a feldrítôk, de a fôerô sem.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 014
18 641
113
Persze, hogy számítottak, de amikor elkezdtek tüzérseget kapni és tàvközt / szétszéledni növelni szépen ráterelték a őket ezzel a sűrű részre. Pont ez volt a lényeg hogy az út ritkásan aláaknàzottnsk tűnjön, hogy ne legyen teljesen nyilvánvaló csali.

Tehát aknamezőre futottak. Hát ja, azt nehéz védeni, ha rámennek.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 014
18 641
113
Megerősített harcelőörs lövész század hk.szakasszal és műszaki záró elemmel.

Szerintem volt korábban felderítési adatuk.hogy azt az utat aktívan használjàk az oroszok. (Ez volt a csali) és ezért nincs alàaknázva és a mögöttes rész gyengébben védettnek tűnt ( csali 2).
Potenciális esély egy àttörésre.

Viszont be volt lőve az a teljes rész a tüzérség àltal és voltak aknák, amik úgy voltak elhelyezve, hogy ha az oszlop szétbontakozik tüzérségi tűzcsapás miatt/ vagy az első jármű mozgásképtelen lesz és le kell menni.az útról hogy el tudják kerülni vagy a vontató hozzáférjen a többi aknára fusson.

Ha ez megvan.onnantól meg kacsavadászat.

Most nézem vissza az oldalt... Érthető, az utat nem aknázták talán alá, hanem a mellette lévő területet. Jól értem a szituációt ?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 579
32 095
113
Persze, hogy számítottak, de amikor elkezdtek tüzérseget kapni és tàvközt / szétszéledni növelni szépen ráterelték a őket ezzel a sűrű részre. Pont ez volt a lényeg hogy az út ritkásan aláaknàzottnsk tűnjön, hogy ne legyen teljesen nyilvánvaló csali.
Nekem a járművek többsége csak aknasérűltnek tűnik.Szerintem a Leo valahogy aknára futott,és mivel kevés van belőle,gyorsan hivták a műszakiakat a mentéshez.És ekkor csaptak le az oroszok.Nekem ebből a pár képböl ez jön le.
De idővel majd megtudjuk.Leo 2 első ukrajnai bevetése,bizton lesz róla pár elemzés-aztán meg majd győzzük kitalálni,hogy melyik változat is lehet az igaz
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 014
18 641
113
Én inkább arra leszek kíváncsi, ha nem találnak gyenge pontot vajon leállítják e a támadást vagy akkor is menni fognak valahol.

Zelenszkíj ma bejelentette hogy elkezdődött a támadás. Nem tudjuk teljesen térben, hol mi volt, van épp van. Ilyen erőszakos felderítés mehet még egy tucat is még. Lehet több vállalkozás sikeres is volt. Lehet hogy a többi sem volt az. Az ukrán semmit nem rak ki most, mert a titkosság mindennél fontosabb. Ez is érthető.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and bel

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 601
56 363
113
Mert csak az a pár mozgásképtelen harcjármű volt a felvételeken.

Én olyan 5 Bradleyt és 3 Leopárdot számoltam. Ezek maradtak ott.

Akna, vagy drón végzett velük ?

Is-Is. Lapozz kicsit vissza. Be lett téve, ahogyan a Leopárd 2A6-ot kinyírja a Lancet.

Nem kis erő lett szétcsapva:
iu


iu


iu


iu
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 610
121 793
113
Ez rendben, de van a közelben egy A6 verzió, ha jól vettem ki, ami cefetül égett. Az nem lehet egy akna, ott más is eltalálhatta. Lőhették is őket, akár ATGM-el is. Csak a végét látjuk a történetnek.
Szerintem tüzérséggel kezdték őket veretni. Drón volt fent. Szóval kaphattak krasznopolt is.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 014
18 641
113
Van a fotókon egy műszaki jármű is, ami orosz eredetre utal, tehát régebbi ukrán eszköz lehet. Mi fene lehet ? Mert 5 futógörgője van, de nem úgy néz ki, mintha T-55 alváz lenne.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 579
32 095
113
Nekem a járművek többsége csak aknasérűltnek tűnik.Szerintem a Leo valahogy aknára futott,és mivel kevés van belőle,gyorsan hivták a műszakiakat a mentéshez.És ekkor csaptak le az oroszok.Nekem ebből a pár képböl ez jön le.
De idővel majd megtudjuk.Leo 2 első ukrajnai bevetése,bizton lesz róla pár elemzés-aztán meg majd győzzük kitalálni,hogy melyik változat is lehet az igaz
Mondjuk az egyik átjárónyitó Abrams elég szétdurrantotnak tűnik.Lehet az ment elől,és az kapot valamivel,célzottan.Leonak meg úgy tünik,hogy háttul,a bal oldalán jött le a lánctalpa.Valószinű az ekés szétkapás után tolatva akart visszavonulni,közben futott aknára.Szerintem nem tüzérséggel kapták szét az ekést,mert akkor az ukránok komplett visszavonulnak,otthagyják a Leot.Szerintem bemérték azt,ami elkapta az ekést,majd nem kapva újabb tüzet,nekiáltak a műszaki mentéshez-és ekkor jött a második orosz csapás,aminek az eredményét látjuk.
Aztán ezt mot aztán jol kikövetkeztettem,vagy gyártottam egy szép kis mesét csak,azt nemtudom.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 579
32 095
113
Van a fotókon egy műszaki jármű is, ami orosz eredetre utal, tehát régebbi ukrán eszköz lehet. Mi fene lehet ? Mert 5 futógörgője van, de nem úgy néz ki, mintha T-55 alváz lenne.
Szerintem pedig T55 alváz lehet,valamilyen műszaki változat.Valami van az elején,szerintem valamilyen aknakiforditó ekeféleség lehet. @mindenen kívül talán tudja,mi is az pontosan.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 014
18 641
113
Szerintem pedig T55 alváz lehet,valamilyen műszaki változat.Valami van az elején,szerintem valamilyen aknakiforditó ekeféleség lehet. @mindenen kívül talán tudja,mi is az pontosan.

Az lesz, mert az 5 futógörgő, azon belül az első és a második görgő közti távolság is egyértelműen T-55- re utal. Az alváz jó eséllyel T-55, de nem merem megtippelni miféle műszaki jármű.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 261
67 147
113
Szerintem a hadműveleti hibát nem vitatta senki.
Ahogyan azt sem, hogyha beragad oda bármilyen jármű, azt előbb utóbb szétlövik valamivel, valahogyan.

Viszont mi azt mondjuk itt régóta ami a videón nagyon kijött, és itt most több dolgot is említek:
1. A leopárd 2 nagyon drága és kevés van belőle. Ergó bármilyen bevetésével nagy anyagi és darabszámbeli vesztességet kockáztatsz arányosan nézve.

2. A 30 milliós tank nem 3-szor olyan jó, mint a 10 milliós. Egyszerűen nem éri meg.

3. A Leopárd 2 oldala az A6-ig bezárólag nagyon gyenge ha oldalba kapják.

4. Jól látszik a videókon, hogy az egyik Leopárd szarrá éget a saját lánctalp fölött tárolt üzemanyaga miatt. Nem láttam rajtuk nagy lyukat, sima tüzérség repeszekkel szétszedték. Általam sokszor említett tervezési hiba!

5. Az akna az olcsó szarról és a drága szarról is leszedi a láncot. Itt jön be az, hogy nem tud mozogni, és ha nem tud akkor csak egy drága céltárgy a precíziós tüzérség világában.

6. Nehezebb tankot nehezebb elvontatni. Nem is sikerült nekik, ott maradtak ahol voltak.

7. Van egy örök vitám dudival a lövészpáncélosok páncélzatáról. Dudi szerint szar a BMP mert nincs páncélja bezzeg a nyugat!
Hát a bradley jobban páncélozott, mint a BMP-1/2. Jobban bírták? Nem úgy néz ki XD
A Lynx is pont ugyan így beszopta volna. Lánc le, jön a tüzérség és kampó.

8. Emlékszel a vitámra dudival a "gépesített lövész harcászatról", aminek kapcsán mondtam, hogy a való életben azzal csak meghalni lehet ilyen ellenfél ellen? Nah, vajon az ukránok milyen harcászattal maradtak ott szép számban? :rolleyes:
Nem véletlen , hogy az oroszok nem csinálják már ezt a tömörüljünk nagy csapatokba majd totyogjunk, mint a szarógalamb harcászatot.
Egyszerűen annyit gyorsult a tüzérség reakció ideje és annyit nőtt a pontossága, a felderítéssel együtt, hogy nem lehet ezt komoly ellenfél ellen megcsinálni. Be is igazolódott, ismét.

És nap estig lehetne sorolni csak ennek a műveletnek a tanulságait.
A leopárd az meg a marketing hazugság szimbóluma . Ezért se baj, ha világon mindenki savazza kicsit.
Túlárazott, közepes tudású termék, pofátlan marketinggel és korrupciós eladásokkal.
Ezért írtam, hogy a helyes meglàtàsok mellett. A savazàssal sincs baj, én is hànyok a marvel marketingtôl.

De ettôl még nem produkàlt olyat maga az eszköz, ami nullàznà a nyugatot mint tervezôt. Pàr darab kilôtt Leopardról beszélünk, olyan eszköz àltal ami ki tudja lôni. Olyan helyzetben amiben ki tudta lôni. Az, hogy nulla felkészülés volt erre annak a tudatàban, hogy ez meg fog történni, hiszen eddig is ez történt csak màs típusaikkal, az nem a jàrmû hibàja, hanem emberi hülyeség.
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 004
2 872
113
Itt azért nem sokan tanultak felsőbb matematikai bizonyításokat az látszik. Kb két videóból akartok nagy általánosságra vonatkozó következtetéseket, bizonyításokat levonni. Ráadásul a videókból is csak a szűrtek kerülnek fel. Gondolom azt egyik oldal sem tölti fel ahol nem talál a drón, szétszedi a gyalogságát a harckocsi, meg ahol lepattan a páncélzatról a lövedék. Szóval ez csak fantázia, meseköltés információk nélkül
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 014
18 641
113
Itt azért nem sokan tanultak felsőbb matematikai bizonyításokat az látszik. Kb két videóból akartok nagy általánosságra vonatkozó következtetéseket, bizonyításokat levonni. Ráadásul a videókból is csak a szűrtek kerülnek fel. Gondolom azt egyik oldal sem tölti fel ahol nem talál a drón, szétszedi a gyalogságát a harckocsi, meg ahol lepattan a páncélzatról a lövedék. Szóval ez csak fantázia, meseköltés információk nélkül

Írtam erről az előbb, hogy majd a végén az összegzéssel. Ez itt egy esettanulmányra jó csak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 153
78 714
113
Itt azért nem sokan tanultak felsőbb matematikai bizonyításokat az látszik. Kb két videóból akartok nagy általánosságra vonatkozó következtetéseket, bizonyításokat levonni. Ráadásul a videókból is csak a szűrtek kerülnek fel. Gondolom azt egyik oldal sem tölti fel ahol nem talál a drón, szétszedi a gyalogságát a harckocsi, meg ahol lepattan a páncélzatról a lövedék. Szóval ez csak fantázia, meseköltés információk nélkül
Sokkal prózaibb. Másfél éve tart az orosz szopóroller ahol százszámra (én az Oryx-ot túlzónakl tartom, de 1000 harckocsinál már biztosan tartanak az oroszok) lőttek szét minden elképzelhető és elképzelhetetlen módon orosz harckocsikat és lám most néhány Bradley és Leopard 2 kilövése elhozta bosszút, végenem kell hazudozni mindenfajta hülyeséget, lehet szapulni a másik oldalt.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 261
67 147
113
Itt azért nem sokan tanultak felsőbb matematikai bizonyításokat az látszik. Kb két videóból akartok nagy általánosságra vonatkozó következtetéseket, bizonyításokat levonni. Ráadásul a videókból is csak a szűrtek kerülnek fel. Gondolom azt egyik oldal sem tölti fel ahol nem talál a drón, szétszedi a gyalogságát a harckocsi, meg ahol lepattan a páncélzatról a lövedék. Szóval ez csak fantázia, meseköltés információk nélkül
Az eredmény làtható, a visszakövetkeztetés ezàltal lehetséges.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and fip7