Válaszolok erre is, legfeljebb áthelyezik az Orosz Hadsereg topicjába.
Külön kell választani a kutatás + fejlesztést / gyártástechnológiát, a hadvezetést, és a politikát.
K+F / gyártástechnológiánál meg fogsz lepődni, de az oroszok is tudtak önerőből hőképet tervezni és gyártásba vinni, az Agava-2-es önálló fejlesztés, a T-80U-hoz, 1995-ből. Az Agava-2-es utódjának a Nocturne-ot fejlesztették, szerencsétlenségükre jött az államcsőd. Tervezőirodákat számoltak fel, építettek le, elbocsájtottak egy csomó embert. Idővel normalizálódtak a dolgok, de az államcsőd miatti veszteségek miatt külföldi (francia) segítség kellett a talpraálláshoz.
Politikailag Putyint sokáig nem érdekelte a sereg, így lett, a T-90-es (és a Szu-30-as Flanker) elsődleges rendszeresítője India lett, és nem Oroszország.
Hadvezetésileg intervenciót képzeltek, annak egyrészt az volt az alapja, hogy nem egy szétlőtt országot akartak annektálni, hanem egy egészet. Ezért bántak eleinte mindennel úgy mint a hímestojással, vagyis a parancsközvetítési lánccal. Másrészt valami furcsa hazudozás ment házon belül, hogy olyan az Ukrán Hadsereg állapota, mint 2014-ben a Krímben, és a NATO nem segíti őket.
Tökegyedül Ukrajna Oroszország ellen 1 vs 1, vakon az USA felderítés nélkül, mennyi esélyük lett volna, mennyit, hány napot bírtak volna ?