Szu-57 / Su-57 Felon / PAK-FA (T-50) / FGFA (Szuhoj, Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 048
113

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 011
9 070
113
Úgy 3 éve ezt mondják! a "felpörgeti" szót itt egy kell érteni hogy évente 12 db ! Vagyis ezt próbálják elérni évek óta .
Nem tudom, kitettem ezt a cikket (mint általában szoktam) és várom, hogy a hozzáértők vagy a kevésbé hozzáértők reagáljanak, véleményt mondjanak ésatöbbi.
Na, egy már megvan.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 153
78 714
113
Nem tudom, kitettem ezt a cikket (mint általában szoktam) és várom, hogy a hozzáértők vagy a kevésbé hozzáértők reagáljanak, véleményt mondjanak ésatöbbi.
Na, egy már megvan.
Mire reagáljunk? Mit jelent az, hogy felpörgetik a gyártást? Mert eddig manufakturális módon gyártották évi néhány darabos mennyiségben.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 074
54 365
113
Mire reagáljunk? Mit jelent az, hogy felpörgetik a gyártást? Mert eddig manufakturális módon gyártották évi néhány darabos mennyiségben.



Mit jelentene,pl hogy többet fognak gyártani mint eddig,évi 12 helyett 18-at,24-et,vagy mégtöbbet.
Úsznak a pénzben,mostanra kiépülhetett a beszállítói lánc,felhúznak mégegy csarnokot,és felpörgetik a gyártást.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 153
78 714
113
Mit jelentene,pl hogy többet fognak gyártani mint eddig,évi 12 helyett 18-at,24-et,vagy mégtöbbet.
Úsznak a pénzben,mostanra kiépülhetett a beszállítói lánc,felhúznak mégegy csarnokot,és felpörgetik a gyártást.
Nem a pénz volt eddig sem a probléma, hanem a gyártási technológia és úgy általában az egész légierő állapota. Még az US AIR FORC-nak is nagy kihívás volt a rendszeresítéskor az F-22, mert teljesen új kihívások elé állította az egész légierőt a generációs ugrás. Hol akarnak olyan kényes technológiát huzamosan üzemeltetni mint a SZU-57? A szabad ég alatt? És ez csak egy probléma a sok közül.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 074
54 365
113
Nem a pénz volt eddig sem a probléma, hanem a gyártási technológia és úgy általában az egész légierő állapota. Még az US AIR FORC-nak is nagy kihívás volt a rendszeresítéskor az F-22, mert teljesen új kihívások elé állította az egész légierőt a generációs ugrás. Hol akarnak olyan kényes technológiát huzamosan üzemeltetni mint a SZU-57? A szabad ég alatt? És ez csak egy probléma a sok közül.



Megoldják a problémákat,gondolom ezért mondták,hogy felpörgetik a gyártást.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 796
30 616
113
Az semmit nem jelent, hogy felpörgetik a gyártást. Ha megduplázzák még az is csak évi néhány darabos mennyiséget jelent.
Nem egy év alatt kell legyártsák az egészet, hanem minidmum 10 alatt, oda meg elég évente 10-20 átadott gép, a felpörgetett gyártás meg valószínűleg tudni fog ennyit.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and cirqle

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 153
78 714
113
Nem egy év alatt kell legyártsák az egészet, hanem minidmum 10 alatt, oda meg elég évente 10-20 átadott gép, a felpörgetett gyártás meg valószínűleg tudni fog ennyit.
Az évi 20 gép még a jóval primitívebb SZU-35Sz esetén sem megy nekik csak szólok (a csúcs 2014-ben volt egy éva alatt 24db, azóta 10-12db-ot gyártanak évente). Kicsit elgurult a fantáziád a mennyiségek kapcsán.
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 650
9 236
113
Nem a pénz volt eddig sem a probléma, hanem a gyártási technológia és úgy általában az egész légierő állapota. Még az US AIR FORC-nak is nagy kihívás volt a rendszeresítéskor az F-22, mert teljesen új kihívások elé állította az egész légierőt a generációs ugrás. Hol akarnak olyan kényes technológiát huzamosan üzemeltetni mint a SZU-57? A szabad ég alatt? És ez csak egy probléma a sok közül.
Nem a pénz a probléma???
Az amerikai hadi költségvetés kb. 1/10-ed részéből dolgoztak. Most ez felment az 1/6-od részére. Tudom, hogy ez szerinted sok, de valójában nem az, legalábbis, ha a nagyhatalmak hadi költségvetéseit nézzük.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 153
78 714
113
Nem a pénz a probléma???
Az amerikai hadi költségvetés kb. 1/10-ed részéből dolgoztak. Most ez felment az 1/6-od részére. Tudom, hogy ez szerinted sok, de valójában nem az, legalábbis, ha a nagyhatalmak hadi költségvetéseit nézzük.
A jelenlegi helyzetben a szankcióktól súlytott oroszoknak a pénz az egyetlen dolog ami nem jelent különösebb problémát, hisz pénzük van és nyersanyag is van amit pénzé tudnak tenni. A problémát a pénz elköltése jelenti. Hány T-90M-et gyártottak? Valami 150 körüli mennyiség. Az UVZ nem azért gyártott 150db-ot, mert az orosz állam nem tud többet kifizetni, hanem mert ennyire van kapacitása. Nem azért voltak a CM csapások ciklikusak (nagyjából 100 CM-el támadtak szabályos időközönként), mert az orosz állam nem tudott volna egyben kifizetni 1000db Calibr vagy H-101 CM-et, hanem azért, mert az orosz iparnak nem volt arra kapacitása, hogy kiszolgájon egy olyan kampányt, ahol 10 napon keresztül napi 100 CM-et indítanak az oroszok.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 796
30 616
113
Az évi 20 gép még a jóval primitívebb SZU-35Sz esetén sem megy nekik csak szólok (a csúcs 2014-ben volt egy éva alatt 24db, azóta 10-12db-ot gyártanak évente). Kicsit elgurult a fantáziád a mennyiségek kapcsán.
Ha volt rá igény, akkor legyártották a 24-et, gondolom a gyár felét nem zárták be hogy most csak 12-t gyártanak ott évente. Az 57-esnek a gyártására ha meg bővítik a gyártósort, akkor ott is annyit gyártanak majd amennyi a gyártósor kapacitása, amit meg nem tudsz, hogy mekkora. A te gondolatmeneteddel semmilyen gyártást nem lehet felpürgetni, mert valamikor volt egy kapacitás és az van az idők végezetéig.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 772
48 104
113
Ha volt rá igény, akkor legyártották a 24-et, gondolom a gyár felét nem zárták be hogy most csak 12-t gyártanak ott évente. Az 57-esnek a gyártására ha meg bővítik a gyártósort, akkor ott is annyit gyártanak majd amennyi a gyártósor kapacitása, amit meg nem tudsz, hogy mekkora. A te gondolatmeneteddel semmilyen gyártást nem lehet felpürgetni, mert valamikor volt egy kapacitás és az van az idők végezetéig.
honvédünk szerint egyes országok képtelenek tanulni, fejlődni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 153
78 714
113
Ha volt rá igény, akkor legyártották a 24-et, gondolom a gyár felét nem zárták be hogy most csak 12-t gyártanak ott évente. Az 57-esnek a gyártására ha meg bővítik a gyártósort, akkor ott is annyit gyártanak majd amennyi a gyártósor kapacitása, amit meg nem tudsz, hogy mekkora. A te gondolatmeneteddel semmilyen gyártást nem lehet felpürgetni, mert valamikor volt egy kapacitás és az van az idők végezetéig.
Nem tudsz magyarul? Azt írtam, hogy semmit nem jelent az, hogy felpörgetik a gyrtást, mert ha megduplázzák vagy megháromszorozzák az is csak évi néhány darabot jelent.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba and fip7

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 796
30 616
113
Nem tudsz magyarul? Azt írtam, hogy semmit nem jelent az, hogy felpörgetik a gyrtást, mert ha megduplázzák vagy megháromszorozzák az is csak évi néhány darabot jelent.
Nem tudsz matekűl? A felpörgetik a gyártást az hányas szorzó, hogy tanították neked? Mivan ha tízszeres vagy százszoros? Az is felpörgetés. Van valami konkrét számadatod vagy csak kötekedős kedvedben vagy?
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 048
113
Nem tudsz matekűl? A felpörgetik a gyártást az hányas szorzó, hogy tanították neked? Mivan ha tízszeres vagy százszoros? Az is felpörgetés. Van valami konkrét számadatod vagy csak kötekedős kedvedben vagy?
Nem kéne túltolni a bicót ! Én annak is örülnék ha évente 24 db gyártanának !
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 153
78 714
113
Nem tudsz matekűl? A felpörgetik a gyártást az hányas szorzó, hogy tanították neked? Mivan ha tízszeres vagy százszoros? Az is felpörgetés. Van valami konkrét számadatod vagy csak kötekedős kedvedben vagy?
Én próbálok értelmet adni, a felpörget szónak, hogy jelentése is legyen. De ahogy látom, te csak belemagyarázni próbálsz a vágyaidból. Milyen 10×-es mennyiség ember, már ahhoz, hogy ez valaki leírja is elképesztően valóságot torzítónak kell lenni. Fogd már föl, hogy eddig évi 1-2 darabot gyártottak. Értem én, hogy próbálod azt a tényt elhazudni, hogy nevetséges mennyiséget fognak gyártani évente még a "felpörgetés" után is de legalább próbáld már csak egy picit hihetően tenni.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 796
30 616
113
Én próbálok értelmet adni, a felpörget szónak, hogy jelentése is legyen. De ahogy látom, te csak belemagyarázni próbálsz a vágyaidból. Milyen 10×-es mennyiség ember, már ahhoz, hogy ez valaki leírja is elképesztően valóságot torzítónak kell lenni. Fogd már föl, hogy eddig évi 1-2 darabot gyártottak. Értem én, hogy próbálod azt a tényt elhazudni, hogy nevetséges mennyiséget fognak gyártani évente még a "felpörgetés" után is de legalább próbáld már csak egy picit hihetően tenni.
A Szu-57 nem volt egy kész gép a közelmultig. Akkor minek gyártottak volna többet belőle, ha csak a reszelgetéshez kellett? Na meg nem voltak háborúban, most meg vannak, ami elfajulhat mégjobban, ahoz meg kelleni fog a komolyabb légierő.