Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 963
21 818
113
Stier "Putyin Elvtars Ramcsippantott A Szemevel" Gabor, a moszkvai Pravda veletlenul mindig csontig benyalo cikkek orokos "vendegszerzoje"...
Azért egészítsük ki azzal kérlek, hogy még mindig normálisabb helyzetértékelései vannak, mint a másik oldalon a félhülye Tarjányinak, a münchausen szindrómás Nógrádinak vagy a full retard Bendarzsevszkij Antonnak.
Amúgy lehet tévedek, de szerintem az öregnek van még régről egy kis KGB-s “becsípődése”.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
3 802
6 686
113
Azért egészítsük ki azzal kérlek, hogy még mindig normálisabb helyzetértékelései vannak, mint a másik oldalon a félhülye Tarjányinak, a münchausen szindrómás Nógrádinak vagy a full retard Bendarzsevszkij Antonnak.
A Nogradi egy volt besugo. Szerintem egyebkent o ma is csak egy plant, szerintem ot a titkosszolgalatok segitik a hatterbol, es nezik, ki hogyan reagal ra.
Tarjanyit nem nezem, mert idegesit a megmondoember stilusa. a harmadikat nem tudom ki, a neve ismerosen hangzik...
Amúgy lehet tévedek, de szerintem az öregnek van még régről egy kis KGB-s “becsípődése”.
Kicsi? :) Talan meg nyugdijat is kap. :D
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Más egy ilyenért egy évre repül.

zpkM2Xy.png


Kitörölt rész:
pS5NYB8.png



Gyerünk, tudom, hogy reszket a kezetek.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 963
66 053
113
Stier "Putyin Elvtars Ramcsippantott A Szemevel" Gabor, a moszkvai Pravda veletlenul mindig csontig benyalo cikkek orokos "vendegszerzoje"...
Méglehet, de a Valdajon pl csak ő van ott tőlünk fixen. Megeri nekunk Stier.
Gondolj bele hogy ha nem volna, egy üresseg lenne a helyén. Ellenben a washingtoni-brüsszeli becsatornazottakbol Dezső András felékből kijonne egy kisvárosnyi.

Azért egészítsük ki azzal kérlek, hogy még mindig normálisabb helyzetértékelései vannak, mint a másik oldalon a félhülye Tarjányinak, a münchausen szindrómás Nógrádinak vagy a full retard Bendarzsevszkij Antonnak.
Amúgy lehet tévedek, de szerintem az öregnek van még régről egy kis KGB-s “becsípődése”.
Ma néztem egy Thurmer Gyula beszélgetést. Úgy felmondta az öreg tok higgadtan a Viktor szöveget mintha csak az ő fejéből pattant volna ki.
Azért meglepett hogy a bátykával évente egyszer kb osszefut és beszélgetnek. Nem tudom ki lehet itthon így Lukasenkoval meg, de a kapcsolati tőke az aranyat ér.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 244
67 206
113
Mit jelent az,hogy nem árul el minket?Örömmel és alázatosan hajbokol "nemesi" urainak?Mig le nem váltják filipinó vagy mongol vendégmunkással?
Szerinted rossz lenne egy vérszerződés amiben minden a felnőttkorba lépő fiatalnak részt kell vennie....? Hányszor kérdezzem meg b+, hogy végre ne terelj, meg Óbáánolj? A jelen az a jelen.

Amiről ugatok, a jövőnek kell lennie. Óbáán az mi vagyunk, a nyugatosodott fertőzött. Mind fertőzöttek vagyunk, de miért tartanánk a következő generációkat is lent? Csak mert páran szeretnek ebben hemperegni? Mit tudnál felmutatni, ami erősebb lenne mint a magyar jelképek alatt és eszményben egyesíteni ami itt van? Valamelyik izmusterméket próbálnád megint?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 380
31 688
113
Szerinted rossz lenne egy vérszerződés amiben minden a felnőttkorba lépő fiatalnak részt kell vennie....? Hányszor kérdezzem meg b+, hogy végre ne terelj, meg Óbáánolj? A jelen az a jelen.

Amiről ugatok, a jövőnek kell lennie. Óbáán az mi vagyunk, a nyugatosodott fertőzött. Mind fertőzöttek vagyunk, de miért tartanánk a következő generációkat is lent? Csak mert páran szeretnek ebben hemperegni? Mit tudnál felmutatni, ami erősebb lenne mint a magyar jelképek alatt és eszményben egyesíteni ami itt van? Valamelyik izmusterméket próbálnád megint?
Hogy Orbánnak,Kádárnak,vagy Horthynak hivják e az aktuális vajdát,az lényegtelen.A jelenség a lényeg.
Nincs értelme egy eskűnek,ha nincs mögötte tartalom.És nem egy eskütöl fognak itt maradni a fiatalok,hanem ha bizhatnak egy élhető jövőképbe.És ezt a bizalomkeltő jövőképet semmilyen teátrális vérszerződéses eskűvel nem lehet pótolni.
Ha meg van fejlődés,bizalomkeltő jövőkép,akkor felesleges minden teátrális felnőtéválási eskű.Nem kell esküvel megerősiteni,ami magátol értetődően természetes dolog.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 963
21 818
113
Késve bár, de kijött az arcvonal is, amiben a hét ukrajnai harctéri eseményeit összegeztem

Egy kérdés vagy mittoménmi. Mi lenne, ha dobnál fel egy Short-ot ezekről is. Telóval kb. bárhol varázsolsz egy hátteret magad mögé és 5 perc melóval két mondattal eltolod, hogy ne csak hallgassatok, hanem olvassatok is, kijött a heti összefoglalóm blablaba. Szúrsz egy linket és feltöltöd.

Ps. Amúgy kurva nagyot mész, az első videód 3 ezer feletti, a második már 14 ezer és a harmadik 26600 felett. Bitang exponenciális robbanás. A 3. videód 9 óra alatt csinált akkora nézettséget, mint a 2. videó 9 nap alatt. Komoly! Gratula!
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 244
67 206
113
Hogy Orbánnak,Kádárnak,vagy Horthynak hivják e az aktuális vajdát,az lényegtelen.A jelenség a lényeg.
Nincs értelme egy eskűnek,ha nincs mögötte tartalom.És nem egy eskütöl fognak itt maradni a fiatalok,hanem ha bizhatnak egy élhető jövőképbe.És ezt a bizalomkeltő jövőképet semmilyen teátrális vérszerződéses eskűvel nem lehet pótolni.
Ha meg van fejlődés,bizalomkeltő jövőkép,akkor felesleges minden teátrális felnőtéválási eskű.Nem kell esküvel megerősiteni,ami magátol értetődően természetes dolog.
A fiatalok a mi következményeink. A generációk döntéseinek a folytatásai. Mondhatnám, hogy a ti döntéseiteké, mert aligha mondok nekik olyat, hogy a német vagy amerikai alázása az demokratikusan simogató és a napi 25 óra munka a vegetálásra természetes és a kötelességük felmondani a felszínes alapprogramot amit aztán kineveztek általános műveltségnek. De ti ezt mondtátok nekik, én meg bár végig igyekeztem a környezetemnek elmondani bárhol, hogy mi a szar az egészben ami van, méginkább abban ami jön, egyszemélyben akadályt nem képezhettem. Hát így a mi hibánk, mindannyiunké, hogy nem vertük agyon se a kommunista mocsadékokat, sem az szdsz szardarabjait, sem a szockók gennyedékeit, ahogy a mi hibánk, minadannyiunké, hogy továbbra is szutyok polgárok vagyunk a hazánkban ahol bárkivel ugyanígy összemoshatnak, nem emberek, nem nemzet a hazánkban.

Ha figyeltél volna, akkor elsőre észrevetted volna a tartalmat az eskü mögött. A vérszerződés eredeti szellemét megújítva. Az járna az esküvel, csak akkor, ha alanyi jogon a nemzet tagja biztos lakhatással bírna, szabadon az érdeklődése szerint képezné magát, egyből rinyálnátok, hogy nem nyugatos hanem magyar. Hogy az élősködő matok nem tudna fiktív gdp-t markolni ezen, hogy azzal lenne gazdag a nemzet hogy gazdag, nem azzal a szöveggel enné a sosemvolt az övé gazdagságot hogy az államnak ami rendőrrel vereti a polgárt, annak vettek luxusrepülőt a polgár pénzén, meg van neki elit rétege.

Mindenki a nemzet teljes jogú tagja lenne aki a vérére esküszik amíg megtartja azt. Így a katonája. A dolgozója. A nevelője. A tapasztalója és annak átadója. A jogosultja. A fejlesztője. A feltalálója. A termelője. A természetvédője. A határőre....

Nem lesütött szemű polgá akit az adott évben x adónemmel dosztanak meg az élete ideje alatt megszerzett vagyon jelentős részétől,.majd még külön végtelen szabály valamelyikével büntetik szintén az élete működtetésére alapul vett pénzt megvonva tőle. A bűn bűn lenne, a tétele komoly. Nem lenne gátlástalanul visszataszítóan ítélkező bíró, mert az ítéletéért felelős lenne, a nemzettel szemben is. Nem lenne koszlott tómai jog hanem természetes emberi jog.

Működhetne ez modern köntösben bizony, csak el kell kezdeni csinálni és bizony ennek a kezdete a turulos templom, azt üst, a vér és az eskü. Ha mást nem, ezt megpróbálom összehozni, egy idő után kényszerítő ereje lesz.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 380
31 688
113
A fiatalok a mi következményeink. A generációk döntéseinek a folytatásai. Mondhatnám, hogy a ti döntéseiteké, mert aligha mondok nekik olyat, hogy a német vagy amerikai alázása az demokratikusan simogató és a napi 25 óra munka a vegetálásra természetes és a kötelességük felmondani a felszínes alapprogramot amit aztán kineveztek általános műveltségnek. De ti ezt mondtátok nekik, én meg bár végig igyekeztem a környezetemnek elmondani bárhol, hogy mi a szar az egészben ami van, méginkább abban ami jön, egyszemélyben akadályt nem képezhettem. Hát így a mi hibánk, mindannyiunké, hogy nem vertük agyon se a kommunista mocsadékokat, sem az szdsz szardarabjait, sem a szockók gennyedékeit, ahogy a mi hibánk, minadannyiunké, hogy továbbra is szutyok polgárok vagyunk a hazánkban ahol bárkivel ugyanígy összemoshatnak, nem emberek, nem nemzet a hazánkban.

Ha figyeltél volna, akkor elsőre észrevetted volna a tartalmat az eskü mögött. A vérszerződés eredeti szellemét megújítva. Az járna az esküvel, csak akkor, ha alanyi jogon a nemzet tagja biztos lakhatással bírna, szabadon az érdeklődése szerint képezné magát, egyből rinyálnátok, hogy nem nyugatos hanem magyar. Hogy az élősködő matok nem tudna fiktív gdp-t markolni ezen, hogy azzal lenne gazdag a nemzet hogy gazdag, nem azzal a szöveggel enné a sosemvolt az övé gazdagságot hogy az államnak ami rendőrrel vereti a polgárt, annak vettek luxusrepülőt a polgár pénzén, meg van neki elit rétege.

Mindenki a nemzet teljes jogú tagja lenne aki a vérére esküszik amíg megtartja azt. Így a katonája. A dolgozója. A nevelője. A tapasztalója és annak átadója. A jogosultja. A fejlesztője. A feltalálója. A termelője. A természetvédője. A határőre....

Nem lesütött szemű polgá akit az adott évben x adónemmel dosztanak meg az élete ideje alatt megszerzett vagyon jelentős részétől,.majd még külön végtelen szabály valamelyikével büntetik szintén az élete működtetésére alapul vett pénzt megvonva tőle. A bűn bűn lenne, a tétele komoly. Nem lenne gátlástalanul visszataszítóan ítélkező bíró, mert az ítéletéért felelős lenne, a nemzettel szemben is. Nem lenne koszlott tómai jog hanem természetes emberi jog.

Működhetne ez modern köntösben bizony, csak el kell kezdeni csinálni és bizony ennek a kezdete a turulos templom, azt üst, a vér és az eskü. Ha mást nem, ezt megpróbálom összehozni, egy idő után kényszerítő ereje lesz.
Ennek az égadta világon semmi értelme nincs.
Egy eskű nem jelent semmit,ha nincs mögötte tartalom.Mi elég idősek vagyunk már,anno letetették velünk a kisdobos,meg úttörő eskűt.Volt tartalma?Semmi.Mindenki egy ránkkényszeritett hülyeségnek tartotta.Mert nem volt mögötte semmi tartalom.
ugyanigy járnál a hun üstös hülyeségeddel is.Egy tartalmatlan bohózattal csak degradálod a nemzeti jelképeket.
És mire esküdnénk?Hogy magyar vagyok?Én magyar vagyok mindenféle hun üstös bohockodás nélkül is.Egyszerűen magyarnak születtem.Nincs szükségem rá,hogy külön esküt tegyek arrol,ami természetes veleszületett állapotom.
A polgár fogalmát meg abszorut nem tudod értelmezni.De láthatóan azt sem,amit irtam.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 093
83 495
113

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 727
15 554
113
Ejha!
Egyébként ez is tipikus, hogy a mostani tanárok egy jelentős része minden kreténséggel foglalkozik, csak a tanítással nem.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 963
21 818
113
Írnék egy pár sort az emberi természetről és az érthetetlen rosszindulatról, ami ma kora délután baszta szét a napomat és ami miatt agyérgörcsöm volt.
Egy bizonyos oldalon árulok 2.vh-s cuccokat, tegnap este feltettem egy elég jó állapotú német rohamsisakot, amit Sztálingrádnál találtak. Amikor vásároltam igazolást is kaptam a sisak mellé, illetve egy rövid leírást, hogy hol találták és milyen egység katonái voltak ott és hol temették újra őket.
Mivel ez egy elég jól dokumentált és nem szar állapotú darab így elég magas az ára, de így is kb. azonnal volt 3-4 érdeklődőm. Az egyik viszont egy nyomorult lelkű köcsög lehet, mert miután kért további fotókat elkezdett az áron baszakodni. Én írtam, hogy ha szerinte “nevetségesen magas” akkor nem értem miért érdeklődik és rabolja az időnket. Erre elkezdett baszódni ez eredetiségén a sisaknak. Írtam neki, hogy véleményem szerint eredeti, van igazolás is miként és honnan került elő, de részemről bármilyen szakértő megvizsgálhatja. Tovább tolta, hogy a szerintem eredeti az már akár csalás is lehet. Miután kiröhögtem felbaszott, hogy a fake sisakon tiltott jelkép van, azaz egy birodalmi sas horogkereszttel és még csalok is. Letiltották a termékemet az oldalról, a normális érdeklődőkkel nem tudok tovább kommunikálni.
Természetesen a hirdetésben a sisak bal oldala nem volt felrakva, de írtam, hogy mi a helyzet. Hiszem pont ez miatt értékes. Ez a geciputtony meg beküldte a neki küldött fotókat és felbaszott. Ezek meg… hajrá retardált Ausztria! Egy 81 éves militaria termék… Bravó baszd meg!