Civil fegyvertartás

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Is-is. Még, ha holnap megváltozna az egész jogi környezet, attól szerinted több pénz jutna lőkikpézésre...
A jogi lehetőségük megvan és a pénzügyi is.A belügy külön szervezet és van nekik olyan hogy Gazdasági Főosztály ahol döntenek az összegekről.

Nem használni, ELVŐVENNI sem merték a rendőrök régen.
Tessék reklamálni a Társaság a Szabadságjogokért, Helsinki Bizottság, és az összes többi jogvédő "civil" szervezetnél akik feljogosítva érzik magukat minden rendőri, hatósági aktus majdhogynem kizárólagos vizsgálatára .... Kivéve persze azokat amelyek a fenntartóik politikai ízlésvilágába beleütköznek .. Tele vannak ügyvédekkel akik aztán iratbombákat zúdítanak bárkire, "nácifasiszta" kitétellel ... (free Ahmed .... ) (de 2006, lovasroham, szemkilövés nuku tiltakozás, az jogszerű ...)

Remek. És mikor áll le a stadionépítés? Ja, arról sem olvasol sehol, hogy a rezsicsökkentés miatt olyan szinten visszavették a karbantartást, hogy lehet megkötni a fogadásokat, hogy 5 vagy 6 év múlva jönnek el majd a megye vagy ország szintű blackputok... Addigra elfogy a "vas" tartaléka a rendszernek...

Te valami elvakult naracsos fan vagy? Vagy mi a tököm...?

Azt nem tudom megmondani mikor áll le, személy szerint én se nagyon vagyok oda érte. A karbantartásról csak az egyik volt cégemtől - vízművek - van infóm, ott minden működik rendben. Nem dúskálnak, de megoldják. Nem rosszabbul, mint amikor multi kezében voltak a dolgok.

Leírtam néhány pénzügyi tényt, mit mire dob a költségvetés jövőre. Nem tudom mi ebben a "narancsos fan"-ság, "vagy mi a tököm ..."
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Eléggé összefügg a kettő.
A konkrét ügyben nem, mert fegyver nélkül leszerelték az ipsét, nem is kellett elővenni. Azt pedig te sem és senki nem tudja megmondani, hogy azok a katonák hogyan használták volna a fegyverüket. De nem gondolom azt, hogy megfelelő helyzetben hárman ne tudták volna ártalmatlanná tenni a támadót.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram and zeal

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 650
14 626
113
A konkrét ügyben nem, mert fegyver nélkül leszerelték az ipsét, nem is kellett elővenni. Azt pedig te sem és senki nem tudja megmondani, hogy azok a katonák hogyan használták volna a fegyverüket. De nem gondolom azt, hogy megfelelő helyzetben hárman ne tudták volna ártalmatlanná tenni a támadót.

Az, hogy fegyver nélkül, pár centire a nőtől sikerült leszerelniük, az kb. a szerencsének köszönhető.
Idősebb Györkös előállításakor nem voltak ilyen szerencsések.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 730
3 831
113
Az, hogy fegyver nélkül, pár centire a nőtől sikerült leszerelniük, az kb. a szerencsének köszönhető.
Idősebb Györkös előállításakor nem voltak ilyen szerencsések.
Igazad van, Györköst szó nélkül gépágyúval kellett volna szétlőni, legalábbis, ha a karó ellen követeled a gépkarabély használatot.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Nem kell teljesen szabad legyen, és ha bele gondolok sehol sem teljesen szabad. De ezekben az országokban nem nézik annyira hülyének a lakosságot legalább.

Igy igaz!A tartast es a viselest külön kellene kezelni.Azzal egyetertek hogy kozteruletre csak nagyon komoly szurok utan ( gyakorlati+elmelet) lehessen eles fegyvert. Viszont engedelyezni kellene a gumist, ami jelenleg nincs! Azzal az atlag bicskas ; eroscsavo levarrhato anelkul hogy belehal. Otthon viszont en hazam en varam.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Nem vagyok jogász, de valami olyasmi, hogy

Egyetért-e Ön azzal, hogy az a magyar magánszemély, aki

- 18 életévét betöltötte
- állandó bejelentett magyarországi lakcímmel rendelkezik
- büntetlen előéletű, és nem él egy háztartásban büntetett előéletű személlyel
- mentálisan, fizikailag és szellemileg fegyvertartásra alkalmas
- meghatározott rendszeres időközönként sikeres fegyverismereti- és kezelési vizsgát tesz

a fenti feltételek együttes fennállásáig az ide vonatkozó egyéb jogszabályok betartásával*** jogosul két darab revolver jellegű önvédelmi maroklőfegyver és X. db hozzá tartozó lőszer otthoni tartására (vagy fegyverviselésre is).


*** regisztráció mikéntje, konkrétan milyen kaliber/csőhossz megengedett, tárolás mikéntje, lőtérre milyen feltételekkel mehet, stb.

- meghatározott rendszeres időközönként sikeres fegyverismereti- és kezelési vizsgát tesz

Ezt a "rendszeresen" részt nem erőltetném, mert ebből csak rendszeres pénzlehúzás lenne itthon... Inkább a vizsga legyen komolyabb, több lövészettel előtte (hogy tényleg megismerkedjen az ember a fegyverrel), ne pedig 2 alkalommal 3-3 lőszer (nekem pl. ennyi volt anno és ebből a második alkalom már maga a vizsga), de utána már ne rángassák.

Továbbra is azt mondom, hogy ha valaki azt hiszi, hogy egy önvédelmi szituációban el tud odáig jutni, hogy elővesz, csőre tölt és kibiztosít egy lőfegyvert (úgy, hogy az nem esik ki a remegő kezéből), akkor az vagy még nem volt ilyen stresszhelyzetben (és mellesleg nem fogott lőfegyvert), vagy profi és pontosan tudja, honnan fúj a szél.

Az az önvédelmi lőfegyver, amit még csőre kell tölteni és ki kell biztosítani, kb. szart sem ér valóban komoly és váratlan utcai támadásos önvédelmi szituban. Ilyen esetekhez csak a tűzkészen viselt-viselhető fegyver ér valamit. Otthonvédelem-birtokvédelem esetén már másabb a helyzet, de oda is célszerűbb töltve (természetesen elzárva) tartott forgótáras (szekrénytárast nem célszerű folyamatosan töltve hagyni, mert a tárrugó nem köszöni meg), mert stresszhelyzetben betárazni pláne nem jó móka, még akkor sem, ha ilyen esetekben elvileg jóval több ideje van a védekezőnek, mint egy utcai támadás esetén. Épp elég ideig tart előszedni a kulcsra zárt szekrényből...
 
  • Tetszik
Reactions: eevil

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 650
14 626
113
Ezt a "rendszeresen" részt nem erőltetném, mert ebből csak rendszeres pénzlehúzás lenne itthon... Inkább a vizsga legyen komolyabb, több lövészettel előtte (hogy tényleg megismerkedjen az ember a fegyverrel), ne pedig 2 alkalommal 3-3 lőszer (nekem pl. ennyi volt anno és ebből a második alkalom már maga a vizsga), de utána már ne rángassák.



Az az önvédelmi lőfegyver, amit még csőre kell tölteni és ki kell biztosítani, kb. szart sem ér valóban komoly és váratlan utcai támadásos önvédelmi szituban. Ilyen esetekhez csak a tűzkészen viselt-viselhető fegyver ér valamit. Otthonvédelem-birtokvédelem esetén már másabb a helyzet, de oda is célszerűbb töltve (természetesen elzárva) tartott forgótáras (szekrénytárast nem célszerű folyamatosan töltve hagyni, mert a tárrugó nem köszöni meg), mert stresszhelyzetben betárazni pláne nem jó móka, még akkor sem, ha ilyen esetekben elvileg jóval több ideje van a védekezőnek, mint egy utcai támadás esetén. Épp elég ideig tart előszedni a kulcsra zárt szekrényből...

Thx a pontosítást.

Azért 5-10 évenként lehet, hogy nem ártana legalább valami pszichológiai vizsgálat, nem alkoholista/drogos-e az illető.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 374
55 051
113
silurusglanis

"Miért van ott több lőfegyver?"

Ennek két oka van:
1. Nagyon sokan vadásznak/tagok a helyi vadásztársaságokban. És így van némi fegyver kultusz a környéken.
2. Nagyon sokan dolgoznak rendvédelmi területen, például a Tököli Börtönben vagy a környékbeli rendőrőrsök valamelyikén. Sokan közülük igényeltek magáncélra lőfegyvert.
+1 És van egy két ember akinek csak úgy van :)
 

eevil

Active Member
2015. július 3.
240
70
28
A folysfolyam inkább a kommented. Puzsér nagyon korrekten leírta azt, hogy itthon mi a helyzet.
Erre nehéz értelmeset reagálnom...

Számomra az egész cikk már ott bukik rögtön az elején, hogy önvédelmi eszköznek állít be egy alapvetően támadási és - nevezzük nevén - emberölési célra kifejlesztett eszközcsoportot. Továbbra sem tudott senki meggyőzni arról, hogy mitől válik egy éles lőfegyver önvédelmi eszköznek? Hogyan védekezik vele az ember? Megelőző támadást lehet csak vele végrehajtani. Egy lőfegyver támadását nem lehet védeni. Tehát továbbra is cáfolatlan az a megállapításom, hogy akit le akarnak lőni, azt lelövik. (A Puzsér által említett Bajcsy-Zsilinszkyt is lelőtték és el is vitték, hiába volt nála lőfegyver... A dolog mai viszonyokkal való összehasonlíthatatlanságába bele se megyek.)

Mivel alapvetően csak az általánosítás és a köpködés megy a cikkben minden lehetséges irányba, így ezért minősítettem fosfolyamnak. Indulatosan moralizál, ahelyett, hogy a kérdést praktikus szemszögből vizsgálná. Neadjég... megoldási javaslattal élne.

Panzerfaust
Egy szekrénynyi ügyet tudnék neked mutatni, ahol egyáltalán nem számított az éles fegyver megléte több elkövető ellen.
Csak példaként:
http://www.hirado.hu/2016/08/27/elvette-a-rendor-fegyveret-egy-afgan-menekult-szegeden/#
Megbilincselve.
Igaz, hogy nem tudta kibiztosítani utána, de a lényeget a fegyver elvételének, megszerzésének ténye jelenti. Rögzített tokból, kényszerítő eszköz alkalmazása mellett..

Ezt csak azért túrtam elő, mert ebből az érvből sajnos elment az egész a rendvédelmi dolgozók jogos-jogtalan szapulásába, pedig szemléletes példa arra, hogy egy igazi önvédelmi szituációban túrót sem ér a lőfegyver. Sőt, csak nagyobb bajt okozhat. Hiszen, ha egy (úgy, ahogy) kiképzett rendőrtől elszedik a fegyvert, akkor a kiképzéssel sem rendelkező civil vajh, hogyan szuperálhat?

Na mármost, ha válaszolni kívánsz, kérlek, csak akkor tedd, ha a "nem is, mert te vagy a hülye" szintről elemelkedsz és a tőled megszokott igényes színvonalat hozod. Érvelj... Győzz meg arról, hogy a lőfegyvereknek van keresnivalója a polgári életben. Én továbbra is azt mondom, hogy csak azoknál szabadna ilyen eszköznek lenni, akik hivatásukból származó munkájuk eszköze, mert önvédelemre alkalmatlan, ellenben a lazább engedélyezés megnövelné a visszaélések számát. Életkioltásra alkalmas eszközről beszélünk egyébként...
 
  • Tetszik
Reactions: csibeszke and zeal

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Erre nehéz értelmeset reagálnom...

Számomra az egész cikk már ott bukik rögtön az elején, hogy önvédelmi eszköznek állít be egy alapvetően támadási és - nevezzük nevén - emberölési célra kifejlesztett eszközcsoportot. Továbbra sem tudott senki meggyőzni arról, hogy mitől válik egy éles lőfegyver önvédelmi eszköznek? Hogyan védekezik vele az ember? Megelőző támadást lehet csak vele végrehajtani. Egy lőfegyver támadását nem lehet védeni. Tehát továbbra is cáfolatlan az a megállapításom, hogy akit le akarnak lőni, azt lelövik. (A Puzsér által említett Bajcsy-Zsilinszkyt is lelőtték és el is vitték, hiába volt nála lőfegyver... A dolog mai viszonyokkal való összehasonlíthatatlanságába bele se megyek.)

Mivel alapvetően csak az általánosítás és a köpködés megy a cikkben minden lehetséges irányba, így ezért minősítettem fosfolyamnak. Indulatosan moralizál, ahelyett, hogy a kérdést praktikus szemszögből vizsgálná. Neadjég... megoldási javaslattal élne.

Panzerfaust


Ezt csak azért túrtam elő, mert ebből az érvből sajnos elment az egész a rendvédelmi dolgozók jogos-jogtalan szapulásába, pedig szemléletes példa arra, hogy egy igazi önvédelmi szituációban túrót sem ér a lőfegyver. Sőt, csak nagyobb bajt okozhat. Hiszen, ha egy (úgy, ahogy) kiképzett rendőrtől elszedik a fegyvert, akkor a kiképzéssel sem rendelkező civil vajh, hogyan szuperálhat?

Na mármost, ha válaszolni kívánsz, kérlek, csak akkor tedd, ha a "nem is, mert te vagy a hülye" szintről elemelkedsz és a tőled megszokott igényes színvonalat hozod. Érvelj... Győzz meg arról, hogy a lőfegyvereknek van keresnivalója a polgári életben. Én továbbra is azt mondom, hogy csak azoknál szabadna ilyen eszköznek lenni, akik hivatásukból származó munkájuk eszköze, mert önvédelemre alkalmatlan, ellenben a lazább engedélyezés megnövelné a visszaélések számát. Életkioltásra alkalmas eszközről beszélünk egyébként...

Szerintem pont a lenyeget nem ertetted a cikknek. Majd a tobbiek kifejtik, en mar faradt vagyok ehhez.:)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 650
14 626
113
Erre nehéz értelmeset reagálnom...

Számomra az egész cikk már ott bukik rögtön az elején, hogy önvédelmi eszköznek állít be egy alapvetően támadási és - nevezzük nevén - emberölési célra kifejlesztett eszközcsoportot. Továbbra sem tudott senki meggyőzni arról, hogy mitől válik egy éles lőfegyver önvédelmi eszköznek? Hogyan védekezik vele az ember? Megelőző támadást lehet csak vele végrehajtani. Egy lőfegyver támadását nem lehet védeni. Tehát továbbra is cáfolatlan az a megállapításom, hogy akit le akarnak lőni, azt lelövik. (A Puzsér által említett Bajcsy-Zsilinszkyt is lelőtték és el is vitték, hiába volt nála lőfegyver... A dolog mai viszonyokkal való összehasonlíthatatlanságába bele se megyek.)

Mivel alapvetően csak az általánosítás és a köpködés megy a cikkben minden lehetséges irányba, így ezért minősítettem fosfolyamnak. Indulatosan moralizál, ahelyett, hogy a kérdést praktikus szemszögből vizsgálná. Neadjég... megoldási javaslattal élne.

Panzerfaust


Ezt csak azért túrtam elő, mert ebből az érvből sajnos elment az egész a rendvédelmi dolgozók jogos-jogtalan szapulásába, pedig szemléletes példa arra, hogy egy igazi önvédelmi szituációban túrót sem ér a lőfegyver. Sőt, csak nagyobb bajt okozhat. Hiszen, ha egy (úgy, ahogy) kiképzett rendőrtől elszedik a fegyvert, akkor a kiképzéssel sem rendelkező civil vajh, hogyan szuperálhat?

Na mármost, ha válaszolni kívánsz, kérlek, csak akkor tedd, ha a "nem is, mert te vagy a hülye" szintről elemelkedsz és a tőled megszokott igényes színvonalat hozod. Érvelj... Győzz meg arról, hogy a lőfegyvereknek van keresnivalója a polgári életben. Én továbbra is azt mondom, hogy csak azoknál szabadna ilyen eszköznek lenni, akik hivatásukból származó munkájuk eszköze, mert önvédelemre alkalmatlan, ellenben a lazább engedélyezés megnövelné a visszaélések számát. Életkioltásra alkalmas eszközről beszélünk egyébként...

lol az egész.

Egyrészt a támadó is lehet balf/ és célozhat rosszul

Másfelől lehet lassú is (már azzal támad, hogy előveszi a fegyvert).

Nem csak lőfegyver lehet a támadónál, hanem szúró/vágófegyer is

Több támadónak ne mis szükséges fegyver asikerhez.


Amúgy megnézném én mennyire volt kiképezve az a "kiképzett" rendőr.

Amúgy még kb. októberben az egyik közeli TESCO bejáratánál egy nyomozó féle vagizott egy fiatal lánynak (beszélgettek).

Gondolom, hogy nyomozó féle volt, mert civilben volt, de ahogy kihúzta magát, hogy minél kigyúrtabbnak látsszon, kilátszott a kabátja alól a pisztolytartó táskája. Teljesen. Egyik keze derékra téve, másikkal támaszkodott a kis két TESCO bejáratnak. Én a kocsiban ültem - nem biztos, hogy szabályos helyen várakozva (a kis két bejárat mellett) - és elég lett volna kinyújtanom a karom a fegyverért. Tár volt benne - lőszer nem tudom. Szóval egy ügyesebb ember észrevétlenül elvehette volna a pisztolyát, vagy legalábbis minimális erőszakkal.

Elég erősen bennem volt, hogy szólok neki, hogy jó ötlet-e ez így, de úgy gondoltam, hogy az életszerű reakció az lett volna, hogy minimum pár órára bevisz és bedug egy zárkába, úgyhogy hagytam a ***ba.

Szvsz lőfegyerkezelés terén egy átlag jenki fegyverbuzi simán veri a magyar állomány 80%-át.
 

eevil

Active Member
2015. július 3.
240
70
28
lol az egész.

Egyrészt a támadó is lehet balf/ és célozhat rosszul

Másfelől lehet lassú is (már azzal támad, hogy előveszi a fegyvert).

Nem csak lőfegyver lehet a támadónál, hanem szúró/vágófegyer is

Több támadónak ne mis szükséges fegyver asikerhez.
...S ez miért érv a polgári éles lőfegyverhasználat mellett? o_O

Szvsz lőfegyerkezelés terén egy átlag jenki fegyverbuzi simán veri a magyar állomány 80%-át.
Ennek megint, mi köze ahhoz, hogy én azt állítom, a polgári lakosság kezébe nem való a lőfegyver, mert nem önvédelmi eszköz, s a képzetlen használó kezében ön-, és közveszélyes?
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Ennek megint, mi köze ahhoz, hogy én azt állítom, a polgári lakosság kezébe nem való a lőfegyver, mert nem önvédelmi eszköz, s a képzetlen használó kezében ön-, és közveszélyes?
Miért hiszed azt, hogy jófórmán bárkit nem lehet kiképezni a szakaszerű használatára, és a fegyvertartást képzéshez meg szintentartó gyakorláshoz kötve nem működne a dolog?