Ez úgy téveszme, ahogy van. Nemhogy nem kellett legyártani, de a VSz országokba szánt és visszakapott PMU-kat kapta meg Kína.
A PSz széria utolsó 6 db példánya Sz-300PMU Volhov-M6 (SA-10B) jelzéssel export változatban készült el. 1989-ben Bulgária és az NDK kapott 1-1 db osztályt, 1990-ben pedig Csehszlovákia 1 db osztályt. Ekkor érkezett el a keleti blokk számára a rendszerváltás, emiatt az elkészült 2 db Magyar és 1 db Lengyel osztály már nem került leszállításra. A magyar személyzetet kiképezték és az osztályhoz tartozó alakulat laktanyája is elkészült, de a technika soha nem érkezett meg, a rendelést Magyarország visszamondta. A két Sz-300PU osztályt később az orosz államadósság leírásáért cserébe nem kaphattuk meg.
[1] A Budapest környéki dandár átfegyverzésére-átszervezésére 1975-ben készült el a terv, ami már tartalmazta a két új típusú közepes hatótávolságú komplexumot. A német újraegyesítéskor az NDK-ba exportált 1 db osztály visszakerült a Szovjetunióba. Így az egykori VSz tagországokba szánt 4 db osztály végül Kína vásárolta meg 1993-ban, ezekért 1994-ben 220 millió dollárt fizetett.
[1] 28 db MiG-29 9.12 típusú vadászgép szállításába az oroszok beleegyeztek, akkori árfolyamon 800 millió USD értékben.
Itt meg azétr kezdek csuklani, mert az Sz-300PMU nem csapatlégvédelmi rendszer, nincs páncélvédettsége és tudtommal a hadsereg AVR rendszerében nem lett volna csak úgy simán integrálható, hogy együtt dolgozzon pl. a Kurg-gal vagy a Kub-bal.
Az ATACMS hatótávolsága közelében nincs annak, hogy Kecsót román területről elérjék.
A románok két úgy fegyverrendszert vettek, de más téren ők se állnak sokkal jobban... Mutass korszerű román pct. eszközt, IFV-t vagy hk-t nagy számbat.