[HUN] Airbus A319

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 509
72 507
113
Egyáltalán így IR rakéta nélkiül egy Baltic Air Policit képes végrehajtani a légierőnk vagy ez a képesség is elveszett?

Jó meglátás. 2019-ben mikor is megyünk a Baltikumot védeni? Addigra biztos megoldják. Meglátjuk hogyan.
 
M

molnibalage

Guest
Nem a 2016-os családi napon láttak legutóbb Gripenre függesztve Maverick-et?
A Gripenek ittlétük alatt kb. 10 ezer + felszálláson voltak túl. Kétlem, hogy van olyan aki mindent látta és meg tudná mondani külsős, hogy hányszor volt gépen. JTAC-kal tudtommal volt gyakorlat sőt, az LGB beszerzés előtt is szofveresn magát a célzási folyamatot gyakorolták a géppel.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas
M

molnibalage

Guest
Kiemelném a "kvalifikációt az adja"részt.Bizony a mi pilótáinknak gépágyún kívül semmire nincs kvalifikációja azaz semmit nem használhatnak hiába van AGM-65,GBU-12 azok bizony ott rohadnának meg a raktárban mert kvalifikáció nélkül éles használat nem engedélyezett.
A kvalifikáció az csak egy papír. Jó reggelt, ha olvasnád végre az írásaimat, idézet következik:

A MiG-29 szárnyain 3-3 darab felfüggesztési pont található, illetve egy tovább a gép törzse alatt, a hajóművek között. A belső szárnyfelfüggesztési pontokon félaktív radarvezérlésű 1-1db R-27R, a külső szárnytartókon R-73 vagy R-60 infravörös vezérlésű légiharc rakétát hordozhat. Döbbenetes, de a Magyar Honvédség gépei R-27R rakétákkal nem vettek részt egyetlen éleslövészeten sem a 17 éves szolgálatuk alatt, de R-73 rakétákkal is csak a legutolsón. Addig csak
R-60 légiharc-rakétával hajtottak végre gyakorló éleslövészetet, ami Magyarországon nem volt fegyverzet része hivatalosan, bár a típushoz integrálva voltak. (Az R-60 rakéták a már kivont MiG-23MF, Szu-22M3 és MiG-21bisz vadászgépek készleteiből származtak). Elképesztő és igen jó indikátora annak, hogy itthon hogyan álltak hozzá a típus „üzemeltetéséhez” és annak képességeinek kihasználásához.

Na, ennek fényében akkor a 29-esnek milyen képessége és kvalifikáció voltak? A fő fegyverzettel lényegében a teljes szolgálat alatt nem lőttek egyszer sem. Szimulációs lehetőség 0. Epic.


Szóval van egy modern gépünk amivel harcolni nem harcolhatnánk*.A szárazföldre visszatérve pedig a Honvédség azért képes egy lövész zászlóaljat kiállítani ami képes teljesíteni a CREVAL követelményeket.Oké,hogy ez lófasz de na legalább harcolni engednének...
A Gripent ki és miért nem engedné harcolni...?

*Így IR rakéta nélkül hogyan fognak a pilótáink keszire kvalifikációt szerezni?Vagy majd AMRAAM-al lövik meg?Egyáltalán így IR rakéta nélkiül egy Baltic Air Policit képes végrehajtani a légierőnk vagy ez a képesség is elveszett?A soha nem létező gyakorlati AG képesség mellé került mint elméleti képesség?
A svédek készletéből lőnek. Az elsők nem hazaival lőttek, ezért is fizettünk.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas
M

molnibalage

Guest
M esete háborut jelent.
Ez a mondatot nem értem és a fentit sem. Mit jelent az, hogy "M"...? Alany, állítmány, tárgy. Próbáljunk már egy épkézláb mondatot leírni... Az előzőben is rákérdeztem, hogy mit jelent a mondat, mert érthetetlen volt.
Tehát a mi Légierőnk képes légtérvédelem folyamatos éllátására?
Ez 0-24 órát jelent? Igen, kb. 1-2 hétig, utána esne a 0-24 órás lefedés, de ezt is csak korlátozott területen lehetne és max. géppár erővel igen megfeszített üzemmel.
A légi fölény,vag legalább a kezdeményezés fölényének kivivására?
Mikor esik már le, hogy az ilyen kérdés önmagában értelmezhetetlen? Ki ellen? Szeriba? USA? Ukrajna? Egyszerre mind?
Harcászati/hadműveleti csapásra,érdemi minőségben?Hatékony felderitésre legalább harcászati szinten?Az ellenség légi felderitésének megakadájozására?Képes a szárazföldi csapatokkal eggyütműködni,azok harcát közvetlenül támogatni?
Ezekre a gép képes többnyire (hadszíntér jellegű felderítésre nem, arra a TGP nem alkalmas), csak a flotta méret miatt nem egyszerre mindre. Na és a környező országban melyk légierő az, ami képes erre? Ööö, bocs, még egyre sem...

A Gripen CAS képes. Ajánlom figyelmedbe az Air Base Blog-ot. A Gripen-es írásban is ott egy rakás link a 45. oldalon meg később is. Mi a frászkarikának írok én vagy más, ha nem olvassátok el...?

http://legiero.blog.hu/2012/11/26/jtac_air_capability_jtac_0
http://legiero.blog.hu/2017/03/26/elorelepes_es_kisertes_jtac-fronton
http://airbase.blog.hu/2017/05/31/virtualis_harcter
http://airbase.blog.hu/2012/03/25/munkaban_az_eloretolt_repulesiranyitok
http://airbase.blog.hu/2012/03/09/cleared_hot_engedely_az_elesre
http://airbase.blog.hu/2010/09/07/eloretolt_repulesiranyitok

A légierő mint rendszer,harciránitástol a pilótán át a kifutópálya-karbantartóig,kellő gyakorlattal rendelkezik a várható ellenséggel(sanszosan valamely szomszédos ország) való eredményes harcra?
AA képesség jó volt és megvolt, a környezetnek bőven megfelelő szintű volt az AIM-9L felújítva AIM-120-szal. Ebből most kiesett az AIM-9. Ez baj.
Egébként tiszteletre méltó tudásod birtkában eg frappáns igennel tudsz válaszolni erre a kérdéshalomra?
Nem, mert frappánsan nem lehet...
Mert nem lehet. Értelmes kérdést is feltenni művészet. Peremfeltétel és kezdeti feltétel nélkül differenciál egyenleteknek végtelen sok megoldása lehet. Egy le nem határolt kérdésnek is. Mikor tetszik ezt megérteni végre...?
Légirendészeti feladatokat él tud látni,de nem egy fényes légierő.Csak olan,magyaros.Akár az egész bergengcia ország
Ahhoz képest, ahogy a szárazföldiek kinézek a Gripen flotta űrtechnika és kurvára fényes. A 29-es flottához képest is. A magyaros a szárazföldi erő inkább az. Lényegében nincs nehézfegyverzete.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and alfa74

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 509
72 507
113
A Gripenek ittlétük alatt kb. 10 ezer + felszálláson voltak túl. Kétlem, hogy van olyan aki mindent látta és meg tudná mondani külsős, hogy hányszor volt gépen. JTAC-kal tudtommal volt gyakorlat sőt, az LGB beszerzés előtt is szofveresn magát a célzási folyamatot gyakorolták a géppel.

Ha ismered a kecskeméti spottereket és követed a facebook oldalaikat, akkor azért elég jól lehet látni, mikor mi történik, valaki mindig kimegy egy kicsit nézelődni.

Persze, ha szimulátoron vagy szoftveresen gyakorolják, az tényleg nem látszik.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ez a mondatot nem értem és a fentit sem. Mit jelent az, hogy "M"...? Alany, állítmány, tárgy. Próbáljunk már egy épkézláb mondatot leírni... Az előzőben is rákérdeztem, hogy mit jelent a mondat, mert érthetetlen volt.

Ez 0-24 órát jelent? Igen, kb. 1-2 hétig, utána esne a 0-24 órás lefedés, de ezt is csak korlátozott területen lehetne és max. géppár erővel igen megfeszített üzemmel.

Mikor esik már le, hogy az ilyen kérdés önmagában értelmezhetetlen? Ki ellen? Szeriba? USA? Ukrajna? Egyszerre mind?

Ezekre a gép képes többnyire (hadszíntér jellegű felderítésre nem, arra a TGP nem alkalmas), csak a flotta méret miatt nem egyszerre mindre. Na és a környező országban melyk légierő az, ami képes erre? Ööö, bocs, még egyre sem...

A Gripen CAS képes. Ajánlom figyelmedbe az Air Base Blog-ot. A Gripen-es írásban is ott egy rakás link a 45. oldalon meg később is. Mi a frászkarikának írok én vagy más, ha nem olvassátok el...?

http://legiero.blog.hu/2012/11/26/jtac_air_capability_jtac_0
http://legiero.blog.hu/2017/03/26/elorelepes_es_kisertes_jtac-fronton
http://airbase.blog.hu/2017/05/31/virtualis_harcter
http://airbase.blog.hu/2012/03/25/munkaban_az_eloretolt_repulesiranyitok
http://airbase.blog.hu/2012/03/09/cleared_hot_engedely_az_elesre
http://airbase.blog.hu/2010/09/07/eloretolt_repulesiranyitok


AA képesség jó volt és megvolt, a környezetnek bőven megfelelő szintű volt az AIM-9L felújítva AIM-120-szal. Ebből most kiesett az AIM-9. Ez baj.

Nem, mert frappánsan nem lehet...

Mert nem lehet. Értelmes kérdést is feltenni művészet. Peremfeltétel és kezdeti feltétel nélkül differenciál egyenleteknek végtelen sok megoldása lehet. Egy le nem határolt kérdésnek is. Mikor tetszik ezt megérteni végre...?

Ahhoz képest, ahogy a szárazföldiek kinézek a Gripen flotta űrtechnika és kurvára fényes. A 29-es flottához képest is. A magyaros a szárazföldi erő inkább az. Lényegében nincs nehézfegyverzete.
Naezt megkaptam.Hát kelleteznekem?:)
Probálom modernizálni szohasználatomat,mert kicsit avittas.Különben fejlődök,most már két ujjal is"tudok"gépelni.;)
Gombhoz varrom a kabátot,de számomra a gomb Magarország.És a kabátja kelenleg igencsak toldozot-foltozot,rongyos.
Mivel nem követtük CostaRica példáját,van hadseregünk.Ennek elsőszámú deklarált célja a honvédelem.Továbbá feladata a nemzetközi eggütmüködésekben való részvétel.Hát ez igy elég általános.Elsőnek próbáljuk behatárolni,miféle harccselekmény érheti kishazánkat.
Legdivatossabb manapság a terrorizmus.Az rendvédelmi feladat,ez esetben a hadsereg kiegészitő feladatot lát el.
Általános háború,mert az pl. az oroszok támadásba lendülnek.Nem valószinű.Ha mégis,ott mi mellékszereplök leszünk.NATO szövetségben való eggütműködésre kell alkalmanak lennünk.
Valameik szomszédos ország.Jelenleg nem valószinü,de nem kizárható.(sorosként én is markereztem jugó gépeket a LeletVégPont müszerkabinjában)A konfliktusok valószinsithető oka lehet a határon túli magyarság,éés a hagomános ellenségkép,tulzásba vitt nacializmus,szimpla politikai okok.
Ebböl nekem az jön ki,hogy Oo. jellegű ellenséggel szemben önnáloan csak halogató harcra,illetve harckészség megörzésére játszhatunk.Ahogy a szerbek az AF alat.Nehezzebb dió a valamely szomszédos ország.Potenciálisan legvalószinübb lehetséges ellenféllel eg szövetségi rendszerben vagyunk,ergo nem számithatunk feltétlen a védelmére.(török-görög eset)Vagyis a haderőnek képesnek kell lennie elháritani,de legalább elviselhetetlenül veszteségterhesnek tennie egy ellenünk irányuló támadást.Eközben elegendő ütőerőt kell tudni felmutatni,hogy elriasszon egy magyar kissebbség elleni meggondolatlan cselekméntöl.
Eközben a haderőnek alkalmasnak kell lennie ENSZ,stb szervezetekben felválalt tevékenségek elválalására.(póriassan missziózásra)
El kell tudnia látni katasztrófák,vészhelzetekben elvárható feladatokat(pl árviz esetén)
Majd holnap eljutok oda is,hogy miért kéne az Airbusokat fejleszteni,de eddig elég szabatos?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 834
113
A kvalifikáció az csak egy papír. Jó reggelt, ha olvasnád végre az írásaimat, idézet következik:



Na, ennek fényében akkor a 29-esnek milyen képessége és kvalifikáció voltak? A fő fegyverzettel lényegében a teljes szolgálat alatt nem lőttek egyszer sem. Szimulációs lehetőség 0. Epic.



A Gripent ki és miért nem engedné harcolni...?


A svédek készletéből lőnek. Az elsők nem hazaival lőttek, ezért is fizettünk.

Igen az valóban csak egy papír ellenben véresen komolyan veszik.Pl JTAC ha évente kétszer nem irányít éles fegyverhasználatot (nem háborúban)akkor elveszti a jogosultságát,onnantól kezdve a rádió közelébe nem engedik nem,hogy háborúban de gyakorlótéren sem.Hiába irányított előtte több száz éles fegyverhasználatot,senkit nem fog érdekelni.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 834
113
A kvalifikáció az csak egy papír. Jó reggelt, ha olvasnád végre az írásaimat, idézet következik:



Na, ennek fényében akkor a 29-esnek milyen képessége és kvalifikáció voltak? A fő fegyverzettel lényegében a teljes szolgálat alatt nem lőttek egyszer sem. Szimulációs lehetőség 0. Epic.



A Gripent ki és miért nem engedné harcolni...?


A svédek készletéből lőnek. Az elsők nem hazaival lőttek, ezért is fizettünk.

Szóval kifizettünk egy halom pénzt a rakétákért amit hagytunk tönkremenni a raktárban?
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and alfa74

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 535
113
Hm.Ha ilenek lennének a mi Airbusaink,nem is morognék.Azmondanám,remek,van 2 logisztikai/utántöltőgépünk,hasznos jószágok.Nem harcászati szállitók ugan,azok még kellenének melléjük.De ilyenek is kellenek.De amit mi vettünk,azok sima utasszállitok

Az hogy légi utántöltő képesség mennyire kéne nekünk, azt nem tudom. Elsőre azt gondolnám, hogy nem kell, de a katonákat kell megkérdezni.

Oké, meggyőztél. Ilyen alapon mikorra javaslod a MH teljes felszámolását, mert azt ugye tudod, hogy " anyagilag nem nagyon lehet ebből pozitívan kijönni"?!!

Én arról írtam, hogy az új gépeknek alacsony lesz a kihasználtságuk, tehát spórolni nem lehet velük, még ha Brüsszelbe is járatnánk őket. Csak biztonsági-kényelmi okok miatt jók. Ami persze szintén lehet szempont, csak mivel semmi lényegi fejlesztés nincs más, így kilóg a lóláb...

Másrészt az MH gyakorlatilag fel van már számolva. Nincs komoly fegyverzet. Katonák száma és kiképzettsége is probléma.

Harmadrészt meg felszámolták Magyarországon a demokráciát. A hadsereg meg simán végignézte. Sokra megyünk ilyen hadsereggel...

A másik - az A-310 mintha egy kategóriával nagyobb gép lenne az A-319-nél, így lehetett belőle tankert csinálni. Szólj ha tudsz olyan légierőről, ahol kis-Airbusz méretű tankereket használnak, én még nem hallottam ilyenről, mindenütt B-707, B-767, DC-10, A-310-ből kialakított tankereket használnak

Azt nem mondtam, hogy tanker verzió kell nekünk az A319-ből. Még azt sem, hogy kéne-e egyáltalán nekünk tanker. Azt nem is tudom. Csak a német gépek többfeladatúsága jóval komolyabb. Ehhez hozzáadva a nagyobb hadseregméretet, a kihasználtságuk is magasabb lehet.

És mindegyik csak betonos reptéren tud leszállni, illetve ha terepen szállna le, utána nemigen lenne több felszállása.

 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Másrészt az MH gyakorlatilag fel van már számolva. Nincs komoly fegyverzet. Katonák száma és kiképzettsége is probléma.
Harmadrészt meg felszámolták Magyarországon a demokráciát. A hadsereg meg simán végignézte. Sokra megyünk ilyen hadsereggel...
- Ahhoz képest hogy szerinted fel van számolva a MH, elég sok pénzbe kerül, szóval szerintem nincs felszámolva "csak" túl alacsony szinten van tartva, szóval ha már van, akkor többet kellene költeni rá.
- Ha fel lenne számolva a demokrácia, akkor te már nem olvasnád a válaszomat, mert valahol a sötétben gondolkoznál arról érdemes volt-e irkálni a HTKA-ra. Gondolom akkor még nem éltél mikor tényleg nem volt itt demokrácia csak "proletárdiktatúra", így fogalmad sincs milyen az. A hadseregnek meg nem a belpolitikai viták lerendezése a dolga, hanem a külső támadás elhárítása. Sajnos ma arra se lenne képes, ezért kellene többet költeni rá.
- Én kivétel nélkül olyan gépekről írtam amik utasszállítóból lettek tanker/többfeladatú gépre átalakítva, erre te bemutatsz egy kifejezetten teherszállító rámpás-gépet "cáfolatként". Nem ugyanaz a kategória, nem versenytárs abban a feladatkörben ...
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
-Magyar Honvédség talán képes lenne egy 20-30 km határszakasz 24 órás tartására. Talán, de ez is inkább elméleti lehetőség.
- Papíron a választások Csecsenföldön, és más oligarchavidékeken is azok. Papíron.
-*megint elméleti tétel, de mintha olyan szerepelne a katonai esküben, hogy:

Én XY tiszt/altiszt esküszöm, hogy Magyarországot híven szolgálom, hűséges honvédje leszek. Magyarország függetlenségét, az állampolgárok jogait és szabadságát bátran, a törvények betartásával és betartatásával, a rám bízott honvédek és fegyverek erejével, életem árán is megvédem. Elöljáróim parancsainak engedelmeskedem, alárendeltjeimet jogaik tiszteletben tartásával vezetem, róluk emberséggel és felelősséggel gondoskodom.”

A 22-es csapdája a vastagon kiemelt és a dőltbetűs kiemelés szembenállása.

Ha ollyan a törvény, nem védheted az eltörölt jogokat:(
 
M

molnibalage

Guest
Szóval kifizettünk egy halom pénzt a rakétákért amit hagytunk tönkremenni a raktárban?
Ezt most az orosz rakétákra érted vagy au AIM-9-re? A keszit azzal adták, szóval nem rohadtak, ezen felül magyar készletből is lőttek. A rakéták sansosan üzemképesek, csak a pecsét nincs rajtuk, mert az az összeget sem fizettük ki érte, ami az élettartam hosszabításhoz kell.

(Szó se róla az Ancsák élettartam kitolása állítólag úgy történt, hogy benézett a pecsétes szerv ide-oda és rányomta a pecsétet...)

Egyébként cuki, hogy űgy beszélsz erről a képességvesztésről, mintha egyedi lenne. A T-72-esek is állva rohadtak szét...
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and endre

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 834
113
Ezt most az orosz rakétákra érted vagy au AIM-9-re? A keszit azzal adták, szóval nem rohadtak, ezen felül magyar készletből is lőttek. A rakéták sansosan üzemképesek, csak a pecsét nincs rajtuk, mert az az összeget sem fizettük ki érte, ami az élettartam hosszabításhoz kell.

(Szó se róla az Ancsák élettartam kitolása állítólag úgy történt, hogy benézett a pecsétes szerv ide-oda és rányomta a pecsétet...)

Egyébként cuki, hogy űgy beszélsz erről a képességvesztésről, mintha egyedi lenne. A T-72-esek is állva rohadtak szét...

A légierőről van szó minek beszélnék a T-72-ről?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Harmadrészt meg felszámolták Magyarországon a demokráciát. A hadsereg meg simán végignézte. Sokra megyünk ilyen hadsereggel...

Egyrészt nem ebbe a posztba való ez a gondolat. Másrészt tömören nem igaz amit leírtál. Amennyiben igazad lenne, nem írhatnál sem itt, sem máshol ilyesmit le egy diktatúrában. Harmadrészt ellentmondasz önmagad gondolatmenetének, hogy a haderő segítségével szeretnéd politikai hatalomban látni az általad elképzelt ideális politikai erőt. Na pont az nem lenne demokrácia. Arról nem a jelenlegi kurzus tehet, hogy több cikluson keresztül és a már zajló kampányban, az ellenzék még egy kósza mondatot sem, nemhogy programot, ki tudott volna nyögni magából, hogy mit is tenne az országban, a fontos dolgokkal, ha választást nyerne. Na ez is off hozzászólás volt it, bocsánat...
 
  • Tetszik
Reactions: Matróz Kommandó

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 097
113
A rakéták sansosan üzemképesek, csak a pecsét nincs rajtuk, mert az az összeget sem fizettük ki érte, ami az élettartam hosszabításhoz kell.
Mióta tart már ez az állapot? Legalább egy éve. Tényleg egy vicc, hogy ha "kell", milliárdokat rántanak elő a tartaléknak hívott varázskalapból, MH esetén meg szarnak bele egy ilyen alap, már meglévő képességbe. :(
 
M

molnibalage

Guest
Mióta tart már ez az állapot? Legalább egy éve. Tényleg egy vicc, hogy ha "kell", milliárdokat rántanak elő a tartaléknak hívott varázskalapból, MH esetén meg szarnak bele egy ilyen alap, már meglévő képességbe. :(
Igen. Ezért írtam azt a gripenes írásba, hogy ötletszerű az egész. Vesznek tízmillió eurókért két új A319-et, de nincs ennek töredéke arra, hogy a meglevő dolgoakt hadrendben tartsák.

Ez a kibasztott ország minden téren ilyen, ami "köztulajdon". Fehúzunk egy metrót, nem tartjuk karban szétrohad és kurvadrágán évekig mehet a felújítás. Felhújítunk egy majdnem 20 km-es villamosvonalat mindenestül és 3 év után rohad szét. Van világszínvonalú vadászgép, de fillérekért hagyják kiesni a fegyverzetet. Stb, stb.

Üzemeltetési kultúra 0 ebben az országban, legalábbis felülről jövő támogatást nézve.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 097
113
Az A319 beszerzés helyességében nem értünk egyet, viszont sajnos a tapasztalatok alapján könnyen lehet, hogy 3-4 év múlva a földön fognak rohadni. :(
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ez a mondatot nem értem és a fentit sem. Mit jelent az, hogy "M"...? Alany, állítmány, tárgy. Próbáljunk már egy épkézláb mondatot leírni... Az előzőben is rákérdeztem, hogy mit jelent a mondat, mert érthetetlen volt.

Ez 0-24 órát jelent? Igen, kb. 1-2 hétig, utána esne a 0-24 órás lefedés, de ezt is csak korlátozott területen lehetne és max. géppár erővel igen megfeszített üzemmel.

Mikor esik már le, hogy az ilyen kérdés önmagában értelmezhetetlen? Ki ellen? Szeriba? USA? Ukrajna? Egyszerre mind?

Ezekre a gép képes többnyire (hadszíntér jellegű felderítésre nem, arra a TGP nem alkalmas), csak a flotta méret miatt nem egyszerre mindre. Na és a környező országban melyk légierő az, ami képes erre? Ööö, bocs, még egyre sem...

A Gripen CAS képes. Ajánlom figyelmedbe az Air Base Blog-ot. A Gripen-es írásban is ott egy rakás link a 45. oldalon meg később is. Mi a frászkarikának írok én vagy más, ha nem olvassátok el...?

http://legiero.blog.hu/2012/11/26/jtac_air_capability_jtac_0
http://legiero.blog.hu/2017/03/26/elorelepes_es_kisertes_jtac-fronton
http://airbase.blog.hu/2017/05/31/virtualis_harcter
http://airbase.blog.hu/2012/03/25/munkaban_az_eloretolt_repulesiranyitok
http://airbase.blog.hu/2012/03/09/cleared_hot_engedely_az_elesre
http://airbase.blog.hu/2010/09/07/eloretolt_repulesiranyitok


AA képesség jó volt és megvolt, a környezetnek bőven megfelelő szintű volt az AIM-9L felújítva AIM-120-szal. Ebből most kiesett az AIM-9. Ez baj.

Nem, mert frappánsan nem lehet...

Mert nem lehet. Értelmes kérdést is feltenni művészet. Peremfeltétel és kezdeti feltétel nélkül differenciál egyenleteknek végtelen sok megoldása lehet. Egy le nem határolt kérdésnek is. Mikor tetszik ezt megérteni végre...?

Ahhoz képest, ahogy a szárazföldiek kinézek a Gripen flotta űrtechnika és kurvára fényes. A 29-es flottához képest is. A magyaros a szárazföldi erő inkább az. Lényegében nincs nehézfegyverzete.
Folytatás.Ha más értelme nincs is,legalább gyakorlom a pötyögést.(Rámfér:D)
Lahatároltam,hogy kivel kerülhetünk(szerintem) konfliktusba.Most megpróbálom lehatárólni a konfliktus jellegét.
Naghatalmi háború esetén nemvalszinű a közvetlenül ellenünk inditott háború.Gazdsági eszközkkel egyszerübben,olcsóbban ránk kénszerithetik akaratukat.Póriassan szolva,nem érúnk annyit,hogy háborut inditsanak ellenünk.A haderőnek túlélőképességgel,és veszteség okozási képességgel ezt a hatást kell tudnia erősiteni.
Szövetségi rendszerben alkalmasnak kell lennünk az eggütműkdésre,elérni az ehez szükséges felkészültséget
Technikailag a számbavet lehetőségek nem igényelnek különböző felkészültséget.Lehetséges a számbavet lehetőségeknek ugyanazon eszközrendszernek megfelelni,amennyiben a beszerzésnél a követelmények szempontjait megfelelően álitják össze.A személyi állomány kiképzésére ugyanez vonatkozik.(szerintem a kiképzés a fontossabb)
Nézzük a szomszédos ország esetét.Ezesetben a legvalszinübb,és a mi esetünkben legerőssebb,állam haderejéhez,lehetőségeihez kell igazitani a szükséges képességeket(ezen országot nevezzük Titániának:))
Általános öszfegyvernemi(klasszikus) háború.Nem valszinű,de lehetséges.
4.generációs és hibrid háború(nemtudom mi ezekben az újdonság,évezredek óta viselnek igy háborut,csak a technolgia változot,az elv nem)Nem valószinű,lehetséges
Terrorista jellegű támadások.Nem valszinű,lehetséges.A leginkább valszinűsithető előző háborútipus estén valszinű.Rendvédelmi/titkosszolgálati hatáskör,a hadsereg támogató feladatokat végez.
Külszolgálati,missziós feladat esetén,az adott feladt határozza meg a körülményeket.Legvaloszinübb a békefentartó,illetve a 4.generácis körülmények(gerilla tevékenség,terrortámadások)
Megvan a követelménrendszer.Most megoldást kéne találni ezen követelmények kielégitésére.Mindezt úgy,hogy a legnagyobb problémát jelentő körülmény a -Pénzhiány.(hogy mennyire rossz hatékonságú és korruptak a krülmények,azt most ne firtassuk).Tehát számoljunk le a Leo2a7 hk.,Puma/Boxer gyhj.,Pzh2000 tü, összetételű nehézdandárok sorával.Ha ajándékba kapnánk,a fentartani akorsem tudnánk öket elegendő mennyiségben.Költséghatékonnyabb megoldás kell.Folyt. köv.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo