Informatika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 991
53 878
113
Mit takar az a kifejezés,hogy képkereső program?
Ráklikkelek egy képre,és átböngészi a netet,hogy hol van még olyan?
Olyan is van,amelyik felismer egy betűt,szimbólumot,pl egy rovást,vagy mittomén egy spec ábrát,geometriai formát?
Ha van,akkor ingyen letölthető? :rolleyes:
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 258
13 625
113
Mit takar az a kifejezés,hogy képkereső program?
Ráklikkelek egy képre,és átböngészi a netet,hogy hol van még olyan?
Olyan is van,amelyik felismer egy betűt,szimbólumot,pl egy rovást,vagy mittomén egy spec ábrát,geometriai formát?
Ha van,akkor ingyen letölthető? :rolleyes:
Pontosan. A google is csinál ilyet.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 991
53 878
113
Nem találtam jobb topikot,így itt kérdezem,hogy aki jártas a tv-k világában,mondja meg,hogy egy azonos méretű,sharp vs philips készülékből melyiket válasszam,kb 10%-al olcsóbb a philips(50€).
Elsősorban a várható élettartam érdekelne,ill. a smart felirat azt jelenti,hogy okos,mint a telefon?Vagy csak rá lehet dugni a pc-re,és nagyban lehet T90-es videókat figyelni?
Van még rajta vagy 20 egyéb felirat is,de azok nem igazán keltették fel az érdeklődésemet,még annyit kérdeznék,hogy mi a különbség a led,meg az lcd között?
o_O
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Nem találtam jobb topikot,így itt kérdezem,hogy aki jártas a tv-k világában,mondja meg,hogy egy azonos méretű,sharp vs philips készülékből melyiket válasszam,kb 10%-al olcsóbb a philips(50€).
Elsősorban a várható élettartam érdekelne,ill. a smart felirat azt jelenti,hogy okos,mint a telefon?Vagy csak rá lehet dugni a pc-re,és nagyban lehet T90-es videókat figyelni?
Van még rajta vagy 20 egyéb felirat is,de azok nem igazán keltették fel az érdeklődésemet,még annyit kérdeznék,hogy mi a különbség a led,meg az lcd között?
o_O
Alapból a Sharp meg a Philips (meg az összes többi gyártó) is gyárt kéttucat modellt ugyanabban a méretben, ez alapján megmondani melyik a jobb elég nehéz, de a többi alapján sem könnyű. Nekem Sharp van, meg vagyok elégedve vele, két éve vettem, nem volt vele bajom. Philipset küldtem vissza garanciába ennél nagyobbat és okosat a két éves garanciaidő lejárta előtt pár héttel, de ezek egy mintás "statisztikák", szóval irrelevánsak. Szerintem elég lottó, de ha adnak rá 3-5 év garanciát és azt túléli, akkor valószínűleg még annyit tartani fog legalább, akkor meg úgyis érdemes lesz cserélni 4k-8k-ra vagy ami épp az aktuális őrület.
A smart felirat azt jelenti, hogy van rajta egy oprendszer, pl android, nézhetsz rajta jútúbot, összekötheted mindenfélével, netflixezhetsz rajta, netezhetsz meg ilyenek. De ha androidos is, akkor sem tudsz minden appot feltenni rá, amit pl egy telóra feltehetnél. Ha csak nagyban akarsz T-90-es videókat nézni és a PC-d monitorának használnád, akkor nem kell neked smart, mert arra ott a PC az összes tudásával.
A LED jelen esetben a LED-es háttérvilágítást jelenti de ugyanúgy LCD, a sima LCD meg a régebbi háttérvilágítás (fénycsíkos vagy milyen volt) vagy csak nem írták rá, hogy az is LED háttérvilágítású. Van OLED is, de az nem az 500 eurós árkategória, ott minden pixel saját maga adja a fényt és nincs szüksége háttérvilágításra, egyenként ki-be kapcsolható és valódi feketét tud előállítani. Ezeknek jobb a kontrasztja meg valószínűleg a képe is, de más árkategória.
Ha van lehetőséged, menj el egy üzletbe ahol fizikailag meg tudod nézni, hogy milyen a kettő egymás mellett, s amelyiknek jobban tetszik a képe azt vedd meg. Hogy melyik döglik be hamarabb az nincs kőbe vésve a márkanév alapján, ha szerencséd van akkor pont nem az amelyiket megvetted. Ezenkívül ha kell smart akkor vegyél smartot, ha kell 4k akkor vegyél azt, ha nem kell vagy nem fér bele akkor 1080P-t.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 991
53 878
113
Alapból a Sharp meg a Philips (meg az összes többi gyártó) is gyárt kéttucat modellt ugyanabban a méretben, ez alapján megmondani melyik a jobb elég nehéz, de a többi alapján sem könnyű. Nekem Sharp van, meg vagyok elégedve vele, két éve vettem, nem volt vele bajom. Philipset küldtem vissza garanciába ennél nagyobbat és okosat a két éves garanciaidő lejárta előtt pár héttel, de ezek egy mintás "statisztikák", szóval irrelevánsak. Szerintem elég lottó, de ha adnak rá 3-5 év garanciát és azt túléli, akkor valószínűleg még annyit tartani fog legalább, akkor meg úgyis érdemes lesz cserélni 4k-8k-ra vagy ami épp az aktuális őrület.
A smart felirat azt jelenti, hogy van rajta egy oprendszer, pl android, nézhetsz rajta jútúbot, összekötheted mindenfélével, netflixezhetsz rajta, netezhetsz meg ilyenek. De ha androidos is, akkor sem tudsz minden appot feltenni rá, amit pl egy telóra feltehetnél. Ha csak nagyban akarsz T-90-es videókat nézni és a PC-d monitorának használnád, akkor nem kell neked smart, mert arra ott a PC az összes tudásával.
A LED jelen esetben a LED-es háttérvilágítást jelenti de ugyanúgy LCD, a sima LCD meg a régebbi háttérvilágítás (fénycsíkos vagy milyen volt) vagy csak nem írták rá, hogy az is LED háttérvilágítású. Van OLED is, de az nem az 500 eurós árkategória, ott minden pixel saját maga adja a fényt és nincs szüksége háttérvilágításra, egyenként ki-be kapcsolható és valódi feketét tud előállítani. Ezeknek jobb a kontrasztja meg valószínűleg a képe is, de más árkategória.
Ha van lehetőséged, menj el egy üzletbe ahol fizikailag meg tudod nézni, hogy milyen a kettő egymás mellett, s amelyiknek jobban tetszik a képe azt vedd meg. Hogy melyik döglik be hamarabb az nincs kőbe vésve a márkanév alapján, ha szerencséd van akkor pont nem az amelyiket megvetted. Ezenkívül ha kell smart akkor vegyél smartot, ha kell 4k akkor vegyél azt, ha nem kell vagy nem fér bele akkor 1080P-t.


Köszönöm,nem kell a smart,de mindkettő smart,egy üzletben vannak,meg lehet nézni őket,de szerintem mindkettő képét olyanra állítod manapság,amilyenre akarod,nem sokat lehet levonni abból,ahogy éppen az üzletben be vannak állítva.
Mi az a 4K,meg a 1080p?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Köszönöm,nem kell a smart,de mindkettő smart,egy üzletben vannak,meg lehet nézni őket,de szerintem mindkettő képét olyanra állítod manapság,amilyenre akarod,nem sokat lehet levonni abból,ahogy éppen az üzletben be vannak állítva.
Mi az a 4K,meg a 1080p?
Ha nem kell a smart, akkor keress olyant, ami nem smart. Felesleges olyanért fizetned pluszba, amit nem használsz. A Sharp meg a Philips meg a többi is gyárt olyant, ami sima non-smart TV. Attól, hogy vannak beállításai meg módok, még az egyik vagy másik képe vagy elmosódottsága / nemelmosódottsága, feketéje (mennyire fekete a tiszta fekete) jobban tetszedhet, mint a mellette levőjé. Ha már van rá lehetőséged, hogy megnézd egymás mellett, akkor érdemes figyelembe venni amit látsz.
A 4k meg az 1080P a felbontás, 4k = 3840 x 2160 pixel, 1080P = 1920 x 1080 pixel, ennyi kis képpontból rakódnak össze a látottak a képernyőn. Vagyis a 4k-ban összesen négyszer annyi pixeled van, ugyanakkora felületen ez egy élesebb képet ad abban az esetben, ha a videó vagy film vagy TV-adás minősége is 4k. Mert ha a videó felbontása 1080P-s, akkor egy 4k-s képernyőn is pont olyan lesz, mint egy 1080-ason, de ha a videód 4k-s, akkor a 4k-s tévén kijön minden részlet, az 1080-as meg összenyomja és durván fogalmazva 4 egymásmelletti képpontból hoz létre egyet és azt mutatja, mert többet nem tud. Ettől mondjuk nem kell megijedni, mert 50 inches 1080P-s tévém van és nem érzem úgy, hogy kevés lenne a képpont a minőségi látványhoz. A 4k ettől függetlenűl lehet ha többet vagy szebbet mutatna egyes esetekben, de a filmek is amiket nézek maximum 1080P felbontásúak, így a 4k-val sem lennék előbbre.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ha nem kell a smart, akkor keress olyant, ami nem smart. Felesleges olyanért fizetned pluszba, amit nem használsz. A Sharp meg a Philips meg a többi is gyárt olyant, ami sima non-smart TV. Attól, hogy vannak beállításai meg módok, még az egyik vagy másik képe vagy elmosódottsága / nemelmosódottsága, feketéje (mennyire fekete a tiszta fekete) jobban tetszedhet, mint a mellette levőjé. Ha már van rá lehetőséged, hogy megnézd egymás mellett, akkor érdemes figyelembe venni amit látsz.
A 4k meg az 1080P a felbontás, 4k = 3840 x 2160 pixel, 1080P = 1920 x 1080 pixel, ennyi kis képpontból rakódnak össze a látottak a képernyőn. Vagyis a 4k-ban összesen négyszer annyi pixeled van, ugyanakkora felületen ez egy élesebb képet ad abban az esetben, ha a videó vagy film vagy TV-adás minősége is 4k. Mert ha a videó felbontása 1080P-s, akkor egy 4k-s képernyőn is pont olyan lesz, mint egy 1080-ason, de ha a videód 4k-s, akkor a 4k-s tévén kijön minden részlet, az 1080-as meg összenyomja és durván fogalmazva 4 egymásmelletti képpontból hoz létre egyet és azt mutatja, mert többet nem tud. Ettől mondjuk nem kell megijedni, mert 50 inches 1080P-s tévém van és nem érzem úgy, hogy kevés lenne a képpont a minőségi látványhoz. A 4k ettől függetlenűl lehet ha többet vagy szebbet mutatna egyes esetekben, de a filmek is amiket nézek maximum 1080P felbontásúak, így a 4k-val sem lennék előbbre.

Szar film 4K-ban sem lesz jó film
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
sharp vs philips készülékből melyiket válasszam
Konkretan ez a ket gyarto kamu!
Ma mar csak a nevuk a regi, de egyebkent ezeknek a markaknak az EU-ban forgalmazott modelljeinek mar semmi koze az eredeti cegekhez. Csak a nevuket vettek meg befektetok. Kabe olcso kinai vagy indiai cegek modelljet lathatod atcimkezve.
Vegyel LG-t vagy Samsungot ezeket pedig felejtsd el!
Elsősorban a várható élettartam érdekelne
Szerintem meg ezekkel sem lesz ilyesmi problema. Ha az also par honapban nem jon elo semmi baja akkor kesobb sem valoszinu.
a smart felirat azt jelenti,hogy okos,mint a telefon?Vagy csak rá lehet dugni a pc-re,és nagyban lehet T90-es videókat figyelni?
Ahogy joker leirta. Ha kell a tv-re netes felulet akkor vegyel smartot. Ha nem, akkor szukseg eseten kesobb egy kis kutyuvel is kiokosithatod a nem smas tevedet.
Van még rajta vagy 20 egyéb felirat is,de azok nem igazán keltették fel az érdeklődésemet,még annyit kérdeznék,hogy mi a különbség a led,meg az lcd között?
Pedig azok fontosak. Ha megoldhato akkor masold be ide. Vagy a konkret keszuleket tipusai is johetnenek.
A LED jelen esetben a LED-es háttérvilágítást jelenti de ugyanúgy LCD, a sima LCD meg a régebbi háttérvilágítás (fénycsíkos vagy milyen volt) vagy csak nem írták rá, hogy az is LED háttérvilágítású. Van OLED is, de az nem az 500 eurós árkategória, ott minden pixel saját maga adja a fényt és nincs szüksége háttérvilágításra, egyenként ki-be kapcsolható és valódi feketét tud előállítani. Ezeknek jobb a kontrasztja meg valószínűleg a képe is, de más árkategória.
Szerintem semmi elonye nincs a ledes hattervilagitasnak. Sot, szamomra egy picit szebb a kepe a hagyomanyosnak. A ledes elonye a picivel alacsonyabb fogyasztas. De ez mindegy, mert mast szinte mar nem is kapsz.

Arra mindenkepp figyelj, hogy a betekintesi szogek jok legyenek. IPS panenes legyen minimum es nem pedig TN. A TN paneles csak szembol lathato jol. Azonnal felejtos. Nem jo a HD, HD-ready felbontas. Minimum a full-HD (ez az 1080p vagy kabe 2 K) vagy inkabb jo a 4K. Ha van penzed akkor vegyel egy OLED kepernyos LG/Samsung 4K-s tevet. Ha meg pialni is akarsz a honapban akkor jo lesz egy full-hd ips paneles is ezekbol a markakbol. :)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Kabe olcso kinai vagy indiai cegek modelljet lathatod atcimkezve.
Az enyémen "Assembled in Europe" van, valószínűleg engyel. Most hogy kínában gyártják le a fő részegységeket az nem változtat semmit az egészen.

Ha van penzed akkor vegyel egy OLED kepernyos LG/Samsung 4K-s tevet.
Jó a két koreai gyártó, de ha már elb*sznék egy halom pénzt 4k-s OLED-re, akkor Panasonicot vennék.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 991
53 878
113
Köszönöm a sok segítséget,szerintem már nincs olyan lapos tévé amelyik nem smart :D ,megpróbálom megjegyezni a sok infót,ill. megnézem a pontos típust,a philips a K5000 Serie,arra emlékszem,meg 2 hüvelykkel nagyobb a képernyője,A Sharp 50",a Philips meg 52",500€ a keret,a Sharp 549€,viszont ehhez van fali tartó is a dobozban.
Az IPS panel az rá kell írva legyen a dobozára?
Ennyiért már lehet oled?
Még olyan kérdésem lenne,hogy otthon van,így ismeri e valaki az internetes tv boxot,elvileg a netem elég széles sávú kell legyen hozzá,és van rajta bőven csatorna is,már kicsit unom a tányéros tévét,minden évben megrottyan a kábele,meg elmozdul a tányér,meg beázik a fej a tányéron,stb,használ valaki olyat?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Az enyémen "Assembled in Europe" van, valószínűleg engyel. Most hogy kínában gyártják le a fő részegységeket az nem változtat semmit az egészen.
Igaz, ezt megfogalmazhattam volna jobban is.
Az a lenyeg, hogy ezek gagyi termekek. Remelem nem veszi meg.
Jó a két koreai gyártó, de ha már elb*sznék egy halom pénzt 4k-s OLED-re, akkor Panasonicot vennék.
Ez is igaz. Kihagytam, de tenyleg jo a Panasonic.
A Thomson viszont szinten gagyi lett. Mas marka tortenete most nem jut eszembe.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Az IPS panel az rá kell írva legyen a dobozára?
Igen. De ha be van kapcsolva, akkor egybol latod, hogy jok a betekintesi szogek. Ha olyan helyen vasarolsz, ahol csak smart teveket lehet venni akkor talan mar TN panelessel sem fogsz ott talalkozni. Lehet, hogy ez is csak Kelet-Europaban van még.
Ennyiért már lehet oled?
Szerintem nincs ennyiert, de 4K-t mar talalni 500 euro alatt.

Szand ra az idot es keress ra a neten a reszletekre es a tesztekre. Sok mulik az aprobetus reszen. Szvsz. meger par nap kutatast. En ezt nem tettem meg es most egy Philips miatt eg a pofam... Barcsak megkerdeztem volna korabban a htka-n. :)