1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Informatika

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - xeqev által indítva @ 2014. június 27..

1. fip7

fip7 Well-Known Member

zeal

Nekünk legtöbb esetben Philips TV-nk volt. 10+ éveket kibírtak, van olyan régi LCD tv-nk tőlük ami szintén már közelít a 10 évhez és semmi baja.
    Azt tudom, hogy a hollandok eladták jó pár üzletágukat.
    De nemrég vett apám Samsung drága okos TV-t és hát végül oda ajándékozta húgoméknak, nem volt bejövős.
    Lett helyette egy 4K-s Philips, okos TV, ambilightal meg minden jóval. Fény évekkel veri a Samsungot....
    Amúgy most nekem is Samsungom van, sima full HD. Mivel viszonylag kicsi, így nekem megfelel. De persze mondanom sem kell, hogy meg sem közelíti apum TV-jének a szintjét. Az élettartalomról még nem tudok nyilatkozni egyik esetben sem, idei beszerzés volt mind a három említett TV.

2. Fennek

Fennek Well-Known Member

Samsunggal az a baj, hogy még tipuson belül is többféle panellal szerelnek és csak akkor derül ki mit vettél, amikor szétszeded. Így a minőség és az élettartam is ingadozó. Ezt hívják gúnynéven samsung panellottónak. :p

3. fip7

fip7 Well-Known Member

Fennek

"Samsunggal az a baj, hogy még tipuson belül is többféle panellal szerelnek és csak akkor derül ki mit vettél, amikor szétszeded. Így a minőség és az élettartam is ingadozó. Ezt hívják gúnynéven samsung panellottónak. :p"

Az szép :eek:

4. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Ez a zsákbamacska csak a TV-re igaz, vagy a telefonra is?

5. Fennek

Fennek Well-Known Member

TV. Samu telefonnál az a baj, hogy a TMX "szervizeli".

6. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

7. fip7

fip7 Well-Known Member

8. jani22

jani22 Well-Known Member

Valami gond van az erőben:

"Különféle problémákról számoltak be a felhasználók, például hogy a frissítésnek meggyűlt a baja néhány Intel CPU-val, a MS Edge böngészővel, és a Windows Store-ból letöltött alkalmazások sem működtek. Azonban volt egy sokkal súlyosabb gond is. Redditen és a Microsoft hivatalos fórumán több felhasználó is jelezte, hogy a frissítés telepítése után gyakorlatilag minden adatuk elveszett: zenék, dokumentumok, képek, minden. Akiknek pedig nem volt biztonsági mentésük a fájlokról, nem is tudták azokat visszaállítani. Ez pedig már nem tréfa, erre a Microsoftnak is lépnie kellett."

https://hvg.hu/tudomany/20181006_microsoft_windows_10_oszi_frissites_telepitese_fajlok_torlese

9. gacsat

gacsat Well-Known Member

Lord Gazember and Spartan.asfv like this.
  10. jani22

jani22 Well-Known Member

11. gacsat

gacsat Well-Known Member

12. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

13. fip7

fip7 Well-Known Member

14. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

fip7 likes this.
  15. jani22

jani22 Well-Known Member

Behatolás, durva. :D

16. papajoe

papajoe Well-Known Member

Szóval lett egy 50" sharp,hirtelen leárazták 80 fabatkával,így az lett a befutó.
    Viszont ezen is fent áll a probléma,hogy a tányéros tv rendszeremmel a kép külső szélei hiányoznak,a hbo feliratból csak a h van meg.
    Kapcsoltam 16:9-et,meg 3:4-et is ugyanúgy hiányzik,ötlet?
    A beltéri egység kb 12éves,lehet az még analóg,azért nem jók az arányok?
    Előtte kőkorszaki képcsöves tv volt,azon is hiányzott a keret.
    F@x kivan!

17. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

18. notaricon

notaricon Well-Known Member

19. Cifu

Cifu Well-Known Member

Egy új szuperszámítógép. Az 'exascale computer' csak annyit jelent, hogy a teljesítménye egy exa FLOPS (10 a 18-ikon lebegőpontos számítás per másodperc) felett van.
    Jelenleg a világ első négy leggyorsabb szuperszámitógépe éri el az exaFLOPS teljesítményt (az első az USA-béli SUMMIT, az 1,87 exa FLOPS-ot tud, a második a kínai Sunway TaihuLight 1,25-el, aztán az amerikai Sierra jön 1,19-el, végül a feltupirozott Tianhe-2A, ami valamivel több, mint 1 exa FLOPS-ra képes), ez lesz az ötödik.

fishbed and ozymandias like this.
  20. gacsat

gacsat Well-Known Member

Ezen oldal megosztása