Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Én ellenzem kis hatótávolságúnak nevezni azt, aminek 10 km-ig felér a HMZ. A közép kategóriának az alja. Lehet, hogy mai termnológia és Sz-400-zal szemben az, de talán nem megalkotása ideje szerint kéne kategorizálni? Mert akkor ezzel az erővel akkor az F-14 nehézbombázó, mert B-17-hez mérhető az üres tömege...?
Nekem a Kub közepes volt és marad.
Már mitől lenne az!
Értelmezhetetlen amit írsz ebben a kontextusban! Ennek a századnak kell:Kiképzési,logisztikai és harcászati rémálom ha a század nem homogén technikácal van ellátva.A Strykeres gondolatmeneted meg azért mert a Stryker amikor megjelent már akkor alulfegyverzett volt,nem véletlen kap az összes(nem csak néhány) 30-as gépágyút.
Értelmezhetetlen amit írsz ebben a kontextusban! Ennek a századnak kell:
- pisztolypőszer
- karabélylőszer
- speciális puskalőszer
- golyószóróba lőszer
- 40mm-es gránát
- Carl Gustavba lőszer
- ATGM
- 12,7-es lőszer
- 30-as lőszer
- 40 vagy 50-es lőszer
- 120mm-es aknavetőlőszer
Ebből ráadásul egyes tételek egyáltalán nem napi szinten fogyóeszközök. Ilyen a nagy kaliberű ágyúlőszer is, amivel csak kemény célokra fognak tüzelni, hiszen minden másra van elég harmincasuk!
Nincs itt semmilyen logisztikai rémálom, ez egy átlagos felállás a gyalogságnál. Itt nem a háromnapos zsákon meg bogarakon élnek hetekig!
Jó, de akkor vagy csak a két hátsó kerékre teszel, vagy ha előre is felrakod, akkor kétféle kormányzást kell beépítsél a járműbe. Egyet normál üzemmódban mikor az első két kerék elfordításávcal kormányozol és egy olyan üzemmód, mikor a kerekek nem fordúlnak el (mer ledobnák a lánctalpat) hanem egyik oldalon fékezve a másikon gyorsúlva kenyarodnának.Ha már szóba került a lánctalp, fél lánctalp, kerék.
A szingapúri ST Kinetics tesztelgette a Terrexet ezzel a megoldással, amit erdészeti gépeken, meg mezőgazdaságban már régóta alkalmaznak. Elég elmés ötlet, bár biztos nem olyan mozgékony, mint egy hagyományos lánctalpas felfüggesztés, de így is jelentősen növelheti a jármű terepjáró képességét puha talajon és hóban. Képzeljétek el akár mind a 8 tengelyt felszerelve, 4 lánctalp "szettel". Mondjuk ráhajt a jármű egy aknára IED-re, túléli, de leszakad elől jobb oldalt a lánc, vagy kiszakadnak a kerekek, ennek ellenére mozgásképes marad és a másik 2-3 sértetlen lánctalppal a mozgékonysága se romlik jelentősen. Felrakni se olyan nagy idő. Jó lenne a gyakorlatban, Terrexre felrakva látni egy videót.
![]()
Te nem arról beszélsz,hogy kap a század egy támogató szakaszt(mint a Stryker században az MGS szakasz),te arról beszélsz,hogy a szakaszban lesz ilyen is meg olyan is.Ez egész egyszerűen hülyeség!
A századparancsnokos ötleted meg sem említettem mert kizártnak tartom,hogy azt komolyan írtad.
Támogató szakasz a két nagyágyús IFV. Persze ugyanúgy szállít gyalogságot is, de valamivel specializáltabbat.
Volt rá példa,hogy vegyitették a járgányokat zl,század vagy szakasz kötelékben.M113 Vietnámban,4járműves szakasz,közölük 1 M40A1 HSN löveggel,2db 60milis aknavetővel kiegészitve.Dél Afrika,századon belül vegyitve alapbol,de szakaszszinten is csinálták a Ratel20/90/60 változatok vegyitését.De a Strykerek is vegyesen kaptak 40milis AGt és ngp-t.Ilyenkor általában a parancsnoki járgány kap nehezebb támogató fegyverzetet a szakaszbol.De van mert feleslegesen használsz két különböző fegyvert ugyan arra.Ezen kívül szervezd már meg a harcot úgy,hogy mindig ott legyen a nagy tűzerő ahol kell...Meg kiképzed a századot arra amikor csak a nagy tűzerejű eszközzel harcolnak,arra amikor vegyesen meg arra is amikor csak a kis tűzerejű van?Gondolkodj már egy kicsit,a szakasz az egy homogén valami nem lehet a járműveinek a fele tized akkora tűzerejű mint a másikfele.Így nem lehet még egy normális körkörös biztosítást sem felvenni.
Te nem arról beszélsz,hogy kap a század egy támogató szakaszt(mint a Stryker században az MGS szakasz),te arról beszélsz,hogy a szakaszban lesz ilyen is meg olyan is.Ez egész egyszerűen hülyeség!
A századparancsnokos ötleted meg sem említettem mert kizártnak tartom,hogy azt komolyan írtad.
Ideális IFV:APC arány az 1:1 lenne nagyjából?
Hát szerintem itt pl az atgm kezszemekre gondol meg az aknavetősökre, mesterlövészekre.Ilyen nem létezik meg értrelme sincs minek vinne gyalogságot a támogató szakasz?
Azért mert ott van a járműben a hely és ahol az a jármű ellenséges harcjárműre vadászik, ott atgm-esnek is jut meló és ezeket a helyeket tudod hasznosítani úgy, hogy specialistákkal bővíted a szakaszod. Utazhatnak itt mesterlövészeid, utászaid, stb.Ilyen nem létezik meg értrelme sincs minek vinne gyalogságot a támogató szakasz?
És a járgány gyalogsági közelbiztositását is elláthatjákHát szerintem itt pl az atgm kezszemekre gondol meg az aknavetősökre, mesterlövészekre.
Ez mire válasz? Nem a technikai eszközök érdekelnek, hanem magának az esetnek a leírása. Ez a cucc ráadásul akkor nem is létezett..
Mondjuk a támogató szakaszok most is így működnek.És a járgány gyalogsági közelbiztositását is elláthatják
Akkor még a AN/TPQ36/37 volt a sláger.Angilusul tutti találsz róla leirást,ha beirod a gugliba.Alig valami van elektronikusan magyarul felvive a netre a 90es évekbeli anyagokbol.A ZMNE elektronikus könyvtára is megszünt.Ht,Seregszemle,Honvédségi szemle,Tüzérfigyelő és a Katonai logisztika számait kéne átnyálazni.Bocs,de ehez most nincs humoromEz mire válasz? Nem a technikai eszközök érdekelnek, hanem magának az esetnek a leírása. Ez a cucc ráadásul akkor nem is létezett..
Szóval semmi újdonságot nem talált ki Blogen.Szakasz szinten is van példa a harcjárműfegyverzet vegyitésére.Dél afrikai gépesitett járör szakasz 3 Ratel20,1 Ratel90,ami egyben a pk jármű,és egy támogató Ratel60 aknavetős.Működött a dolog.Mondjuk a támogató szakaszok most is így működnek.
Nem kötekedni akarok, az eset leírása érdekelne, mert a Sivatagi Vihar szárazföldi része szinte elfeledett a légi hadművelet részéhez képest. Alig írtak róla valamit, azért érdekelne ez az eset.Akkor még a AN/TPQ36/37 volt a sláger.Angilusul tutti találsz róla leirást,ha beirod a gugliba.Alig valami van elektronikusan magyarul felvive a netre a 90es évekbeli anyagokbol.A ZMNE elektronikus könyvtára is megszünt.Ht,Seregszemle,Honvédségi szemle,Tüzérfigyelő és a Katonai logisztika számait kéne átnyálazni.Bocs,de ehez most nincs humorom
A járműfegyvert nem vegyítik annyira de a spec deszant az jelenleg is valós.Szóval semmi újdonságot nem talált ki Blogen.Szakasz szinten is van példa a harcjárműfegyverzet vegyitésére.Dél afrikai gépesitett járör szakasz 3 Ratel20,1 Ratel90,ami egyben a pk jármű,és egy támogató Ratel60 aknavetős.Működött a dolog.
http://mhtt.eu/oldsite/files/2015/TUZER_FIGYELO_2013.pdfNem kötekedni akarok, az eset leírása érdekelne, mert a Sivatagi Vihar szárazföldi része szinte elfeledett a légi hadművelet részéhez képest. Alig írtak róla valamit, azért érdekelne ez az eset.
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..