Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 567
113
ProPatriára gondolsz mint 444-es? Nem hiszem,hogy az lenne,inkább pro NATO. Írtunk egymásnak privátban, olvasottnak,és inteligensnek tűnik,jól érvel. Orosz ellenes,de allá tudja támasztani,hogy miért. Jobb mintha, ,,csak-mert'' tótumfaktum lenne. A bezárást én sem értem,de talán az eszkaláció megakadályozása volt az ok.

Aki orosz veszélyről meg orosz támadásról irkál az neked inteligens? :) Zsigerből orosz gyülölő, nem tud semmit alátámasztani, fake információkat írt le.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Privát üzi volt. Miért? Talán annyit elmondhatok,hogy főleg történelmi okokból. De nyugottan beszélhetsz vele te is.
Na igen,...nem rosszból, de a történelmi okokkal mit akar "alátámasztani"?! Azt még értem, hogy ha a Magyarország történelmi orosz -de inkább szovjet kényszerű kapcsolatának emlékétől ellenszenves a mai Oroszországgal szemben, csak hogy az egy érzés, egy vélemény....azon nincs mit "alátámasztani".
Ezért vagy azért utálja és kész.
Csak hogy ennyi erővel tolhatnánk a németekre is, és még sorolhatnám...
...mert igy az ő vélemélnye is csak egy ",,csak-mert'' tótumfaktum"...
 
M

molnibalage

Guest
Rövid hírek. Készül egy légvédelmi tüzérséges cikk, ami a tavaly augusztusi UAV vitából kezdődött, de ha már lehetőség is van rá, akkor kicsit kibővítettem is. Számokkal és modellel fogja megmutatni, hogy mi a helyzet, és a melléklet része lesz, amivel mindenki számolhat saját szájíze szerint azzal a feltételezéssel azt, és amit akar.

Remélem kellően gondolatébresztő lesz.
Kaptam segítséget is, ennek megfelelően a végeredmény elég durva lesz szerintem a végeredmény.

Ahhoz képest, hogy anno egy max. 15 oldalas valamit terveztem most úgy néz ki bőven 40 oldal felett lesz a vége. Pedig csak egy igen "vicces" kommentre* akartam válaszcikket írni. Persze szokás kicsit elszállt a történet, mert nagyon korrekten akarom megcsinálni.

*https://forum.htka.hu/threads/Össze...égvédelmi-eszközökről.387/page-72#post-473860

Lesz mellé számoló táblázat is, lehet játszadozni és latolgatni esélyeket.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
A legjobb szándékkal írom ezt.

Egy jó oldal igyekszik új híreket és hozzá kapcsolható szakvéleményt leírni, hogy lássák a Hírekből jövő összefüggéseket, amelyek elgondolkodtatják és ismét visszatér új információkért a htka.hu -ra.

Sajnos - hiába kértem akárkiket, kiemelten a sajátságos beírót, hogy ugyan lehetne másképpen is leírni a véleményt:
Értem én, hogy közöl bizonytalan forrásokból nagyon valósnak ható - általa megrőződésig hitt anyagokat, amelyet jól rendszerez - ez biztos!! :)

De legalább lenne normális - jelzőktől mentes hozzászólása!

Legutóbbi gyöngyszem: Így korrekt, hogy van 1,5 oldalas válasza is, de az alábbiak szerint:

"Komolyan mondom, hogy nem értem azt, hogy a sok műszaki és természettudományos analfabéta honnan veszi a bátorságot, hogy ekkora önbizalommal kommenteljen, mikor a szezont nem tudja a fazontól megkülönböztetni... Rizsáznak, de a fizikát, a számokat és az egész modelljét úgy szarják telibe, ahogy van.

Elnézést, de nekem ebből kurvára elegem van. Ez nem konstruktív vita. Ez arról szól, hogy egyesek ordenáré hülyeségeket böfögnek ide, amit forrásokkal, számokkal és videókkal cáfolok, aztán csak kitaláltok valami új hülyeséget. Ez a "géppuska érvelés". Nektek beböfögni valamit 10 sec, én meg írok egy 1,5 oldalas választ."


Hagy válaszoljak már abból a szemszögből, hogy mint kívülálló benyitom a kedvenc témakörömet és Szembe Sülök efféle szöveggel!

Szégyen a HTK-ra ez én már írtam neki - többször. Nem tudom, hogy hányan ugyan ezt tették.

Fel kell tételeznem, hogy nem akármiért nem moderáljátok (írkál ), még a magatok érdekében sem! Ez nagyon érdekes!

Ti próbáltátok már legalább szóban megnevelni? :D :D

Sóhajt icon!
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 315
13 366
113
A legjobb szándékkal írom ezt.

Egy jó oldal igyekszik új híreket és hozzá kapcsolható szakvéleményt leírni, hogy lássák a Hírekből jövő összefüggéseket, amelyek elgondolkodtatják és ismét visszatér új információkért a htka.hu -ra.

Sajnos - hiába kértem akárkiket, kiemelten a sajátságos beírót, hogy ugyan lehetne másképpen is leírni a véleményt:
Értem én, hogy közöl bizonytalan forrásokból nagyon valósnak ható - általa megrőződésig hitt anyagokat, amelyet jól rendszerez - ez biztos!! :)

De legalább lenne normális - jelzőktől mentes hozzászólása!

Legutóbbi gyöngyszem: Így korrekt, hogy van 1,5 oldalas válasza is, de az alábbiak szerint:

"Komolyan mondom, hogy nem értem azt, hogy a sok műszaki és természettudományos analfabéta honnan veszi a bátorságot, hogy ekkora önbizalommal kommenteljen, mikor a szezont nem tudja a fazontól megkülönböztetni... Rizsáznak, de a fizikát, a számokat és az egész modelljét úgy szarják telibe, ahogy van.

Elnézést, de nekem ebből kurvára elegem van. Ez nem konstruktív vita. Ez arról szól, hogy egyesek ordenáré hülyeségeket böfögnek ide, amit forrásokkal, számokkal és videókkal cáfolok, aztán csak kitaláltok valami új hülyeséget. Ez a "géppuska érvelés". Nektek beböfögni valamit 10 sec, én meg írok egy 1,5 oldalas választ."


Hagy válaszoljak már abból a szemszögből, hogy mint kívülálló benyitom a kedvenc témakörömet és Szembe Sülök efféle szöveggel!

Szégyen a HTK-ra ez én már írtam neki - többször. Nem tudom, hogy hányan ugyan ezt tették.

Fel kell tételeznem, hogy nem akármiért nem moderáljátok (írkál ), még a magatok érdekében sem! Ez nagyon érdekes!

Ti próbáltátok már legalább szóban megnevelni? :D :D

Sóhajt icon!

Majd akkor dumálj, ha letettél valamit az asztalra. És itt nem a ruszki propaganda és a konteó agyrém vonalra gondoltam. Mert a fent említett kontent tartalma arra utal, hogy lassan marad ez a kettő...
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
Majd akkor dumálj, ha letettél valamit az asztalra. És itt nem a ruszki propaganda és a konteó agyrém vonalra gondoltam. Mert a fent említett kontent tartalma arra utal, hogy lassan marad ez a kettő...
Ha, majd normális hangnemben tudtok írni, akkor gyere vissza! Ne beszéljél mellé, mert mellé beszélsz, ne gyere mással! Ja, hogy szoktam másról is írni, de miről is, példát hozzál és normális hangvételben, esetleg ezt nem is vetted észre?
Ja, és tré az iconod. :D
 
M

molnibalage

Guest
A legjobb szándékkal írom ezt.

Egy jó oldal igyekszik új híreket és hozzá kapcsolható szakvéleményt leírni, hogy lássák a Hírekből jövő összefüggéseket, amelyek elgondolkodtatják és ismét visszatér új információkért a htka.hu -ra.

Sajnos - hiába kértem akárkiket, kiemelten a sajátságos beírót, hogy ugyan lehetne másképpen is leírni a véleményt:
Értem én, hogy közöl bizonytalan forrásokból nagyon valósnak ható - általa megrőződésig hitt anyagokat, amelyet jól rendszerez - ez biztos!! :)

De legalább lenne normális - jelzőktől mentes hozzászólása!

Legutóbbi gyöngyszem: Így korrekt, hogy van 1,5 oldalas válasza is, de az alábbiak szerint:

"Komolyan mondom, hogy nem értem azt, hogy a sok műszaki és természettudományos analfabéta honnan veszi a bátorságot, hogy ekkora önbizalommal kommenteljen, mikor a szezont nem tudja a fazontól megkülönböztetni... Rizsáznak, de a fizikát, a számokat és az egész modelljét úgy szarják telibe, ahogy van.

Elnézést, de nekem ebből kurvára elegem van. Ez nem konstruktív vita. Ez arról szól, hogy egyesek ordenáré hülyeségeket böfögnek ide, amit forrásokkal, számokkal és videókkal cáfolok, aztán csak kitaláltok valami új hülyeséget. Ez a "géppuska érvelés". Nektek beböfögni valamit 10 sec, én meg írok egy 1,5 oldalas választ."


Hagy válaszoljak már abból a szemszögből, hogy mint kívülálló benyitom a kedvenc témakörömet és Szembe Sülök efféle szöveggel!

Szégyen a HTK-ra ez én már írtam neki - többször. Nem tudom, hogy hányan ugyan ezt tették.

Fel kell tételeznem, hogy nem akármiért nem moderáljátok (írkál ), még a magatok érdekében sem! Ez nagyon érdekes!

Ti próbáltátok már legalább szóban megnevelni? :D :D

Sóhajt icon!
Átküldjem a 40 oldalas WIP cikket, ami még pontosabban megmutatja, hogy anno a AAA vitában mekkora bugyutaságokat írtak? Bár ez már akkor is levezettem, csak egyszerűbben.

Szóval nem értem, hogy mi itt a nagy szégyenezés. Simán leírtam a tényeket. Olyanok próbálták osztani az észt, akiket láthatólag a valszám vizsgán úgy vágnák ki, hogy csak füstölne, mert fel sem fogták mi a fenét jelent a szórás és a következménye annak, ha nagyobb. Ráadásul manőverező célok ellen meg végképp semmit nem ér. Ezt is megmutatom.

Mit kéne mondanom, amikor akkora brutális téveszméikkel teleszórták a fórumot továbbra is folytatták miután számszerűleg is megmondta, hogy mi itten a probléma? Bocsánat, de az én türelmem véges. Főleg, ha az pampog, aki láthatólag totálisan 0 témában.

Hogy mi szégyen és mi nem, azt meg erősen szubjektív és valahol vicces annak fényében, hogy anno még te szóltál be annak - pont én voltam - aki megválaszolta készségesen kérdésed. Erre meg beszóltál. Az nem volt szégyen? Vagy amikor olyan értelmezhetetlen kommentekkel szórod tele a fórumot, mint egy skizofrén? Szóval már megbocsáss, de nem ártana azért néha neked is húszig számolni.
https://forum.htka.hu/threads/visszajelzések-és-javaslatok.5/page-279#post-563464

Az különösen vicces, hogy egy év után hoztad ezt elő.
Az is mókás, hogy persze az idézett hsz műszaki részét semmivel nem cáfolod meg, de szórod a jelzőket. Vastaps.
tenor.gif


Hírek fordítására meg továbbra sem jelentkezett senki. Cikket sem ír senki, csak én. Vagy látsz még itt valakit?
https://htka.hu/hirkategoria/cikkeink/

Na erről ennyit. Pampogás helyett lehet jönni alkotni. Arra valahogy soha nem jön senki...

Ha, majd normális hangnemben tudtok írni, akkor gyere vissza! Ne beszéljél mellé, mert mellé beszélsz, ne gyere mással! Ja, hogy szoktam másról is írni, de miről is, példát hozzál és normális hangvételben, esetleg ezt nem is vetted észre?
Ja, és tré az iconod. :D
Normális hangnem? LOL. Idézet fentebb tőled. Segít az ember és még beszólsz neki...
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
1. Hiába lájkolják a megint elszállt gondolatmenetű HSZ-t, attól még tény marad, hogy olyan ordenáré hangvételt engedsz meg magadnak és ez megengedett itt!
A konfrontációnk általában a hangnemed miatt vol és ezt te is érzed és bebújsz 1 védőpajzs mögé. Ezeket mindig azért írtam akkor és akkor, hogy próbáljalak rávenni a normális hangvételre. Már azt is leírtam, hogy ez esetben jobb lenne Neked.

Azt is leírtam, hogy nagy munkát végzel, összeollózod és próbálsz szűrni az infók között, és ez biztos hogy jelenleg nem sokan teszik itt ezt.
Ez engem nem annyira érdekel, hogy a sok bizonytalan paraméter és esetleg ha meg mégsem ez az adat jó e vagy nem jó, Tudod mit, ha ez nem

konteó

akkor semmi. :)

Amit meg beidéztél: https://forum.htka.hu/threads/visszajelzések-és-javaslatok.5/page-279#post-563464
talán te sem tudod, hogy minek írsz, de kötözködni kell! Mert szóba sem kerültél, csak az okoskodás miatt mindenképpen úgy érezted, hogy irkálnod kell!

Ha netalán hiányzik az általam beírtakból szitokszó, én effélétől elhatárolódom. Ha esetleg mégis kell neked, akkor keresgéljél https://forum.htka.hu/members/molnibalage.31/ hozzászólásai között!

Belefáradtam, GoTo 1

Kedves Fórumozók, sajnálom ezeket. Én kérek elnézést. :)
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 577
5 985
113
Egy technikai jellegű észrevétel, és bocs, ha már ezerszer volt évekkel ezelőtt tárgyalva, de nem lehetne a fórumokban a hozzászólások sorrendjét megforditva mutatni? Most belépek egy topicba, kezdődik a első hozzászólással, 2012.mm.dd., de engem az új hozzászólások érdekelnek, egyből kattintani kell az 290. oldalra. Nem lehetne, hogy a topicba lépéskor azonnal a legfrissebb hozzászólások oldala látszik? Vagy a fórum beállitásai között én is tudnám magamnak valahol megforditani?
 

geseft

Well-Known Member
2019. február 20.
442
1 458
93
Egy technikai jellegű észrevétel, és bocs, ha már ezerszer volt évekkel ezelőtt tárgyalva, de nem lehetne a fórumokban a hozzászólások sorrendjét megforditva mutatni? Most belépek egy topicba, kezdődik a első hozzászólással, 2012.mm.dd., de engem az új hozzászólások érdekelnek, egyből kattintani kell az 290. oldalra. Nem lehetne, hogy a topicba lépéskor azonnal a legfrissebb hozzászólások oldala látszik? Vagy a fórum beállitásai között én is tudnám magamnak valahol megforditani?

Ha ráviszed az egeret a topik sorára, akkor egyből az utolsó oldalára tudsz lépni az adott topiknak.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 515
113
Jól láttam,hogy a kedves moderátor megnyitotta a beszélgetőt,hogy be tudjon tenni egy klippet,majd újra lezárta?
:D:D
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 447
113
Jól láttam,hogy a kedves moderátor megnyitotta a beszélgetőt,hogy be tudjon tenni egy klippet,majd újra lezárta?
:D:D
Lehet, hogy neki meg sem kell nyitnia, és úgy is tud kommentelni! :cool:
Felvág, mint a názáreti a vízen járással :)D)
Mi meg: Biztos nem tud úszni! :p:D
(csatlakozva az ott látott vizes témához :rolleyes:)
 
  • Tetszik
Reactions: papajoe

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 470
113
Lehet, hogy neki meg sem kell nyitnia, és úgy is tud kommentelni! :cool:
Felvág, mint a názáreti a vízen járással :)D)
Mi meg: Biztos nem tud úszni! :p:D
(csatlakozva az ott látott vizes témához :rolleyes:)
Pontosan úgy van ahogy mondod. Tényleg tudok lezárt topikba kommentelni :D
Azért is fordult elő, hogy elfelejtettem megnyitni, habár meg akartam eredetileg.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár
M

molnibalage

Guest
Rövid hírek.
  • Az légvédelmi gépágyús cikk lassan a finishbe érkezik, úgy 90%-a készen van már. 40+ oldalas lesz, kemény matek is, akit érdekel, igen részletesen elmagyarázza hogy mi és miért.

  • Hogy legyen könnyedebb műfaj is, a négy éve készült szimulátor történelmes cikksorozatomat előveszem, felbővítem és polírozom. Valószínűleg ennek első része fog előbb érkezni, majd aztán valahol az első részek között a légvédelmis. (Ez is lehet, hogy időben nem csak a HTKA-n lesz kiadva.)

  • Eztán jön a Gripen FAQ + Honvédelem, ha végre eljutok oda.

  • Repteljesítményes cikk ezután. Ez talán Karácsonyi ajándék lehet. Talán.

  • Ezen túl már csak egy hosszabb felbővített írásban gondolkodok az F-111-ről (bőven lehetne mivel bővíteni), de az már sanszosan nem csak itt fog megjelenni. Ez kb. a Holdban van, a "jó lenen ezt is" kategória.

  • Van még egy NAGYON régi terv, amit egy kolléga segítéséével lehet, hogy kb. 7+ év után révbe érhet.
 
Status
Not open for further replies.