Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
@Tcat @Mackensen @Phoenix

Kicsit elszabadult itt a belpol. Nem lehetne rendet tenni?

Más. Ez szerintem nem belpol. Általános. A világ minden országára igaz.


Miért van az, hogy mindenféle politikai vezető miatt lezárogatnak ezt azt és az állampolgár szívja meg? Nem értem, hogy miért kell a nagyon nagy embereket összevissza hurcibálni. Intézzék el a várostól távol és csá. Túl sokszor érzem azt, hogy a politika, mintha nem az válaszpolgár / kisemberért lenne. Az ilyen húzások azok, amivel csak növelik a távolságot a politikát végző emberek a tömegtől. Hogy a világ ugráljon úgy, ahogy XY fütyül...

Emlékeim szerint anno olyan is volt még régen bőven a netkorszak előtt, hogy a nagy repülőtereken bérelhető tárgyalók voltak, hogy az oda utazó üzletembereknek még a repteret se kellejen elhagyni. Ezt miért derogál a politikusnak ma? Vagy - már elnézést - de az online kommunikáció korában mi a f*sznak utazgatnak ide oda? Értem én, hogy póriasnak hat, meg info biztonság, de akkor mi kritikus, az ne online legyen. De, hogy mi f*sznak kell ezért egy fél várost megszivatni...? Csak mert megtehetik...?

Ráadásul klíma tudatosság meg minden másról megy szájkarate. A kisember és a cégek legyenek, de állami szinten meg az összes security és mindenkit mozgatják drága pénzen, meg kocsi, meg anyámkínja...? Azért valahol pislogok...
Azert szerencsére nem mindennap jön nagyember kishazankba. Tehat azt a par napot csak kibírjatok valahogy. Egyebkent egy ilyen latogatasnak szimbolikus szerepe vsn inkább. Bar most talan erdogan rosszul szimbolizál.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 827
31 839
113
Azert szerencsére nem mindennap jön nagyember kishazankba. Tehat azt a par napot csak kibírjatok valahogy. Egyebkent egy ilyen latogatasnak szimbolikus szerepe vsn inkább. Bar most talan erdogan rosszul szimbolizál.

Hát itt lehet nem mindennap, de amúgy a belpol helyzet csak durvulni fog 2022-ig, ami utána jön majd, abba pedig talán jobb nem is belegondolni.
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Az a baj hogy terelsz. Legjobb lenne ha senki nem lopnà szèt az orszàgot, és nem csak a " másik" oldal lenyúlása zavarna mindenkit!
Még soha nem halottam az terelést,mint az igazság kimondásának szinonímáját,de jó pap is holtig tanul. :cool:
Amúgy Lölő és a haverok engem is zavarnak, de ennek a kormánynak mégse az a célja,hogy az utolsó szegig kipumpáljon minden értéket az országból. És ameddig Lölő ill. a 3. világ között lehet választani, én Lölőre szavazok.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 395
4 392
113
Még soha nem halottam az terelést,mint az igazság kimondásának szinonímáját,de jó pap is holtig tanul. :cool:
Amúgy Lölő és a haverok engem is zavarnak, de ennek a kormánynak mégse az a célja,hogy az utolsó szegig kipumpáljon minden értéket az országból. És ameddig Lölő ill. a 3. világ között lehet választani, én Lölőre szavazok.
Amit a jelenlegi hatalom finoman fogalmazva elrakott megorzesre az evek alatt, az az osszeg az eves magyar GDP-vel is osszemerheto. Ennek a sulyos elvonasnak a hianya meg csak fel sem merheto hosszutavon.
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Amit a jelenlegi hatalom finoman fogalmazva elrakott megorzesre az evek alatt, az az osszeg az eves magyar GDP-vel is osszemerheto. Ennek a sulyos elvonasnak a hianya meg csak fel sem merheto hosszutavon.
Jaj ne már! Te is tudod,hogy ha vmelyik narancsos cég csinál vmit az pénzbe kerül. Ha a kormány kifizet útfelújításra 1 milliárd forintot,a megbízott cég tutti nem fog 1 milliárdot profitálni.
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
@Tcat @Mackensen @Phoenix

Kicsit elszabadult itt a belpol. Nem lehetne rendet tenni?

Más. Ez szerintem nem belpol. Általános. A világ minden országára igaz.


Miért van az, hogy mindenféle politikai vezető miatt lezárogatnak ezt azt és az állampolgár szívja meg? Nem értem, hogy miért kell a nagyon nagy embereket összevissza hurcibálni. Intézzék el a várostól távol és csá. Túl sokszor érzem azt, hogy a politika, mintha nem az válaszpolgár / kisemberért lenne. Az ilyen húzások azok, amivel csak növelik a távolságot a politikát végző emberek a tömegtől. Hogy a világ ugráljon úgy, ahogy XY fütyül...

Emlékeim szerint anno olyan is volt még régen bőven a netkorszak előtt, hogy a nagy repülőtereken bérelhető tárgyalók voltak, hogy az oda utazó üzletembereknek még a repteret se kellejen elhagyni. Ezt miért derogál a politikusnak ma? Vagy - már elnézést - de az online kommunikáció korában mi a f*sznak utazgatnak ide oda? Értem én, hogy póriasnak hat, meg info biztonság, de akkor mi kritikus, az ne online legyen. De, hogy mi f*sznak kell ezért egy fél várost megszivatni...? Csak mert megtehetik...?

Ráadásul klíma tudatosság meg minden másról megy szájkarate. A kisember és a cégek legyenek, de állami szinten meg az összes security és mindenkit mozgatják drága pénzen, meg kocsi, meg anyámkínja...? Azért valahol pislogok...
Érdekes gondolat,de még az utazás is jobban kivitelezhető lehetne. Mondjuk csak akkor,ha jó előre letárgyalják a talit( azért a legtöbb ilyen),mert akkor vidéki hotelt,kastélyszállót is ki lehet venni. Legtöbb már fasza konferenciateremel rendelkezik. Mondjuk debreceni reptér,oszt valami közeli hely.
Tényleg ne legyen a protokol fontosabb a lakóknál.
Vagy egy "elnöki palota"-szerűség, modern,energiatakarékos,hogy ne kelljen azért az évi pár napért, hétért debilsokat rákölteni.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Amit a jelenlegi hatalom finoman fogalmazva elrakott megorzesre az evek alatt, az az osszeg az eves magyar GDP-vel is osszemerheto. Ennek a sulyos elvonasnak a hianya meg csak fel sem merheto hosszutavon.
Akkor légy oly bátyám meséld már el, amit az előző hatalom elrakott az ennek a hányszorosa volt??!! Merthogy akkor nekünk, a robotoló melósoknak jóval kevesebb jutott - kivéve az adókból és adósságokból, mert azt valahogy bővebben tudták mérni!! Ezeket a rabszolgahajcsárokat is utálom mert ezek csináltak belőlem rabszolgát, de az is igaz amit az elején írtam. Szóval hallgatlak, hova lett a pénz Horn Gyufáék, Megyóék és ElKúrcsányék alatt??!!
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Érdekes gondolat,de még az utazás is jobban kivitelezhető lehetne. Mondjuk csak akkor,ha jó előre letárgyalják a talit( azért a legtöbb ilyen),mert akkor vidéki hotelt,kastélyszállót is ki lehet venni. Legtöbb már fasza konferenciateremel rendelkezik. Mondjuk debreceni reptér,oszt valami közeli hely.
Tényleg ne legyen a protokol fontosabb a lakóknál.
Vagy egy "elnöki palota"-szerűség, modern,energiatakarékos,hogy ne kelljen azért az évi pár napért, hétért debilsokat rákölteni.
Ja persze az is vidéken.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
@Tcat @Mackensen @Phoenix

Kicsit elszabadult itt a belpol. Nem lehetne rendet tenni?

Más. Ez szerintem nem belpol. Általános. A világ minden országára igaz.


Miért van az, hogy mindenféle politikai vezető miatt lezárogatnak ezt azt és az állampolgár szívja meg? Nem értem, hogy miért kell a nagyon nagy embereket összevissza hurcibálni. Intézzék el a várostól távol és csá. Túl sokszor érzem azt, hogy a politika, mintha nem az válaszpolgár / kisemberért lenne. Az ilyen húzások azok, amivel csak növelik a távolságot a politikát végző emberek a tömegtől. Hogy a világ ugráljon úgy, ahogy XY fütyül...

Emlékeim szerint anno olyan is volt még régen bőven a netkorszak előtt, hogy a nagy repülőtereken bérelhető tárgyalók voltak, hogy az oda utazó üzletembereknek még a repteret se kellejen elhagyni. Ezt miért derogál a politikusnak ma? Vagy - már elnézést - de az online kommunikáció korában mi a f*sznak utazgatnak ide oda? Értem én, hogy póriasnak hat, meg info biztonság, de akkor mi kritikus, az ne online legyen. De, hogy mi f*sznak kell ezért egy fél várost megszivatni...? Csak mert megtehetik...?

Ráadásul klíma tudatosság meg minden másról megy szájkarate. A kisember és a cégek legyenek, de állami szinten meg az összes security és mindenkit mozgatják drága pénzen, meg kocsi, meg anyámkínja...? Azért valahol pislogok...
Sztem a tüntike is hozzájárult a káoszhoz. Olvasva a gyors reakciókat ez is volt az egyik célja.
Illetve a 3as metró leállításába segítettek a CSZKA szurkolók, akik kikúrták az ablakát.
Mindez kb. egyszerre volt

Politikus hurcibálás
Ilyen mindig volt, mindig lesz csak most az ellenzék ezzel is kampányol ezért került a fókuszba.
Egyébként van egy protokoll. Plusz ahogy a saját életedben úgy a politikusoknál is sokat számítanak a személyes kapcsolatok. Könnyebb úgy eredményesen egyeztetni, ha vkit nem csak a tárgyalóból ismersz. Jobban megismeritek egymást és a céljait is. Lazább keretek közt ők is inkább megnyílnak. Ez olyan mint amikor elviszed a beosztottjaidat kocsmázni. 3 kör után már mindent tudsz, nem csak látszatot.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez and zeal

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 938
113
Sztem a tüntike is hozzájárult a káoszhoz. Olvasva a gyors reakciókat ez is volt az egyik célja.
Illetve a 3as metró leállításába segítettek a CSZKA szurkolók, akik kikúrták az ablakát.
Mindez kb. egyszerre volt

Politikus hurcibálás
Ilyen mindig volt, mindig lesz csak most az ellenzék ezzel is kampányol ezért került a fókuszba.
Egyébként van egy protokoll. Plusz ahogy a saját életedben úgy a politikusoknál is sokat számítanak a személyes kapcsolatok. Könnyebb úgy eredményesen egyeztetni, ha vkit nem csak a tárgyalóból ismersz. Jobban megismeritek egymást és a céljait is. Lazább keretek közt ők is inkább megnyílnak. Ez olyan mint amikor elviszed a beosztottjaidat kocsmázni. 3 kör után már mindent tudsz, nem csak látszatot.
Csak az a furcsa, hogy amikor Putyin jött, akkor nem volt ilyen torkosborzra szívatása az embereknek, pedig ő a 2. legnagyobb hatalommal rendelkező vezető a világban, míg Erdogan nincs benne az első tízben (de inkább húszban), az tuti. Ja, és Putyin útja ellen nem is volt számottevő pampogás (mert mindig van, bárki jön, és bárki hívja).
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
Csak az a furcsa, hogy amikor Putyin jött, akkor nem volt ilyen torkosborzra szívatása az embereknek, pedig ő a 2. legnagyobb hatalommal rendelkező vezető a világban, míg Erdogan nincs benne az első tízben (de inkább húszban), az tuti. Ja, és Putyin útja ellen nem is volt számottevő pampogás (mert mindig van, bárki jön, és bárki hívja).
Akkor nem volt rászervezve több tünti és a ruszki szurkolók se lőtték ki a metrót.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
Csak az a furcsa, hogy amikor Putyin jött, akkor nem volt ilyen torkosborzra szívatása az embereknek, pedig ő a 2. legnagyobb hatalommal rendelkező vezető a ágban, míg Erdogan nincs benne az első tízben (de inkább húszban), az tuti. Ja, és Putyin útja ellen nem is volt számottevő pampogás (mert mindig van, bárki jön, és bárki hívja).
@Tcat @Mackensen @Phoenix

Kicsit elszabadult itt a belpol. Nem lehetne rendet tenni?

Más. Ez szerintem nem belpol. Általános. A világ minden országára igaz.


Miért van az, hogy mindenféle politikai vezető miatt lezárogatnak ezt azt és az állampolgár szívja meg? Nem értem, hogy miért kell a nagyon nagy embereket összevissza hurcibálni. Intézzék el a várostól távol és csá. Túl sokszor érzem azt, hogy a politika, mintha nem az válaszpolgár / kisemberért lenne. Az ilyen húzások azok, amivel csak növelik a távolságot a politikát végző emberek a tömegtől. Hogy a világ ugráljon úgy, ahogy XY fütyül...

Emlékeim szerint anno olyan is volt még régen bőven a netkorszak előtt, hogy a nagy repülőtereken bérelhető tárgyalók voltak, hogy az oda utazó üzletembereknek még a repteret se kellejen elhagyni. Ezt miért derogál a politikusnak ma? Vagy - már elnézést - de az online kommunikáció korában mi a f*sznak utazgatnak ide oda? Értem én, hogy póriasnak hat, meg info biztonság, de akkor mi kritikus, az ne online legyen. De, hogy mi f*sznak kell ezért egy fél várost megszivatni...? Csak mert megtehetik...?

Ráadásul klíma tudatosság meg minden másról megy szájkarate. A kisember és a cégek legyenek, de állami szinten meg az összes security és mindenkit mozgatják drága pénzen, meg kocsi, meg anyámkínja...? Azért valahol pislogok...
Egyébként mi volt a tüntetések célja? Mi volt a jelszava a tüntetések szervezőjének Gulyás Mártonnak??
Se ki, se be: az anarchista Gulyás Márton blokád alá vonná Budapestet
Nagyon fontos, hogy november hetedikén nagyon sokan legyenek kint az utcán. Egyetértek azzal a kurd követeléssel, hogy blokád alá kell vonni a várost, annak érdekében, hogy Erdogan ne tudja betenni a lábát
https://pestisracok.hu/se-ki-se-be-az-anarchista-gulyas-marton-blokad-ala-vonna-budapestet/

Ez volt az ellenzék célja. Majd utána mindezt álszenteskedve számonkéri a kormányon a főpolgi meg az ellenzéki média! Miért nem a haverjukat kérdezik aki mindezt megszervezte?
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 030
2 707
113
Akkor légy oly bátyám meséld már el, amit az előző hatalom elrakott az ennek a hányszorosa volt??!! Merthogy akkor nekünk, a robotoló melósoknak jóval kevesebb jutott - kivéve az adókból és adósságokból, mert azt valahogy bővebben tudták mérni!! Ezeket a rabszolgahajcsárokat is utálom mert ezek csináltak belőlem rabszolgát, de az is igaz amit az elején írtam. Szóval hallgatlak, hova lett a pénz Horn Gyufáék, Megyóék és ElKúrcsányék alatt??!!

Tök jó gondolat! Utána kéne nézmi melyik kormàny mennyiért építette pl. az autópálya kilométerèt, de Mack valszeg rossznéven venné.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 424
44 121
113
Október végén betöltötték az ikrek a 12. hetüket, ezért a ma 40000ft-tal több fizetést kaptam, mint előző hónapban.
Nekem ez a lényeg, nem amit az újságokban egymásról hazudoznak.
Gratulálok, és pont ugyan így döntöttem én is, mikor 99000ft al több a fizum a gyerekek miatt havonta, meg házvásárlásnál lehívtam a 10 misit, tudtam azonnal hogy merre van előre.
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Tök jó gondolat! Utána kéne nézmi melyik kormàny mennyiért építette pl. az autópálya kilométerèt, de Mack valszeg rossznéven venné.
Ez jó ötlet. Megfelelő összehasonlításban egész jó képet lehetne alkotni. Pl. mibe kerül nekünk az M6-os, mert ugye még vagy 30-évig fogjuk fizetni. (Vagy az M5-ös.)
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
Gratulálok, és pont ugyan így döntöttem én is, mikor 99000ft al több a fizum a gyerekek miatt havonta, meg házvásárlásnál lehívtam a 10 misit, tudtam azonnal hogy merre van előre.
Nekem meg rossz tapasztalataim vannak. Akkor most merre? Ha csak a velem történteket nézném, egyszerű lenne ítélkezni. Mégis megnézem, mások mit mondanak. vocem mittere in alteram partem {Seneca}
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 701
113
Tök jó gondolat! Utána kéne nézmi melyik kormàny mennyiért építette pl. az autópálya kilométerèt, de Mack valszeg rossznéven venné.

M7-esen nagyon fasza völgyhíd van a semmi felett, az M6-oson pedig rengeteg alagút, igaz előtte oda kellet hordani egy dombot hogy utána át lehessen fúrni.

Forgalom az mondjuk nincs rajta.

M6-os_autópálya_Bátaszék_alagútjának_bejárata.jpg