A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Egyrészt a nyilvános infókból azt tudhattuk meg, hogy azért nem történt meg a maradék 4 gép javítása, mert azok olyan rossz állapotban voltak, hogy nem érte volna meg a javításuk. (Totálkár?) Ez - ugye - nem azt jelenti, hogy elfogyott a 60M.
Azt viszont nem értem, hogy elfogyott az alkatrész, meg a berendezés.
Igen, ezt úgy hívják hogy gazdasági totálkár - vagyis technikailag a gép javítható lett volna, csak olyan drágán, rengeteg új alkatrésszel, esetleg fő-részek cseréjével, mint pl. főreduktor, hajtómű, stb.,berendezéssel a totál selejtes, javíthatatlan helyett. Szóval azért fogyott el a hozzávaló, mert annyi cuccot kellett volna újra cserélni bennük, hogy a hátralévő élettartamot tekintve nem érte volna meg, azt a pénzt nem adtuk meg érte.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 311
46 019
113
Elvileg a mai napon kerül sor az EU védelmi miniszterei közötti találkozóra, ahol további 13 PESCO programról döntenek. (3. ütem)
Ami biztos: minimum 1-ben alapító partnerként lennénk érintettek. A lengyelekhez csatlakozva a különlegesek (és gondolom más katonai alakulatoknak is) EÜ képzésének támogatására pályázunk. A program a Lodz-i "Honvéd Kórház" specializált fejlesztését is tartalmazza, amivel ezen képzéseket segítenék. Meg gondolom a finanszírozáshoz is hozzájárulna.
Persze nem csak ez lehet érdekes esetünkben, mert a HM kimondott igénye, hogy minél több PESCO programban vegyünk részt. Érdemes lesz figyelni a híreket. Hja tudtommal a Leok korszerűsítésére is akarnak PESCO programot indítani. Résztvevő az lenne rá itt Európában! ;)
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 311
46 019
113
Hja és itt a lista is: link
Meglepi! Lesz egy magyar vezetésű projekt is! Ráadásul komoly partnerekkel:

Integrated European Joint Training and Simulation Center (EUROSIM), led by Hungary (+ France, Germany, Poland, Slovenia)

Hogy ez pontosan milyen stimulátor központot jelent, azt nem tudom, de érdekes lesz ez!
(Adalék: csak nincs benne Leo-s projekt :rolleyes:)
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 132
10 827
113
https://www.armadninoviny.cz/nemecka-armada-kupuje-tanky-leopard.html

Ti már felkészültetek rá mentálisan hogy a németek még több tankot vesznek? :D
Sehol semmi de a lengyelek már is kezdenek a csehekkel szinkronban fosni.

Amúgy meg ki a rosseb legyen katonai hatalom az EU-ban ha nem a germánok?

Természetesen mi!


Inkább Leóra, ikercsővel. Mellé egy adag rakétát, mint a BMPT-nél.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 675
6 435
113
https://www.armadninoviny.cz/nemecka-armada-kupuje-tanky-leopard.html

Ti már felkészültetek rá mentálisan hogy a németek még több tankot vesznek? :D
Sehol semmi de a lengyelek már is kezdenek a csehekkel szinkronban fosni.

Amúgy meg ki a rosseb legyen katonai hatalom az EU-ban ha nem a germánok?
elvileg 2 harckocsi hadosztályuk van és gondolom megunták hogy nem a legmodernebbekkel virítanak mindenhol
jöhet de csak ha Kefír is jön :D kb ugyanannyi annyi lenne az értelme ( ha valaki nem értené , értettem hogy viccelt a koma , igyekeztem én is viccelni , kérek szépen mindenkit ne induljunk el a lavinával újra :D )
Természetesen mi!



Inkább Leóra, ikercsővel. Mellé egy adag rakétát, mint a BMPT-nél.
úgy látom ma mindenki nagyon elemében van :D
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
  • Tetszik
Reactions: rejsz felügyelő

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 311
46 019
113
Licenszeljük az Americas Armyt, de előtte belefejlesztetjük az acél rohambilit meg a műbőr tártáskát. :D
B terv a víztisztító szimulátor. :)
Háát ha tippelnem kellene, akkor valami komoly Airbus szimulátor lesz a mostani szolnoki Thales szimulátor mellé téve.
Ugyebár a németeknek franciáknak nekünk sok Airbus-unk van/lesz a lengyelek meg korszerűsítik a Mi-24-eseiket. Emlékeim szerint a szovjet technikát meg tudja szimulálni a Thales. Szóval olcsóbb lesz hozzánk küldeni a lengyel pilótákat harceljárásokat és szituációkat gyakorolni anélkül, hogy a gépeik "kopnának".
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Licenszeljük az Americas Armyt, de előtte belefejlesztetjük az acél rohambilit meg a műbőr tártáskát. :D
B terv a víztisztító szimulátor. :)

Azért IT vonalon elég jók vagyunk.
Lehet, hogy egy nyüves páncéllemezt nem tudnánk a kor minőségi elvárásainak megfelelően legyártani, de a gépekhez való szoftvereket, vagy ezek szimulátor verzióit simán, és valószínű a világ és benne Európa legtöbb országánál jobban csinálnánk.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 132
10 827
113
Hja és itt a lista is: link
Meglepi! Lesz egy magyar vezetésű projekt is! Ráadásul komoly partnerekkel:

Integrated European Joint Training and Simulation Center (EUROSIM), led by Hungary (+ France, Germany, Poland, Slovenia)

Hogy ez pontosan milyen stimulátor központot jelent, azt nem tudom, de érdekes lesz ez!
(Adalék: csak nincs benne Leo-s projekt :rolleyes:)

sTimulátor??

Azért IT vonalon elég jók vagyunk.
Lehet, hogy egy nyüves páncéllemezt nem tudnánk a kor minőségi elvárásainak megfelelően legyártani, de a gépekhez való szoftvereket, vagy ezek szimulátor verzióit simán, és valószínű a világ és benne Európa legtöbb országánál jobban csinálnánk.

Csak ne állami cég csinálja...
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Nem szeretem ezt a topikot, de jobb híján, most ide posztolok egy apropóból. Még fiatalon sokat jártam arrafelé, de az utóbbi évtizedekben már nem, s úgy alakult újra dolgom lesz arrafelé talán rendszeresen, ezért google Earth-el ránéztem a területre, majd gugliztam pár kört, és eléggé hmm hogyan is mondjam finoman... lehangolódtam. Elkezdtünk ugyebár újra költeni a honvédségre, sokan úgy örömködnek, hogy de jó lesz is, de közben egy pótolhatatlannak tűnő intézmény elvesztésére/átalakulására leltem. Kb negyed óra guglizás után jutottam ide, úgyhogy akinek van friss érdemibb, vagy megnyugtatóbb információja ahhoz képest, amit találtam, az ne tartsa magában:

Hír1 Hír2 Honlap (A főoldalon a rövid összesítő nekrológot futottam át, majd nem tudom hirtelen leesett vagy felment a vérnyomásom, de nem igazán illeszedik az amit itt olvastam ahhoz a cukormázas jövőképhez, amit a politikai szándéknyilatkozatokban olvasunk - haderőfejlesztési terv + műszaki oktatás megbecsülése/támogatása)

Szóval az önálló objektummal, állománnyal, projektekkel rendelkező Haditechnikai Intézettől hogyan jutottunk el oda, ahol ma tartunk (kb. valahol egy másik intézmény részeként maradt pár íróasztalnál pár mérnök). De mindez hagyján, ennyi év alatt, ekkora politikai felhatalmazással hogyan nem sikerült visszafordítani ezt a folyamatot? Szerintem nem azon kellene hazaárulózni amin a kedves kormánypárt teszi, hanem ezen! De biztos jó biznisz lesz a lakóparkból mindenki keres, a HTI meg RIP. Ez nekem egy picit "too much" volt most, hogy ezzel most kellett szembesülnöm. Úgy tűnik Linder Bélának ma is vannak utódjai, ami katonai műszaki fejlesztés részét illeti. Egyelőre utolsó élő mementó a Haditechnika újság maradt.

Ha pedig mégsem így van, akkor örömmel veszem a cáfolatokat.