Szu-27 / Szu-30 / Szu-33 / Szu-35 Flanker (Szuhoj)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Hát igen viszont én nem látom hogy egy kicsit is rajta lennének pedig a TGP és a HMD több generációja van már nyugaton de kínaiaknál is itt viszont egyik sem .

Ott van a T-220 amit már 2015-ben láttunk de azóta fura hogy semmi sincs róla
154513.jpg
Oszt egyszer csak előkerül, mint az R-37es.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 431
18 865
113
A 2011-2020 beszerzésben benne volt 96vagy 98? szu-35 leszállítása.
Most mi lesz? Van már valami új szerződés hazai igényre? A szu-30 gyártása idén leáll hisz teljesítették a megrendelést belföldre.
Ezután jön a szu-30sm2 modernizáció
Szerintem ennek a két típusnak exportal és modernizációval kitolható a gyártósor 2025-ig de utána nem marad más csak a szu-57.
Én komolyan pezsgőt bontanék mikor nem maradna már csak egy gyártható gépe az orosz légierőnek a szu-57 :p
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
A 2011-2020 beszerzésben benne volt 96vagy 98? szu-35 leszállítása.
Most mi lesz? Van már valami új szerződés hazai igényre? A szu-30 gyártása idén leáll hisz teljesítették a megrendelést belföldre.
Ezután jön a szu-30sm2 modernizáció
Szerintem ennek a két típusnak exportal és modernizációval kitolható a gyártósor 2025-ig de utána nem marad más csak a szu-57.
Én komolyan pezsgőt bontanék mikor nem maradna már csak egy gyártható gépe az orosz légierőnek a szu-57 :p
A perzsák most aláírnának 200 db Szu-30asra.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 291
10 356
113
Hát igen viszont én nem látom hogy egy kicsit is rajta lennének pedig a TGP és a HMD több generációja van már nyugaton de kínaiaknál is itt viszont egyik sem .

Ott van a T-220 amit már 2015-ben láttunk de azóta fura hogy semmi sincs róla
154513.jpg

Engedd már el ezt a TGP, HMD dolgot.
Grúzia kaliberű ellenség ellen anélkül is kibírják (legfeljebb leesik egy-két gépük, na bumm; ha őket nem izgatja, akkor te miért tördeled a kezed?)
Nagyobb konfliktus esetén meg van még pár cuccuk nekik is a tarsolyban...
 
M

molnibalage

Guest
Engedd már el ezt a TGP, HMD dolgot.
Grúzia kaliberű ellenség ellen anélkül is kibírják (legfeljebb leesik egy-két gépük, na bumm; ha őket nem izgatja, akkor te miért tördeled a kezed?)
Nagyobb konfliktus esetén meg van még pár cuccuk nekik is a tarsolyban...
Grúzia ellen a 70-es évek szovjet hadereje is elég lett volna. Akkor meg minek erőlködnek. Roni és te is átestél a ló túloldalára.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 085
60 176
113
Szu-35Sz fegyverzeti kiosztás képernyőfukciója, R-37M függesztése esetén. Nem tudom, mennyire komoly, illetve egyelőre biztos nem gyakorlati lehetőség, de azt nem zárom ki, hogy függesztették élesben a típust és még talán lőttek is vele a gépről.

98067d1585945630-37m.jpg


A tavalyi MAKSz-on is fel volt rakva egy súlymakett a statikuson álló Szu-35Sz egyik pilonjára:

98023d1568718551-wslkkafz5ra.jpg
 
M

molnibalage

Guest
Mindig azt a nevetséges kifogást hallom, hogy minek kell fejlett és nagy haderő az orosznak, mert az USA és Kína ellen ott az atom, más ellen meg elég a gyengébb is.
Akkor mi a fenének erőlködnek 40+ éve a felzárkózással a nyugathoz légierő és n+1 más téren is...?

Ezt magyarázd már meg te és az összes okostóni.

Minek akart pl. hordozót...? Mi f*sz szüksége van arra Oo.-nak, hogy amikor mindig is gyak. 0 expedíciós képessége volt. Nem tűnt fel Hpasp sorozatában is, hogy a legkomolyabb képességük a Tu-95 áttelepülés volt meg a hírszerző "halászhajó flotta"? Meg a proxy háborúban a légiszállítás SOS módban abból, ami elfért a nehéz terherszállítóba?

Minek akar folyamatosan újabb és újabb vadászgépeket, amikor a szovjet mintájú légierőt mindig elkalapálták. Akkor is, amikor minőségi és mennyiségi túlerőben voltak, pl. Izrael ellen.

Én tudnék rá választ adni, hogy miért, de minek erőlködjek ilyen "színvonalú érvrendszerrel élnek egyesek, mint te? Hogy éppen szájízük szerint jelentik, hogy minek kell ez és az...?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 756
113
molnibalage

"Minek akar folyamatosan újabb és újabb vadászgépeket, amikor a szovjet mintájú légierőt mindig elkalapálták. Akkor is, amikor minőségi és mennyiségi túlerőben voltak, pl. Izrael ellen.

Én tudnék rá választ adni, hogy miért, "


Nah miért? Engem érdekelne az elgondolásod :)
 
M

molnibalage

Guest
molnibalage

"Minek akar folyamatosan újabb és újabb vadászgépeket, amikor a szovjet mintájú légierőt mindig elkalapálták. Akkor is, amikor minőségi és mennyiségi túlerőben voltak, pl. Izrael ellen.

Én tudnék rá választ adni, hogy miért, "


Nah miért? Engem érdekelne az elgondolásod :)
Nem erre, hanem arra, hogy akkor miért is fejleszt folyamatos az orosz és nem a "de hát van atom" című slágert fújja.
Az arab elkalapálás triviális.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 291
10 356
113
Mindig azt a nevetséges kifogást hallom, hogy minek kell fejlett és nagy haderő az orosznak, mert az USA és Kína ellen ott az atom, más ellen meg elég a gyengébb is.
Akkor mi a fenének erőlködnek 40+ éve a felzárkózással a nyugathoz légierő és n+1 más téren is...?

Ezt magyarázd már meg te és az összes okostóni.

Minek akart pl. hordozót...? Mi f*sz szüksége van arra Oo.-nak, hogy amikor mindig is gyak. 0 expedíciós képessége volt. Nem tűnt fel Hpasp sorozatában is, hogy a legkomolyabb képességük a Tu-95 áttelepülés volt meg a hírszerző "halászhajó flotta"? Meg a proxy háborúban a légiszállítás SOS módban abból, ami elfért a nehéz terherszállítóba?

Minek akar folyamatosan újabb és újabb vadászgépeket, amikor a szovjet mintájú légierőt mindig elkalapálták. Akkor is, amikor minőségi és mennyiségi túlerőben voltak, pl. Izrael ellen.

Én tudnék rá választ adni, hogy miért, de minek erőlködjek ilyen "színvonalú érvrendszerrel élnek egyesek, mint te? Hogy éppen szájízük szerint jelentik, hogy minek kell ez és az...?

Nem fogod elhinni, de pont nem az atomra gondoltam (mivel az - nem technikailag, hanem az módszerként - elfogadhatatlan, tehát emiatt nem bevethető).
Amire gondoltam, hogy igyekeznek - s a Szovjetunió idején is igyekeztek - a fegyverek, eszközök teljes palettáját kifejleszteni, gyártani, rendszeresíteni, hogy gyakorlatilag semmit ne kelljen vásárolni, lehetőleg senkitől ne kelljen függeni.
Összhaderőnemi hadviselésben gondolkodtak, gondolkodnak.

Előítéletes voltál; feleslegesen húztad fel magad.
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 085
60 176
113
Érdekes kép. A Vityazi már évek óta letette a Szu-27-eseit és átnyergelt a kétüléses Szu-30SzM gépekre, melyekhez tavaly csatlakozott négygépes kiegészítésként a Szu-35Sz. Ebből az ember arra következtetne, hogy a Szu-27-esek már csak porosodnak Kubinkán, hiszen logikusan a csapat csak a Szu-30SzM-eket és a Szu-35Sz-eket használja. Ez utóbbit erősíti az a tény is, hogy a russianplanes-en az utóbbi hetekben egyre-másra jelennek meg a Vityazi Szu-35Sz-eirő a képek, még éjszakai repüléseken is!

Hanem itt van ez a kép. Az egyik gép, amelyik emelkedik és a hőtől alig lehet kivenni a típusjellegzetes kontúrokat, valószínű egy Szu-35Sz. Erre kizárólag a fullánk formájából következtetni, mivel hiányoznak róla Szu-27-es kiszélsedő infracsapda tárolói, illetve látni lehet a két kisméretű vízszintes antennát. Kacsa vezérsíkja meg nincs, tehát Szu-30SzM biztsan nem lehet.

Ugyanakkor az előtérben levő tisztán láthatóan együléses gépnek is Szu-35Sz-nek kéne lennie. Az is lehetne, csak épp egykerekes az orrfutója és csak két (három) fegyvertartós a szárnya:

264962.jpg


A Vityazi-festés tisztán kivehető rajta, így elmondhatjuk, hogy a csapat úgy fest, egyszerre három típust is üzemben tart.
 

T.Tom

Well-Known Member
2016. november 6.
364
1 702
93
Érdekes kép. A Vityazi már évek óta letette a Szu-27-eseit és átnyergelt a kétüléses Szu-30SzM gépekre, melyekhez tavaly csatlakozott négygépes kiegészítésként a Szu-35Sz. Ebből az ember arra következtetne, hogy a Szu-27-esek már csak porosodnak Kubinkán, hiszen logikusan a csapat csak a Szu-30SzM-eket és a Szu-35Sz-eket használja. Ez utóbbit erősíti az a tény is, hogy a russianplanes-en az utóbbi hetekben egyre-másra jelennek meg a Vityazi Szu-35Sz-eirő a képek, még éjszakai repüléseken is!

Hanem itt van ez a kép. Az egyik gép, amelyik emelkedik és a hőtől alig lehet kivenni a típusjellegzetes kontúrokat, valószínű egy Szu-35Sz. Erre kizárólag a fullánk formájából következtetni, mivel hiányoznak róla Szu-27-es kiszélsedő infracsapda tárolói, illetve látni lehet a két kisméretű vízszintes antennát. Kacsa vezérsíkja meg nincs, tehát Szu-30SzM biztsan nem lehet.

Ugyanakkor az előtérben levő tisztán láthatóan együléses gépnek is Szu-35Sz-nek kéne lennie. Az is lehetne, csak épp egykerekes az orrfutója és csak két (három) fegyvertartós a szárnya:

264962.jpg


A Vityazi-festés tisztán kivehető rajta, így elmondhatjuk, hogy a csapat úgy fest, egyszerre három típust is üzemben tart.

Remélem, hogy a sok elérhető gépnek köszönhetően ( 4 db 30SzM és 4 db 35Sz? ) ismét visszatérnek az 5 vagy 6 gépes felálláshoz. Vagy nagyon nagy különbséget jelentene a két eltérő géptípus?
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 085
60 176
113
Azon tűnődtem, hogy a Vityazinak ugye most van kétféle modern típusa is, a Szu-30SzM és a Szu-35Sz. Az egyikből van nyolc, ami több, mint kéne, míg a másikból csak négy van, ami meg vagy épp elég, vagy kevés, függően attól, hogy milyen formációban lépnek fel.

Aztán rájöttem, hogy a 8+4 az 12, aminek a fele az pont a hatgépes formáció. Tehát, visszaállnak hatos kötelékre és minden egyes gépnek marad még egy tartaléka is.
Marad a 4+2 formáció, azaz egy négygépes gyémánt alakzat Szu-30-as középen és a két szólista a dinamikusabb 35-ösökkel a széleken, meg párban.
Ez így logikus, nem?