A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 874
91 401
113
2010 óta gondolkodnak a teherszállító gépek leváltásán. Állítólag 2017 óta komolyan gondolkodnak rajta, "tart a piackutatás"....
ezek szerint még mindig nem vettek semmit?!?

Most akar elgondolkozni rajta?!? Vagy egy légitársaságra gondol?
Most olvastam zord blogján ( ő már csak tudja o_O) , hogy nem volt parkolópályán a dolog, csak a jó munkához idő kell.
Én még annyit tennék hozzá, hogy a bejelentéshez meg megfelelő időzítés.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 379
7 867
113
Csakhogy a Leo beszerzést még jobban értékeljük, Mordorban tank modernizációs programok vannak a fiókban új fegyverbeszerzés helyett. Ez már a Covid-19 mellékhatása. ;)
Hát fordítoval számomra az esik le hogy ők inkább modernizálnak 5 zl tr-85 öt. Tehát a mennyiségre gyurnak rá. Mondjuk nem tudom hogy hová lehet azt a vasat modernizálni. 125 ös vagy 120 as ágyúhoz a tornyot biztosan át kell építeni. Az meg túl biztosan megemelné a költségeket. Marad a 105 ös l84 es ágyú? Mondjuk itt a térségben nem nézném le. Főleg modern lőszerek miatt. Hm nem lesz ez olyan melyreható modernizáció szerintem. 105 ös ágyú, új optika tűzvezetéssel plusz némi plusz kieg páncélzat frissités. Erre tippelnék. A látszatott és a saját gyenge hadiparukat fenntartják. Egyébként a román tábornok nyilatkozatábol azt vettem ki hogy vesznek 1 zl modern mbt vagy kisebb költséggel modernizálnak 5 zl tr 85 öt.
Nem tudom? Számomra a leok mennyisége kevésnek tűnnik. Még attól is hogy a legújabb modern változat jön. Ha egyszer ideérnek. Egy biztos lesz szerintem hogy a romik nem fognak aggódni jelentősen a leok miatt.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 041
113
Hát fordítoval számomra az esik le hogy ők inkább modernizálnak 5 zl tr-85 öt. Tehát a mennyiségre gyurnak rá. Mondjuk nem tudom hogy hová lehet azt a vasat modernizálni. 125 ös vagy 120 as ágyúhoz a tornyot biztosan át kell építeni. Az meg túl biztosan megemelné a költségeket. Marad a 105 ös l84 es ágyú? Mondjuk itt a térségben nem nézném le. Főleg modern lőszerek miatt. Hm nem lesz ez olyan melyreható modernizáció szerintem. 105 ös ágyú, új optika tűzvezetéssel plusz némi plusz kieg páncélzat frissités. Erre tippelnék. A látszatott és a saját gyenge hadiparukat fenntartják. Egyébként a román tábornok nyilatkozatábol azt vettem ki hogy vesznek 1 zl modern mbt vagy kisebb költséggel modernizálnak 5 zl tr 85 öt.
Nem tudom? Számomra a leok mennyisége kevésnek tűnnik. Még attól is hogy a legújabb modern változat jön. Ha egyszer ideérnek. Egy biztos lesz szerintem hogy a romik nem fognak aggódni jelentősen a leok miatt.

Amiért félni kell a románoktól az a tüzérségük,egyébként halálra mészárolnánk őket még most is ha rendbeszednék az összes 72-est meg BTR-t.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 874
91 401
113
Azt kell látni,hogy szerencsétlen román felebarátainknak is ugyan olyan elavult a haderejük mint nekünk csak nekik sok tüzérségi eszközük van,cserébe nekünk meg van Gripen.
Ezért is irtam, hogy a Leokat, meg remélhetőleg a feltunningolt nehézdandárt meg kell majd becsülni, mert máshol még némi túlzással, házi barkács alapján megy az exszovjet technika felturbózása.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 106
31 050
113
Ne terelj. Azt írtad az új Gripen hú de drága. Erre írtam,hogy talán mégsem.
Téma lezárva. Megint vitát próbálsz generálni a semmiből.
Hát fordítoval számomra az esik le hogy ők inkább modernizálnak 5 zl tr-85 öt. Tehát a mennyiségre gyurnak rá. Mondjuk nem tudom hogy hová lehet azt a vasat modernizálni. 125 ös vagy 120 as ágyúhoz a tornyot biztosan át kell építeni. Az meg túl biztosan megemelné a költségeket. Marad a 105 ös l84 es ágyú? Mondjuk itt a térségben nem nézném le. Főleg modern lőszerek miatt. Hm nem lesz ez olyan melyreható modernizáció szerintem. 105 ös ágyú, új optika tűzvezetéssel plusz némi plusz kieg páncélzat frissités. Erre tippelnék. A látszatott és a saját gyenge hadiparukat fenntartják. Egyébként a román tábornok nyilatkozatábol azt vettem ki hogy vesznek 1 zl modern mbt vagy kisebb költséggel modernizálnak 5 zl tr 85 öt.
Nem tudom? Számomra a leok mennyisége kevésnek tűnnik. Még attól is hogy a legújabb modern változat jön. Ha egyszer ideérnek. Egy biztos lesz szerintem hogy a romik nem fognak aggódni jelentősen a leok miatt.
T55be is beépitettek már 125milist,és M60/Leo 1be is 120milist.Simán meg lehet oldani.120/L55 ágyűval,modern tűzvezető rendszerrel nagyon nem venném félvállrol azt az 5zl(ráadásul ők a nagyobb amerikai mintájú zl-t szervezték.) modernizált kohószökevényt.
Amiért félni kell a románoktól az a tüzérségük,egyébként halálra mészárolnánk őket még most is ha rendbeszednék az összes 72-est meg BTR-t.
Ők megcsinálták azt a BMP modernizációt,amit mi nem(köszönet Viktornak).25milis gá,Spike ATGM,izraeli tűzvezető rendszer.TR85M tűzvezető rendszere is sokkal korszerűbb,mint a mi kitudja hány db működőképes T72nk 70es évekbeli szovjet exportrendszerei.Mennyiségi és minőségi folény.Nem a javunkra.
És sokkal jobb a légvédelmük is
Ki nem ismeri se az ellenséget,se őnmagát,az mindig veszit.
Ki ismeri őnmagát,de nem ismeri az ellenséget,az hol győz,hol veszit.
Ki mind az ellenséget,mind önmagát ismeri,mindig győz
Sun Tzu
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 041
113
T55be is beépitettek már 125milist,és M60/Leo 1be is 120milist.Simán meg lehet oldani.120/L55 ágyűval,modern tűzvezető rendszerrel nagyon nem venném félvállrol azt az 5zl(ráadásul ők a nagyobb amerikai mintájú zl-t szervezték.) modernizált kohószökevényt.

Ők megcsinálták azt a BMP modernizációt,amit mi nem(köszönet Viktornak).25milis gá,Spike ATGM,izraeli tűzvezető rendszer.TR85M tűzvezető rendszere is sokkal korszerűbb,mint a mi kitudja hány db működőképes T72nk 70es évekbeli szovjet exportrendszerei.Mennyiségi és minőségi folény.Nem a javunkra.
És sokkal jobb a légvédelmük is
Ki nem ismeri se az ellenséget,se őnmagát,az mindig veszit.
Ki ismeri őnmagát,de nem ismeri az ellenséget,az hol győz,hol veszit.
Ki mind az ellenséget,mind önmagát ismeri,mindig győz
Sun Tzu

Azokból a modernizált BMP-kből max egy zászlóaljnyi van.Azok a TR-85-ösök nem emlegethetők egy szinten a mi elavult 72-eseinkkel sem(a 100mm-es ágyúval csak idegesíted a T-72-t) és abbólnsincs túl sok nekik.A románoknál amitől felni kell az a tüzérség.Az M változatból meg aztan tényleg alig van nekik.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 106
31 050
113
Azokból a modernizált BMP-kből max egy zászlóaljnyi van.Azok a TR-85-ösök nem emlegethetők egy szinten a mi elavult 72-eseinkkel sem(a 100mm-es ágyúval csak idegesíted a T-72-t) és abbólnsincs túl sok nekik.A románoknál amitől felni kell az a tüzérség.Az M változatból meg aztan tényleg alig van nekik.
Modernizált BMP kb 1 dd-nyi.(források 96-116db között szórnak.)TR85M 315db.Más forrás szerint 2zl,116db.Nem tudom melyik az igaz.Viszont rendszeresitettek egy izraeli sabottot hozzá,ami állitólag 520mm-t üt át 2km-en.Plusz a sokkal jobb felderitő-tűzvezető rendszer......Plusz tüzérségi fölény,meg Spike inditók,Sokac heli....Hááát....Szerintem vegyünk fel egyenlőre egy kisebb mellényt.Mielőtt kipottyanuk ebből a nagybol
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 041
113
Modernizált BMP kb 1 dd-nyi.(források 96-116db között szórnak.)TR85M 315db.Más forrás szerint 2zl,116db.Nem tudom melyik az igaz.Viszont rendszeresitettek egy izraeli sabottot hozzá,ami állitólag 520mm-t üt át 2km-en.Plusz a sokkal jobb felderitő-tűzvezető rendszer......Plusz tüzérségi fölény,meg Spike inditók,Sokac heli....Hááát....Szerintem vegyünk fel egyenlőre egy kisebb mellényt.Mielőtt kipottyanuk ebből a nagybol

Nekünk is van egy halom mindenünk...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 106
31 050
113
Azokból a modernizált BMP-kből max egy zászlóaljnyi van.Azok a TR-85-ösök nem emlegethetők egy szinten a mi elavult 72-eseinkkel sem(a 100mm-es ágyúval csak idegesíted a T-72-t) és abbólnsincs túl sok nekik.A románoknál amitől felni kell az a tüzérség.Az M változatból meg aztan tényleg alig van nekik.
Modernizált BMP kb 1 dd-nyi.(források 96-116db között szórnak.)TR85M 315db.Más forrás szerint 2zl,116db.Nem tudom melyik az igaz.Viszont rendszeresitettek egy izraeli sabottot hozzá,ami állitólag 520mm-t üt át 2km-en.Plusz a sokkal jobb felderitő-tűzvezető rendszer......Plusz tüzérségi fölény,meg Spike inditók,Sokac heli....Hááát....Szerintem vegyünk fel egyenlőre egy kisebb mellényt.Mielőtt kipottyanuk ebből a nagybol
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 290
13 723
113
Azt kell látni,hogy szerencsétlen román felebarátainknak is ugyan olyan elavult a haderejük mint nekünk csak nekik sok tüzérségi eszközük van,cserébe nekünk meg van Gripen.
Mivel tudtommal a Gripeneken nincs preciziós fegyver, se SEAD képesség, elég necces dolog lenyomni 12 géppel egy akkora haderőt.
Ezen kívül van Gepard SPAAG, Spike rakétákkal szerelt Puma helikopter, meg IFV.
Hááááttt...
És persze, ahogy említetted, ott a tüzérség is.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 041
113
Mivel tudtommal a Gripeneken nincs preciziós fegyver, se SEAD képesség, elég necces dolog lenyomni 12 géppel egy akkora haderőt.
Ezen kívül van Gepard SPAAG, Spike rakétákkal szerelt Puma helikopter, meg IFV.
Hááááttt...
És persze, ahogy említetted, ott a tüzérség is.

Elég rosszul tudod.SEAD mihez kell? A pár Gepárd ellen nem kell,minden másuk megint csak tragikusan elavult a Gripennel szemben.