[HUN] Antonov An-26 Curl

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 518
72 518
113
Az ötlet alapvetően jó lenne, végre egy tisztességes kivonási búcsúrepülés, de a "fél ország" kimarad belőle... remélem legalább jó idő lesz és a felsorolt reptereknél kellően alacsonyan repül majd egy utolsó fotóhoz.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75 and Blitz97

Madár Fokker

Well-Known Member
2017. december 17.
503
1 381
93
Az ötlet alapvetően jó lenne, végre egy tisztességes kivonási búcsúrepülés, de a "fél ország" kimarad belőle... remélem legalább jó idő lesz és a felsorolt reptereknél kellően alacsonyan repül majd egy utolsó fotóhoz.
Nem tudom, hogy mennyi időt képes az Ancsa a levegőben maradni egy tankkal ilyen földközeli repülés esetén, de így is 3ó45percre van tervezve a repülés. Nem biztos, hogy sokkal több reptér beleférne.
Sajnos kb. 15 éve még nem voltak jó kamerák a telefonokban, pedig szemtanúja voltam néhány igen látványos alacsony áthúzásnak: Ancsa, Gripen, ALCA, Mi-24 vegyesen.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 518
72 518
113
Nem tudom, hogy mennyi időt képes az Ancsa a levegőben maradni egy tankkal ilyen földközeli repülés esetén, de így is 3ó45percre van tervezve a repülés. Nem biztos, hogy sokkal több reptér beleférne.
Sajnos kb. 15 éve még nem voltak jó kamerák a telefonokban, pedig szemtanúja voltam néhány igen látványos alacsony áthúzásnak: Ancsa, Gripen, ALCA, Mi-24 vegyesen.

Jó meglátás. De tehetne még egy kört még egy felszállásból...
 

kronosz

New Member
2018. január 2.
3
1
3
Én abba bízom, hogy az 5 gép nem a vasba kerül, hanem legalább 1, de inkább kettőt repülőképesen tartanak sétarepülés gyanánt például az LKK/Közlekedési Múzeum keretein belül.* A maradék gépeket is a levegőben szeretném leginkább látni, de ha a Reptárba kerülnének azzal is boldog lennék. Nemrég húzott át a házunk felett, a 13 éves unokaöcsémmel együtt ugráltunk örömünkbe, hogy láttuk, nagyon szeretjük ezt a repülőt.

*szolgáltak ugye utasszállítóként is kormánydelegációkat, üléssorokat szereltek beléjük, amik tuti, hogy szintén megvannak.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 518
72 518
113
Tiszteletkör a búcsúzótól...

20200618_An-26-os-17.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and arcas

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 518
72 518
113
Én abba bízom, hogy az 5 gép nem a vasba kerül, hanem legalább 1, de inkább kettőt repülőképesen tartanak sétarepülés gyanánt például az LKK/Közlekedési Múzeum keretein belül.* A maradék gépeket is a levegőben szeretném leginkább látni, de ha a Reptárba kerülnének azzal is boldog lennék. Nemrég húzott át a házunk felett, a 13 éves unokaöcsémmel együtt ugráltunk örömünkbe, hogy láttuk, nagyon szeretjük ezt a repülőt. *szolgáltak ugye utasszállítóként is kormánydelegációkat, üléssorokat szereltek beléjük, amik tuti, hogy szintén megvannak.

Az LKK/KM nem tart repülőképes állapotban semmit. Az utóbbi jelenleg nem is "létezik". A Goldtimer Alapítvány foglalkozik ilyesmivel, de az An-26 szerintem nem illik a profiljukba. Valószínűbb hogy a legjobb állapotú két gépet megveszi valamilyen ukrán/török/bolgár stb. légitársaság, a többi meg szétrohad. A szolnoki múzeumban már van egy An-26, csak nem került át a Reptárba. A ferihegyi gyűjteménybe nem illik bele. Kecelre jó lenne egy, mert ott csak egy An-24-es van, de ha nem fogadja örökbe valamelyik egyesület vagy alapítvány, akkor ott is gyorsan leromlik majd az állapota.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113

Azért menetrendből van még mit tanulni, mert pl engem is megszívattak.Több, mit fél órával hamarabb voltam kint, mint kellett volna, de addigra már eltűnt.Ez persze csak a helyszínen derült ki, hiszen mondjuk fr24-en vagy bárhol máshol követhetetlen volt.Csak akkor nem értem minek kiírni, hogy hol és mikor lesz látható a repülőgép, ha a mikor részt ennyire szabadon értelmezik.Főleg akkor, ha többet már nem láthatjuk.És nem csak engem szívattak meg, hanem még nagyon sokakat.Volt, aki 50-60 km-t kocsikázott tök feleslegesen.Volt, ahol majd egy órával hamarabb volt, mint ami ki lett írva.Ez így nagyon nem oké....
 

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
Én abba bízom, hogy az 5 gép nem a vasba kerül, hanem legalább 1, de inkább kettőt repülőképesen tartanak sétarepülés gyanánt például az LKK/Közlekedési Múzeum keretein belül.* A maradék gépeket is a levegőben szeretném leginkább látni, de ha a Reptárba kerülnének azzal is boldog lennék. Nemrég húzott át a házunk felett, a 13 éves unokaöcsémmel együtt ugráltunk örömünkbe, hogy láttuk, nagyon szeretjük ezt a repülőt.

*szolgáltak ugye utasszállítóként is kormánydelegációkat, üléssorokat szereltek beléjük, amik tuti, hogy szintén megvannak.
Erről ne álmodozz, mert ehhez üzemidő hosszabbítás és nagyjavítás kellene, ami nagyon nem érné meg. - További szolgálatra és sétarepülésre sem... :(
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Valószínű az időjárás az oka, a debreceni áthúzás is előbb volt.

Én ezt még megértem, de ha legalább az fr24-en látható lett volna vagy valahol követni lehetett volna, akkor nem a menetrendhez igazodik az ember.Ezt így csak összedobták, hogy ne érje szó a ház elejét azt "jónapot".

Az egyetlen igazodási pont a kiírt menetrend volt, amit meg mivel nem tartottak nem volt mihez igazodni.Második körről meg eredetileg szó se volt.
Valahol azért az ember több rugalmasságot várna el, ha egyszer meghirdetnek valamit, ami nem egy szűk körnek szól, akkor azt úgy is csinálják már, hogy végül ne csak egy szűk körnek legyen jó.Kimentem volna akkor korábban, ha tudom, hogy hamarabb jön.Igazodtam volna hozzá, ha van mihez.