1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Antonov An-26 Curl

Diskurzus a(z) 'Szállító repülőgépek' témában - Jeno által indítva @ 2013. január 6..

1. Wilson

Wilson Well-Known Member

Az eddigi tapasztalatok alapján szerintem 1-5 év a btk szerint (természetesen a btk csak poén :):):) )

2. Terminator

Terminator Well-Known Member

A400M topik 48. oldal. Tele volt a gép, a térfogat volt a korlátozó tényező.

endre, vilmoci, formosa1 and 2 others like this.
  3. emel

emel Well-Known Member

Szállítógépről másik szállítóra való készség-fenntartásra nem elég a Zlin mert ehhez "Multi-engine" (így szól a papír), tehát min kétmotoros gépen kell repülni. Úgy tudom készség-fenntartáshoz nem kell túl sok rep-idő, hiszen nem 0-órásak, de tipusvizsga hiányában csak oktatóval repülhetnek jobb ülésben. De ebben a témában Angelsoul kolléga sokkal tájékozottabb ... ;):)

4. Wilson

Wilson Well-Known Member

Köszönöm megnéztem,én is erre gondoltam.

5. Blitz97

Blitz97 Well-Known Member

6. arcas

arcas Well-Known Member

Köszi, akkor idézzük meg @angelsoul -t :) "Abrakadabra"

7. arcas

arcas Well-Known Member

Ocses likes this.
  8. rudi

rudi Well-Known Member

A katonai szakszóknál mások a szabályok mint a civil CPL / ATPL szakszóknál úgyhogy lehetőleg olyan nyilatkozzon meg aki a katonai vonallal is tisztában van...pls.

emel likes this.
  9. rudi

rudi Well-Known Member

Hívjuk csak Popeye-nek.
    Arra jobban halgat...:)

emel and arcas like this.
  10. tomka03

tomka03 Active Member

"Elbúcsúzott a Magyar Honvédség az An–26-osoktól, a katonai szállító repülőgépek 46 évnyi magyarországi szolgálata tegnap ezzel véget ért. Az ikonikus gépeket a Kecskeméti Repülőbázison vonták ki a szolgálatból. Az utódtípus kiválasztása jelenleg is zajlik, addig is a NATO rendelkezésre álló kapacitásait, köztük a pápai a C–17-eseket használja Magyarország,"

https://magyarnemzet.hu/belfold/repulessel-bucsuzott-a-magyar-honvedseg-az-an-26-ostol-8230908/

"...A piackutatás és a tárgyalás szakaszában vagyunk..."
    :eek::(o_O

11. arcas

arcas Well-Known Member

...jah, lassan 2 éve.

12. Wilson

Wilson Well-Known Member

Ez egyre komikusabb.

13. Wilson

Wilson Well-Known Member

Mihez kell ennyi tárgyalás és piackutatás?Csak nem valami merőben új eszközt rendszeresítünk?Szerintem ennyi piackutatás és tárgyalás csak egyetlen nagy kapacitású szállítóeszközre utalhat még pedig erre:

Ocses, endre and tindalos like this.
  14. formosa1

formosa1 Active Member

Új An-26 esetén is kellene tárgyalás + piackutatás, de azt legalább gyorsan szolgálatba lehetne állítani.
    Más típusnál viszont mindent elölről kell kezdeni: Szimulátor, személyzet + karbantartók képzése etc... - Tehát jelen pillanatban elmondhatjuk, hogy minimum 1 évig nem lesz bevethető gépünk.
    De reálisabb, ha jóval több évvel számolunk... :(

Ocses likes this.
  15. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Ez mire utal?
    "A Magyar Honvédség hadrendjéből kikerülve az öt AN-26-os repülőgép más típusú feladatok ellátásában vesz részt - tette hozzá."

16. Wilson

Wilson Well-Known Member

Komolyan 2-3 éve piacot kutatnak meg tárgyalnak ez csak parasztvakítás,szerintem a szállítógép beszerzést hátrébb sorolták,erre utal,hogy Benkő azt nyilatkozta az átmeneti időszakban ha kell akkor vesznek C-17 repidőt,tehát ezzel a megoldással sokáig elhúzhatják a beszerzést.De ne legyen igazam.

endre and Terminator like this.
  17. megazez

megazez Well-Known Member

Egy körforgalom közepén, múzeumban kiállítási tárgy?

arcas, borisz and vilmoci like this.
  18. Wilson

Wilson Well-Known Member

Ha lejárt az üzemidejük,és nem viszik ki őket nagy javítani az ukrikhoz vagy az oroszokhoz,akkor max a statikus szállítógép feladatát tudják ellátni,de még lehet bennük csirkét tartani vagy gombát termeszteni végül is egy seregnyi "más típusú feladatok ellátásában" tudnak részt venni.

borisz likes this.
  19. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

A ruszki javitasról posztolgattakba facen az oroszok.

20. formosa1

formosa1 Active Member

A vírus után reális lehetőség "a beszerzések hátrébb sorolása". - Kár, hogy a futballbaromságot nem lehet hátrébb sorolni...!!! :(

De a repidő vásárlás és más típus bérlése is elképzelhetőnek tűnik...

endre, Terminator and vilmoci like this.

Ezen oldal megosztása