A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Hány objektumról beszélünk? Hirtelen végtelen sok csapatlévédelem lett?

Nincs jelentősége. Azt az objektumot őrizni kell. Ha van tartalékosod akkor ő fogja, ha nincs akkor katonát vonsz el a harcoló egységeidtől. Ugyanaz EÁP, zavargáskezelés, beszökő diverzáns raj, stb... Annyi előnye van, hogy békeidőben olcsóbban tudod fenntartani a seregedet, szituban meg nem kell elvonnod jól képzett és felszerelt értékes harcost az akciótól.
Ha nincs légvédelem, vadászgép, akkor az a beszökő helikopter ugyanúgy megkupakolja a legfaszább elitkatonáidat is. Mondjuk nem értem, hogy egy normális seregben hogyan tudna egy helikopter beszökni. Ne nézzük már madárnak a légvédelmiseket, meg elméletileg vannak valami agyonszopkodott vadászrepülők is. Én sokkal jobban fosnék attól, hogy a hátországban az értékes célpontokat telibe verik siklóbombával vagy megküldik rakétatüzérséggel.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 114
45 413
113
Kérlek vázold fel, hogy ha ma itt lenne a Z2026 eddig összes ismert tervezett beszerzézse, akkor a 10- 30 méteren jövő drónokat mi észlelné és lőné le?
Hát ha már itt vannak a réskitöltő radarok, akkor az érzékeléssel nem lesz gond. Akár svéd, akár izraeli, akár amerikai lesz, ezek addigra mind olyan szoftverrel lesznek (a Saab már egy ideje tudja is ezt, de szerintem az Elta radarok is. Az amerikaiak meg ezen dolgoznak) felvértezve amelyik már a kis drónokat is észreveszi, nemhogy a fegyverhordozásra képes 20+m-es fesztávolságú gépeket.
A lelövést pedig megoldhatja a beszerzés alatt lévő pontvédelmi rendszer.
Egy tartalékosnak nem feladata a légvédelem. Erről más irányban kell és fogunk is gondoskodni, még a Z2026 keretein belül. A tartalékosnak talán még az sem feladata, hogy legyőzzön egy beszivárgó ellenséges alegységet. Az ő feladatuk a késleltetés, amíg meg nem érkezik a segítség.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and kamm
K

kamm

Guest
Köszönöm, hogy válaszoltál helyettem is.

Hat legalabb olyan illogikus marhasagokat irkalt, mint te, bar o legalabb mondhatja, hogy a te egyszeru, illogikus, stroman vitastilusodnak ugrik be...

Nekem erre nincs erőm.

Persze. :) Ez mindig igy van, beleallsz valamibe nagy hanggal, majd amikor elcsuszol, akkor sértősértődöttseget szinlelve eltunsz...

Pedig mindenki teved, nincs ebben semmi, nyugodtan ismerd be, hogy hulyesegeket magyaraztal, ne eroltesd ezt a musort tovabb szerintem, ezert maradsz mindig ugyanott. :p

Kb. ott engedtem el ezt a eszmecserét is - minek vettem le a ignore-t, amikor ez a holdkórós géppuskát ír, majd betesz egy sokmilliós CIWS rendszert...

Szoval szemantika? :D :D :D

Mindezt ugy, hogy sajat magad valaszoltal a lovoldozo ememberes videoval ra, te gyerek, mikozben dronokrol volt szo? :D
De kinos ezt nezni. :p

Egyébként meg a AAA cikk pont azt fejtegeti, hogy a kis drónkat még ez se nagyon tudná lelőni, ezért kell AHEAD/airburst lőszer.

Milyen cikk? Videok lettek linkelve.
A YT tele van videokkal, ahol napi szinten szedik le a hazi, kis dronokat, kobor kezi raketakat stb a bazisokat vedo Phalanxok (ami persze eleve HE loszerrel megy, de ezt mar hozza sem tettem, mert mindenki tudta.)

A cikk mellé táblázat is van, csak használnia kéne. De kamm úgy tűnik csak pont arra képes, mint A400 témában. Szájkaratéra.

LOL

Mondja ezt valaki, aki pont most egette magat a gepkarabelyos dronvadasz videoval, total hulyesegeket allitva a dronokrol, hogy lehetetlen vedekezni es igy tovabb...

...beidezzem, amikor meg a turboprop mukodeset es elonyet sem ertetted a turbofannal szemben a STOL stb kapcsan? :p
Aranyos ez az onjelolt "szakertoi ratarti poz", komolyan, cute. :D

Csapom vissza oda, ahová való ezt a kamm gyerek...

Toled elteroen ez a "gyerek" legalabb latott katonasagot testkozelbol, kapott kepzest 5-6 kulonbozo fegyverre koztul tankelharito nehezfegyverre is, ugy harminc evvel ezelott, NCOkent.
Sot, toled elteroen nem 10 meterre gondolja egy diverzans elhelyezkedeset egy objektum korul es igy tovabb.
De semmi baj.
Keptelenseg veled ertelmes vitat folytatni, ezert nem veszitunk semmit. :)
 
M

molnibalage

Guest
Nincs jelentősége. Azt az objektumot őrizni kell. Ha van tartalékosod akkor ő fogja, ha nincs akkor katonát vonsz el a harcoló egységeidtől. Ugyanaz EÁP, zavargáskezelés, beszökő diverzáns raj, stb... Annyi előnye van, hogy békeidőben olcsóbban tudod fenntartani a seregedet, szituban meg nem kell elvonnod jól képzett és felszerelt értékes harcost az akciótól.
Ha nincs légvédelem, vadászgép, akkor az a beszökő helikopter ugyanúgy megkupakolja a legfaszább elitkatonáidat is. Mondjuk nem értem, hogy egy normális seregben hogyan tudna egy helikopter beszökni. Ne nézzük már madárnak a légvédelmiseket, meg elméletileg vannak valami agyonszopkodott vadászrepülők is. Én sokkal jobban fosnék attól, hogy a hátországban az értékes célpontokat telibe verik siklóbombával vagy megküldik rakétatüzérséggel.

Kis magasságon repülő cél ellen milyen radarokat látsz, ami felfedezné ezeket a célokat?
A vadászrepülők nem tudom, hogy hol vannak agyonszopkodva, de önállóan keresve azokat csak véletlenszerűen találnák meg a mecha legyezésű radarral. Növelheti az esélyt az 1 bar scan, csak akkor ennek az a vége, hogy csak a heliket keresi a mecha legyezésű radar és bejövő vadászgépeket meg nem.

A vadászgépeknek soha nem volt feladata a kismagasságú helik vadászata főleg úgy, hogy még ők keressék meg.

Hát ha már itt vannak a réskitöltő radarok, akkor az érzékeléssel nem lesz gond. Akár svéd, akár izraeli, akár amerikai lesz, ezek addigra mind olyan szoftverrel lesznek (a Saab már egy ideje tudja is ezt, de szerintem az Elta radarok is. Az amerikaiak meg ezen dolgoznak) felvértezve amelyik már a kis drónokat is észreveszi, nemhogy a fegyverhordozásra képes 20+m-es fesztávolságú gépeket.
A lelövést pedig megoldhatja a beszerzés alatt lévő pontvédelmi rendszer.
Egy tartalékosnak nem feladata a légvédelem. Erről más irányban kell és fogunk is gondoskodni, még a Z2026 keretein belül. A tartalékosnak talán még az sem feladata, hogy legyőzzön egy beszivárgó ellenséges alegységet. Az ő feladatuk a késleltetés, amíg meg nem érkezik a segítség.
Milyen és mennyi radarról van szó a réskitöltésnél?
 
  • Tetszik
Reactions: endre
T

Törölt tag 467

Guest
Az ám a helyzet Kamm, hogy vannak itt néhányan, akik legalább annyira értenek ám ahhoz, amit csinálnak, mint te. Szóval amellett, hogy láthatóan értesz néhány dologhoz, el kéne fogadni, hogy vannak, akik meg más dolgokhoz értenek. Ez az arcoskodó, beszólogató stílus (amit másoknak felhánytorgatsz, de te is aktívan használsz), számomra éppen eléggé idegesítő. Engem minden ilyesmi idegesít, megmondom őszintén, a nyugodt szakmaiság az, amit tetszik, beszólásmentesen. De ez csak én vagyok. Egyébiránt te sem követsz minden beszélgetést, és te is beszállsz közben, majd úgy csinálsz, mintha más nem volna képben, szóval az általad bedobott dolgok pont annyira nem arról szólnak, mint, amit másoknál sérelmezel.
Jótanács mindenkinek: higgadjatok le, nem kell minden vitát megnyerni. Nem is lehet, meg értelme sincs.
 
K

kamm

Guest
Hát ha már itt vannak a réskitöltő radarok, akkor az érzékeléssel nem lesz gond. Akár svéd, akár izraeli, akár amerikai lesz, ezek addigra mind olyan szoftverrel lesznek (a Saab már egy ideje tudja is ezt, de szerintem az Elta radarok is. Az amerikaiak meg ezen dolgoznak) felvértezve amelyik már a kis drónokat is észreveszi, nemhogy a fegyverhordozásra képes 20+m-es fesztávolságú gépeket.
A lelövést pedig megoldhatja a beszerzés alatt lévő pontvédelmi rendszer.
Egy tartalékosnak nem feladata a légvédelem. Erről más irányban kell és fogunk is gondoskodni, még a Z2026 keretein belül. A tartalékosnak talán még az sem feladata, hogy legyőzzön egy beszivárgó ellenséges alegységet. Az ő feladatuk a késleltetés, amíg meg nem érkezik a segítség.

Eleve egy vaskos hulyeseg volt Molnibalage kotozkodese az eredeti kommentelovel, egyre nagyobb marhasagokba allt bele egy hatorszagi bakterkodasra meg rendeszetre elkepzelt gardiata kapcsan. Tipikus okoskodo foteltabornok. :)
Amugy ezek a C-RAM/CIWS rendszerek siman beszerezhetoek; ha van szallito, akkor egy even belul leszallitjak, ez nem konplex legvedelmi rendszer vagy harckocsi... a kerdes inkabb az lenne, eladjak-e ilyesmi celra.
A ruszkiknak melyik rendszerukben van ilyesmi? Vagy ott is onallo unit?
 
K

kamm

Guest
Évek óta ezt látom kiképzés vagy gyakorlat címén a médiákban.

Mar harminc eve sem ez volt a harcaszat, hanem rajok-szakasz-szazad szintjen mozgas es celok lekuzdese, osszedolgozni, azt gyakorolni, kozben loni stb. Letlem, hogy azota ez egyszerusodott volna...
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
A német védelmi miniszter csütörtökön Magyarországra jön. 2 napra.
Ha vki tudja mi a progi vagy ki jön vele az RM-től, esetleg a KMW-től ne tartsa vissza!
......
Utóbbi bizonyítékaként Magyarország a közelmúltban több szerződést írt alá német hadiipari eszközök beszerzéséről: hazánk húsz H145 típusú helikoptert vásárolt, az elkövetkezendő években pedig 44 darab Leopard 2 típusú harckocsit, 24 Panzerhaubitze 2000-es önjáró ágyút, illetve légvédelmirakéta-vezetési rendszert tervez beszerezni Németországból. (ez a SAMOC?)

Mindezek komoly kiképzési együttműködéssel párosulnak a gyártó cégekkel, illetve a német hadsereggel, a Bundeswehrrel. – Ami a védelempolitikát és a beszerzéseket illeti, az uniós országok közül Magyarország tartozik a leginkább Európa-orientált államok közé, ezt nyilván a németek is nagyra értékelik – mondta lapunknak egy biztonságpolitikai szakértő. Nem véletlen az sem, hogy Magyarország új nemzetbiztonsági stratégiájában a szövetségesek listáján a második helyen szerepel Németország.

Amúgy ti azt tudtátok, hogy a KMW-nek valamikor a közelmúltban nyílt budapesti fiókirodája a Madách tér közelében?

1075. Bp. Madách Imre út 14. 9. emelet
KMW Hungary Zrt.
Itthon bejegyzett cég, fő profilja: 3040 Katonai harcjármű gyártása
 
W

Wilson

Guest
Kis magasságon repülő cél ellen milyen radarokat látsz, ami felfedezné ezeket a célokat?
A vadászrepülők nem tudom, hogy hol vannak agyonszopkodva, de önállóan keresve azokat csak véletlenszerűen találnák meg a mecha legyezésű radarral. Növelheti az esélyt az 1 bar scan, csak akkor ennek az a vége, hogy csak a heliket keresi a mecha legyezésű radar és bejövő vadászgépeket meg nem.

A vadászgépeknek soha nem volt feladata a kismagasságú helik vadászata főleg úgy, hogy még ők keressék meg.


Milyen és mennyi radarról van szó a réskitöltésnél?

Na erre én is nagyon kíváncsi lennék mert csak annyit mondtak róluk,hogy be akarják szerezni őket de azt nem mondták hogy milyet és hány darabot.
 
  • Tetszik
Reactions: endre
K

kamm

Guest
Az ám a helyzet Kamm, hogy vannak itt néhányan, akik legalább annyira értenek ám ahhoz, amit csinálnak, mint te. Szóval amellett, hogy láthatóan értesz néhány dologhoz, el kéne fogadni, hogy vannak, akik meg más dolgokhoz értenek. Ez az arcoskodó, beszólogató stílus (amit másoknak felhánytorgatsz, de te is aktívan használsz), számomra éppen eléggé idegesítő. Engem minden ilyesmi idegesít, megmondom őszintén, a nyugodt szakmaiság az, amit tetszik, beszólásmentesen. De ez csak én vagyok. Egyébiránt te sem követsz minden beszélgetést, és te is beszállsz közben, majd úgy csinálsz, mintha más nem volna képben, szóval az általad bedobott dolgok pont annyira nem arról szólnak, mint, amit másoknál sérelmezel.
Jótanács mindenkinek: higgadjatok le, nem kell minden vitát megnyerni. Nem is lehet, meg értelme sincs.

Lehet, en viszont siman rabolintok, ha kiderul, hogy tévedtem, nekem ezzel semmi bajom.
Ami a vitat illeti, az elejen en nagyon nyugodtan valaszolgattam, de sportot uzott pont ez a Molni gyerek abbol, hogy ordenare stilusban valaszolt (nemcsak nekem), azert is szoktam le az úriember stilusrol (no meg kb sehol nem hasznalok magyart, nehez megitelni, mi manapsag az, ami elmegy normalisnak.)
Engem igazabol csak a logika hianya idegesit. :)
Nem zavar, ha valaki arrogans, ha logikus es igaza van, de ha nincs benne logika, az bosszanto...
 
M

molnibalage

Guest
Az ám a helyzet Kamm, hogy vannak itt néhányan, akik legalább annyira értenek ám ahhoz, amit csinálnak, mint te. Szóval amellett, hogy láthatóan értesz néhány dologhoz, el kéne fogadni, hogy vannak, akik meg más dolgokhoz értenek. Ez az arcoskodó, beszólogató stílus (amit másoknak felhánytorgatsz, de te is aktívan használsz), számomra éppen eléggé idegesítő. Engem minden ilyesmi idegesít, megmondom őszintén, a nyugodt szakmaiság az, amit tetszik, beszólásmentesen. De ez csak én vagyok. Egyébiránt te sem követsz minden beszélgetést, és te is beszállsz közben, majd úgy csinálsz, mintha más nem volna képben, szóval az általad bedobott dolgok pont annyira nem arról szólnak, mint, amit másoknál sérelmezel.
Jótanács mindenkinek: higgadjatok le, nem kell minden vitát megnyerni. Nem is lehet, meg értelme sincs.
Konkrétan az sem esik le neki, hogy ha még lenne is az általa géppuska = radaros CIWS, az se nagyon lőne le egy kisebb drónt, nemhogy több párhuzamosan érkezőt...

Lehet, en viszont siman rabolintok, ha kiderul, hogy tévedtem, nekem ezzel semmi bajom.
Ami a vitat illeti, az elejen en nagyon nyugodtan valaszolgattam, de sportot uzott pont ez a Molni gyerek abbol, hogy ordenare stilusban valaszolt (nemcsak nekem), azert is szoktam le az úriember stilusrol (no meg kb sehol nem hasznalok magyart, nehez megitelni, mi manapsag az, ami elmegy normalisnak.)
Engem igazabol csak a logika hianya idegesit. :)
Nem zavar, ha valaki arrogans, ha logikus es igaza van, de ha nincs benne logika, az bosszanto...
Arcod az van, ahogy a géppuskából radaros CIWS lett.
Bár a cikket ezek szerint meg nem olvastad el...
Vagy nem értetted meg...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 114
45 413
113
Kis magasságon repülő cél ellen milyen radarokat látsz, ami felfedezné ezeket a célokat?
A vadászrepülők nem tudom, hogy hol vannak agyonszopkodva, de önállóan keresve azokat csak véletlenszerűen találnák meg a mecha legyezésű radarral. Növelheti az esélyt az 1 bar scan, csak akkor ennek az a vége, hogy csak a heliket keresi a mecha legyezésű radar és bejövő vadászgépeket meg nem.

A vadászgépeknek soha nem volt feladata a kismagasságú helik vadászata főleg úgy, hogy még ők keressék meg.


Milyen és mennyi radarról van szó a réskitöltésnél?
A csehek 8db Elta-t rendeltek. Én itthonra is 8-10db-ot tippelek.
A Saab Giraffe radarok - gondolom - fizetős funcióbővítése a Giraffe ELSS.
Ezek mind magasabb szintű légvédelmi rendszerbe integrálhatóak.
A vadászgépek simán bevethetők a mai felfegyverzett AG drónok ellen.
Líbiába ezért vittek az oroszok Mig-29-eseket. De tudtommal szíriában is volt, hogy szír/orosz gép szedett le török drónt.
Az kisméretű felderítő drónok persze nem ez a kategória, de azok egyrészt nem hordoznak fegyvert, másrészt nincs akkora hatótávolságuk, hogy mélyen a hatországba szivárogjanak be.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
Amúgy ti azt tudtátok, hogy a KMW-nek valamikor a közelmúltban nyílt budapesti fiókirodája a Madách tér közelében?

1075. Bp. Madách Imre út 14. 9. emelet
KMW Hungary Zrt.
Itthon bejegyzett cég, fő profilja: 3040 Katonai harcjármű gyártása

2019. március 14-én alapították.
Szolgáltatásra és külkereskedelemre van engedélye 2022.05.31-ig, gyártásra nem.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and SilvioD
K

kamm

Guest
Konkrétan az sem esik le neki, hogy ha még lenne is az általa géppuska = radaros CIWS, az se nagyon lőne le egy kisebb drónt, nemhogy több párhuzamosan érkezőt...

Ez megint valami varosi legenda errefele?
Akar tobbet is leszed egymas utan, ha ugy adodik. Mondom, csodalatos dolog ez az internet, tele van ilyesmi leirasokkal, videokkal, keress ra es meglatod, szinte BARMIT leszednek masodpercek alatt. Hazi gyerekdront, belott kezi raketat, akarmit. Nem véletlenül nem olvasol arrol minden nap, hogy belottek es meghalt egy marek amerikai katona a 30-40 taboruk valamelyikeben.

Arcod az van, ahogy a géppuskából radaros CIWS lett.
Bár a cikket ezek szerint meg nem olvastad el...
Vagy nem értetted meg...

Jaj, hagyjal mar ezzel a szanalmas melledumaval, mikozben pontosan tudtad, hogy dronok leloveserol van szo, meg rossz videot is linkeltel.
Fogalmam sincs, milyen cikkrol magyarazol.
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B
K

kamm

Guest
A csehek 8db Elta-t rendeltek. Én itthonra is 8-10db-ot tippelek.
A Saab Giraffe radarok - gondolom - fizetős funcióbővítése a Giraffe ELSS.
Ezek mind magasabb szintű légvédelmi rendszerbe integrálhatóak.
A vadászgépek simán bevethetők a mai felfegyverzett AG drónok ellen.
Líbiába ezért vittek az oroszok Mig-29-eseket. De tudtommal szíriában is volt, hogy szír/orosz gép szedett le török drónt.
Az kisméretű felderítő drónok persze nem ez a kategória, de azok egyrészt nem hordoznak fegyvert, másrészt nincs akkora hatótávolságuk, hogy mélyen a hatországba szivárogjanak be.

Hat, a svedeknek jobban orulnek... mennyibe fajnak ezek? Mondjuk feltetelezem, ezt a NASAMS stb kapcsan szereznek be, egy csomagban, nem?
 
M

molnibalage

Guest
Ez megint valami varosi legenda errefele?
Akar tobbet is leszed egymas utan, ha ugy adodik. Mondom, csodalatos dolog ez az internet, tele van ilyesmi leirasokkal, videokkal, keress ra es meglatod, szinte BARMIT leszednek masodpercek alatt. Hazi gyerekdront, belott kezi raketat, akarmit. Nem véletlenül nem olvasol arrol minden nap, hogy belottek es meghalt egy marek amerikai katona a 30-40 taboruk valamelyikeben.

Jaj, hagyjal mar ezzel a szanalmas melledumaval, mikozben pontosan tudtad, hogy dronok leloveserol van szo, meg rossz videot is linkeltel.
Fogalmam sincs, milyen cikkrol magyarazol.
https://htka.hu/2020/02/27/legvedelmi-tuzerseg-szamokban/