[HUN] Kerekes páncélozott harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Tul kicsi lenne - Strykerbol van:
A Stryker brigadeban.
A Bradleyk mellett meg M113 van.
Light Infantry esetén meg HMMWV M997 a Közel keleti kalandokban az MRAP elterjedésével MaxxPro/M-ATV most meg érkezik a JLTV.

1*V3FEo3vsRP_f4oRDmdjbzg.jpeg

MaxxPro_Ambulance_MRAP_medical_evacuation_wheeled_armoured_vehicle_battle_field_US_Army_United_States_American_003.jpg

54729538_2393045984039111_8630283524823318528_n.jpg
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
A tataiak MEDEVAC járműve amúgy szerintem a Hägglunds Bv206 kellene legyen. All terrain képessége a legjobb, nem véletlen, hogy a tengerészgyalogságoktól a hegyivadászokig mindenki alkalmazza az APC verzióját.

bv206S.jpg


A debrecenieké pedig az adott 8x8-as bázisán, például Boxer:
15373159430_c2032aebe0_b.jpg
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
A tataiak MEDEVAC járműve amúgy szerintem a Hägglunds Bv206 kellene legyen. All terrain képessége a legjobb, nem véletlen, hogy a tengerészgyalogságoktól a hegyivadászokig mindenki alkalmazza az APC verzióját.

bv206S.jpg


A debrecenieké pedig az adott 8x8-as bázisán, például Boxer:
15373159430_c2032aebe0_b.jpg
Ezt a lanctalpas jatekauto mikor lesz már elengedve?
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 464
113
A tataiak MEDEVAC járműve amúgy szerintem a Hägglunds Bv206 kellene legyen. All terrain képessége a legjobb, nem véletlen, hogy a tengerészgyalogságoktól a hegyivadászokig mindenki alkalmazza az APC verzióját.

bv206S.jpg


A debrecenieké pedig az adott 8x8-as bázisán, például Boxer:
15373159430_c2032aebe0_b.jpg
Az biztos, hogy a szekcionált lánctalpas (BvS10 vagy ST Bronco) ideális lenne kiegészítő járműnek a láncos dandárba... ;)
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Ebből kéne 50 darabot venni? Vagy az új tankok mellett az ásatag BTRek fogbak robogni?
Hogy van ezeknek a tömeg/lóerő aránya? Kb egyforma a Leóval?
 
W

Wilson

Guest
Tartom, hogy egy gumikerekes úszóképes legyen. Ha ehhez túl nehéz, akkor oda már lánctalp kell...

Ajjaj egyszer már ez fel lett vetve és úgy kiszabadult a szellem a palackból,hogy alig lehetett visszatuszkolni,amúgy szerintem meg nem b........meg az a szellem:):):)
 
K

kamm

Guest
Háát az angoloknál nem a 35mm van porondon, hanem a CT40. Náluk az lenne az észszerű, mivel az AJAX-okat azzal szerelik fel, sőt a Warrior is azt fogja kapni, ha végre megoldják az integrációs gondokat.

En azert remelem, nalunk vagy egybol 35mm lesz mindket IFv-n, mondvan 30 evre elore gondolkodik a HM tervezesi-muveleti osztalya, ahogy Benko igeri, de ha 30mm lesz, akkor olyan, amelyikhez mar dolgoznak avagy garantalt a 35mm... last Wotan35, nem veletlenul eroltetem a RM tornyat mindkettore.

Eleg brutalis az a masodpercenkenti 3+ loves:

 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 464
113
En azert remelem, nalunk vagy egybol 35mm lesz mindket IFv-n, mondvan 30 evre elore gondolkodik a HM tervezesi-muveleti osztalya, ahogy Benko igeri, de ha 30mm lesz, akkor olyan, amelyikhez mar dolgoznak avagy garantalt a 35mm... last Wotan35, nem veletlenul eroltetem a RM tornyat mindkettore.

Eleg brutalis az a masodpercenkenti 3+ loves:

Ez nem egy IFV torony, és nem is WOTAN 35.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 617
113
En azert remelem, nalunk vagy egybol 35mm lesz mindket IFv-n, mondvan 30 evre elore gondolkodik a HM tervezesi-muveleti osztalya, ahogy Benko igeri, de ha 30mm lesz, akkor olyan, amelyikhez mar dolgoznak avagy garantalt a 35mm... last Wotan35, nem veletlenul eroltetem a RM tornyat mindkettore.

Eleg brutalis az a masodpercenkenti 3+ loves:

Ez skyranger, ez a gepard leváltására van, nem szokványos apc ifv toronnyal.
Légvédelem.
https://www.rheinmetall-defence.com..._defence_systems/mobile_air_defence/index.php
Skyshield mozgó alapon tulajdonképpen
https://www.armyrecognition.com/ger...stem_cannon_missile_technical_data_sheet.html
 
  • Tetszik
Reactions: Király Fika
K

kamm

Guest
Ez skyranger, ez a gepard leváltására van, nem szokványos apc ifv toronnyal.
Légvédelem.
https://www.rheinmetall-defence.com..._defence_systems/mobile_air_defence/index.php

Ez nem egy IFV torony, és nem is WOTAN 35.


Ennyire meleg van otthon? Belinkeltem az egesz modellvalasztekot: https://rheinmetall-defence.com/de/...munition/direct_fire/medium_calibre/index.php

Meg 1x - konkretan emliti a Lance tornyot:

30 mm x 173 / 35 mm x 228 WOTAN30 / WOTAN35
Lynx_text_landscape_new.png

Die WOTAN30 ist eine extern angetriebene Mittelkaliber-Maschinenkanone mit einer Kadenz von 200 Schuss/Minute. Die leicht handhabbare und äußerst zuverlässige WOTAN30 ist die perfekten Wahl für die Bewaffnung moderner Schützenpanzer und anderer Kampffahrzeuge. Die WOTAN35 ist das jüngste Mitglied der neuen WOTAN-Familie und bietet dank ihres größeren Kalibers eine höhere Reichweite und Durchschlagskraft als 30-mm-Kanonen.



Typische Integration: Rheinmetall Lance-Turm und Marineanwendungen.

A videot a fegyverre linkeltem,, nem a toronyra, gondoltam ez egyertelmu a szovegembol, amin a tuzgyorsasagot emlitem - utobbibol kiderulhet, hogy a masodik loveszetre ertettem, logikusan nem a tobbezer percenkenti tuzereju modellre, ahonnan veletlenul a video indul - de segitek, mert latom, nem megy... :p


Azaz osszefoglalva a Lance torony akarmire rateheto - lathatoan egy Boxer-alapra van rateve legvedelmi eszkoznek peldaul az Oerlikon fegyverrel -, a Wotan35 pedig eleve ahhoz lett tervezve ergo ez egy valos opcio a Boxerhez.
A kerdes a Puma, egyelore nem latom sehol, hogy ezen erolkodnenek...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 464
113
Ennyire meleg van otthon? Belinkeltem az egesz modellvalasztekot: https://rheinmetall-defence.com/de/...munition/direct_fire/medium_calibre/index.php

Meg 1x - konkretan emliti a Lance tornyot:

30 mm x 173 / 35 mm x 228 WOTAN30 / WOTAN35
Lynx_text_landscape_new.png

Die WOTAN30 ist eine extern angetriebene Mittelkaliber-Maschinenkanone mit einer Kadenz von 200 Schuss/Minute. Die leicht handhabbare und äußerst zuverlässige WOTAN30 ist die perfekten Wahl für die Bewaffnung moderner Schützenpanzer und anderer Kampffahrzeuge. Die WOTAN35 ist das jüngste Mitglied der neuen WOTAN-Familie und bietet dank ihres größeren Kalibers eine höhere Reichweite und Durchschlagskraft als 30-mm-Kanonen.



Typische Integration: Rheinmetall Lance-Turm und Marineanwendungen.

A videot a fegyverre linkeltem,, nem a toronyra, gondoltam ez egyertelmu a szovegembol, amin a tuzgyorsasagot emlitem - utobbibol kiderulhet, hogy a masodik loveszetre ertettem, logikusan nem a tobbezer percenkenti tuzereju modellre, ahonnan veletlenul a video indul - de segitek, mert latom, nem megy... :p


Azaz osszefoglalva a Lance torony akarmire rateheto - lathatoan egy Boxer-alapra van rateve legvedelmi eszkoznek peldaul az Oerlikon fegyverrel -, a Wotan35 pedig eleve ahhoz lett tervezve ergo ez egy valos opcio a Boxerhez.
A kerdes a Puma, egyelore nem latom sehol, hogy ezen erolkodnenek...
Nem. A WOTAN egy külső áramforrásról működő Mauser által tervezett 2 oldalról adagolható gépágyú, míg a KDG (ami a Skyrangerben van) egy lőporgázok erejét felhasználó revolver elven működő gépágyú.
Annak ellenére, hogy lehet, hogy van közös lőszerük, még teljesen más elven működnek.
 
K

kamm

Guest
Nem. A WOTAN egy külső áramforrásról működő Mauser által tervezett 2 oldalról adagolható gépágyú, míg a KDG (ami a Skyrangerben van) egy lőporgázok erejét felhasználó revolver elven működő gépágyú.
Annak ellenére, hogy lehet, hogy van közös lőszerük, még teljesen más elven működnek.

Ennek vegkepp semmi ertelme már szamomra. :) Ujra a lenyeg, legalabbis szerintem: a Lance 2.0 torony utolag upgradelheto, azert probaljak eroltetni - sans Puma, arrol nem hallani semmit semmi massal, mint az RCT30 toronnyal - gyanitom, nem alakitanak at a Lance 2.0 kedveert, plane nem 200-250 darabert.
Erre amugy a csehek a legjobb pelda, inkabb lelepett a KMW, de nem fog manned tornyot tervezni - mig a Lance az eredeti unmannedbol (Lance RC) kesobb manned verzioban is megjelent:
Dyo8y63XQAEdRQH.jpg


Kis turkalas utan ugy tunik, hogy a Lance 1.0, amit 2007-ben fejlesztettek, megelozi az RCT30 tornyot es meg rolled steel, mig az RCT30 elvileg vmi aluminiumos dolog (biztos van vki, aki jobban erte az otvozetekhez, mint en.) Amugy egyik sem sajat fejlesztes, az RM Lance tornya a KUKA Wehrtechnik beolvasztasabol, a KMW RCT30 tornya meg a Wegmantol jon, ha minden igaz.

Amugy nincs bajom az RCT30 unmanned toronnyal sem, pl a Boxerben egesz korrekt kis allasa van a gunnernek alul - csak legyen hozza 35mm upgrade path:

Dyo4_GKX4AAYDG3.jpg

Dyo6GtgWkAEoR4m.jpg

Dyo6GtjWkAAyrf0.jpg
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 464
113
Ezekkel a méretekkel akkor sem szállítható a KC390-ben ha 26 tonna alatt lenne a tömege. Csak külön a felépítmény nélkül. Jó lenne tudni, mennyi a tömege az alváznak.
Sokan elfelejtik, hogy a Boxer ugye 2 részből áll. Egy Drive modulból, és egy Mission modulból.
A képről is látszik, hogy a Drive modul 2377mm magas, amit egy leeresztett gumival (futóművel?) tovább lehet csökkenteni.
A KC-390-es rakterének meg ezek a paraméterei:
02.jpg

Tehát egy ki vagy visszatelepülésnél a 2 modul szétválasztva lazán szállítható. Ráadásul a Mission Modul konténerizálható is:
Boxer-Module-transport.jpg

Maga a tömegmegoszlásra (a 2 modul között) én csak tippelni tudok, de a RM brossúrájában az szerepel, hogy a Payload az maximum 13,5t lehet, miközben a maximum bruttó tömeg 38,5t lehet. Szerintem a payload alatt a Mission modul tömegét értik.
Azaz szerintem a Drive modul valahol 25t körül kell legyen.
Szóval elvileg behajtott visszapillantókkal el tudja vinni a Drive modult , meg külön egy másik a Mission modult.
Az A400M-nek nem jelent problémát egyben is akár elvinni egy könnyebb felépítményű Boxert - akár egyszerre a 2 modult is.
 

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
Sokan elfelejtik, hogy a Boxer ugye 2 részből áll. Egy Drive modulból, és egy Mission modulból.
A képről is látszik, hogy a Drive modul 2377mm magas, amit egy leeresztett gumival (futóművel?) tovább lehet csökkenteni.
A KC-390-es rakterének meg ezek a paraméterei:
02.jpg

Tehát egy ki vagy visszatelepülésnél a 2 modul szétválasztva lazán szállítható. Ráadásul a Mission Modul konténerizálható is:
Boxer-Module-transport.jpg

Maga a tömegmegoszlásra (a 2 modul között) én csak tippelni tudok, de a RM brossúrájában az szerepel, hogy a Payload az maximum 13,5t lehet, miközben a maximum bruttó tömeg 38,5t lehet. Szerintem a payload alatt a Mission modul tömegét értik.
Azaz szerintem a Drive modul valahol 25t körül kell legyen.
Szóval elvileg behajtott visszapillantókkal el tudja vinni a Drive modult , meg külön egy másik a Mission modult.
Az A400M-nek nem jelent problémát egyben is akár elvinni egy könnyebb felépítményű Boxert - akár egyszerre a 2 modult is.

Gyakorlatilag akkor nemigen. A KC390 23 tonnát, vagy koncentrált tömeg esetén tud esetleg 26 tonnát elszállítani. Ha az alváz megfelel ennek és nincs 26 tonna, akkor külön lehet szállítani. Ez a harcterületre történő szállítást nem, csak annak közelébe történő logisztikai átcsoportosítást jelenti. Harci feladatra ilyenkor még nem alkalmas a Boxer, össze kell legózni. Ahhoz meg gondolom kell egy daru is valahonnan, azt is oda kell szállítani, nyilván egy repülővel (KC 390, ha elbírja ;)).